Jump to content
Krym

JOC - Rookies

Recommended Posts

Sal'tare.

Pentru transparenta, va pun o poza cu povestea mea :nanana::

http://imageshack.us/photo/my-images/9/58050786.jpg/

Domnu' Krym de acum, cred ca urmatoarea proba, o rezolvam la anu...si la multi ani :D.

Tututor va urez: La multi ani, sanatate si...noroc.

Nu uitati: sanatate au avut si cei de pe Titanic. Dar daca nu au avut noroc, ce folos?

La multi ani 2012.

Cu stima,

Io, Drops

Link to comment
Share on other sites

10 lucruri indispensabile... daca ti-ai petrece revelionul intr-o casa abandonata in inima muntilor, fara curent electric sau semnal! Aceasta e proba de azi. :tiphat: Nu uita, trebuie sa supravietuiesti, dar in acelasi timp sa te si distrezi... ca doar incepe un an nou!

Trimiteti-mi raspunsul vostru prin PM. Succes!

Link to comment
Share on other sites

Nu stiam daca Paul va face proba sau nu, dar a intrat online si a iesit de multe ori, asa ca am trecut mai departe... :whistle:

Unii dintre voi v-ati gandit prea mult la distractie, si ati uitat ca de fapt va aflati in mijlocul pustietatii...

Cum e cazul lui Prietenash: Obiectele pe care le-as lua cu mine sunt:o sampanie, un tort, niste dulciuri si mi-as invita toti prietenii in acea cabana ca acolo sa dam o petrecere!

Sau KenVelo: -Mancare

-Telefon

-Animal de plus:))

-Servetele umede

-Palarie

-Medicamente

-Crema de plaja

-Prosop de plaja colorat

-Apa

-Slipi

Altii v-ati gandit prea mult la supravietuire, chiar daca, sa o luam logic, daca ati fi trecut pe lista "o incuietoare buna" nu ati mai fi trebuit sa va ganditi la cum sa va confruntati animalele si pericolele padurii cu un topor, cutit, bata, pusca si lista continua...

Cum au facut Drops...

1. bricheta

2. topor

3. cutit

4. cana de metal

5. sticla de sampanie

6. rucsac

7. poza cu familia

8. sticla cu motorina

9. muzicuta

10. artificii

Si Bernard...

- patura

- haine groasa de iarna

- ghete groase

- sampanie

- tort

- lampa cu gaz

- pusca

- cutit

- chibrituri

- tacamuri

Cea mai inventiva proba mi s-a parut cea a lui...

Macho Man!

1) In primul rand cred ca as lua un pachet cu mancare , mancare care nu trebuie incalzita ca sa nu mor de foame . Nu prea as avea nevoie de apa , ca as putea sa ma duc la un rau din apropiere sau un izvor sa beau apa.

2) O lampa cu gaz ca sa vad si eu pe timp de noapte.

3) Un sac de dormit ca sa am unde sa dorm.

4) Telefonul mobil cu baterie plina , ca sa ma joc pe el sau sa ascult muzica , pana i se termina bateria , avand in vedere ca telefonul meu rezista.

5) O carte pentru cand ma plictisesc...

6) Un ceas de mana , in caz ca se termina bateria telefonului , sa vad cat e ceasu.

7) Echipament de drumetie , pentru drumetii , sa mai treaca timpu...

8) Petarde , ca sa sarbatoresc si eu revelionu , si asa sperii si animalele.

9) Calorifer cu ulei ca sa nu mor de frig.

10) Un sapun pentru ca nu vreau sa arat ca nu animal dupa ce plec de acolo.

Pentru prima oara, Echipa FC Scuipa-n Dunare castiga invincibilitate! E timpul sa votati pe cineva, Cavalerilor. :>

Link to comment
Share on other sites

Okay, am primit voturile!

Primii salvati si care nu au primit niciun vot sunt...

KenVelo, Bernard si Paul! Bravo! :bananadance2:

Cu un singur vot, trece mai departe de asemenea si...

Drops! :nanana:

Gwen si Puffz

... Una dintre voi a primit 2 voturi, iar cealalta 3. Cea care ramane este...

Gwen! Puffz este oficial prima eliminata din echipa Cavalerilor.

:-??

Mai am un anunt. Maine plec la munte si stau pana duminica. Daca gasesc vreun wireless pe-acolo (desi nu cred), voi continua concursul si cu siguranta il voi termina pana duminica... daca nu, pauza de o saptamana. :) Bafta! Si felicitari celor 8 finalisti!

Sony, Drops, Bernard, Macho Man, KenVelo, Prietenash, Gwen si Paul!

