Jump to content
frankie

prostia profilor...

Recommended Posts

eee..nu chiar...eu am rezistat pana acum, si ii cam sfidez pe profi, vb la ei la ora, rad, n-am treaba...prob ca de aia sunt asa hadnicapati cu mine..dar ma rog, ma abtin cat pot, oricum nu le deranjez ora..prea mmult biggrin.gif am avut mult norok pana acum...

din ce ai scris tu aici nu pot trage decat o singura concluzie...

Daca nu esti geniu atunci fi sigur si convins ca nu vei lua BACul si vei fi doar unul din multimea de banali care au trecut prin liceu si apoi fac taximetrie sau ajung vanzatori in cel mai bun caz. Asta daca si termini liceul.

Lasa fitzele si incearca sa nu ii mai "sfidezi" pe profi pentru ca din toata afacerea asta tu si numai tu esti cel care pierde. El nu are absolut nimic de pierdut.

Link to comment
Share on other sites

din ce ai scris tu aici nu pot trage decat o singura concluzie...

Daca nu esti geniu atunci fi sigur si convins ca nu vei lua BACul si vei fi doar unul din multimea de banali care au trecut prin liceu si apoi fac taximetrie sau ajung vanzatori in cel mai bun caz. Asta daca si termini liceul.

Lasa fitzele si incearca sa nu ii mai "sfidezi" pe profi pentru ca din toata afacerea asta tu si numai tu esti cel care pierde. El nu are absolut nimic de pierdut.

vai ce raspuns...io am zis ca-i sfidez , nu ca nu invat..am mai scris, cand e de invatat invat, cand e de distractie , ma distrez, wink.gif get it??nu o sa ajung taximetrist, sau dk o sa ajung o sa fie ca am vrut eu, nu ca nu am avut de ales...stai linistit ca iau Bacul wink.gif . Ii sfidez pe cei prosti, tampiti si care merita, tu prob ca ai servici, n-ai treaba, si o sa zic si eu aceleasi lucruri ca tine dupa ce ajung mai mare...asa ca.. icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

In clasa a IV-a am avut o invatatoare super d treaba si tanara si ink d knd eram mici n spunea sa nu n luam in gura cu nici un prof pt k oricand iti arata k nu stii (pt k nu poti sa fii geniu la toate materiile oricat d smart ai fii...tot t lasa rece unele materii si ori nu inveti..sau inveti mecanic si a doua zi nu mai stii nik) si tot u pierzi.

Si eu am profe imposibile...dar ink sper k e spre binele meu. dontknow.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest OVladdy

La toti ne este greu.

Profesoara de romana din generala:

Simulare de incendiu, suna clopotelul si trebuia sa iesim, ea:

"Mai stati, mai stati sa terminam lectia"(daca era un incendiu adevarat vroiam sa apuc sa o vad moarta inainte sa mor).Si ne tinea in pauza tot timpul.Pe mine tot cu 4,5,6 ma tinea.Daca luam ore cu ea asa fi avut automat 6,7,8. angry4.gif

Profesorul de Franceza a.k.a. dirigu`

Vorbeam in ora de franceza ca si alti 5-10 colegi din clasa dar pe mine ma vede.Pe baieti intotdeauna ii vede desi suntem doar 4 in clasa.Ma ridica in picioare:

-Citeste tema.

-Nu mi-am facut-o.(si in aceeasi situatie erau si alti 25 de colegi)

-Hai la tabla si conjuga un verb la passe-compose(pe care l-am facut perfect)

-Ia cartea si citeste.

-Mai are rost sa citesc sau imi dati oricum 3?

-Ai dreptate.(si mi-a dat 3) angry4.gif

O profesoara o inlocuia pe profesoara mea de istorie si a inceput sa scrie la tabla.Un coleg nu a inteles ce a scris pe tabla :

-Ce scrie acolo?

-XXXXXXXX.(un cuvant oarecare)

-Dar acolo scrieYYYYYYYY(un alt cuvant oarecare)

Nu mai tin minte exact ce a zis dar l-a amenintat ca il loveste.angry4.gif

Nu toti profesorii sunt distrusi. In mare parte cei batrani sunt cei mai distrusi. Inca nu si-au revenit dupa caderea comunismului si cred ca pot face ce vor.

Link to comment
Share on other sites

In sala de sport acum un an, profesorul a confiscat mobilul unui tovarash. Toti faceam flotari si profu` s-a dus pe banca zicand (astfel incat sa auda toata sala): "ii aflu codu` pin si incep sa sun lumea". Am mare boala pe acel om si nu m-am putut abtzin sa spun: "a auzit si tzaranu de codu` pin". Nu m-a auzit, dar tocilaru clasei biggrin.gifbiggrin.gif m-a dat in gat la sfarsitul orei si am fost dus la directoare icon_thumright.gif

p.s. daca aveti ceva pe suflet spuneti-i profesorului vostru -=va simtziti mult mai bine dupa=-

ps.2 am facut-o pe profa de fizica "betziva" si am avut un punct mai putin la purtare biggrin.gifbiggrin.gif

edit ps.1: nu exagerati biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

ahaha, io cand eram in generala, stiam cand vine ..scuze..vin, profii de sport ca putzea a tuica de la un KM, mai erau si tampiti, faceau poante ei radeau...tot in generala ala de istorie cred ca nu era ora sa nu faca poante, macar ala le facea bune...dar avea si ala tampeniile lui...

