Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

baubauu

Activare cont

Recommended Posts

buna ziua mi-am facut un cont pentru a juca mu acum 3 zile ... mi sa spus ca voi putea juca in max 48 de ore dar nici acum nu mi sa dat drumu contului.nu am mai avunt conturi pe acest server astept lamuriri , si sa stiu daca pot juca sau nu ....

:-? :-? :-?

Link to comment
Share on other sites

Va enumar cateva motive pentru care aplicatia dumneavoastra pentru cont MU-Linkmania este posibil sa fi fost RESPINSA:

1. Aveti deja doua conturi pe care activati.

Prin "activitate" se intelege orice autentificare cu succes pe un cont. Nu ne preocupa cine a inregistrat contul (strict legat de punctul acesta), ci persoana care activeaza pe el. Regula se aplica retroactiv (adica verificam pe ce conturi ati activat pana acum, sa stim daca aveti sau nu cont pe care sa activati). Daca am gasit deja 2 conturi pe care v-ati autentificat, nu mai aveti dreptul la nici un alt cont (deci nu are rost sa trimiteti o cerere pentru cont nou - va va fi respinsa). Nu ne intereseaza scuze de genul "am jucat temporar pe contul vecinului" sau "m-a rugat pisica sa-i cresc caracterul".

2. Sunteti banat pe serverele/forumul Linkmania (inclusiv MU).

Daca va stiti drept o persoana care a cauzat probleme (hack, limbaj la adresa comunitatii sau a adminilor, ... ETC), nu va pierdeti timpul sa trimiteti cereri - va vor fi respinse.

3. V-ati inregistrat de pe una din urmatoarele tipuri de adrese IP:

- telefonie mobila

- wireless public

- proxy

4. Ati cerut mai mult de 2 conturi.

Aveti dreptul sa aplicati pentru maxim 2 conturi (asta daca nu aveti nici un cont pe care activati - vezi pct 1). Daca deja aveti doua, nu mai aveti dreptul la nici unul. Daca aveti unul, mai aveti dreptul sa aplicati pentru unul.

5. Datele utilizate la inregistrare sunt indecente, jignitoare sau contravin regulamentului general Linkmania, regulamentului MU Linkmania sau regulilor de bun simt.

6. ALTE motive (de care ne vom lovi probabil pe parcurs) - ramane la atitudinea administratorilor MU.

Lista se mai poate completa fara vreo notificare, deci este recomandat sa o cititi mereu inainte sa aplicati pentru un cont.

Va reamintesc faptul ca aceste reguli (precum orice alt regulament) nu sunt negociabile sau discutabile. Daca va incadrati in unul (sau mai multe) din aceste puncte, va rugam sa nu postati sau sa nu asteptati vreun raspuns.

Daca totusi aplicatia dumneavoastra a fost respinsa si NU va incadrati in vreunul din punctele enumerate mai sus, va rugam sa trimiteti un email la adresa: mu@linkmania.ro si sa asteptati un raspuns.

Pentru orice alta situatie va rugam sa NU deschideti topicuri pe forum. Toate cererile vor primi un raspuns.

Daca ai citit mai sus si totul este ok , ai rabdare ca o sa-l activeze cineva cat mai repede.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Credeti ca puteti sa-mi activati si mie contul? au trecut 3 zile de cand l-am creat si nu am primit al 3-lea mail. Nu de alta da mi-a revenit pofta de mu :P

Numele contului este: HellRazor

Multumesc anticipat.

Posibil sa fie o prob. ceva ... Poate cu topicul asta osa raspunda un admin

O seara buna

Link to comment
Share on other sites

salutare !

mi-am creat si eu 2 conturi in data de 15 .. se pare ca au trecut cele 48 de ore ..

si nici un cont nu este activ .. misulica17 sau Ticalos

plus k mai aveam un cont vechi pe forum Ticalosss, care se pare, ca nu il pot reactiva

sper ca se poate rezolva problema asta .. cat de curand .. vechi prieteni ma asteapta la joc .. :)

mc !

