Jump to content
Guest Hammer

Auto vs Moto

  

78 members have voted

  1. 1. Ce alegi : O masina sau un motor ?

    • Car rullz
      55
    • Moto mania
      9
    • Sper sa imi cumpere tata iaht
      14


Recommended Posts

Guest SouthBoy_Lucyo

Sa va aud , ce preferati, masinuta sau motorul.

Eu unul, am inceput cu motoare , am concurat la motocros doi ani cand eram mai micut si mi-a placut. Ulterior am inceput sa plimb zambilica de dacie a tatalui si....parca mi-a placut mai mult.

Acum, sunt fan auto convins . Daca am nevoie de sanzatii tari sub cerul liber cred ca prefer o decapotabila smiley-cool14.gif

Link to comment
Share on other sites

Masinile clar :)) , mi se par mai tari ca motoarele, e mai placut sunetul scos de un V8 de cat de sunetul unui motor turat pana la 13 -14 mii rot/minut, sa nu mai vorbim de faptul ca masinile le poti modifica mai frumos si mai usor decat o motocicleta

Link to comment
Share on other sites

Fan auto clar, o masina este mai frumoasa ca o motocicleta, cu masina poti sa mergi cu mai multi prieteni undeva, cu motorul doar tu si inca cineva, pe motor ai insa partea de mai multa andrenalina :) . Dar cum eu nu sunt vanator de senzatii tari aleg Masina.

Link to comment
Share on other sites

Motorul clar , mai multa adrenalina , senzatii tari :D

si mate, creieri si membre pe sosea

nu am condus nici masini si nici motor pana acum, dar aleg masina, e mai sigura +faci mai multe cu ea, cu motorul nici nu ai ce face iarna

Link to comment
Share on other sites

si mate, creieri si membre pe sosea

nu am condus nici masini si nici motor pana acum, dar aleg masina, e mai sigura +faci mai multe cu ea, cu motorul nici nu ai ce face iarna

Toti ganditi asa , daca esti pasionat o faci cu orice risc . Daca mergi regulamentar , si nu te apuci sa depastesti , sa mergi cu 300 , in 95% din cazuri e ok

Link to comment
Share on other sites

1.Pai,nu am varsta de motoare / masini

2.Eu fiind pasionat de masini normal ca am ales masinile,motivul este ca sunt mult mai stabile dar pacat ca nu sunt asa puternice ca motoarele,dar motoarele nu sunt asa stabile ca masinile poti sa mori foarte repede,de ex se baga un bou cu masina in tine te'a lovit grav esti dus,dar pe masina poate mai ai a 2 sansa la viata...

Link to comment
Share on other sites

depinde de masina.

senzatia data de un motor este mult mai frumoasa decat senzatia pe care o da un logan sau mai stiu eu ce masina care si-o permite mai multa lume.

dar sa te plimbi cu un m6, un cl 63 amg, un sl 63 amg, un rs6, masini scumpe dupa care intoarce toata lumea capu, este mult mai fumos :)

Link to comment
Share on other sites

Car rullz categoric !

In primul rand sa spun de ce: masina este mult mai sigura decat o motocicleta ; cu masina poti merge intr-o excursie/vacanta (mai ales daca ai familie) ; nu te ploua cand ploua afara :)) etc...

In al2-lea rand vreau sa va marturisesc ca eu am inceput sa conduc pe Oltcit , la tara desigur (si pe un drum mai linistit pana in sat) , dar cel mai mult pe camp , singur sau cu tata ca sa ma mai invete lucruri noi. Ma bucur ca am inceput pe aceasta masina deoarece este mai veche si daca ma invat pe o masina veche care merge mai greu (ambreiaj, volan ca nu are servo-directie, schimbator etc) imi va fi mult mai usor sa conduc o masina mai noua, oricum nici nu e recomandat sa incepi sa conduci pe o masina buna deoarece o distrugi din cauza ca pana invetie o chinui rau si n-are rost...

Am in plan sa imi iau un Volkswagen Golf III cand o sa implinesc varsta de 18 ani(la anu` in August). Tata mi-a promis ca imi ia asa ca astept :D

Bafta !!! :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Car rullz categoric !

In primul rand sa spun de ce: masina este mult mai sigura decat o motocicleta ; cu masina poti merge intr-o excursie/vacanta (mai ales daca ai familie) ; nu te ploua cand ploua afara :)) etc...

In al2-lea rand vreau sa va marturisesc ca eu am inceput sa conduc pe Oltcit , la tara desigur (si pe un drum mai linistit pana in sat) , dar cel mai mult pe camp , singur sau cu tata ca sa ma mai invete lucruri noi. Ma bucur ca am inceput pe aceasta masina deoarece este mai veche si daca ma invat pe o masina veche care merge mai greu (ambreiaj, volan ca nu are servo-directie, schimbator etc) imi va fi mult mai usor sa conduc o masina mai noua, oricum nici nu e recomandat sa incepi sa conduci pe o masina buna deoarece o distrugi din cauza ca pana invetie o chinui rau si n-are rost...

Am in plan sa imi iau un Volkswagen Golf III cand o sa implinesc varsta de 18 ani(la anu` in August). Tata mi-a promis ca imi ia asa ca astept :D

Bafta !!! :tiphat:

Iti recomand sa nu te arunci asa sa-ti iei o masina mai veche de 10 ani, nu se mai prea merita. Tata are un Vw Golf 3, din 1993. Intretinerea nu-i asa de mare, un schimb de ulei nu-i cat un salariu. Dar daca iti distrugi telescoapele (drumurile noastre), ai dat de dracu. In dezmembrari nu prea gasesti in stare buna, si noi am cautat pe comanda din Germania, si toate 4 duc la 1600 ron.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...