Acum in liceu, profu' de mate cred ca in fiecare zi, la fiecare ora da o problema si zice ca ala care o face ia 10, si cred ca au adus nush cati, nici un 10, si el continua sa zica..ne-a dat atatea incat dk le-ash face pe toate mi-ar iesi media 10 la mate pe tot liceul... bduh.gif

Link to comment
Share on other sites

Sunt unii profi de nota 10... aia merita banii... dar sunt si altii care ... se cred la armata...

Ar fi normal ca la sfarsitul fiecarui an profii sa fie votati de elevi, si fiecare sa spuna ce are pe suflet(o scrisoare anonima ceva).Si sa se ia masuri... dar deh, traim in romania...

Ma oftica tocilarele din clasa care tocesc ca disperatele si impusca 10-le si eu , baiat cuminte 24.gif care invat logic, iau 8 sau 9 ca nu am spus lectia de la cap la coada EXACT cum ne-a dat-o in carte.

Si dup-aia mai au tupeu sa zica profii ca NU E BINE SA INVATATI CA PAPAGALUL...

mama daca as avea un shotgun...

help.gif1224.gif

Link to comment
Share on other sites

Si inca ceva ar trebui sa fie ca la facultate, fara ascultare in ore...sa ne predea o ora lectia... si sa dam lucrari ca sa avem note... ca e cam najpa chestia cu ascultatu...depinde si de starea de spirit a profului...cel putin unii profi daca sunt veseli pun 10 si celor care nu stiu mare lucru... eu am luat 5 la bio si am spus destul de mult dar cred ca era profa suparata...data trecuta a luat una 8 si a spus foarte putin.

deci sunt anti-ascultat... lucrarile mi se par cele mai corecte biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

PAREREA MEA---FARA SCOALA---- da as vrea yo scoala e necesara nu neg asta .

Ar trebuii sa avem doar 4 profii calumea la mate,romana,isto,geografie in rest sa fie profii m ai buni da nuuuu Profa mea m***** (imi cer scuze ca injur) de Spaniola vrea sa shtiu in spana ce deabia invat shi shtiu in romana!!!!! shi asa crede majoritatea clasei

Link to comment
Share on other sites

Si inca ceva ar trebui sa fie ca la facultate, fara ascultare in ore...sa ne predea o ora lectia... si sa dam lucrari ca sa avem note...

Stai sa ajungi numai la facultate, sa vezi cum tanjesti dupa aia dupa anii de liceu......nu spune NU, fiindca asa va fi, crede-ma tongue.gif ! Cat despre ascultat, sa stii ca si la faculta se fac semninarii si laboratoare la care te mai scoate la tabla sau iti pune o intrebare si dak nu sti...... Evident, depinde si ce facultate iti alegi...

Link to comment
Share on other sites

Stai sa ajungi numai la facultate, sa vezi cum tanjesti dupa aia dupa anii de liceu......nu spune NU, fiindca asa va fi, crede-ma tongue.gif ! Cat despre ascultat, sa stii ca si la faculta se fac semninarii si laboratoare la care te mai scoate la tabla sau iti pune o intrebare si dak nu sti...... Evident, depinde si ce facultate iti alegi...

so very true........

Link to comment
Share on other sites

Ia nu va mai luati de profi tongue.gif !! Tot ce incearca oamenii e sa ne bage si ei cate ceva in cap, cu toate k unii par exigenti la ore sunt defapt super de treaba. Dak chiar nu va intelegeti cu un prof macar faceti impresia k va straduiti sa invatati la materia lui asta conteaza mult. O sa vedeti.

occasion14.giftiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

parerea mea este ca daca am scoate toate materiile inutile care nu imi vor ajuta cu nimic in viitor ar fi mult mai usor sa invat pentru alea decat pentru toate ca sa multumesc fiecare profesor care are impresia ca materia lui e fara egal pe acest Pamant.

Materii inutile:

Desen

Religie

Muzica

Latina

Si in functie de profilu care il ai sa nu ai anumite materii in cazu' meu sunt la uman ... sa o luam logic...de ce am ALES uman...ca nu stiu mate/fizica/chimie....evident ca dak voi avea aceste materii la profilu meu nu voi avea rezultate foarte bune.....dry.gif

Link to comment
Share on other sites

parerea mea este ca daca am scoate toate materiile inutile care nu imi vor ajuta cu nimic in viitor ar fi mult mai usor sa invat pentru alea decat pentru toate ca sa multumesc fiecare profesor care are impresia ca materia lui e fara egal pe acest Pamant.

Materii inutile:

Desen

Religie

Muzica

Latina

yo zis ca n ar trebuii sa scoatem muzica ,la muzica sa facem muzica contemporana... blink.gif

adik Rap,Metal,Rock dastea ,

Mai baga in lista ta Spaniola ,(ce as vrea sa o qleft1.gif , violent1.gif )

Link to comment
Share on other sites

ma intorc dupa o lunga pauza..de 2 zile cred..

motivu nr nush cat...asta se aplica la noi in liceu, dupa ce ca soneria nu se aude la noi la etaj si cred ca la taote clasele(ca de asa e la moda soneria afara sa auda aia de la magazin sa se pregateasca sa vanda ca vin elevii...)ne mai tin si profii cateva minute, si dk intarziem la ora urmatoare(ca ne ducem si noi la magzin ne cumparam, e aglomeratie, intarziem pana la urma)tot ei sar pe noi...si din pauza noastra de 10 minute, avem doar 4.. !!! e strigator la cer, scuzati expresia biggrin.gif ...

motivu nush cat +1, profa noastra de infoo, nush cine a facut-o profa...cand face 2 probleme asemanatoare, in loc sa foloseasca aceleasi variabile le schimbaa de fiecare data.. geesh blink.gif nu mai zic nimik ca imi vine rau numai cand ma gandex ...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...