Link to comment
Share on other sites

Cum ziceam acum o saptamana, ati mai ramas 8 concurenti. Din acest moment, decid ca cele 2 echipe sa fie destramate. Mai exact, fiecare e pe cont propriu din acest moment. Daca cineva castiga invincibilitate, castiga doar pentru el, iar unul dintre cei ramasi va fi eliminat.

Proba de azi consta in "difuzarea" unui serial... pe 3 etape.

1) Alegeti numele serialului.

2) Dati nume a 5 actori care credeti ca ar juca in serial.

3) Creati cate o replica generica pentru fiecare.

[Optional, pentru puncte in plus] 4) Desenati o imagine pentru cel putin un personaj.

Cea mai inspirata proba castiga! B-)

Link to comment
Share on other sites

M-am gandit ca de acum sa inchei proba cand cel mult unul nu o va face. Azi doar 7 din 8 au facut-o. La fel si cu voturile.

Hai sa va iau pe rand de data aceasta.

Macho Man: Proba ta a fost OK, a respectat 'normele' cerute, doar ca speram sa fii ceva mai inventiv la alegerea serialului. Actorii dupa parerea mea se potrivesc perfect.

1) Numele serialului sa fie "Legendel Olimpului" , un serial despre zeii din Grecia Antica si legendele lor

2) Doar cinci? Cam greu dar sa incepem:

a) In primul rand , Zeus. Oare cine ar fi bun in rolul acestui rege al Zeilor? Cred ca Gerard Butler , actorul care l-a jucat pe Leonida in "300". Mi se pare un Zeus perfect.

b) Mi-a fost greu sa aleg o actrita pentru rolul zeitei Hera , regina zeilor si de asemenea , zeita casatoriilor si a familiei. Initial m-as fi gandit la Angelina Jolie dar acum are niste probleme cu...greutatea, si cred ca as alege-o pe Jessica Alba.

c) Cum sa nu apara in distributie si Zeul Marilor , Poseidon? Johnny Depp zic ca ar fi bun in acest rol , este un actor talentat , care poate sa ii dea viata Zeului Marilor.

d) Cel mai cunoscut fiul al lui Zeus , Hercules. Cred ca rolul i s-ar potrivi lui Brad Pitt , mai ales dupa prestatia din filmul Troia in rolul lui "Ahile".

e) Dar avem si un personaj negativ , nu-i asa? Hades , zeul lumii subterane.Ian McKelle , actorul care i-a jucat pe Magneto si pe Gandalf ar fi foarte bun pentru acest rol.

3) O replica generica? Pai sa vedem...

a) Zeus: "In numele Olimpumului!"

b) Hera: "Nu cred ca este o idee buna..."

c) Poseidon: "Fie ca apele oceanelor sa te calauzeasca in drumul tau/in directia cea buna/in drumul tau spre victorie , etc.!"

d) Hercules: "Hai Hercules , foloseste-ti capul!"

e) Hades: "A venit timpul sa vezi moartea cu propii tai ochi!"

Prietenash: La fel ca la Macho Man, speram sa vii cu ceva mai... original decat un nume de film care suna ca unul '95 de pe Pro TV. Mi-au placut replicile care te atrag sa vizualizezi serialul, totusi. Daca ar fi sa compar proba ta cu cea a lui Macho Man, ai pierde in fata lui.

1)Numele serialului este ,,Lupta intre viata si moarte''

2)Actorii care vor reprezenta personajele din acest serial sunt:Will Smith, Johnny Deep,Eddie Murphy, Brad Pitt si Jennifer Aniston.

3)Replica de generia a personajului pe care il interpreteaza Will Smith este:

-Nu imi vine sa cred ce ai facut.

Replica de generic a personajului pe care il interpreteaza Johnny Deep este:

-Sunt super tare, frumoas-o!

Replica de generic a personajului pe care il interpreteaza Eddie Murphy este:

-Tu?!Cum ai putut face asa ceva?!

Replica de generic a personajului pe care il interpreteaza Brad Pitt este:

-Am venit ca sa ma razbun!

Replica de generic a personajului pe care il interpreteaza Jennifer Aniston este:

-Am mers 20 de km pe jos, in picioarele goale, ca sa ajung aici?!

Sony: Probabil ca serialul creat de tine ori este muzical, ori o drama sau biografie a cantaretilor renumiti. M-a amuzat imaginea ta, care cred ca ar fi trebuit sa o folosesti mai mult pentru replica Rihannei.

Ok...

1) Challenge for stars!

2) Rihanna , Beyonce, Eminem, Justin Timbarlake si Lil Wayne..

3) Rihanna - Hmm...

Beyonce - Okay, Okay...

