Jump to content
frankie

prostia profilor...

Recommended Posts

cine a zis ca ajungem la facultate???

se stie ca in buzesti dati de draq)

nu chiar... la mate avem vacantza...si l altele la fel, istorie..ciuciu, povesteeste aia...oricum pana acum nu au fost super severi, sunt doar ei tembeli de felu lor tongue.gifwink.gif ...sunt si parti bune, de ex fetele din liceu, chiar dk la tot pasu gasesti mortaciuni mai gasesti si zane pe acolo ..trust me biggrin.gif
Link to comment
Share on other sites

.

off topic : Alex esti in coanda la a 9-a ?

on topic :toti profii mei dau note mari si sunt de treaba , in afara de (era logic,ca nu am toti profii asa) profa de latina si aia de muzica amandoua sunt bduh.gif

cea de latina vrea cand intra in clasa sa nu fie nimeni cu sapca-n cap , sa fim asezati drepti langa banca si sa zicem 'Salvet Magistra' bduh.gifbduh.gif

la muzica nu am scris o ora nimik si m-a prins , mi-a dat 3 pe loc sad.gif !!!

Link to comment
Share on other sites

la muzica nu am scris o ora nimik si m-a prins , mi-a dat 3 pe loc sad.gif !!!

So lame.. merita Kick si Ban direct! biggrin.gif

Acum pe bune, eu intr-a 8-a (adik acu 3 ani) scriam in felu urmator la muzica: tralala mai multzi fac bla bla bla in timp ce lululu etc... (kiar asa scriam). Si cand mi-a luat profa caietu la control doar l-a rasfoit... shi deh era scris in el dar nu se intzelegea nik.. anyways mi-a dat 10 biggrin.gif.

@Adi & Horus: sunt din Bucuresti... Liceul nu-l zic ca deh... (indiciu: in spate la Cinema Gloria). Profii sunt majoritatea de gashca, dar nu-s la mine la clasa aia tongue.gif. Kiar ar trebui un Topic cu unde shi ce liceu esti, ca vorba aia.. poate-s coleg cu vreunu shi nu shtiam cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Ce sa va spun : profu` meu de isto .. jur .. e un om foarte corect ... dar cine invatza trece .. cine nu ... ramane. In ultima vreme ... nici macar nu mai merge la sala profesorala .. pentru ca toti profii` il iau la 11 metri : "mai Ghitza (asa`l cheama) tre` sa facem ceva cu orarul asta ..sa nu mai fii in ziua cu mine .. ca nu invata elevii .. ca deh` .. tre` sa invete pentru Istorie." Asta e un exemplu de discutie ! biggrin.gif

Si e si patriot omu`. Cika a plans cand a inceput sa vorbeasca despre Statuia Soldatului Necunoscut !

P.S. : Nu pentru Unknown Soldier a plans ! laugh.gif

In rest ... profii is niste kkti` .. cu mici exceptii !

Numai bine ! tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

e clar ce o sa ajungeti in viata daca asta e parerea voastra generala despre profesori si despre munca lor...

pe de alta parte sunt sigur ca stiti absolut totul si nu aveti nevoie de ei sa va invete absolut nimic

mdea... citesc si ma ingrozesc.

in primul rand fara scoala esti un lake pansat oricat de destept ai fi. poate numai daca esti un geniu poti razbii in viatza fara scoala.

apoi. de invatzat invetzi pentru tine nu pentru prof sau note. o sa vezi mai tarziu in viatza daca iti va fi de folos sau nu.

profii sunt si ei oameni si nu sunt perfecti dar un lucru este clar. aia stiu muult mai multe decat voi.

nu cred ca are nimeni pretentia sa aibe careva 10 pe linie. dar de invatzat trebuie sa inveti macar sa treci clasa. valoarea ta reala nu sta in note. ci in ceea ce ramane dupa scoala.

vreausa vad si eu omul ala realizat in viatza care are 2 clase si alea repetate de doua ori. aratati-mi si mie omul ala sa merg la el sa-i spun ca este un bazat.

phhhhhhfffffffff eusa_doh.gif

Link to comment
Share on other sites

mdea... citesc si ma ingrozesc.

in primul rand fara scoala esti un lake pansat oricat de destept ai fi. poate numai daca esti un geniu poti razbii in viatza fara scoala.

apoi. de invatzat invetzi pentru tine nu pentru prof sau note. o sa vezi mai tarziu in viatza daca iti va fi de folos sau nu.

profii sunt si ei oameni si nu sunt perfecti dar un lucru este clar. aia stiu muult mai multe decat voi.

nu cred ca are nimeni pretentia sa aibe careva 10 pe linie. dar de invatzat trebuie sa inveti macar sa treci clasa. valoarea ta reala nu sta in note. ci in ceea ce ramane dupa scoala.

