Jump to content
Guest Hammer

Auto vs Moto

  

78 members have voted

  1. 1. Ce alegi : O masina sau un motor ?

    • Car rullz
      55
    • Moto mania
      9
    • Sper sa imi cumpere tata iaht
      14


Recommended Posts

Guest petrikz

Eu zic ca nu doresc sa devin donator de organe " motociclist" dar e faina si senzatia si is mai ieftine de intretinut si costa mai putin si benzina mai putina motoarele asta e avantajul dar ca siguranta:(......Aleg masina

Link to comment
Share on other sites

Guest constanta

Masina deoarece ai avantaje in plus

Pe scuter / motor nu ai loc unde sa iti pui plasele de la cumparaturi

Esti mai stabil,chiar daca faci accident minor ..sau putin major,pe motor vine unu' se baga in tine si ti-ai rupt coloana sau orice alt ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest jupiteR

Auto ..

Asculti o muzica ceva,ai unde sa pui bagajele,cand pleci in excursie e mai lejer .. ai unde sa dormi in caz ca nu gasesti o cazare si multe altele :D ..

Si ,, cu masina poti sa rulezi ca un cocalar cu tigara in mana pe centru dar cu motorul nu poti :))

Link to comment
Share on other sites

Masina deoarece ai avantaje in plus

Pe scuter / motor nu ai loc unde sa iti pui plasele de la cumparaturi

Esti mai stabil,chiar daca faci accident minor ..sau putin major,pe motor vine unu' se baga in tine si ti-ai rupt coloana sau orice alt ceva.

ai foarte mare dreptate! baiat destept ;)

+ ca daca o luam si pe partea cealalta... curse... pai cautati pe youtube de la Discovery... intrecere intre un Porsche 911 Carerra 4S si nu stiu motocicleta smechera. desii e mai usoara...ai acceleratie..dar stabilitate nici pe jumatate. car rullz

Link to comment
Share on other sites

Am votat: masina.

Desi in unele momente cand vrei sa te simti mai libertin, e preferabil moto. Fiecare are rolul lui.

Masina e mai spatioasa, poti asculta muzica, etc.

Cu motorul te strecuri mai repede prin traficul din orasele mari. Ambele au si + si - . :nanana:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...