Eminem - I'm not afraid to do this shit.

Justin Timbarlake - 3 minutes to make this challange...

Lil Wayne - Of...

4) -Nu pot posta link-ul, cere imaginea creatorului-(E prea mare.)

Bernard: Hehe, daca chiar ar exista un serial cu actori celebrii ca cei alesi de tine, ar fi renumit in intreaga lume. Ideea e ok, dar toti actorii joaca cate un membru de familie? O familie formata dintr-un politist, medic celebru, mafiot, fiica bolnava de SIDA si un geniu care poate sparge "din plictiseala" calculatoarele de la NASA? Sa ramanem totusi... cu picioarele pe pamant. :lol:

1. "Life sucks... in general"

2.

a) George Clooney - John Hayes, politist.

b) Julia Roberts - Marylin Hayes, medic ce doreste cu orice pret sa gaseasca medicament pentru virususul H.I.V. Sotia lui John.

c) Leonardo DiCaprio - Laurian Hayes, mafiot, fratele lui John.

d) Dakota Fanning - Noelle Hayes, eleva de liceu, bolnava de SIDA. Fiica lui John si lui Maryllin.

e) Michael Cera - Gordon Hayes, elev de liceu. Un mic geniu in fizica si in computere. Fiul lui Maryllin si lui John.

3.

John Hayes: Intr-o zi, eu voi fi desemnat erou pentru distrugerea mafiei.

Maryllin Hayes: Degeaba mai traiesc, daca fata mea nu se va bucura de o viata normala.

Laurian Hayes: Banii sunt totul pentru mine, chiar mai mult decat fratele meu.

Noelle Hayes: O singura greseala, si viata mea este pe veci compromisa.

Gordon Hayes: Intr-o zi, din plictiseala, pur si simplu voi sparge

parola de la NASA.

-Nu pot posta link-ul, cere imaginea creatorului-

KenVelo: Cred sincer ca nu ai inteles proba, tu nu trebuia sa copiezi un serial existent deja, ci sa creezi unul nou. Vad acum ca nu m-am facut inteles prea bine.

1. Serialul se numeste The Vampire Diaries

2. 5 actori:

-Nina Dobrev

-Paul Wesley

-Ian Somerhalder

-Steven R. McQueen

-Katerina Graham

3.

-Ian Somerhalder: I need to say it once. You need to hear it. I love you, Elena.

-Nina Dobrev: It must be painful to dessicate and mummify. I can't even imagine.

-Paul Wesley: Shut up, Damon.

-Steven R. McQueen: When I'm worn down, I take a nap. You were unconscious.

-Katerina Graham: She's my sister. I'd die for her.

Gwen: In primul rand, titlul e gresit. Este "When fame wants you", nu "want". La fel ca la Bernard, toate personajele sunt intr-o mare stransa legatura, chiar daca nu fac parte din aceeasi familie, si se poate vedea chiar din replicile lor generice. Diferenta dintre tine si Bernard este ca serialul tau pare ceva mai realistic.

1. "When fame want you"

2.

I. Natalie Portman - Julietta Adam

II. Johnny Deep - Isaac Eisenhower

III. Angelina Jolie - Gabriella Peyton

IV. Kristen Stewart - Zoe Truman

V. Brad Pitt - William Adam, tatal Juliettei.

3. Julietta Adam: Am fost abandonata cand eram mica, vreau acum sa ma razbun, avand succes.

Isaac Eisenhower: Niciodata, Julietta nu s-ar uita la mine ca la un iubit.

Gabriela Payton: Imi voi da toata silinta ca sa devin mai buna ca Julietta Adam.

Zoe Truman: Julietta, singura care mi-a fost aproape la greu, asa ca acum vreau sa ii rasplatesc bunatatea.

William Adam: Cine s-a nascut inutil, toata viata va fi inutil.

4. -Nu pot posta link-ul, cere imaginea creatorului-

Paul: Ai facut totul bine pana la replica generica. Am inteles ca toti spun acelasi lucru, dar vroiam ceva mai diversificat decat toate momentele "What's up? The sky"... Si te cred pe cuvant ca e creatia ta. In rest, mi se pare un fic amuzant, dar care nu cred ca se va putea transpune vreodata intr-un serial la TV.

Nume: Troll Story

Personaje: Derp,Derpina,Troll,Melvin,John.

Replica : "What's Up ? " / "The sky"

Link: -Nu pot posta link-ul, cere imaginea creatorului-

# Am facut'o cu ragebuilder,daca e nevoie pot dovedi ca e creatie proprie.

## Am facut'o in engleza,deoarece in romana nu suna la fel de bine.

### M-am inspirat din mai multe locuri.

#### Timp de lucru: aproximativ 1 ora, 1 ora si jumatate.

Cel care castiga invincibilitate este...

