Jump to content
bunny

Castle Siege

Recommended Posts

sa discutam despre castle siege-urile trecute :D

cazul prutus il stie toata lumea. pentru cine nu stie, fac un mic rezumat :)

So.. Prutus a luat 99 pe baza filmelor astea:

http://www.youtube.com/watch?v=PTcY1JKuYfY

http://www.youtube.com/watch?v=xRVFMf14DkA

s-a folosit de acelasi cheat ca in filmele astea:

http://www.youtube.com/watch?v=PQRTeuSrPYs

http://www.youtube.com/watch?v=6EkH6n8TU5A

in thread-urile precedente, printre zecile de reply-uri, nu stiu daca vdragosh, oddy, ija si ceilalti moderatori au sesizat ca gunit a fost pe Prutus si Prutus

a fost pe Gunit. daca nu, va dau eu niste quote acum

:))

nu eu am jucat pe Gunit, eu am jucat pe Prutus si el pe bk meu ...

linu + sadi = dinobug :)

am si eu niste poze o sa le dau la cine trebuie

a fost gunit pe Prutus si eu pe Gunit,vad ca boom ma acuza si pe mine de speed :))

boom,tu ai venit cs-u asta doar sa o faci pe-a cameramanu?e rau sa stii ca nu ai sanse la cs nu?

stai tu linistit,ca eu n-am crescut cu programe de stat afk :)

si daca am luat 99 din cauza lui ce sa fac?sa mi tai o vena,sa trimit o bomba in apartamentu lui?

nu i-am luat apararea lui in mod special

acum intrebarile mele sunt:

cand unu da pk pe spot cu un char si dupa da sw pe contul lui principal, ia suspend si pe charul mare, nu?

cand unu face dupe de pe un cont mic, ia suspend si pe contu mare, nu?

cand unu injura de pe un cont, ia suspend si pe charul sau principal, nu?

daca eu as da d/c acum de pe boomeey, as lua suspend si pe boom, nu?

si acum ultima intrebare, dar nu cea din urma; gunit s-a folosit de un cheat de pe charul lui Prutus, pentru a avea foloase in joc (aici implica iteme, hall of fame, orgolii etc.) de ce nu i s-a dat suspend si pe bk-ul Gunit?

daca stam sa ne uitam in arhive, gunit nu e la prima abatere. daca ati uitat, va reamintesc eu:

1.clicker+script+exploit twisting slash http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=315296&st=0&p=4308091&#entry4308091

2.abuz script agility JetLi http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=379372&st=0

la punctul 1, a scapat doar cu 40 de zile cu toate ca el se folosea de un exploit. e de inteles; nu toti stiu care-i diferenta dintre script si exploit

la punctul 2 acelasi gunit, pe JetLi de data asta. culmea, nu greseste de 2 ori pe acelasi caracter. le schimba constant baiatu'. aici a scapat iar (a fost o "greseala" ca s-a scos din regulament paragraful cu privire la exploituri)

si acum intrebarea cea din urma: de cate ori merge un ulcior la apa?

LE: uitasem ce era mai important. pe langa cheatu ca sa nu fie mutat de pe spot, mai avea si speed (urmariti viteza cu care se aseaza in scut si se ridica. sacadeaza din cauza speedului)

care este parerea voastra cu privire la cele spuse mai sus? :D

mai peigi :yupee:

Link to comment
Share on other sites

sa discutam despre castle siege-urile trecute :D

cazul prutus il stie toata lumea. pentru cine nu stie, fac un mic rezumat :)

So.. Prutus a luat 99 pe baza filmelor astea:

http://www.youtube.com/watch?v=PTcY1JKuYfY

http://www.youtube.com/watch?v=xRVFMf14DkA

s-a folosit de acelasi cheat ca in filmele astea:

http://www.youtube.com/watch?v=PQRTeuSrPYs

http://www.youtube.com/watch?v=6EkH6n8TU5A

in thread-urile precedente, printre zecile de reply-uri, nu stiu daca vdragosh, oddy, ija si ceilalti moderatori au sesizat ca gunit a fost pe Prutus si Prutus

a fost pe Gunit. daca nu, va dau eu niste quote acum

acum intrebarile mele sunt:

cand unu da pk pe spot cu un char si dupa da sw pe contul lui principal, ia suspend si pe charul mare, nu?

cand unu face dupe de pe un cont mic, ia suspend si pe contu mare, nu?

cand unu injura de pe un cont, ia suspend si pe charul sau principal, nu?

daca eu as da d/c acum de pe boomeey, as lua suspend si pe boom, nu?

si acum ultima intrebare, dar nu cea din urma; gunit s-a folosit de un cheat de pe charul lui Prutus, pentru a avea foloase in joc (aici implica iteme, hall of fame, orgolii etc.) de ce nu i s-a dat suspend si pe bk-ul Gunit?

