Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

necaz

Sugestie.. (scoaterea reset-urilor)

Recommended Posts

De asemenea echipa de admini ar putea participa si ei la CS pentru a face lucrurile mai grele, nu sa fie iteme lvl 380 dupa 2-3 luni.

cu asta nu sunt de acord , pot sa vina sa supravegheze cs, nu sa participe efectiv

s-a practicat pe s1 la inceput si era amuzant doar pt admini noi restul picam ca mustele...ce naiba caractere non rr vs full , wtf? acuma logic vin doar invincibili pt ca si-ar lua castane

Link to comment
Share on other sites

Hai mai sa fim seriosi, la fiecare reset db este acea frica "daca nu mai intra lumea ca updatam o versiune proasta" sau alte prostii, 30% se lasa de obicei la reset db, reintra peste 2 luni, vin altii si tot asa, nu e nimic de speriat. Pana la urma urmei, cei care stiu sa joace MU sunt pro sugestiei si asta conteaza, cei ce nu stiu degeaba sunt intrebati, vor juca indiferent de versiune sau cate reset`uri se dau.

"- party-ul va fi cel mai solicitat feature in joc, party la golden, party peste tot. Nimeni nu va mai creste singur pe spot

- afk-ul se va reduce drastic, caracterul iti cam moare la non-rr nu? :>"

Asta vreti voi sa faceti, nu este obligatoriu. Monstrii se pot seta ca la non rr sa ii poti omora cu usurinta, daca voi alegeti varianta grea, nu din cauza serverului non-rr nu va juca lumea, ci a voastra pentru ca nu doriti sa faceti un server pe care sa intrii pentru a te relaxa (nu mai intru in detalii, stiti voi prea bine despre ce vorbesc).

daca se face chestia asta..chiar ca nu o sa mai intre lumea:)

Link to comment
Share on other sites

Dar asta ar inseamna si putin respect din partea staff-ului. Nu sa dai 60 zile suspend pentru ca nu a zis "no ks" sau chestii de genul. De asemenea echipa de admini ar putea participa si ei la CS pentru a face lucrurile mai grele, nu sa fie iteme lvl 380 dupa 2-3 luni. Sunt multe idei, multe sugestii... dar cum nimeni nu stie nimic sigur, nu prea se pronunta. Un server beta ar fi ideal, cu un forum aparte si sa se posteze acolo. De asemenea ar trebui si un update la cel putin s3 sau s4 sa avem ce face dupa level 400, nu sa stam sa crestem alte charactere. De asemenea am propus mai sus, sa fie ca pe global: exp-ul sa mearga in continuare pentru cei care vor sa joace la top pentru Hall of Fame.

Pe season4 nu este rasa aia noua, summoner sau cum se numeste(cel mai bun la defense) :whistle:

Link to comment
Share on other sites

ai vrea sa aduci argumente solide cand sustii ceva? nu de alta, dar dai impresia ca ai vrea doar sa creezi scandal :)

pe s4 este summoner low :P

Cred ca se refera la partea cu "- afk-ul se va reduce drastic, caracterul iti cam moare la non-rr nu? :>", nici eu nu as juca daca nu as putea sta afk si cred ca 90% sunt de aceeasi parere...

Link to comment
Share on other sites

pai logic ca n-ar mai juca nimeni daca nu s-ar putea juca afk.

lor nu le e frica de faptul ca nu o sa joace lumea, le e frica sa nu cumva sa greseasca configuratia serverului si lumea sa se lase de linkmania. iti zic eu ca daca se configureaza serverul calumea, o sa vina jucatori si din afara cum a fost intr-o perioada.

un player daca pleaca din comunitatea asta, mai ales daca joaca de cativa ani, slabe sanse sa se mai intoarca.

Link to comment
Share on other sites

cu asta nu sunt de acord , pot sa vina sa supravegheze cs, nu sa participe efectiv

s-a practicat pe s1 la inceput si era amuzant doar pt admini noi restul picam ca mustele...ce naiba caractere non rr vs full , wtf? acuma logic vin doar invincibili pt ca si-ar lua castane

Pai cine a zis ceva de full? Isi fac si eu charactere cu 500 pct la fiecare atribut, sa mai ingreuneze putin lucrurile. Oricum nu o sa vezi 15 admini on la CS, vor fi 2-3 hai maxim 5/CS vs 300-400 jucatori de lvl 150-200. :D

Pe season4 nu este rasa aia noua, summoner sau cum se numeste(cel mai bun la defense) :whistle:

Mai informeaza-te.

Link to comment
Share on other sites

sugestia nu e rea, insa ar fi cam mare saltul direct la s4, s3 ep1 ar fi f bun

nu tre sa faci saltul la s4 lasi s2 dar adaugi ceva nou :)

Ar mai fi o chestie ca la 400 sa fie questuri pentru puncte

Link to comment
Share on other sites

voi visati srv non rr , cu master skill lvl 3 , summoner, questuri de la npc elf ,toate astea fiind de la s4 in sus, dar se pare ca ati uitat ca pc-ul de pe care e hostat LM nu poate sustine decat season2 maxim(cel putin asa se zicea acum ceva timp).

