Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

necaz

Sugestie.. (scoaterea reset-urilor)

Recommended Posts

Dupa cum bine stiti, MuOnline a fost conceput pentru a fi jucat pana la nivel maxim 400 (fara reset), de aceea va propun ca la urmatorul rr db sa scoateti optiunea de reset. Pentru a compensa scadeti experienta in asa maniera incat nivelul de dificultate sa ramana acelasi. In felul acesta scapam si noi de atatea bug-uri care nu pot fi rezolvate si probabil vor fi si mai echilibrate caracterele. Daca nu ar avea nimeni reset, fiecare isi poate baga punctele in functie de setul pe care il detine (s`ar observa skill`ul jucatorilor), chiar daca esti full (lvl 400) si ai set bun, daca nu stii sa joci te poate bate cineva cu un set mai slabut..

Link to comment
Share on other sites

Nu mi se pare deloc o idee rea... In felul asta o sa ai nevoie de party sa mergi la BOK-uri ceea ce o sa faca jocul si mai interesant. Portile si statuile la CS nu or sa mai fie doar de forma, ar reveni la putere BCul si DSul... etc

Link to comment
Share on other sites

pai dupa mult timp insemnand 4-6 luni, cum se face full aici. da, ar fi ok. sa faci toate eventurile in party, invazii in party, crescut doar in party (charurile singure pe spot sa nu poata face fata), etc.

@nu mai gasesc sugestia aia a mea cu server zen power, daca ma poate ajuta cineva sa o gasesc ar fi bine. imi da tot felul de erori forumul la cautare

Link to comment
Share on other sites

eu sunt PRO. dar ar insemna ca levle 400 sa faca doar maniacii.si asta dupa mult mult timp..sunteti sigur ca vreti asta?

Nu chiar dupa mult timp, cum acum faci in aproximativ 6 luni full pe spoturile bune, la fel sa fie si cand va fi non rr serverul.. nu vrem nici sa jucam 2 ani non stop pentru un caracter full (iar cei ce joaca mai rar sa il faca full in 5 ani).

"crescut doar in party (charurile singure pe spot sa nu poata face fata)" asta mi se pare aiurea, stii bine ca lumea pica intr-una, daca vrei sa stai mai mult timp pe un spot si iti pica pentru 2 secunde cei din party, mori si pierzi spotul...

Link to comment
Share on other sites

Pai mai Razno :D e evident ca nu prea poti sa faci xp solo pe spoturi..fiind non rr..decat cu un set smecher cu buff si cu stiinta..dar asta e si ideea..eu unul sunt satul de sutele de full stats isti care dorm pe spoturi ..cu programul anti nu stiu ce on..si papapap am facut full stats in 2 luni

Link to comment
Share on other sites

Pai mai Razno :D e evident ca nu prea poti sa faci xp solo pe spoturi..fiind non rr..decat cu un set smecher cu buff si cu stiinta..dar asta e si ideea..eu unul sunt satul de sutele de full stats isti care dorm pe spoturi ..cu programul anti nu stiu ce on..si papapap am facut full stats in 2 luni

Cred ca se pot seta mobii ca sa nu fie chiar asa de puternici incat sa mori pe spot...

Nici acum nu gasesti caracterele necesare pentru a face un perfect party (si asta afk) dar cand vor trebui sa fie on toti ca sa cresti, cu siguranta nu gasesti caracterele necesare...

In plus eu cred ca ar trebui sa se faca full stats mai usor decat acum dar in schimb event`urile sa fie foarte dificile dar si premiate totodata. Daca trebuie sa stau 6 luni acum ca sa fac full stats pe un spot, este normal sa nu mai am timp si de event`uri / invazii si devine foarte plictisitor jocul. Dar daca as face full mai rapid, obligat as fi nevoit sa fac event`urile necesare ca sa ma echipez corespunzator si parerea mea este ca ar fi alta armonie pe server.

Si un exemplu:

Alde gunit, sadi (cei ce joaca intens) fac full rapid si apoi cand te duci sa faci un cc/bc nu mai ai loc de ei. Ar trebui sa conteze mult mai mult timpul pe care il petreci la eventuri decat timpul in care iti cresti caracterul.

Link to comment
Share on other sites

Nu chiar dupa mult timp, cum acum faci in aproximativ 6 luni full pe spoturile bune, la fel sa fie si cand va fi non rr serverul.. nu vrem nici sa jucam 2 ani non stop pentru un caracter full (iar cei ce joaca mai rar sa il faca full in 5 ani).