Nimeni!

Exact, m-am gandit ca la aceasta proba sa nu dau NIMANUI invincibilitate. Sa fiu sincer, nimeni nu m-a surprins neaparat si toate creatiile au fost... hmm... obisnuite. :gives: :-> Iar daca chiar era sa aleg pe cineva, o alegeam mai mult la nimereala de data aceasta.

Deci, oricine poate fi eliminat astazi. Spor la votat!

Link to comment
Share on other sites

Am primit voturile!

Si, pentru ca imi place sa va dezvalui uneori intentiile, voi publica voturile de data aceasta. :whistle:

Paul... l-a votat pe KenVelo. (1)

Macho Man... l-a votat pe Drops. (1)

Sony... l-a votat pe Drops. (2)

Gwen... l-a votat pe Macho Man. (1)

KenVelo... l-a votat pe Prietenash. (1)

Bernard... l-a votat pe Drops. (3)

Prietenash... l-a votat pe Drops. (4)

Avem 1 vot pentru KenVelo, unul pentru Macho Man, unul pentru Prietenash si 4 pentru Drops.

Cu 4 voturi, Drops este eliminat.

Link to comment
Share on other sites

Sal'tare.

Imi asum greseala, nu am inteles pana cand era termenul de realizare...si a trecut proba pe langa mine.

Mi se pare normal ca am fost votat "sa raman pe tusa", nu-s suparat...decat pe mine :((.

Krym, imi place ca te implici in jocul asta si pentru ideea acestuia. Felicitari.

Pentru ca vreau sa ma mai implic si sa te ajut cum pot, la urma, cine va castiga concursul are cadou de la mine un Member Title (el alege... dar sa aiba legatura, cat de cat, cu acest joc).

Sper sa mai fie editii viitoare!

Succes celor ramasi in joc!

Cu stima (si de pe tusa),

Io, Drops

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@ Drops, foarte frumos din partea ta, thx!

E timpul pentru noua proba... Este toamna. Te afli intr-unul dintre cele mai diversificate magazine de haine din lume, si nu stii ce sa cumperi. Iti trebuie o tinuta pentru a le lectura intr-un restaurant unor prescolari de ce nu este bine sa minti sau sa furi.

Ai 1500 RON (15 mil. lei vechi).

Poti alege intre:

- Adidasi Nike (300 RON).

- Un tricou imprimat cu mesajul "Indrazneste sa fii diferit" (70 RON).

- Pantaloni cu talie inalta (190 RON).

- Pulover casmir (320 RON).

- Camasa simpla alba (80 RON).

- Tenesi Converse All Star (160 RON).

- Tricou cu Smiley (150 RON).

- Pantaloni de ski/snowboard (320 RON).

- Palarie de pirat (75 RON).

- Tenesi Kappa originali la reducere (210 RON).

- Bocanci rock (360 RON).

- Hanorac Dior (150 RON).

- Camasa Burberry (310 RON).

- Adidasi Tom si Jerry (240 RON).

- Palaria lui Mos Craciun (200 RON).

- Sacou casual (280 RON).

- Ochelari de soare Hut (450 RON).

- Pulover Hoodies (600 RON).

- Ceas CK (720 RON).

- Esarfa Louis Vuitton (290 RON).

- Ochelari de vedere (170 RON).

Am strecurat cateva greseli printre preturi, astfel incat unele dintre hainele de mai sus ori sunt second hand, ori sunt prea scumpe si ti-ai luat teapa. Poti sa-ti dai seama ce sa cumperi? Eu voi observa si voi penaliza. Nu uita, trebuie sa te incradrezi in pret! Daca ti-au mai ramas bani, poti sa le platesti masa copiilor (400 RON), sau sa le faci fiecaruia un cadou (500 RON). Sunt sigur ca vor aprecia!

Proba nu se incheie aici. Ca sa ii convingi cu adevarat pe copii, trebuie sa creezi un slogan (maxim 2 enunturi, o imagine la alegere) despre de ce nu e bine sa minti sau sa furi.

Ceea ce e interesant la aceasta proba este... ca nu va fi corectata de mine. Cativa prescolari vor aprecia cum v-ati imbracat, daca i-ati ajutat sau daca intr-adevar sloganul vostru a fost convingator. Cine va castiga invincibilitate... e decizia prescolarilor! Succes! ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hai ca s-a mai terminat o proba, si prescolarii au avut din ce alege! Vladut, Andrei si Bogdanel v-au apreciat tinuta, gestul si imbracamintea cu note de la 1 la 5.