chiar daca nu imi convine trebuie sa recunosc ca ai mare dreptate, mie mi`a fost fooarte greu la examen pt ca nu am invatat in timpul anului..mi`am stricat toata media....9,13 pe generala shi cu notele de la examen am scazut la 7,59...am ajuns pana la urma la un liceu cu profil tehnic sad.gif .dar totushi...sunt atatia profesori cretini in zilele de azi...nici nu itzi vine sa te mai duci la scoala....mi`a pus 3 la religie pt k nu am invatat shi in aceashi zi aveam teza la mate....anyway....

don`t be a fool,stay at school

vreausa vad si eu omul ala realizat in viatza care are 2 clase si alea repetate de doua ori. aratati-mi si mie omul ala sa merg la el sa-i spun ca este un bazat.

ia ca exemplu orice manelist(care canta nu care asculta).asta a mai ramas din romania...

Link to comment
Share on other sites

in primu rand te duci la scoala te intovarasesti cu altii ca tine inveti sa te porti in societate sa reactionezi cu oamenii........lucruri pe care nu prea ai unde sa le inveti.......

iar in al doile rand cum a ziss gEB, inveti pentru tine si nu conteaza niste anumite jeguri de note, care oricum sunt impushcate......

sa va spun cum a fost la mine la liceu: in clasa am avut un baiat, care avea vreo 300 de absente, se rugau profii de el sa vina sa ii dea note.......a reusit si a intrat in bac. aveam cateva fete care invatau la toate materiile aveau numai note mari si 10 absente pe semestru. la bac, tipul asta a luat a 2-a nota (si eu a 3-a biggrin.gif.......desi eu eram tot cam ca baiatu asta despre care va vorbii) din clasa iar ele au luat note mediocre.........deci nu conteaza niste amarate de note.........conteaza cum va descurcati la examenele importante.....

Link to comment
Share on other sites

nu spun ca nu sunt si epave de profesori, numai ca sa-i incadrezi pe toti in aceeasi categorie cred ca este absurd.

apoi. manelistii... pai ala este om realizat? atunci mai bine ca mine care inca mai am pana sa fiu realizat asha cum vreau.

notele ar trebuii sa iti dea ca o scala de valori in paralel cu restul lumii respectiv colegilor de scoala. asta nu inseamna ca reflecta adevarata valoare a fiecaruia.

Link to comment
Share on other sites

vreausa vad si eu omul ala realizat in viatza care are 2 clase si alea repetate de doua ori. aratati-mi si mie omul ala sa merg la el sa-i spun ca este un bazat.

BECALI! biggrin.gif e un analfabet, inadaptat social, dar banul face totul, din pacate. so e realizat in viatza. are tot ce-si poate dori, pt ca tot ce-si poate dori, sau ce ne putem dori se obtine prin bani sad.gif.

legat de scoala, unele materii sunt partial inutile. religia, inutila pt mine de ex, si poate si pt altii. nu vreau sa ma fac preot. la ce-mi trebuie sa stiu toate chestiile si tot ce tine de religie. dupa parerea mea, trebuie sa stii majoritatea sfiintzilor, sarbatorilor, ceva istorie din religie, pilde, sa stii cateva rugaciuni si chestii de genul. pe langa asta, daca tot ma iau de religie, sa fii crestin adevarat, pana la urma nu inseamna sa inveti cateva chestii la religie, ci sa crezi tu in d-zeu, etc. dar asta e deja alta mancare de peste. dar problema e ca se cere prea mult pt asa ceva, cand abia ai timp sa faci ceea ce trebuie la materiile de baza, matematica, fizica, romana, chimie si ce te ajuta cu adevarat mai departe-n viata.

desenul spre exemplu. toata ora scriu. pt ce? ca sa invat papagaliceste nush cate pagini, ca in cateva zile, luni maxim sa uit ? nici nu are rost sa zic ani.

la informatica invat pascal. pt ce ? n-am idee. doar n-o sa ma fac programator minune, sa inventez nush ce chestii, mai ales in pascal. sunt deja expirate. in loc sa ma invete ceva ce ma intereseaza, ma obliga la chestii de 2 lei.

pe scurt, ce vreau sa spun despre programa, si materiile care se studiaza e ca foarte incarcata, si incarcata aiurea. ideea e ca ar trebui dat frau liber alegerii unor materii de catre copii, sa se axeze fiecare pe ce vor sa faca mai departe. de ex sa invat mai putin pascal, si sa ma axez pe webdesign, s.a.m.d. sa fac mai putin desen, ca sa invat economie, fizica .. altceva, ceva la alegerea mea.

ca sa nu fiu total offtopic, intr-adevar cum spunea si gEB, nu toti ar trebui bagati in aceeasi oala. ca sunt unii profesori mai severi, e logic avand in vedere in ce generatie au trait ei,si in ce generatie traim noi, iar comportamentul la ora si in general depinde de la o persoana la alta, de la asteptarile unora la asteptarile altora s.a.m.d. de ex profu meu de mate azi era in net pe yahoo messenger tongue.gif joaca fotbal cu noi in afara orelor, e super de treaba. deci jos palaria pt el, dar cum spuneam sunt persoane si persoane ..

