Jump to content
Krym

JOC - Rookies

Recommended Posts

Cred ca am suficiente nume pentru a declara un castigator.

Pe locul 1, castigand invincibilitate,

Drops cu noul nume de echipa: Cavalerii'n pijamali !

:dance:

Pe locul 2, premiul de haz se duce la

Macho Man cu noul nume de echipa: FC Scuipa-n Dunare !

:hello:

Iar pe locul 3, premiul de originalitate se duce la

KenVelo cu numele de echipa: Galacticii linkmaniaci !

:cool2:

Felicitari si multumesc de participare! Astfel, echipa FC Scuipa-n Dunare trebuie sa voteze pe cineva. Trimiteti-mi un mesaj privat pentru vot.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo Drops.

Acum cei din echipa FC Scuipa-n Dunare trebuie sa voteze un jucator care sa fie eliminat? Si acel jucator trebuie sa fie doar din echipa lor (FC Scuipa-n Dunare) ?

Da, cei din echipa FC Scuipa-n Dunare trebuie sa voteze pe cineva din echipa lor. :)

Link to comment
Share on other sites

Am o mica propunere: Fiecare jucator sa posteze aici raspunsul/rezolvarea la proba,asa ar fi mai usor pentru echipa sa elimine "veriga slaba". :)

Da,atunci la final,dupa ce anunti tu castigatorii probei,sa postezi raspunsul fiecarui jucator. :)

Edited by Paul
Link to comment
Share on other sites

Paul, nu sunt de acord cu propunerea ta. Imagineaza-ti daca as pune de exemplu o intrebare la o proba, si ar veni de exemplu Drops sa raspunda la ea corect. Apoi toata lumea s-ar lua dupa el si ar raspunde la fel. :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

Ok, am primit voturile... Cei care nu au primit niciun vot sunt:

~ Sony.

~ Prietenash.

~ Macho Man.

Lahm, TDWT si Ryuuzakiz au primit cel putin un vot. Urmatorul care ramane...

~ TDWT!

:hello:

Cel care sta in continuare in concurs...

... Ryuuzakiz!

Lahm este oficial eliminat. :-??

Voi pune urmatoarea proba in curand. Stati pe-aproape! :right:

Link to comment
Share on other sites

Urmatoarea proba consta... in crearea unei reclame pentru un produs! Imagineaza-ti ca esti angajat la o firma de publicitate si ai de ales un produs pe care sa-l sponsorizezi.

Ce trebuie sa faci mai exact? Sa creezi un mesaj de 4-5 enunturi maxim (Deci nu depasiti 5) reprezentativ unui obiect la alegere. Poti adauga, daca vrei, o imagine pentru aspect.

Obiectele pe care le poti alege sunt:

- Un castron

- Un dictionar de antonime

- Un steag al Norvegiei

- O icoana

- Un suport de creioane

Va las la dispozitie o zi! Daca terminati mai devreme, norocul vostru. :tiphat: Bafta!

P.S.: Trimiteti-mi proba printr-un mesaj privat.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Iata ca s-a mai incheiat o proba.

Unii din concurenti nu au inteles nici macar ce au de facut, cum ar fi cazul lui TDWT, care in loc sa faca reclama la un dictionar de ANTONIME, a facut la unul de ANATOMIE.

-Esti in clasa a 7 a si ai media 4 la biologie?Nu intelegi rostul organelor corpului uman?Atunci cimparati noul nostru dictionar de anatomie intitulat:10 la Anatomie!Sunati acum la 023688901.Nu uitati: stocul este limitat!

Altii s-au folosit de foarte multe cuvinte incadrate doar in 5 enunturi, si a iesit ceva ridicol de mare...

Ai dorit vreodata sa experimentezi puterea Norvegiana , dar esti doar un roman de la coada vacii care nu-si permite o calatorie in Norvegia?! Acum poti cu noul produs de pe piata: STEAGUL NORVEGIEI! Poti sa il folosesesti sa stingi focul din padure , sa bati hotii cu batul lui de metal , sa proclami o parte din luna cu el pentru Norvegia , poti arata ca un razboinic , poti sa il folosesti ca prosop , poti sa il folosesti pentru decorarea casei , poti sa il arati mamei tale , sa iti fascinezi prieteni , poti sa iti transporti lucrurile cu el , sa il arati mamei tale din nou , sa ascunzi gloane in el , sa indepartezi tantarii de tine , sa arati ca un erou patriot norvegian pe varf de munte , sa il bati pe Jack Sparrow , sa il faci mandru pe Chuck Norris , chiar sa controlezi o armata de Nyan Cat cu el! Posibilitatile sunt nelimitate! Comanda-l acum la doar 25.00$ si primesti un Nyan Cat adevarat bonus!