Sa va iau pe rand.

Lui Vladut i-a placut vestimentatia lui Macho Man, i-a dat nota 4. I s-a parut original citatul, asa ca tot 4 i-a dat.

Andrei a fost cam indecis la inceput, dar i s-a parut interesanta tinuta, si i-a dat 5. Un 5 si la slogan, deoarece, cum spune el, "este foarte real".

Bogdanel i-a dat nota 3 la vestimentatie, si 4 la citat din acelasi motiv ca al lui Vladut.

Media lui Macho Man: 4.16. Nu-i rau!

In privinta lui Gwen, Vladut a acordat nota 5, pentru ca i-a placut camasa Burberry, si 4 pentru citatul "destul de bun".

Andrei i-a dat 4 Clarei la vestimentatie, si 5 la citat.

Bogdanel n-a fost prea impresionat de tinuta, asa ca a dat 3, iar la citat 4.

Media lui Gwen: 4.16. La fel ca Macho Man, bravo!

Bernard s-a remarcat in fata lui Vladut, primind astfel doi de 5 pentru vestimentatie si slogan.

La fel si in fata lui Andrei, unde a primit din nou doi de 5.

Bogdanel i-a acordat un 3 pentru imbracaminte si un 4 pentru slogan.

Media lui Bernard: 4.5. Esti in frunte!

Citatul lui KenVelo a fost "scurt si la obiect", in opinia lui Vlad, si a primit 5. Imbracamintea, totusi, 4.

Andrei a acordat 5 si pentru imbracaminte, si pentru slogan.

In schimb, lui Bogdanel nu i-a placut imbracamintea ("Nu e genul meu"), si a dat un 2, iar la slogan 5.

Media lui KenVelo: 4.3. Inca un punct daca mai luai, si erai in frunte cu Bernard!

Prima nota proasta a lui Vladut s-a dus la Paul, el primind un 3 pentru imbracaminte pe motivul ca "esarfele acelea nu sunt pe gustul meu". Pentru slogan, Vladut a spus ca i-ar fi dat 5, dar pentru ca a aparut acea melodie oribila, i-a dat 4.

Andrei, din nou, generos, a acordat 5 si pentru haine, si pentru slogan.

Lui Bogdanel nu i-a placut deloc citatul, pe motiv ca e "prea filozofic", si i-a dat 3. Nici la imbracaminte nu a stat prea bine Paul... a primit un 2.

Media lui Paul: 3.6. Cred ca iti vine sa bati niste copii acum?

Sony a primit 4 pentru imbracaminte de la Vladut, si 5 pentru slogan.

De la Andrei a primit doi de 5.

Bogdanel a atacat din nou cu notele proaste. La capitolul 'imbracaminte' ti-a acordat 3, iar pentru slogan ti-a dat 2.

Media lui Sony: 4. E ok!

Prietenash a fost cel mai comic dintre toti. A surprins placut la imbracaminte. A primit un 5 de la Vladut, si 4 pentru slogan.

Lui Andrei i-a placut mult imbracamintea si a zis ca vrea si el sa incerce vreodata asa, deci a dat 5. Sloganul nu i-a placut deloc, a zis ca "nici macar nu are rima", si i-a dat 3.

Pentru Bogdanel, actul acesta de a te imbraca 'diferit', i s-a parut foarte copilaros. Ti-a dat 2 la imbracaminte, si 3 la slogan.

Media lui Prietenash: 3.6. Daca era dupa mine, primeai numai 5 la imbracaminte!

Evident, cu cele mai multe puncte...

Bernard castiga invincibilitate! Felicitari! I-ai surprins placut pe toti prescolarii, si meriti sa nu fii eliminat de data aceasta. Cat despre ceilalti, trimiteti votul cat mai repede.

Link to comment
Share on other sites

Presimt deja locurile voastre in curand. Tocmai de aceea voi dezvalui voturile... din nou.

5 voturi au fost toate contra lui Paul.

2 voturi au fost indreptate catre Prietenash.

Cine este eliminat astazi?...

NIMENI! Am decis ca, pentru ultima oara, sa deschid ochii anumitor persoane. Am vazut ca toti va dati silinta in acest concurs, si pur si simplu nu am vrut sa ma despart de nimeni... inca. Pot sa spun doar ca nu este suficient sa faci o proba foarte bine.

Paul, ia aceasta oportunitate si schimba ceva. Ai o sansa. Nu o pierde. Valabil pentru toti concurentii. See ya soon! :clap:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Te-ai intrebat vreodata...

... Cate zile de nastere are un om la 69 de ani?

... Ce/cine locuieste singur intr-o casa mica, fara vreo usa sau fereastra, iar cand pleaca de acolo trebuie sa sparga peretii?

