Jump to content
Guest Hammer

Auto vs Moto

  

78 members have voted

  1. 1. Ce alegi : O masina sau un motor ?

    • Car rullz
      55
    • Moto mania
      9
    • Sper sa imi cumpere tata iaht
      14


Recommended Posts

Iti recomand sa nu te arunci asa sa-ti iei o masina mai veche de 10 ani, nu se mai prea merita. Tata are un Vw Golf 3, din 1993. Intretinerea nu-i asa de mare, un schimb de ulei nu-i cat un salariu. Dar daca iti distrugi telescoapele (drumurile noastre), ai dat de dracu. In dezmembrari nu prea gasesti in stare buna, si noi am cautat pe comanda din Germania, si toate 4 duc la 1600 ron.

ca la 4 milioane nu ti mai priesc :))

Masinile sunt cele mai bune, cele mai sigure,poti face multe cu masina.Cu motoru in afara sa te plimbi cu el, stai si te uiti ce faruri nervoase are:))

si daca ai tractiune spate ? ce faci cu ea pe ud/zapada ?

daca ti iei motor ca sa te plimbi e clar....alt cunoscator xD =))

Link to comment
Share on other sites

detin Auto.Raman la parerea ca o masina e mai buna. N-ai ce face iarna pe motor sau toamna / primavara cand e frig si urat afara :P

e normal un motor e mai luxos sa zicem . iti da adrenalina maxima la un 150 la ora pe autobanda. asta pentru cine are sange :)

Link to comment
Share on other sites

Masina este o necesitate,pe cand motorul este un moft/hobby. Scurt pe 2. Desi senzatiile nu se pot compara,raman adeptul utilului in defavoarea placutului.

Ahh si il detest pe Lancelot pentru ultima sa achizitie.

Link to comment
Share on other sites

Un sistem de 1200 W, Jante pe 19", Piele neagra, Climatronic etc. Lucruri pe care nu le poti pune pe Moto niciodata.... Plus senzatia de a merge incet cu geamu jos.... De nedescris. Deci categoric mai bine Auto decat Moto

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Asta te-a invatat B.U.G. Mafia, nu? :>

Mai probabil reminiscente din copilarie cu bunicul si carutza pe miriste la pascut cu bovinele.

tuzki-bunny-emoticon-007.gif

.

Link to comment
Share on other sites

Clar masina, motor nu as accepta nici pe gratis. Daca amuz 2 decenii era o placere sa mergi cu motorul acuma e un sport extrem. Nu am vazut prea multe accidente cu motociclisti in care acestia sa scape teferi. Asta e un motiv destul de bun sa nu ma duc cu motorul ... nu ma leg de cealalta ramura in care pe motor te bate vremea si altele, pentru unii e chiar o placere sa simta frigul si vantul.

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan_nr2000

de ce crezi ca masina este mai sigura? ca are patru roti ? nu cred ca daca are patru roti poti sa spui k e mai sigura daca cel care o conduce sta incordat la volan si cand il vede pe cel din spate ca il depaseste intra de buna voie in sant :> nu pot sa spun k nu imi plac masinile dar imi plac mai mult motoarele imi plac masinile cu 7 locuri sau cele decapotabile

Link to comment
Share on other sites

Masina este o necesitate,pe cand motorul este un moft/hobby. Scurt pe 2. Desi senzatiile nu se pot compara,raman adeptul utilului in defavoarea placutului.

Ahh si il detest pe Lancelot pentru ultima sa achizitie.

si el pe tine :P

PS eu avand si si..merg pe mana motorului :) Most of the cases daca nu conduci ca un idiot..nici cu motorul nu ai nicio problema..daca esti inconstient si kamikaze poti sa mori relaxat si-n masina no problem.

Dar pentru senzatie si pentru libertate..clar merg pe Ninja

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan_nr2000

ai perfecta dreptate Lancelot poti sa mori relaxat si-n masina no problem. Eu inca nu am varsta nici pt masina nici pt moto dar imi plac ft mult motoarele.

Link to comment
Share on other sites

Asi prefera si masina si motor . Dar m`ai mult prefer masina , mult m`ai : sigura , incapatoare , nu te ploua , ai caldura si aer conditionat , poti merge cu ea in toate anotimpurile.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...