P.S.: sorry daca nu sunt coerent, need sleep.

Link to comment
Share on other sites

lol voodoo mai stii cand citeam ziaru la ora de romana? biggrin.gif nu reusea aia sa ma faca sa-l inchid. Iar in legatura cu ala de a luat a doua nota pai ma, amandoi stim de ce a luat nota aia si de ce se rugau profesorii de el sa vina la scoala... user posted image <= cam la asta se rezuma scoala in ziua de azi.

Pana nu vor da salarii decente (ca in alte tari) normal ca se va da mita. crybaby2.gif

Link to comment
Share on other sites

Sunt unii profesori fosilizati care nu le cedeaza locul la unii ma tineri BangHead.gifBangHead.gif .... iar din astia gasesti la facultati garla smile.gif .... si au unii niste ideii de ramai traznit : la rezistenta materialelor de exemplu , daca nu ii desenam la examen cum vroia el linia aia , ne pica... WTF??? deci ala e comunist , umbla vorba ca ar fi facut puscarie pe vremea lui ceausescu pt. ca a proiectat un pod dar inginerii nu au respectat indicatiile... kkmas pe ele de note ca nu reflecta nimic....la facultate 5-u RULSSSSSS...e f important sa ramai cu ceva dupa ce termini tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

va mai dau un mtiv pt care unii profesori sunt dusi cu pluta, pe marte, alaturi de sailor moon care sunt pe luna???

poi, cearta elevi..k vezi tu, a afost usor la lucrare, ei au facut imediat subiectele...poi CAT DE IDIOT SA FII SA-I SPUI UNUI ELEV, CARE DA LUCRARE LA MATERIA TA, CA SUBIECTELE AU FOST USOARE SI TU LE-AI REZOLVAT IMEDIAT??tema pt acasa...ma gandesc eu, ca la facultate dam de dracu rau de tot...aia sunt niste comunisti distrusi, @ ex lui Lucifer, cum sa-l pici pe unu ca nu a facut linia cum trebe???DISTRUSI Q!!!

Link to comment
Share on other sites

mda...eu am noroc ca la noi majoritatea profesorilor chiar te invata ceva...DAR de exemplu profesoara mea de psihologie care a fost profesoara mea de logica care e diriginta mea care trebuia sa fie si profesoara de educatie anteprenoriala NU stie sub nici o forma limba romana si nici materia ei nu o stie...de exemplu...la mine in clasa sunt 2 Vlazi eu si ink 1....profesoara intreaba p cine sa asculte si un tampit zice "PA vlad" la care doamne zice si citez (cuvintele exacte notate pe spatele caietului) " Pai care Vlad ca E doi " dry.gif

Ca sa nu mai spun ca daca citesc notitele din clasa te trezesti cu tot felu de agramaticalitati...si nu exista lectie in care sa nu spuna ca sa invatam cum preda ea ca in carte nu scrie nimic...PAI DE CE MAMA DRACULUI MAI AM CARTEA AIA NENOROCITA....sau macar sa ia toate vorbele ei "intelepte" si sa faca ea o carte in care sa te invete cum sa vorbesti ca un analfabet.

Oricum profesorii pe langa a te invata mai vor sa scoata si un ban frumos:

Profesoara de chimie => Vine scoate o carte si spune: Aceasta este o carte fooooaaaarrttteeee buna...contine numeroase probleme...bine redactata...BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA (numai cuvinte de lauda) Dupa ce cumparam toti cartea intamplarea face sa ne uitam la autori..cine era unu din autori...hmmm PROFESOARA DE CHIMIE?!...

In rest nu am de ce sa ma plang mai putin de faptul ca la istorie am luat 3 pentru ca nu am facut arborele genealogic bine.