Link to comment
Share on other sites

Se exagereaza cu party-ul. Stiti foarte bine ca sunt destui nesimtiti afk-isti si se vor isca mai multe certuri, mai multe plangeri etc.

Nimeni nu e obligat sa faca joc de party, mai ales cu afk-isti.

Link to comment
Share on other sites

voi visati srv non rr , cu master skill lvl 3 , summoner, questuri de la npc elf ,toate astea fiind de la s4 in sus, dar se pare ca ati uitat ca pc-ul de pe care e hostat LM nu poate sustine decat season2 maxim(cel putin asa se zicea acum ceva timp).

daca poate tine un s2, poate tine si un s4. cerintele sunt cam aceleasi. din cate stiu, log-urile ar ocupa mai mult spatiu decat ocupa pe versiunile mai vechi.

Link to comment
Share on other sites

Din ce dau de inteles cei care au scris mai sus vor sa faca jocul doar de party.

Nu, ma refeream ca va fi necesar ca tu sa cresti in party, caci iti va fi mai usor, evident daca vrei, daca nu poti sa cresti si singur chinuindu-te (remember non-rr), Ma gandeam ca implica mai multa socializare chestia asta, zic eu. :-?

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate bunny. iar la invazii ai sa te duci cu guilda/alianta. deci probleme nu cred ca o sa fie care o sa ia bok-ul :P 5 membri, 5 rase, 5 posibilitati de item. daca pica de sm, il ia sm-u. daca pica de dl, il ia dl-u si asa mai departe

Link to comment
Share on other sites

Nu, ma refeream ca va fi necesar ca tu sa cresti in party, caci iti va fi mai usor, evident daca vrei, daca nu poti sa cresti si singur chinuindu-te (remember non-rr), Ma gandeam ca implica mai multa socializare chestia asta, zic eu. :-?

Am inteles treaba de socializare dar nu poti obliga pe Sadi sa stea la party cu Lance :). Iti dai seama ce iese.

Plus ca: un party o sa piarda timp la invazii daca treaba de party la pick up nu e rezolvata.

Nu trebuie configurat doar pentru party server-ul. Unii maniaci joaca noaptea, cand nu prea e nimeni. Ce face? Sta pana dimineata cand el se culca ca sa vina cineva sa poata tine un spot bun?

Sa nu se inteleaga ca-s contra ideii. Sunt contra setarii doar pe party :).

PS: 80% din rr-urile pe care le-am dat au fost in party db-ul asta -_-, in caz ca crede cineva ca dau singura etc etc.

Link to comment
Share on other sites

tot aud aici vorbindu-se de a merge cu party la golden;) dar asta contravine regulamentului LM+ca nu se poate lua bokul fiind in party si trece cineva pe acolo si il fura :whistle:

NU ajutati (nici daca vi s-a solicitat acest lucru) la omorarea goldenilor.In caz de reclamatie nu va functiona sub nici o forma scuza "Doar l-am ajutat, i-am dat item-ul (BOK-ul)"!

Link to comment
Share on other sites

Am inteles treaba de socializare dar nu poti obliga pe Sadi sa stea la party cu Lance :). Iti dai seama ce iese.

Plus ca: un party o sa piarda timp la invazii daca treaba de party la pick up nu e rezolvata.

Nu trebuie configurat doar pentru party server-ul. Unii maniaci joaca noaptea, cand nu prea e nimeni. Ce face? Sta pana dimineata cand el se culca ca sa vina cineva sa poata tine un spot bun?

Sa nu se inteleaga ca-s contra ideii. Sunt contra setarii doar pe party :).

PS: 80% din rr-urile pe care le-am dat au fost in party db-ul asta -_-, in caz ca crede cineva ca dau singura etc etc.

eu unu ma refeream sa fie server de party in sensul "sa se omoare mai bine in party decat singur" atat goldeni cat si mobii de pe spoturi, events, etc. deci sa poti omora si singur, dar sa-ti ia mai mult timp pana ucizi acel mob, decat in party. capisci? :D

Link to comment
Share on other sites

Nu mai bine se seteaza server-ul in asa fel incat sa poti tine spot fara party doar cu arma +13, drop-ul fiind foarte drastic?

Ca si la jocurile gen WoW, Silkroad, PW etc, cu arma / set item +0 nu prea te descurci dar pe masura ce se mareste level-ul la item cu atat sa poti omora / rezista mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Nu mai bine se seteaza server-ul in asa fel incat sa poti tine spot fara party doar cu arma +13, drop-ul fiind foarte drastic?

Ca si la jocurile gen WoW, Silkroad, PW etc, cu arma / set item +0 nu prea te descurci dar pe masura ce se mareste level-ul la item cu atat sa poti omora / rezista mai bine.

iteme +13 nu cred ca o sa fie. +11 da, dar +13 nu prea cred. au cerinte prea mari de puncte itemele +13 :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...