Link to comment
Share on other sites

salutare !

mi-am creat si eu 2 conturi in data de 15 .. se pare ca au trecut cele 48 de ore ..

si nici un cont nu este activ .. misulica17 sau Ticalos

plus k mai aveam un cont vechi pe forum Ticalosss, care se pare, ca nu il pot reactiva

sper ca se poate rezolva problema asta .. cat de curand .. vechi prieteni ma asteapta la joc .. :)

mc !

Contul de pe forum? reactiva? Nu inteleg ce vrei sa spui insa conturile de pe forum din cate stiu eu nu necesita reactivare.

Va enumar cateva motive pentru care aplicatia dumneavoastra pentru cont MU-Linkmania este posibil sa fi fost RESPINSA:

1. Aveti deja doua conturi pe care activati.

Prin "activitate" se intelege orice autentificare cu succes pe un cont. Nu ne preocupa cine a inregistrat contul (strict legat de punctul acesta), ci persoana care activeaza pe el. Regula se aplica retroactiv (adica verificam pe ce conturi ati activat pana acum, sa stim daca aveti sau nu cont pe care sa activati). Daca am gasit deja 2 conturi pe care v-ati autentificat, nu mai aveti dreptul la nici un alt cont (deci nu are rost sa trimiteti o cerere pentru cont nou - va va fi respinsa). Nu ne intereseaza scuze de genul "am jucat temporar pe contul vecinului" sau "m-a rugat pisica sa-i cresc caracterul".

2. Sunteti banat pe serverele/forumul Linkmania (inclusiv MU).

Daca va stiti drept o persoana care a cauzat probleme (hack, limbaj la adresa comunitatii sau a adminilor, ... ETC), nu va pierdeti timpul sa trimiteti cereri - va vor fi respinse.

3. V-ati inregistrat de pe una din urmatoarele tipuri de adrese IP:

- telefonie mobila

- wireless public

- proxy

4. Ati cerut mai mult de 2 conturi.

Aveti dreptul sa aplicati pentru maxim 2 conturi (asta daca nu aveti nici un cont pe care activati - vezi pct 1). Daca deja aveti doua, nu mai aveti dreptul la nici unul. Daca aveti unul, mai aveti dreptul sa aplicati pentru unul.

5. Datele utilizate la inregistrare sunt indecente, jignitoare sau contravin regulamentului general Linkmania, regulamentului MU Linkmania sau regulilor de bun simt.

6. ALTE motive (de care ne vom lovi probabil pe parcurs) - ramane la atitudinea administratorilor MU.

Lista se mai poate completa fara vreo notificare, deci este recomandat sa o cititi mereu inainte sa aplicati pentru un cont.

Va reamintesc faptul ca aceste reguli (precum orice alt regulament) nu sunt negociabile sau discutabile. Daca va incadrati in unul (sau mai multe) din aceste puncte, va rugam sa nu postati sau sa nu asteptati vreun raspuns.

Daca totusi aplicatia dumneavoastra a fost respinsa si NU va incadrati in vreunul din punctele enumerate mai sus, va rugam sa trimiteti un email la adresa: mu@linkmania.ro si sa asteptati un raspuns.

Pentru orice alta situatie va rugam sa NU deschideti topicuri pe forum. Toate cererile vor primi un raspuns.

Daca ai citit mai sus si este ok, ai rabdare... in scurt timp o sa intre cineva sa-l activeze.

Link to comment
Share on other sites

salut! am facut si eu un cont duminica 25.03.2012. am citit acolo ca in 48 de ore se activeaza... am tot asteptat si nu s-a intamplat nimic. va rog verificati ce se intampla. numele contului este help

multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata ... am si eu o problema .... S`au facut 70 de ore de cand mi`am facut si eu un cont ... am primit amandoua mail`urile mi sa spus ca este activat dar nu merge.Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

au trecut 2 zile de cand am facut contul si vad ca nici acuma nu am primit spune acolo maxim 48ore au trecut mai mult

au trecut 3 zile si ceva de cand am facut contul si tot astept acel mail

maxim 48ore scrie acolo vad ca pe administratori nu ii intereseaza puteau sa trimita acel email ca nu dura mai mult de 1 minut

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...