Jump to content
Krym

JOC - Rookies

Recommended Posts

Sony, Macho Man, Bernard, felicitari!

Treceti mai departe, cu niciun vot impotriva voastra. :cool2:

Avem aici un vot pentru Gwen...

Unul pentru Paul...

Altul petru Gwen...

Si inca unul pentru Paul...

Ultimul vot se indreapta, in sfarsit, catre...

Gwen. Felicitari Paul, ramai in cursa cu 3-2! Fii atent totusi, mai aveai putin si te ardeai. Ne vedem la proba urmatoare, finalistilor!

Link to comment
Share on other sites

Aveti la dispozitie 3 ore sa ii convingeti pe concurentii vechi sa nu va voteze! Dupa 3 ore, opinia lor va conta mai mult decat va puteti imagina... pentru ca ei vor decide cine sa fie Ultimii 3, si cine va fi eliminat.

Nu uitati. 3 ore sa discutati cu ei. Apoi voi incepe sa le pun intrebari.

Link to comment
Share on other sites

Ultimii 3... Cine vor fi? Decizia concurentilor eliminati a fost luata. Ati avut 3 ore fix la dispozitie sa ii convingeti.

Primul eliminat, Lahm l-a votat pe...

Macho Man.

Pe locul 11, Ryuuzakiz l-a votat...

Tot pe Macho Man.

Pe locul 10, TDWT l-a votat pe...

Paul.

Pe locul 9, Puffz l-a votat pe...

Nimeni. Nu am reusit sa obtin votul ei, ea fiind inactiva de foarte mult timp.

Pe locul 8, Drops l-a votat pe...

Sony.

Devine tensionat? Ar fi trebuit sa va straduiti mai mult.

Pe locul 7, KenVelo l-a votat pe...

Sony.

Sunteti siguri ca vreti sa continuati? Luati o pauza, si reveniti sa vedeti cine pleaca dupa.

Pe locul 6, Prietenash l-a votat pe...

Sony.

Iar pe locul 5, Gwen l-a votat pe...

Sony, cu motivul ca "din cauza ta, eu am fost eliminata." Oare chiar sa fie asa? In definitiv, a fost un joc frumos, si te astept si in editiile viitoare, Sony!

Cat despre cei 3 finalisti, pot sa va spun doar ca ati dominat pur si simplu intreg jocul. Dar partea grea tocmai acum vine.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Daca pana acum v-am pus sa descrieti un serial doar in cuvinte, de data aceasta va voi pune sa creati un TRAILER real. Pentru aceasta proba, puteti folosi diferite programe de editat filme, precum Windows Movie Maker, Camtasia Studio, Sony Vegas, iMovie etc.

Puteti alterna scene dintr-un serial in altul, important este ca ele sa aiba o legatura intre ele. Un trailer, in general, nu trebuie sa fie nici prea lung, dar nici prea scurt. Nu uitati sa introduceti numele serialului, si scene sau informatii care ma vor face sa-mi dau seama despre ce este vorba in serial. Incercati ca VOI sa creati un trailer, nu sa extrageti animatiile dintr-altul, pentru ca voi depuncta. Cand ati terminat, le puteti da upload pe YouTube si sa-mi trimiteti link-ul.

Vreau ca toate filmuletele sa fie gata in seara asta. :angry1:

P.S.: Cel mai bun trailer ajunge in Finala, cat despre ceilalti 2... Aveti ghinion.

Link to comment
Share on other sites

Foarte bune trailerele facute de voi, bravo!

Acum hai sa va zic si eu o poanta. Concurentul Bernard este automat eliminat, pentru ca, in jurul orei 8, nemaisuportand stresul programului Camtasia Studio care se bloca mereu, a renuntat la a mai face proba. Deci, automat, Paul si Macho Man treceau in finala chiar daca nu faceau absolut nimic... Dar mi-a placut foarte mult entuziasmul vostru, mai ales al lui Paul care a muncit la trailer ore bune! Meritati intr-adevar amandoi sa castigati!

