Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

necaz

Sugestie.. (scoaterea reset-urilor)

Recommended Posts

Pro,mi se pare o idee buna si ar fi si mai buna daca s-ar scoate si optiunea de a putea vedea cum are bagate punctele X sau Y.

+1

e buna si ideea asta ,dar mai degraba sa se bage stats de 64 k :D

si care mai e fun-ul atunci? :)

Link to comment
Share on other sites

S-ar face mult mai multe strategii la events si mai ales la CS. De ex cineva poate sa bage pct pe BK din greu la agi si vit (remember Blader la inceputul s1? prietenii stiu de ce :) ), altcineva poate baga str pt dmg... Diferenta nu va fi ATAT de mare de dmg intre lvl 310 si 320 dar ca timp de joc ar insemna o groaza (ceea ce inseamna ca si cei care nu stau 24 cu 24 pot sa faca fata in mult mai multe situatii decat acum).

Cred ca s-ar putea face un sondaj (pe o perioada mai lunga de timp ca sa adunam cat mai multe raspunsuri) si vedem cat de deschisa e lumea la un astfel de server.

Intai trebuie sa va hotarati voi adminii daca doriti si puteti sa configurati un asa server apoi un pool pe o durata de 1 luna cred ca ar fi suficient.

+1

si care mai e fun-ul atunci? :)

Iti zic eu care e distractia, el are 30rr si nu izbuteste sa faca full, vrea 64k stats ca sa fie sigur ca nu ajunge acolo:)

Link to comment
Share on other sites

Pai..daca se baga un server non rr..cum sa mai faci 17 18 rr?:)) ca i don't get it.

Cat despre cei care joaca pentru bucuria reseturilor..( se stiu ei care ) oricum numarul este mic. Si se pot bucua la fel de mult pentru un lvl up atat cat se bucura acum pentru un reset

Link to comment
Share on other sites

mai multi decat acum

de ce?

iti dau exzemplu meu ,am facut cateva rr si mam plictisit de servar ,plin de afk ,plin de speed,fara seansa de a avea 1 item ex 380

ce fac acum?joc pe alt servar ,la csu de pe link mania intru pe un caracter ful crescut de alti ,

cunosc multe persoane care joaca in alte parti doar din cauza ca linkmania e doar un servar de afk fara a acorda placere jucatorului.

ce se intampla daca devine non rr

o sa intre mai multi ,stiu ca fac 400,si restu ramane timpul doar pentru evente ,iteme ,alt caracter de crescut,

toata treaba e ca trebuie ca itemele de 380 sa fie puse la invazi ,sa aibe toti seansa de asi face un set,rostu csului sa fie doar lotu

pai fi atent... e fff ok cum ziceti asa server no rr.. insa.. la no rr cine crezi ca o sa poarte GD pe el sau iteme de 380? tot ancientele o sa fie mai folosite.......... nu?

iar dak bagi itemele de 380 la invazi.. deja e aiurea.. sa iei castelul doar pt LOT..........

eu sincer as juca pe un server no rr ..

Intai trebuie sa va hotarati voi adminii daca doriti si puteti sa configurati un asa server apoi un pool pe o durata de 1 luna cred ca ar fi suficient.

exact ca sa nu vorbim asa aiurea noi pe aici:P

Link to comment
Share on other sites

Eu unu sunt de acord cu sugestia asta cu cateva conditii:

1.Fara spoturi editate.

2.Maximul de fructe folosite sa fie nelimitat (Press C > "Create / Decrease")

3.Sa primim puncte GMO din eventuri gen DS, din cate stiu exista o baza de date (MuRanking.sql) pentru DS cand termini un DS primesti un numar de puncte(scor) acest scor il putem transforma in puncte GMO.

DS - Devil Square.

Link to comment
Share on other sites

Eu unu sunt de acord cu sugestia asta cu cateva conditii:

1.Fara spoturi editate.

2.Maximul de fructe folosite sa fie nelimitat (Press C > "Create / Decrease")

3.Sa primim puncte GMO din eventuri gen DS, din cate stiu exista o baza de date (MuRanking.sql) pentru DS cand termini un DS primesti un numar de puncte(scor) acest scor il putem transforma in puncte GMO.

DS - Devil Square.

puncte din fructe nelimitat ? adica sa bagi puncte din fructe = full status ca acum dar din fructe ? pai nu se rezolva nimic si ce a spus soare ca nu mai pune nimeni iteme 380 pe ei sau gd....pui acu depinde ce tip de bk faci..ca e bk pe agi sau vit sau ene etc depinde cum te axezi ! seturile gen plate sau dragon sau chiar scale o sa conteze nu o sa mai sara lumea direct la gd poate chiar si setu dp o sa conteze ? o sa fie nu stiu..ceva sa te faca mai activ in joc nu o sa mai bagi puncte acolo ca disperatu cu /addene 200 si mai dai enter sus enter sus de 10 ori sa bagi 1 k puncte...