... Pe ce loc ai fi daca l-ai intrece pe ultimul din cursa?

... Cum oare se cheama un caine fara niciun picior?

... Ce a aparut in 1961 si cu siguranta nu va mai aparea in 6239?

... Ce este o singura data intr-un singur minut, de 2 ori intr-un singur moment dar niciodata in 100 de ani?

... Cum a ajuns un barbat sa zaca mort, pe un camp, langa un rucsac?

... Ce poate intra de 3 ori intr-o femeie?

... De ce capacul gurilor de canal este clar mai bine sa fie rotund si nu patrat?

... Si, in final, ce este mai puternic decat Insusi D-zeu? Oamenilor bogati nu le trebuie, saracii nu il au, iar daca nu il mananci vei muri.

Bineinteles ca nu. Crezi ca poti raspunde la cele 10 intrebari de mai sus? Invincibilitatea o castiga cel cu cele mai multe raspunsuri corecte. Bafta! :right:

P.S.: Nu uitati. Daca au raspuns 6 din 7 la proba, o pot incheia. Deci, rezolvati-o cat mai repede!

Link to comment
Share on other sites

Fiti pe faza, ca deja am primit raspunsurile...

Am vaga impresie ca niste raspunsuri au ajuns "de la o mana la alta", dar nu voi depuncta pentru asta. Daca cineva a copiat o prostie, pierderea lui. :nanana:

Concurenti, ce parere aveti de proba aceasta? Puteti ghici cine a realizat-o?

... Cate zile de nastere are un om la 69 de ani? .... 70?

... Ce/cine locuieste singur intr-o casa mica, fara vreo usa sau fereastra, iar cand pleaca de acolo trebuie sa sparga peretii? ...idk

... Pe ce loc ai fi daca l-ai intrece pe ultimul din cursa? ..Penultimul?

... Cum oare se cheama un caine fara niciun picior? ... Schiop?

... Ce a aparut in 1961 si cu siguranta nu va mai aparea in 6239? ...idk...

... Ce este o singura data intr-un singur minut, de 2 ori intr-un singur moment dar niciodata in 100 de ani?...idk

... Cum a ajuns un barbat sa zaca mort, pe un camp, langa un rucsac? ... De insolatie?

... Ce poate intra de 3 ori intr-o femeie? ...idk

... De ce capacul gurilor de canal este clar mai bine sa fie rotund si nu patrat? ...idk

... Si, in final, ce este mai puternic decat Insusi D-zeu? Oamenilor bogati nu le trebuie, saracii nu il au, iar daca nu il mananci vei muri. ..idk

Inainte de a anunta castigatorul, vreau sa va zic ca la intrebarea a patra... :lol:

Ce a aparut in 1961 si nu va aparea in 6239?

... raspunsul corect, in opinia mea, era "Cifra 1" (la care doar Gwen a raspuns asa). Dar am acceptat si celelalte raspunsuri gen "Primul documentar despre homosexuali", "Susan Boyle", "presedentia lui Lincoln" etc.

Hai sa n-o mai lungim.

Sony nu a raspuns la nicio intrebare corect.

Bernard a raspuns la o intrebare corect.

Macho Man a raspuns la 6 intrebari corect.

Totusi, niciunul dintre voi nu a castigat invincibilitate. Cel care a raspuns cu adevarat la toate intrebarile corect este...

Paul! Putini socati? Nu trebuie!

Gwen, toate raspunsurile tale sunt corecte, doar ca la una singura ai fost impartiala, fata de Paul care a completat tot. Vei vedea despre ce e vorba.

Proba lui Paul:

1. Cate zile de nastere are un om la 69 de ani?

R: O singura zi de nastere are un om la 69 de ani.. / Are 68 de zile sarbatorite,in toti cei 69 de ani.

2. Ce/cine locuieste singur intr-o casa mica, fara vreo usa sau fereastra, iar cand pleaca de acolo trebuie sa sparga peretii?

R: Un pui de pasare,de sarpe,de broasca testoasa.(Aproape orice inafara de mamifere,unele specii de pesti.. )

3. Pe ce loc ai fi daca l-ai intrece pe ultimul din cursa?

R: 2 variante : a) Nu participi la cursa. b) Esti pe locul 1 ,cu un tur inainte celorlalti.

ps. : Nu se poate sti exact locul deoarece si daca il intreci pe ultimul,nu sti daca mai sunt altii in fata ta.(care sunt si ei cu 1 tur avans)

4. Cum oare se cheama un caine fara niciun picior?

R: Nu se cheama,pentru ca nu poate sa vina

5. Ce a aparut in 1961 si cu siguranta nu va mai aparea in 6239?

R: Primul documentar dedicat homosexualitatii sau presedentia lui Lincoln

6. Ce este o singura data intr-un singur minut, de 2 ori intr-un singur moment dar niciodata in 100 de ani?

R: Litera M.