daca stam sa ne uitam in arhive, gunit nu e la prima abatere. daca ati uitat, va reamintesc eu:

1.clicker+script+exploit twisting slash http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=315296&st=0&p=4308091&#entry4308091

2.abuz script agility JetLi http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=379372&st=0

la punctul 1, a scapat doar cu 40 de zile cu toate ca el se folosea de un exploit. e de inteles; nu toti stiu care-i diferenta dintre script si exploit

la punctul 2 acelasi gunit, pe JetLi de data asta. culmea, nu greseste de 2 ori pe acelasi caracter. le schimba constant baiatu'. aici a scapat iar (a fost o "greseala" ca s-a scos din regulament paragraful cu privire la exploituri)

si acum intrebarea cea din urma: de cate ori merge un ulcior la apa?

LE: uitasem ce era mai important. pe langa cheatu ca sa nu fie mutat de pe spot, mai avea si speed (urmariti viteza cu care se aseaza in scut si se ridica. sacadeaza din cauza speedului)

care este parerea voastra cu privire la cele spuse mai sus? :D

mai peigi :yupee:

Acelasi lucru am spus si eu mai sus dar mi'a fost lene sa mai aduc si dovezi ....

Ps ai uitat sa mai adaugi si paragraful din acest topic in care Prutus (Remaxx) recunoaste ca a luat ss datorita lui G-unit si acolo am batut si eu cand am spus trb cu ¨Pasnicul¨ dar deh nu tre sa ne prefacem ca nu intelegem limba romana? :))

scz acum am vazut ca l'ai adaugat :)

Link to comment
Share on other sites

am un dl 19 rr(secundar) si un bk 40 (principal)

daca intru pe dl si te injur , dupa aia dau sw pe bk, si imi vad de treaba mai departe.

tu pe care char imi dai ss???

cam asta vrea sa zica dan, G sa folosit de alte charuri si a facut exploit/bug sau ce draq a facut, in mod normal pe ce se da ss? pe characterul lui sau pe cele secundare???

READUC AMINTE REGULA 25:

25. Cheating

Cei care sunt prinsi folosind aplicatii de tip hack - CONT BLOCAT! pe o perioada nedefinita.

NU se accepta exploatarea bug-urilor jocului - CONT BLOCAT!

Cu sau fara programe ajutatoare (hackuri) exploatarea unui bug este ILEGALA!

Pentru renumitele DUPE, CONT BLOCAT + blocarea celorlalte care au legatura cu contul principal.

Nu va logati cu alt cont decat contul vostru. Daca vi se blocheaza IP-ul nu merge scuza: "doar m-am logat pe contul unui prieten sa vad ce are. NU aveam de unde sa stiu..."

Orice cont care contine in inventar/vault iteme dupate/iteme obtinute prin exploatarea unor bug-uri va fi BLOCAT!

Orice incercare de a folosi hacks duce la blocare cont.

Se recomanda celor care au cluburi de internet/games sa verifice acest lucru si sa opreasca la timp astfel de tentative din partea clientilor.

DUPE NU E ACELASI CACAT CU BUGUL/XPLOITUL???

Cel mai recent caz asemanator: http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=390939 uitativa la decizie si dativa cu parerea ce ar trebui facut si in cazul Prutus-Gunit.....

deci prin umrare am ajuns la concluzia ca Gunit trebuie iertat si lasat in pace ca se foloseste de alte caractere.

Link to comment
Share on other sites

Are dreptate -boom- deobicei(exceptie Gunit) mereu se da ss pe caracteru/contul principal.

Cu tot respectul meu pt Gunit care cred ca-i cel mai istetz(smecher)player dp link,la el am vazut prima data clickerul cu care se misca pe spot/autoprintul/smecheria cu puncte peste si clickerul care l-a folosit pe caracterul lui Prutus(unde folosea si speed)

Noi playeri muritori de rand, ne intrebam dc scapa mereu fara sa ia 99ss? :error:

Link to comment
Share on other sites

sunt convins..asa cum va stiu eu impartiali si corecti :))) ca veti cere acelasi lucru si pentru cazul de mai jos :D

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=390978

Astyept cu interes postul tau justitiar boom :D

doar atat ai avut de spus cu privire la reply-ul meu de mai sus? nu ma mira :))

bun, trecand peste asta. unde sunt dovezile, topicul unde a fost postat sadi, plangerea care trebuia facuta conform regulamentului, etc? unde sunt toate chestiile astea? sau se face "pe la spate" toata manevra? (nu ca as pune la indoiala ca sadi ar fi avut speed, doar asa de curiozitate - nu pentru mine, ca eu deja stiu pe baza caror filme a luat 99, pentru restul utilizatorilor acestui forum)