"crescut doar in party (charurile singure pe spot sa nu poata face fata)" asta mi se pare aiurea, stii bine ca lumea pica intr-una, daca vrei sa stai mai mult timp pe un spot si iti pica pentru 2 secunde cei din party, mori si pierzi spotul...

n-am zis ca a nu face fata pe spot, inseamna sa si mori. ma refeream ca sa nu se poata creste singuri pe spot. deci charurile care sunt pe spot, sa poata omora mobii doar in party = dmg-ul fiecarui char de pe spot conteaza = dmg-ul dat de mobi in caractere este mic (bine calculat in prealabil)

Link to comment
Share on other sites

Pro ! Nu cred ca e cineva pe linkmania care sa spuna ca ideea asta e rea ! Si sincer suna mult prea frumos,nu stiu dar suna chiar foarte frumos ! Eu si de maine as vrea sa se faca asta daca se poate :)) si ganditiva ca lumea ar fi mai unita pe server iar cs ul va fi luat de cei care chiar stiu sa joace nu cine are eu mai stiu ce cod ! Si boom nu cred ca ai facut sugestie ca am cautat topicu dar ai vorbim despre asta in topicu tau cu sugestie CS ! :)

Link to comment
Share on other sites

Cred ca se pot seta mobii ca sa nu fie chiar asa de puternici incat sa mori pe spot...

Nici acum nu gasesti caracterele necesare pentru a face un perfect party (si asta afk) dar cand vor trebui sa fie on toti ca sa cresti, cu siguranta nu gasesti caracterele necesare...

In plus eu cred ca ar trebui sa se faca full stats mai usor decat acum dar in schimb event`urile sa fie foarte dificile dar si premiate totodata. Daca trebuie sa stau 6 luni acum ca sa fac full stats pe un spot, este normal sa nu mai am timp si de event`uri / invazii si devine foarte plictisitor jocul. Dar daca as face full mai rapid, obligat as fi nevoit sa fac event`urile necesare ca sa ma echipez corespunzator si parerea mea este ca ar fi alta armonie pe server.

daca o sa se scoatara rr-urile si un singur om sa tina spot o sa fie exact cum e acum .... doar cei care sunt echipa de 5 o sa stea pe spot pana prind radacini . Restu ce fac ?

Link to comment
Share on other sites

Un astfel de server este bun doar pentru maniaci (oameni care vor si pot sa stea mereu pe server).

Pe linkmania din cate am observat, lumea sta pentru ca nu se da rr prea repede (dar nici foarte usor) socializare si altele.

Odata ce bagi un astfel de server ce te face sa crezi ca:

1: nu vor juca decat 50 de insi (restul banuiesc ca dupa 1 sapt se plictisesc sa nu creasca bara si sunt convins ca gasesc X servere unde sa se mute).

2: Am mai discutat despre aceasta propunere si si nu cred ca oamenii de pe linkmania sunt dispusi sa joace pe asa ceva.

Noi vrem sa avem lume pe server si nu 40-50 de insi.

Link to comment
Share on other sites

Un astfel de server este bun doar pentru maniaci (oameni care vor si pot sa stea mereu pe server).

Pe linkmania din cate am observat, lumea sta pentru ca nu se da rr prea repede (dar nici foarte usor) socializare si altele.

Odata ce bagi un astfel de server ce te face sa crezi ca:

1: nu vor juca decat 50 de insi (restul banuiesc ca dupa 1 sapt se plictisesc sa nu creasca bara si sunt convins ca gasesc X servere unde sa se mute).

2: Am mai discutat despre aceasta propunere si si nu cred ca oamenii de pe linkmania sunt dispusi sa joace pe asa ceva.

Noi vrem sa avem lume pe server si nu 40-50 de insi.

Tocmai de aceea am si spus ca nu trebuie sa va axati prea tare pe experienta, nu am spus sa reduceti experienta mai mult decat este acum (in acelasi interval de timp sa faci full) evident lvl`le de intrare vor fi scazute, defense`ul si damage`ul mobilor modificat ca atare.. poate sa fie serverul ca acum din partea mea, dar sa fie non rr ca sa dispara bug`urile care sunt acum in primul rand, si ulterior aveti posibilitatea sa cresteti defense`ul goldenilor, portilor/statuiei la cs, balgass etc.

Crezi ca ii pasa cuiva ca are 1 rr cand restu au 60? E ca si cum ai avea lvl 10 si restu 400.. e aceeasi treaba

"2: Am mai discutat despre aceasta propunere si si nu cred ca oamenii de pe linkmania sunt dispusi sa joace pe asa ceva." - faci un pool si pui lumea sa voteze in caz de va ganditi sa aprobati sugestia.

Link to comment
Share on other sites

Si boom nu cred ca ai facut sugestie ca am cautat topicu dar ai vorbim despre asta in topicu tau cu sugestie CS ! :)

sugestia am facut-o cu mult timp in urma insa e buguit forumul si nu reusesc sa o gasesc.

Un astfel de server este bun doar pentru maniaci (oameni care vor si pot sa stea mereu pe server).

Pe linkmania din cate am observat, lumea sta pentru ca nu se da rr prea repede (dar nici foarte usor) socializare si altele.

Odata ce bagi un astfel de server ce te face sa crezi ca:

1: nu vor juca decat 50 de insi (restul banuiesc ca dupa 1 sapt se plictisesc sa nu creasca bara si sunt convins ca gasesc X servere unde sa se mute).

2: Am mai discutat despre aceasta propunere si si nu cred ca oamenii de pe linkmania sunt dispusi sa joace pe asa ceva.