Definitia acestui "bine" insemna ca pentru fiecare ruda sa scriu:

Locul Nasterii, Anul nasterii/mortii, Slujba, Daca a locuit in alta localitate fata de cea unde s'a nascut...: / WTF ?! CUM NAIBA SA STIU TOATE ASTEA....si ne aduce ea un arbore genealogic facut de nuj ce fetitza care se ducea pana in 1800 !!! 1800 !!! CE DRACU MHA!!!!?!??!?!?!!!!1111oneoneoneone

Link to comment
Share on other sites

24.gif am un prof, care este renumit ca vinde copiilor carti, fac astia misto de el, cica..citez de la niste copii care il imitau "Poi dk scoatem factor comun fortat..cumparati o carte?...ajungem la expresia (a*cool.gif(-a*(-cool.gif)..dar totusi, cumparati o carte" cand termina o fraza zice ..bah..lamurit:??

facem pe noi de ras..dar Vlad, mi-e mila de tine cu profii aia...serios... biggrin.gif, iti urez bafta..si lasa ca noi in gen am avut pe unu de civica dus rau de tot...dupa ce ca dadea 3 asa, ca de sarbatori...noi faceam misto de el si nu-si dadea seama, strigam la el chelner...si il minteau astia ca trebuie sa se duca mama naibii stie unde, si asta ii lasa pe toti... blink.gif , oricum unii profi, am spus-o si o mai spun, SUNT DUSI, NU MERITA SA PREDEA..!!!! in timp ce unii stiu ce fac si sunt [platiti ca dracu, altii ca habar n-au de lume, sunt platiti super bine, unii mai ajung si directori sad.gif

Link to comment
Share on other sites

Uite ca ma dau si eu cu parerea... sunt la faculta in anu` 4 si am ajuns la aceeasi concluzie in mare ca si voi... unii kiar nu merita sa predea.. dar vedetzi voi... profesorii care sunt consideratzi buni... care ii lasa pe elevi in plata lor.. ei fac cel mai mare rau... nimeni nu zice sa fitzi toba de fizica sau chimie.. dar tre sa ramanetzi ceva dupa terminarea generalei.. macar despre formarea ploii si acizi... unii va preseaza pe principiul ca oriucm nu invatzatzi... asa presatzi va ramane ceva-ceva in cap... eu o sa fiu profa de economie.. am facut multa pedagogie... sa stiti ca ceea ce vedetzi voi in scoli de la profesori(mai ales cei batrani) nu este ceea ce ar trebui sa fie... metodele lor sunt pe langa vechi si ineficiente... in fine.. nu am caderea sa ma dau cu parerea asupra metodelor unora... nici nu zik ca clasele mele vor fi cele mai doxate si mai instruite.. dar ca profesor tre sa dai ocazia cui vrea sa invteze sa invetze si celor care vor sa traga chiului... sa faca treaba asta.. dar sa nu se mire la sfarsit de medii. eusa_whistle.gif

Ramane de vazut catzi o sa`mi sara`n cap pt postul asta 1224.gif

Link to comment
Share on other sites

nu am ramas corigent in viata mea...in generala nu am dus'o rau...parca erau profi mai buni...acu la liceu e problema....

Rectifica : viata ta, de pana acum. tongue.gif Daca incercati sa faceti pe desteptii cu profii, sa le raspundeti, sa faceti misto, sa vorbiti intr-una,sa radeti etc. se considera ca-i bataie de joc, si te arde la note, si da, ramai tongue.gif.

Daca-i retardat de-a binelea .. si nu accepta nici macar sa mai dai idei in plus fata de ale lui, cum il aveam eu pe profu' de mate, iti da note proaste si pt asta. So trebuie studiat cum si pe ce criterii da notele. In orice caz, sa stai in banca pe cat mai cuminte posibil, sa incerci sa fi si atent eventual sa mai raspunzi .. tzais, cred.

P.S. A nu se intelege ca eu sunt asa tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Rectifica : viata ta, de pana acum.  Daca incercati sa faceti pe desteptii cu profii, sa le raspundeti, sa faceti misto, sa vorbiti intr-una,sa radeti etc. se considera ca-i bataie de joc, si te arde la note, si da, ramai .

dap ai dreptate...defapt a merge la scoala e ca si cum te'ai urca pe scena la teatru...tre te prefaci tot timpul...si sa ai mai multe masti pentru a satisface diferiti profesori....intr'un cuvant sa minti

eee..nu chiar...eu am rezistat pana acum, si ii cam sfidez pe profi, vb la ei la ora, rad, n-am treaba...prob ca de aia sunt asa hadnicapati cu mine..dar ma rog, ma abtin cat pot, oricum nu le deranjez ora..prea mmult biggrin.gif am avut mult norok pana acum...

dap ai dreptate...defapt a merge la scoala e ca si cum te'ai urca pe scena la teatru...tre te prefaci tot timpul...

am pe una in cls, exact asa...ii pupa in fund pe profi, ar face orice sa fie in atentia lor, cred ca se duce la vreo 4 olimpiade cel putin...disperata rau...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...