Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Diablo

Probleme caractere dupa recuperarea db-ului

Recommended Posts

ms nu ma intere lvl ca l=am facut inapoi vreau punctele de la marlon care am facut questul de prima de rr

ms pt intalegere :beer:

ok am depistat problema la tine, ti-am dat mai putine puncte decat trebuia, dar ti-am dat si lvl mai mic decat trebuia, defapt al tau nu trebuia editat deloc, dar la cei cu rr a fost mai greu sa-mi dau seama... de aia sunt cu cele mai mari probleme

ti-am dat cu 855 mai putine puncte , dar ti-am dat si cu 102 lvle mai putin, care le-ai facut deja, deci ai primit punctele pe ele

102*5=510 de puncte le-ai refacut din alea 855 , o mai primesti 345 de puncte, scuze de gresala, se va rezolva la urmatoarea serie de modificari

Link to comment
Share on other sites

Guest TAzMAniA CuceriToRu

La MN NU MOdifici sau !Spune`mi .. !daca crezi ca mint .. !!asta e.. Ma chinui dinou ..

Link to comment
Share on other sites

Guest Salams

La mine e aceiasi problema .. Aveam 325 iar acum am 309 ar dura .. iar o sap .. sa fac lvl :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Silphy

Caracterul : -Zen-

Problema constatata : Am avut 249 si acum am 179 ... Si pnetru lvl 179 am prea multe puncte am 1745 , trebuia sa am 1254.

@nu e important lvl oricum nu joc pe dl dar am postat ca nu vreau sa fiu penalizat^_^

Link to comment
Share on other sites

caracter: Bogz

eram in jur de 330, nu mai stiu exact , cand am luat suspendul, adica cu 3-4 zile inainte sa pice serverul. ieri am intrat in joc si m-am trezit cu 240, 250, nici nu mai stiu cat .

se poate face ceva?

ps: experienta pe care am facut-o de ieri pana azi se poate adauga levelului meu de dinaintea suspendului?

pps: crs, cauti sa pupi iar in dos sa fii gm? :)

am fost plecat si am lasat afk, acum m-am intors, te roade pe tine ce program am eu?

ppps: nu ma deranjeaza sa trec de la 330 la ~240. daca e avantajul considerat prea mare, ..sa mi se scoata pctele (250 la numar, crs, aveam 750 vit inainte, muri-ti-ar capra si tie) si sa am iar 330 + xp facuta de ieri pana azi. de mentionat ca aveam marlonul facut.

pppps: (mama cati de p....) crs, ca tot te trezesti sa arati cu degetul, nu ca mi-ar pasa de vreo culoare....tu cum de in dimineata de dinainte sa pice serverul aveai 388 si dupa aia te-ai trezit cu level 1? sunt curios, nu de alta ....

Link to comment
Share on other sites

Incepand de maine ora 12:00 vom suspenda jucatori care in urma editari s-au trezit cu un avantaj ( dintr-o gresala, neatetie, sau mai stiu eu ) destul de mare si nu sesizeaza acest lucru pentru a face corectura .

Cateva exemple :

- aveti lvl prea mic, faceti lvl up mult mai repede si obtineti mai multe puncte/rr cu usurinta

in loc de lvl 300 aveti lvl 150

in loc de 200 aveti lvl 100

sau mai stiu eu ce alte cazuri de genu

sau aveti prea multe puncte la stats

etc

va puteti da si singuri seama cat de mult ati fost avantajati, daca considerati ca este un avantaj mare, va rog sa ne anuntati

nu asteptati sa ne anunte tot alti ca " x are prea multe puncte si nu zice nimic " , e de datoria voastra acest lucru

oricum mai devreme sau mai tarziu adevarul se va alfa, pentru ca veti avea prea multe puncte la stats si este destul de usor de observat

Pentru inceput suspendul minim este de 3 zile

Link to comment
Share on other sites

Salut . caracterul meu de joc este dStile , m-am trezit cu lvl 150 si cu un avantaj de puncte , cat timp a fost down serverul caracterul meu de joc a fost suspendat. Aveam lvl intre 310 - 330 , nu mai stiu exact .

@ si eu aveam marlonul facut .

Link to comment
Share on other sites

Guest ^Republik^Miker

caracter : MikeMania

problema: intru pe cont si nu-mi arata caracterul, el cica exista in db, am verificat rank-ul pe site, aveam lvl 204 fara fructe etc, aseara mergea tocmai ce intrasem pe el, azi dimineata mi-au disparut toate char de pe cont dar in special ma intereseaza elf-ul cu nick MikeMania (aveam itemele pe el si wings)

Link to comment
Share on other sites

Guest tibilosu

cont tibilosul

char Drakon

Problema:

1.Niste puncte in plus...cate? exact nu pot spune ca nu mai stiu exact cate puncte aveam din fructe...30-40...pe acolo erau.Am cred cam 60-70 de puncte in plus care nu le-am bagat (am 76 nebagate ca sa fiu sigur ca nu depasesc cat aveam) deci nu apar la stats in caz ca va uitati acolo.