Noi vrem sa avem lume pe server si nu 40-50 de insi.

maniaci sunt cei care stau non stop pe server sa dea rr-uri in prostie (da, ma includ printre ei), nu cei care fac lvl 400 si dupa stau sa faca master three points, invazii, events, etc.

daca se seteaza serverul sa se faca 400 in 2 luni si sa faci master three points in alte 2 luni, eu spun ca ar fi ok. ati uitat ca pe 97d faceai full in 3 luni? acum se face full in 6 luni (pe s1 se facea intr-un an full) si jucatorii tot aici au ramas. va plangeti degeaba ca se pierd jucatori, cand de fapt daca stai si te uiti pe status, sunt mii de caractere cu lvl pana in 400. (oameni care au inceput sa joace, dar n-au fost maniaci sa stea sa dea rr-uri in prostie. au intrat de fun.)

cu server non rr, vor fi mult mai multe persoane care o sa joace, stiind clar ca daca sta 3-4 luni sa-si faca charul(neavand timp sa joace ca disperatul din cauza familiei, servici, etc) va avea sanse sa o dea parte in parte cu unul care sta non stop. aici mi se pare cel mai ok.

nu ai de unde sti ce vrea lumea de pe linkmania, pentru ca nu s-a testat niciodata varianta de non rr. de socializat se poate socializa pe gard devias, tarkan, noria cum s-a socializat de 3-4 db-uri incoace. nu te impiedica nimeni/nimic sa faci asta dupa ce ai charul full 400

Link to comment
Share on other sites

ideea buna... pe general....

insa cati playeri credeti ca o sa joace?

mai multi decat acum

de ce?

iti dau exzemplu meu ,am facut cateva rr si mam plictisit de servar ,plin de afk ,plin de speed,fara seansa de a avea 1 item ex 380

ce fac acum?joc pe alt servar ,la csu de pe link mania intru pe un caracter ful crescut de alti ,

cunosc multe persoane care joaca in alte parti doar din cauza ca linkmania e doar un servar de afk fara a acorda placere jucatorului.

ce se intampla daca devine non rr

o sa intre mai multi ,stiu ca fac 400,si restu ramane timpul doar pentru evente ,iteme ,alt caracter de crescut,

toata treaba e ca trebuie ca itemele de 380 sa fie puse la invazi ,sa aibe toti seansa de asi face un set,rostu csului sa fie doar lotu

Link to comment
Share on other sites

mai multi decat acum

de ce?

iti dau exzemplu meu ,am facut cateva rr si mam plictisit de servar ,plin de afk ,plin de speed,fara seansa de a avea 1 item ex 380

ce fac acum?joc pe alt servar ,la csu de pe link mania intru pe un caracter ful crescut de alti ,

cunosc multe persoane care joaca in alte parti doar din cauza ca linkmania e doar un servar de afk fara a acorda placere jucatorului.

ce se intampla daca devine non rr

o sa intre mai multi ,stiu ca fac 400,si restu ramane timpul doar pentru evente ,iteme ,alt caracter de crescut,

toata treaba e ca trebuie ca itemele de 380 sa fie puse la invazi ,sa aibe toti seansa de asi face un set,rostu csului sa fie doar lotu

daca fac asta iar nu e bn, odata ce ajungi pe la 15-17 rr numai ai nevoie de iteme acc, deci nici de castel.

Link to comment
Share on other sites

daca fac asta iar nu e bn, odata ce ajungi pe la 15-17 rr numai ai nevoie de iteme acc, deci nici de castel.

Daca vei fi non rr, sunt bune ancientele, nu iti fa tu griji. Acum nu mai foloseste nimeni pentru ca deja dmg`ul este extrem de mare si nu mai conteaza diferenta.

Link to comment
Share on other sites

contra, eu 1 joc doar pt reseturi, daca se modifica srv ma las.

daca fac asta iar nu e bn, odata ce ajungi pe la 15-17 rr numai ai nevoie de iteme acc, deci nici de castel.

te contrazici singur aici. pai daca ai N rr-uri, ancientele nu mai sunt bune de nimic. bc-uri/ds-uri nu mai faci, ca esti in stare sa omori oriunde foarte usor, la invazii practic dai un singur click si pica goldenul, la balgass la fel, la dueluri.. le fac doar pe numar de rr-uri, etc.

daca va fi server zen power, toate lucrurile astea care acum sunt "parasite" vor prinde viata. nu va exista plictiseala asta ca acum, sa stai si sa lasi afk oriunde pana la full.

Link to comment
Share on other sites

S-ar face mult mai multe strategii la events si mai ales la CS. De ex cineva poate sa bage pct pe BK din greu la agi si vit (remember Blader la inceputul s1? prietenii stiu de ce :) ), altcineva poate baga str pt dmg... Diferenta nu va fi ATAT de mare de dmg intre lvl 310 si 320 dar ca timp de joc ar insemna o groaza (ceea ce inseamna ca si cei care nu stau 24 cu 24 pot sa faca fata in mult mai multe situatii decat acum).

Cred ca s-ar putea face un sondaj (pe o perioada mai lunga de timp ca sa adunam cat mai multe raspunsuri) si vedem cat de deschisa e lumea la un astfel de server.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...