Felicitari, finalistilor, ati ajuns departe, dar doar unul poate castiga! Paul si Macho Man!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 ore. Doua ore fix la dispozitie sa terminati toate probele facute de concurenti pana acum.

Numele echipei. Reclama la un obiect. Povestea cu emoticon-uri. 10 lucruri indispensabile. Descrierea unui serial. Impresionarea prescolarilor. Intrebarile de logica (aceleasi). In loc de proba cu steagurile, veti crea un comic amuzant (utilizati cel putin: "You don't say?", "Bitch please"). Imaginea cu cei doi finalisti (personaje din desene). Convingerea concurentilor eliminati sa nu va voteze. Trailer-ul serialului.

Toate, in afara de raspunsurile logice, sa fie DIFERITE de cele anterioare.

2:09. Doua ore. START!

Link to comment
Share on other sites

Inainte sa anunt castigatorul, hai sa vedem cine credeau fanii ca va castiga Concursul de pe Linkmania, dintre Ultimii 6.

http://insula-dramei-totale.forumer.ro/t1054-cine-va-castiga-concursul-de-pe-linkmania

Stiati ca, pe parcursul concursului...

~ Singura oara cand Echipa Cavalerilor a pierdut, Drops s-a votat singur?

~ Alianta Gwen-Macho Man-Sony s-a destramat in momentul in care cineva a votat-o pe Gwen?

~ Puffz, desi a ajuns destul de departe, nu a facut nicio proba?

~ Prietenash, de-a lungul sezonului, a dobandit un fan inrait numit Alex, care acum doreste sa ia mereu legatura cu el?

~ Concurentul Ryuuzakiz a intrat in concurs dorind foarte mult sa castige, desi nu arata asta deloc?

~ KenVelo a jucat cu 2 conturi in concurs?

~ Bernard si Gwen locuiesc in aceeasi casa?

~ Macho Man a inceput o relatie noua cu o obsedata in timpul concursului?

Pariu ca nu!

Paul, Macho Man, amandoi v-ati straduit foarte mult in acest concurs si cu siguranta amandoi meritati premiul cel mare... Totusi... Mi-e foarte greu sa o spun, dar CASTIGATORUL OFICIAL AL CONCURSULUI DE PE LINKMANIA este...

MACHO MAN! Bravo, desi ai avut un singur fan care te-a votat, tu ai reusit sa te remarci in acest concurs si TU ai reusit sa il castigi corect!

Multumesc tuturor pentru participare !

Daca doriti, puteti sa va faceti cont pe site-ul oficial unde organizez astfel de concursuri, si sa va inscrieti la noul meu concurs "Razbunarea insulei".

-edited-

Bafta!

Edited by Drops
Link removed!
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sal'tare.

Felicitari Macho Man (cont Dumbledore), felicitari tuturor care ati (am) participat.

Macho Man sa ma anunti ce MT doresti - sa aiba legatura, cat de cat, cu acest concurs.

Krym, felicitari pentru ideea concursului si pentru implicare. Te mai asteptam cu drag. Ai cadou de la mine un MT - te rog sa aiba legatura, cat de cat, cu acest concurs.

Pentru incurajarea participarii si a altor utilizatori cu vechime pe LinkMania, Paul ai cadou de la mine un MT. Daca il doresti te rog sa aiba legatura cu acest concurs, cat de cat.

Apoi, Krym, poti pune acel link (cu siteul) doar in sectiunea asta - Reclama si Huburi - Publicitate.

Cu stima,

Io, Drops

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Dumbledore

Multumesc Drops foarte mult. Pai nu stiu exact ce MT sa aleg. O sa iti trimit un PM , dupa ce ma mai gandesc putin.

Eu unul sincer , nu m-am asteptat sa castig , si multumesc tuturor care m-au ajutat sa castig. :crybaby:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Felicitari Macho Man ( Chiar daca eu n-am facut ultima proba,i-am zis lui Kyrm ca nu sunt acasa la acea ora,dar .. ).

Tin sa te felicit si pe tine Krym, pentru acest concurs si asteptam urmatoarele editii. :D

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...