2.Am avut 334 spre 335 iar dupa server down 333....asta nu e bai ca am recuperat nivelul pierdut.

As dori daca se poate sa-mi scoateti punctele nebagate...cand o fi urmatoarea "maintenanta"...caci nu le bag pana atunci si pot verifica toti curiosii la stats :P. (sper sa nu ma dati inapoi la 333...ca deja am o obsesie cu lvl 334)

P.S.Oricum avantajul nu exista....caci nu am bagat punctele.Si chiar de le bagam....tot nu il consideram un mare avantaj (ci unul mic)..

la tine nu e necesara modificarea

Link to comment
Share on other sites

Guest Silphy

Inca o problema...

Caracter biilionx

Problema am lvl 307 in si punctele mele nu corespund cu lvl'ul adica am mai putine (mentionez ca am pus 1 frut care mi-a adaugat 2 puncte de str) ar trebui sa am 1844 dar eu am 1716 daca le adunam..

Caracter Silphy

Probema aceeasi puncte mai putine..

Link to comment
Share on other sites

M`am trezit ca imi dadura vreo 2 pm in joc,ca am mai multe puncte decat ar trebui...caracteru fiind foxy,dupa recuperare,am avut cu circa 10 lvl mai putin dak nu chiar m`ai multe,si punctele imi ies mie bine,doar lvl nu,nu ma deranjeaza cu absolut nimik lvl sau chestiile astea,doar am pus asa sa nu aud discutii. :)

O zi buna,scuze de deranj :D

PS.Multumuri si Felicitari domnului Diablo,care si`a dat silinta pentru a face totul bine petru LinkMania!

O treaba excelenta,foarte multumit sunt ca nu s-a dat rr db!! :D Pierdeam ceva timp...degeaba :D

Link to comment
Share on other sites

La mine e aceiasi problema .. Aveam 325 iar acum am 309 ar dura .. iar o sap .. sa fac lvl :(

la tine asa va ramane

Caracterul : -Zen-

Problema constatata : Am avut 249 si acum am 179 ... Si pnetru lvl 179 am prea multe puncte am 1745 , trebuia sa am 1254.

@nu e important lvl oricum nu joc pe dl dar am postat ca nu vreau sa fiu penalizat^_^

lvl-ul e bun la tine, m-am uitat de vreo 5 ori si tot asa imi iese, puncte trebuie sa-ti scoatem 375 sa-mi zici de unde vrei sa luam

caracter: Bogz

eram in jur de 330, nu mai stiu exact , cand am luat suspendul, adica cu 3-4 zile inainte sa pice serverul. ieri am intrat in joc si m-am trezit cu 240, 250, nici nu mai stiu cat .

se poate face ceva?

ps: experienta pe care am facut-o de ieri pana azi se poate adauga levelului meu de dinaintea suspendului?

pps: crs, cauti sa pupi iar in dos sa fii gm? :)

am fost plecat si am lasat afk, acum m-am intors, te roade pe tine ce program am eu?

ppps: nu ma deranjeaza sa trec de la 330 la ~240. daca e avantajul considerat prea mare, ..sa mi se scoata pctele (250 la numar, crs, aveam 750 vit inainte, muri-ti-ar capra si tie) si sa am iar 330 + xp facuta de ieri pana azi. de mentionat ca aveam marlonul facut.

pppps: (mama cati de p....) crs, ca tot te trezesti sa arati cu degetul, nu ca mi-ar pasa de vreo culoare....tu cum de in dimineata de dinainte sa pice serverul aveai 388 si dupa aia te-ai trezit cu level 1? sunt curios, nu de alta ....

ok modificam, ia si tu o pauza de la lvle ca sa nu muncesti degeaba, fa niste war/trade's pana vom modifica

imi pare rau dar trebuia sa anunti mai devreme

Salut . caracterul meu de joc este dStile , m-am trezit cu lvl 150 si cu un avantaj de puncte , cat timp a fost down serverul caracterul meu de joc a fost suspendat. Aveam lvl intre 310 - 330 , nu mai stiu exact .