7. Cum a ajuns un barbat sa zaca mort, pe un camp, langa un rucsac?

R: Era parasutist ,rucsacul era de fapt parasuta care nu s-a deschis.

8. Ce poate intra de 3 ori intr-o femeie?

R: Litera E .

9. De ce capacul gurilor de canal este clar mai bine sa fie rotund si nu patrat?

R: Un capac patrat ar putea sa cada in canal, daca il rasucesti(pentru ca latura ar intra pe diagonala), dar unul rotund nu poate.

10. Si, in final, ce este mai puternic decat Insusi D-zeu? Oamenilor bogati nu le trebuie, saracii nu il au, iar daca nu il mananci vei muri.

R: Nimic :

Nimic nu e mai puternic decas Insusi D-zeu.Oamenilor bogati nu le rtebuie nimic, saracii nu au nimic.iar daca nu mananci nimic vei muri.

Paul castiga invincibilitate. Ceilalti, votati!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Primul care ramane in Ultimii 6 este...

Paul!

Mai ramane de asemenea si...

Prietenash!

Ramane cu noi, pentru inca o proba...

Macho Man!

Urmatorul in concurs...

Bernard!

Cel care ramane in continuare si care a primit cel putin 1 vot...

Gwen!

Unul dintre voi a primit multe voturi,si va trebui sa fie eliminat. Cu parere de rau, anunt ca...

KenVelo este oficial eliminat cu 4 voturi impotriva lui. Felicitari Sony, ramai in concurs!

Felicitari tuturor care ati ajuns atat de departe, dar jocul nu s-a terminat inca. >:)

Link to comment
Share on other sites

Felicitari celor ramasi si felicitari Krym pentru concurs..

Imi pare rau ca este pe prietenii sau ca cei mai vechi pe forum sunt eliminati foarte devreme. Cei care fac proba bine sunt eliminati, si ajung sa castige cei care nu au nici vechime,nici posturi pe forum dar au prieteni din concurs...

Bafta cu concursul, astept editia 2.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru proba aceasta, m-am gandit ca nu unul, ci doi sa castige invincibilitate pentru ca necesita... formarea unor echipe. Nu pentru totdeauna, ci doar pentru aceasta proba.

Intr-o ordine aleatorie, Sony si Macho Man... Gwen si Prietenash... Bernard si Paul.

Tot ce trebuie sa faceti... este sa treceti prin cateva probe impreuna, folosindu-va de cate un steag pe echipa.

Steagul albastru este la Sony. Ea trebuie sa imi trimita un mesaj privat cu o imagine cu un peisaj de toamna, apoi ii va putea da steagul lui Macho Man. Macho Man va trebui apoi sa creeze 12 replici intre 2 personaje amuzante. Ii va putea da steagul lui Sony apoi. Sony va trebui apoi sa imi spuna o tinuta adecvata de iarna, iar Macho Man in final, dupa ce Sony termina, sa imi spuna 3 calitati ale colegei sale (Sony).

Steagul verde este la Bernard. El va trebui sa imi trimita o poezie de dragoste adresata catre Paul (de maxim 10 versuri, sa aiba numele lui Paul in el). Dupa ce termina, ii va putea da steagul lui Paul care imi va crea un comic cu "FFFUUU", "Mother of GOD" memes (poate sa adauge si altele). Dupa aceea, Bernard imi va da raspunsul la calculul 2+2+2+2+2+2+2x0, si in final, dupa ce Bernard termina, Paul imi va spune 3 defecte la colegul sau.

Steagul rosu este la Gwen. Ea va trebui sa imi trimita 5 intrebari de logica cu rezolvarea lor, iar apoi Prietenash, dupa ce Gwen termina, va lua steagul si imi va crea o poezie de maxim 7 versuri care sa contina desene animate in ea. Gwen va trebui apoi sa imi enumere toti concurentii eliminati in concurs (in ordine), iar in final Prietenash va enumera 1 calitate si 2 defecte ale lui Gwen.

Cine termina primul toate sarcinile, in ordine, castiga invincibilitate.

Munca de echipa este necesara in aceasta proba. Daca nu rezolvati sarcinile in ordine, incepeti de la capat.

P.S.: Eu nu va voi verifica decat la sfarsit, asa ca treceti mai departe pana terminati. Daca va grabiti si aflu ca o proba nu este facuta bine la final, riscati sa incepeti de la capat.