Link to comment
Share on other sites

puncte din fructe nelimitat ? adica sa bagi puncte din fructe = full status ca acum dar din fructe ? pai nu se rezolva nimic si ce a spus soare ca nu mai pune nimeni iteme 380 pe ei sau gd....pui acu depinde ce tip de bk faci..ca e bk pe agi sau vit sau ene etc depinde cum te axezi ! seturile gen plate sau dragon sau chiar scale o sa conteze nu o sa mai sara lumea direct la gd poate chiar si setu dp o sa conteze ? o sa fie nu stiu..ceva sa te faca mai activ in joc nu o sa mai bagi puncte acolo ca disperatu cu /addene 200 si mai dai enter sus enter sus de 10 ori sa bagi 1 k puncte...

In cat timp crezi tu ca faci full status din fructe ?:) eu zic cam in 5 ani pe putin, deoarece creation nu pica peste tot plus de asta nu iese intotdeauna puncte cand folosesti fructul gen o ruleta ruseasca, ai prins glontul nu ai luat nici un punct, nu ai prins glontul ai luat intre 1>3 puncte :)) sper ca ai inteles aluzia.

Cat despre seturi, mai bun un set mic gen scale cu optiunea lk dd ref, dar ma cam indoiesc ca o sa fie asa multe iteme exc. de exemplu pe global daca ai un item non-exe+15(exc ii greu de facut rost) poti zice ca esti bo$$ :))

Link to comment
Share on other sites

pai fi atent... e fff ok cum ziceti asa server no rr.. insa.. la no rr cine crezi ca o sa poarte GD pe el sau iteme de 380? tot ancientele o sa fie mai folosite.......... nu?

iar dak bagi itemele de 380 la invazi.. deja e aiurea.. sa iei castelul doar pt LOT..........

eu sincer as juca pe un server no rr ..

exact ca sa nu vorbim asa aiurea noi pe aici:P

gd o sa sa poarte doar bk-ii pe dmg. oricum se vor putea folosi fructe pentru gd, iar itemele nu vor fi +13 ca acum. maximul va fi +11. la fel si la arme.

cu halitul fructelor la infinit nu sunt de acord. care mai e fun-ul atunci daca poti deveni full stats pe un server non rr? sa fim seriosi :P ar fi bine sa se lase maxim 200 de pct care sa le poti acumula din fructe.

Link to comment
Share on other sites

Aiurea,ce rost mai are sa fie lvl maxim 400 cand X poate baga 10000 puncte din fructe?

In primul rand ca sa poti baga 10k puncte din fructe ai mult de tras pentru creation care pica numa din mobi mari/tari gen drakani rosii(icarus map) in al 2-lea rand daca nu o sa fie spoturi editate si rata de drop cu mult mai mica, cam in cat timp crezi tu ca aduni 1 creation ? plus chaos si zen.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand ca sa poti baga 10k puncte din fructe ai mult de tras pentru creation care pica numa din mobi mari/tari gen drakani rosii(icarus map) in al 2-lea rand daca nu o sa fie spoturi editate si rata de drop cu mult mai mica, cam in cat timp crezi tu ca aduni 1 creation ? plus chaos si zen.

Mi se pare o tampenie atata timp cat functioneaza clickerul Elite.

In Tarkan nu pica?

Link to comment
Share on other sites

Clickerul elite se poate stopa.

De ce nu il stopeaza si acum daca se poate?

Parerea mea e ca fructele nelimitate ar dezavantaja unii jucatori (cei care muncesc,cei care nu lasa afk...cam pe toti care joaca de placere) si pe langa asta s-ar creea iar diferente prea mari ca si acum.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, daca nu ma insel se puteau bloca toate clicker-ele din launcher. Ar fi ok un server non-rr si sa cresti fara clickers, sa ne chinuim iar cu scobitori bagate in mouse, scochi s.a.m.d. :D

sincer eu puneam scoci pe mouse sau banda adeziva pe 97 d pana m am desteptat si am trecut la telefonu pus pe click =)) si sa bagam o limita de 200 de puncte din fructe ar merge sau creation sa pice doar in lot :D ar fi un motiv in plus pentru care lumea sa participe la cs cum multi nu sunt interesati de cs sau sa pice din box of luck ? si asa decat zeni ideei sunt destule daca ar vrea dragos ar iesi ceva frumos :D

Link to comment
Share on other sites

buna sugestia , dar n`ai cu cine ... nici aici nu se rezolva bug-urile si problemele pe server cine crezi ca o sa stea sa faca setarile respective :) , trebe modificat tot spoturi , cs , goldeni bc7/ds5 etc ... daca ar fi cu cine ar fi super ok ... staff-ul linkmania inafara de regulament(ce tine de el) se implica prea putin ... a fost mai demult sugestia asta (legat de cs) sa spus ca se va discuta si "discutata" a ramas

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...