LE: si lasa deoparte atitudinea asta persiflanta la adresa mea. pana acum ti-am dat reply-uri cat se poate de serioase fara sa te iau la misto. daca vrei sa o dam in misto-uri pot si eu :D

Link to comment
Share on other sites

doar atat ai avut de spus cu privire la reply-ul meu de mai sus? nu ma mira :))

bun, trecand peste asta. unde sunt dovezile, topicul unde a fost postat sadi, plangerea care trebuia facuta conform regulamentului, etc? unde sunt toate chestiile astea? sau se face "pe la spate" toata manevra? (nu ca as pune la indoiala ca sadi ar fi avut speed, doar asa de curiozitate - nu pentru mine, ca eu deja stiu pe baza caror filme a luat 99, pentru restul utilizatorilor acestui forum)

LE: si lasa deoparte atitudinea asta persiflanta la adresa mea. pana acum ti-am dat reply-uri cat se poate de serioase fara sa te iau la misto. daca vrei sa o dam in misto-uri pot si eu :D

poi cum se stie ma...gunit are 1 regim special :)))

el nu pune printurile sa le vada toti...doar cn vrea el ;)

se vede cat e de iubit sadi...cum e si gunit numai ca ....unu greseste 1-2 ori ia 99 celalalt greseste de n ori si nik nik nik :D

dovezile sunt destul de clare....insa sa asteptap craciunul si noi  :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Pai ma (acum ma adresez playerilor)...dak va uitati la Sectiunea Plangeri stimatul domn admin Lancelot inchide orice fel de plangere legata de G-unit desii se aduc oarecum dovezi clare....dar vb lui boom unde la sectiunea plangeri s'au adus dovezi pe baza caruia s'a dat ss 99 lui sadi? asa cum de altfel ne cere noua el sa postam pt distinsul sau fost COLEG DE GUILD G-unit`(Lancelot numai joaca cel putin asa stiu eu )...Pai oare nu e vizibil ca tot ce am spus eu si involuntar boom mai sus este adevarat? Unde nu are si Honey un aliat asa de nadejde :))

P.s: nu este inca o cearta bunny si cred ca boom are dreptate in ceea ce spune cand un moderator are pretentii sa i se vb frumos si respectabil ,asa trebuie si el sa isi trateze playerii.Sau se aprind scantei cand aducem vb de modul in care isi modereaza sectiunea?

Link to comment
Share on other sites

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=390979

cum reuseste crs, bk full sa isi consume toata mana???

eu de o ora ma chinui si am 29k agi si mana 15k, dadui cu toate schilurile si toti draci nu reusi sa scada mana, ma ajuta careva?

totusi mi se pare foarte ciudat rapiditatea cu care o consuma (totusi este in skill de shield)

@ sa fie de la mana shield care iil da smul??

Dap, de la mana shield este :)

PS: dane teai facut de kk0 la faza cu mana :))

Link to comment
Share on other sites

uita-te in filmuletele mele sa vezi cum si in cat timp imi scade mana, si uita-te in filmuletele lui gunit. daca aduceti argumente macar aduceti-le in plm calumea. nu mai cautati orice portitza de scapare "poate ii dau suspend", "poate il scap pe asta de suspend". omg

e normal sa scada mana. la toate caracterele scade mana, dar NU cum ii scade lui gunit.

Link to comment
Share on other sites

adica m-am facut de cacao la faza cu mana? n-am inteles aluzia

eu intru in party cu un sm, smul imi da mana shiled, cand cineva ma ataca, imi scade din mana, uitete atent si o sa vezi ca respectivul ia mult damage in alea 5 secunde, iar mana scade proportional cu damagiul luat,

u probabil nu ai stiut, cum nici eu nu am stiut, si testand am observat cum e treaba si de ce scade mana asa repede.

@tot asa a fost acum ceva timp in urma cu krenya, cand avea filter words, asa si eu si nush cine am mai sarit in sus ca nobii ca foloseste nush ce draq de hack si neam facut de cacao #-o :-j

acelasi lucru si aici.

Link to comment
Share on other sites

eu intru in party cu un sm, smul imi da mana shiled, cand cineva ma ataca, imi scade din mana, uitete atent si o sa vezi ca respectivul ia mult damage in alea 5 secunde, iar mana scade proportional cu damagiul luat,

u probabil nu ai stiut, cum nici eu nu am stiut, si testand am observat cum e treaba si de ce scade mana asa repede.