Link to comment
Share on other sites

Wow, ati fost rapizi!

Echipa Gwen si Prietenash s-a remarcat... prin cat de repede au putut sa greseasca. Ei au inceput primii proba, am anulat-o, au reinceput-o, am anulat-o din nou si probabil s-au dat batuti.

Cei care au adus steagul inapoi la mine primii sunt...

Sony si Macho Man!

Dar, din pacate, nu ei castiga invincibilitate. Sony a facut o mare greseala la proba cu tinuta de iarna. Niciun castigator? Nu chiar. Bernard si Paul au terminat si ei in timp record, reusind sa duca toata proba de la cap la coada corect. Felicitari! Ei sunt cei care castiga invincibilitate. Munca asta de echipa... pai, spor la votat![

P.S.: Puteti vota doar un concurent, nu toata echipa!

Link to comment
Share on other sites

Au venit si voturile... Ia sa vedem.

Avem un vot pentru Sony... cu dedicatie de la Paul.

Unul pentru Prietenash... cu dedicatie de la Macho Man.

Unul pentru Sony... cu dedicatie de la Bernard.

Altul pentru Prietenash... de la Sony.

Unul pentru Macho Man... de la Prietenash.

Asta inseamna 2 voturi pentru Sony, 2 pentru Prietenash si unul pentru Macho Man.

Cel care pleaca in seara asta este...

Prietenash, cu inca un vot de la Gwen. Ai fost foarte aproape Sony, dar felicitari pentru ca ai ramas!

Link to comment
Share on other sites

Ultimii 5? Atunci este nevoie de o imagine care sa va reprezinte! Una pe care o veti crea chiar voi...

Proba de astazi consta in realizarea unei imagini cu toti concurentii ramasi intr-un fundal magic ales de voi... Doar ca nu veti pune concurentii in acea imagine, ci cate un personaj dintr-un desen animat care credeti voi ca ii reprezinta. Cea mai reusita imagine castiga invincibiltate!

Ati ramas 5, deci astept sa va straduiti ca desenul sa iasa intr-adevar reusit. Puneti Photoshop-ul si imaginatia la treaba! :dance:

! Nu aveti voie sa folositi personaje din Drama Totala.

!! Incercati, va rog, sa nu puneti memes in desene. Astept ca imaginea sa fie chiar deosebita, nu neaparat amuzanta.

Link to comment
Share on other sites

Ati avut niste imagini exceptionale. Bravo, mi-au placut toate! Dar numai una a castigat invincibilitate...

Inainte totusi, sa analizam putin personajele alese.

Paul a fost privit ca...

Branza din Casa Foster pentru prieteni imaginari - Sony.

Lanterna verde din Liga Dreptatii - Bernard.

Shadow din Sonic X - Gwen.

Un baietel care se tine de mana cu o fetita - Paul.

Batman - Macho Man.

Sony a fost privita ca...

Bubbles din Fetitele PowerPuff - Sony.

DeeDee din Laboratorul lui Dexter - Bernard.

Cream din Sonic X - Gwen.

O fetita care se tine de mana cu un baietel - Paul.

Ten Ten din Naruto - Macho Man.

Gwen a fost privita ca...

Panini din Chowder - Sony.

Catwoman din Batman - Bernard.

Ino din Naruto Shippuden - Gwen.

Gwen Tennyson din Ben 10 - Paul.

Amy din Sonic X - Macho Man.

Macho Man a fost privit ca...

Eddy din Edd, Ed si Eddy - Sony.

Bugs Bunny din Looney Tunes - Bernard.

Joker din Batman - Gwen.

Johnny Bravo - Paul.

Ben Tennyson din Ben 10 si echipa extraterestra - Macho Man.

Bernard a fost privit ca...

Dexter din Laboratorul lui Dexter - Sony.

Babuin din Eu sunt nevastuica - Bernard.

Garfield - Gwen.

Bernard din Ursul Bernard - Paul.

Phineas din Phineas si Ferb - Macho Man.

M-am uitat foarte detaliat la fiecare personaj ales de voi, si m-am gandit sa le votez pe cele care se potrivesc cu un "DA", si celelalte cu un "NU".

Primul meu gand a fost sa ii dau invincibilitate lui Paul, pentru numele si unele personalitati potrivite, dar baiatul si fetita... alegeri clar nepotrivite. Pacat. De data aceasta, cel care castiga invincibilitate este...

Sony! In ciuda faptului ca pana si cuvantul "Ultimii" l-ai scris gresit, personajele au fost cu adevarat inspirate! Felicitari! Te numeri printre ultimii 4 finalisti, si meriti sa mergi mai departe.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...