Dar oricum, de departe, cele mai bune reclame au fost ale lui...

Paul si Drops!

Chiar nu m-am putut decide a cui e mai buna, asa ca i-am declarat pe amandoi castigatori. :clap:

Deci, chiar daca toti in afara de Puffz au facut proba, Echipa Cavalerii'n pijamali castiga din nou ! Felicitari! :right: Iar FC Scuipa-n Dunare, e timpul sa votati. Trimiteti-mi prin PM mesajul vostru.

EDIT: Nu inteleg de ce, dar imi da o eroare cand incerc sa postez probele lui Paul si Drops (adica link-urile de la imagini). Daca doriti sa le vedeti, trimiteti-mi un PM si vi le arat.

Link to comment
Share on other sites

Sal'tare.

Domnu' Krym mi-a placut proba si va felicit pentru idee.

Ma bucur ca am reusit iar sa "impresionez", mai ales ca suntem doi din echipa Cavalerii'n pijamali!

Imi pare rau pentru colegii din echipa FC Scuipa-n Dunare dar din doua echipe doar una poate castiga :P.

Pentru transparenta, asta am trimis io:

Reclama la castron:

Lume, lume ia castronu' minune.

nobottombowl.jpg

E castronu' special, cu lingurita din metal,

E castronu' fermecat, iti arata si ce n-ai mancat,

E castronu' cel mai bun, e castronu'...fara fund!

Daca e sectiunea FunMania atunci "funnnn sa cie" :bananadance2:.

La multi ani.

Cu stima,

Io, Drops

Link to comment
Share on other sites

Noi suntem campionii :>

Aici reclama mea :

Am o mica propunere: Fiecare jucator sa posteze aici raspunsul/rezolvarea la proba,asa ar fi mai usor pentru echipa sa elimine "veriga slaba". :)

Da,atunci la final,dupa ce anunti tu castigatorii probei,sa postezi raspunsul fiecarui jucator. :)

Posteaza raspunsurile tuturor la final,sa ne amuzam si noi :)

Link to comment
Share on other sites

Inca o eliminare in echipa FC Scuipa-n Dunare...

Primul care ramane, in ciuda celor intamplate la proba, este TDWT.

Mai raman si...

Macho Man si Sony.

Cu toate voturile impotriva lui, cel care pleaca este...

Ryuuzakiz.

Okay! Voi pune urmatoarea proba in curand, stay tuned! ;)

Link to comment
Share on other sites

Am stat mult sa ma gandesc la o proba, dar deocamdata suntem prea multi ca sa folosesc ideea aceasta.

Pana atunci, noua proba este... sa creati o scurta povestire, folosind doar... emoticonurile de pe forum. Nu aveti voie sa folositi vreo litera sau cifra, iar singurele semne pe care le puteti folosi sunt: ! > < + - = ? _

Aveti voie sa folositi maxim 12 smiles. Succes! ;;) Proba se incheie maine la 13.

Link to comment
Share on other sites

Pot spune ca la aceasta proba doar Drops si Gwen au inteles pe deplin necesitatea semnelor. Poate si KenVelo si Sony. In rest, voi, ceilalti, ori ati folosit foarte putine si gresit, ori deloc. Care era scopul pentru care va lasam sa folositi semne precum ">", "-", "!"? Nu l-ati inteles...

Nu pot pune vreo proba, pentru ca imi da o eroare cand postez prea multe smiles. :huh: Din nou, daca doriti sa vedeti vreo proba, dati-mi un mesaj privat mie sau celui care a facut proba.

Oricum...

Castigatorul probei este...

Gwen, pentru Echipa Cavalerii'n pijamali !

Astept voturile echipei pierzatoare. ;)

Link to comment
Share on other sites

OK, voturile au venit neasteptat de repede... :blink: Ati mai ramas 4 in Echipa FC Scuipa-n Dunare.

Primul care ramane printre ultimii 3...

Sony!

Hmm... mai ramane si...

Macho Man!

Ultimul care ramane in echipa aproape destramata...

Prietenash! Imi pare rau, TDWT. Toate voturile au fost impotriva ta.

:banana1:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...