@tot asa a fost acum ceva timp in urma cu krenya, cand avea filter words, asa si eu si nush cine am mai sarit in sus ca nobii ca foloseste nush ce draq de hack si neam facut de cacao #-o :-j

acelasi lucru si aici.

omg. am zis si mai sus ca e normal sa-ti scada mana, dar nu in halul ala in care ii scade lu' crs. de la 30000 la 500 in 4 secunde.

am zeci de filmulete cu mine la CS, cand ma ataca 5-6 charuri si nu imi scade mana asa de repede ca lui. sa fim seriosi

Link to comment
Share on other sites

Bre dar unde te-am persiflat? Iti aratam doar ca am postat si eu ceva ca sa-ti mai dau subiecte de discutie

TheNight incearca sa nu mai calci pe bec a n-a oara cu insinuarile tale deloc subtile. Habar nu ai ce si cum am jucat eu sau cu cine am fost coleg de guild. Daca nu esti informat atunci mai bine nu spune nimic..desi stiu ca cer mult

Cat despre TOPICURILE (adica un topic) inchis la Plangeri poti sa fi sigur ca e inchis TOCMAI Pentru ca cei ca tine sa nu sara pe acolo cu flame si insinuari. Cei din echipa LM se vor uita pe plangerea lui boom si vor posta daca si cum e cazul.

Link to comment
Share on other sites

omg. am zis si mai sus ca e normal sa-ti scada mana, dar nu in halul ala in care ii scade lu' crs. de la 30000 la 500 in 4 secunde.

am zeci de filmulete cu mine la CS, cand ma ataca 5-6 charuri si nu imi scade mana asa de repede ca lui. sa fim seriosi

nici mie nu prea mi se pare ok sa ii scada chiar asa de repede mana, nu am bk full dar din ce am testat azi ar fii o sansa mica

acuma na ... spor la :photo:

Parerea mea este ca daca se foloseste ceva, el trebuie sa reiese din loguri, este imposibil sa nu iasa la loguri o anomalie ceva, ceva cat de mic.

In fine... nb.

Link to comment
Share on other sites

nici mie nu prea mi se pare ok sa ii scada chiar asa de repede mana, nu am bk full dar din ce am testat azi ar fii o sansa mica

acuma na ... spor la :photo:

Parerea mea este ca daca se foloseste ceva, el trebuie sa reiese din loguri, este imposibil sa nu iasa la loguri o anomalie ceva, ceva cat de mic.

In fine... nb.

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=391084&pid=5501520&st=0&#entry5501520

rspunsul l-am scris in linkul de mai sus , iar in loguri se poate verifica orice vreti voi, dar totusi incercati si voi ce am spus acolo inaine de a va mai da cu presupusul la acel caz de "mana eater"

Link to comment
Share on other sites

cand revin de la munca o sa ma mai uit odata pe filmulete si iti spun.

pana acum n-am luat in calcul posibilitatea ca sadi sa fi folosit speed sau dinobug cand tragea in el. oricum aia nu era o plangere la adresa lui crs (cu toate ca si el a jucat necurat la un cs), era o plangere la adresa lui gunit.

revin mai incolo cu un edit.

Link to comment
Share on other sites

vad ca incepe sa va placa sa jucati de unii singuri la CS-uri. gg. :))

din pacate guilda Royal a iesit din ally, deci ieri ce a fost, a fost pe bune -_-

Link to comment
Share on other sites

din pacate guilda Royal a iesit din ally, deci ieri ce a fost, a fost pe bune -_-

ala nu mi s-a parut un CS pe bune. aia numesti tu "lupta pentru CS"? :)

Plangi cumva dupa signurile pierdute ? :))

daca pentru 3 sign ar trebui sa plang, da plang. daca nu, nu plang :D

@nu v-ati plictisit sa fiti doar voi la CS? doar asa de curiozitate intreb. ce farmec mai are sa jucati de unii singuri? aveti vreo 15 bk in alianta aia. honey tot vreo 15. la mine sunt vreo 10-11. lasati frate cs-urile sa curga de la sine ca acum e fun;acum o sa fie jocul echilibrat. ce farmec mai au cs-urile cand bagati sign pe fantome doar ca sa tineti switch-urile tot voi?

va reamintesc: honey cand baga sign ori scotea pe toti, ori scotea o guilda, ori scotea 2 guilde (sa se bata cu una). n-au tinut switch-urile cu fantome ca sa nu poata inscrie nimeni. (nu ca n-ar fi putut). au lasat jocul sa decurga. (v-am zis asta in caz ca vroia vreunu sa imi scoata un ochii ca si honey au bagat fantome)

Link to comment
Share on other sites

ala nu mi s-a parut un CS pe bune. aia numesti tu "lupta pentru CS"? :)

eu stiu daca in alea 5 minute cat ai fost on, ai putut sa-ti faci o opinie fata de cs-ul ce se desfasura.

N-au facut figuratie oamenii.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...