@ si eu aveam marlonul facut .

vom scoate 800 de puncte, sa ma anunti de la care atribut vrei sa fie scoase

poti sa continui cu lvle, nu iti mai modificam ca sa nu te tinem in loc pana reusim sa modificam

caracter : MikeMania

problema: intru pe cont si nu-mi arata caracterul, el cica exista in db, am verificat rank-ul pe site, aveam lvl 204 fara fructe etc, aseara mergea tocmai ce intrasem pe el, azi dimineata mi-au disparut toate char de pe cont dar in special ma intereseaza elf-ul cu nick MikeMania (aveam itemele pe el si wings)

la tine nu gasesc nimic suspect, caracterul pare a fi la locul lui, poate te-ai logat pe alt cont din gresala, alta explicatie nu vad

cont tibilosul

char Drakon

Problema:

1.Niste puncte in plus...cate? exact nu pot spune ca nu mai stiu exact cate puncte aveam din fructe...30-40...pe acolo erau.Am cred cam 60-70 de puncte in plus care nu le-am bagat (am 76 nebagate ca sa fiu sigur ca nu depasesc cat aveam) deci nu apar la stats in caz ca va uitati acolo.

2.Am avut 334 spre 335 iar dupa server down 333....asta nu e bai ca am recuperat nivelul pierdut.

As dori daca se poate sa-mi scoateti punctele nebagate...cand o fi urmatoarea "maintenanta"...caci nu le bag pana atunci si pot verifica toti curiosii la stats :P. (sper sa nu ma dati inapoi la 333...ca deja am o obsesie cu lvl 334)

P.S.Oricum avantajul nu exista....caci nu am bagat punctele.Si chiar de le bagam....tot nu il consideram un mare avantaj (ci unul mic)..

la tine asa va ramane

Inca o problema...

Caracter biilionx

Problema am lvl 307 in si punctele mele nu corespund cu lvl'ul adica am mai putine (mentionez ca am pus 1 frut care mi-a adaugat 2 puncte de str) ar trebui sa am 1844 dar eu am 1716 daca le adunam..

Caracter Silphy

Probema aceeasi puncte mai putine..

caracterele biilionx si Silphy par ok, nu au nevoie de modificari

M`am trezit ca imi dadura vreo 2 pm in joc,ca am mai multe puncte decat ar trebui...caracteru fiind foxy,dupa recuperare,am avut cu circa 10 lvl mai putin dak nu chiar m`ai multe,si punctele imi ies mie bine,doar lvl nu,nu ma deranjeaza cu absolut nimik lvl sau chestiile astea,doar am pus asa sa nu aud discutii. :)

O zi buna,scuze de deranj :D

PS.Multumuri si Felicitari domnului Diablo,care si`a dat silinta pentru a face totul bine petru LinkMania!

O treaba excelenta,foarte multumit sunt ca nu s-a dat rr db!! :D Pierdeam ceva timp...degeaba :D

si a tine e ok, ai in plus foarte putin, nu mai modificam

Link to comment
Share on other sites

ok modificam, ia si tu o pauza de la lvle ca sa nu muncesti degeaba, fa niste war/trade's pana vom modifica

imi pare rau dar trebuia sa anunti mai devreme

np. experienta pe care am facut-o de ieri pana azi se va adauga la nivelul pe care-l aveam inainte?

cate puncte voi avea/cate-mi veti scadea? daca tin eu bine minte, aveam 1500 str 1000 agil 750 vit 750 ene, si in jur de 100 de pcte de bagat ramase, inainte de a lua suspend. mersi.

si pe cand se va efectua schimbarea?

ps: daca tot te uiti prin database, arunca o privire si la cRs si la Damian. ;)

pps: se poate sa-mi scoti 250 pcte de la vit, cate am bagat in plus, si sa pui lvl 330? e cea mai simpla solutie pe care o vad acum.

Link to comment
Share on other sites

Am calculat si eu si trebuiesc scoase 750 de puncte .

100 vit , 250 ene , 400 agil

da, 750 daca nu mai faci nimic pana cand vom edita, eu am calculat in avans un pic, pentru ca sunt sanse foarte mari sa treci de lvl-ul real care ar fi trebui sa-l ai, vom vedea...

daca vrei te las si pe tine la stats-ul/lvl/exp care l-ai avut inainte de bug, dar asta include sa nu mai faci exp pana cand rezolvam, la fal ca in cazul lui Bogz

eu am zis sa nu te tin in loc, dar mi-e indiferent, cum crezi tu

np. experienta pe care am facut-o de ieri pana azi se va adauga la nivelul pe care-l aveam inainte?

cate puncte voi avea/cate-mi veti scadea? daca tin eu bine minte, aveam 1500 str 1000 agil 750 vit 750 ene, si in jur de 100 de pcte de bagat ramase, inainte de a lua suspend. mersi.

si pe cand se va efectua schimbarea?

ps: daca tot te uiti prin database, arunca o privire si la cRs si la Damian. ;)

pps: se poate sa-mi scoti 250 pcte de la vit, cate am bagat in plus, si sa pui lvl 330? e cea mai simpla solutie pe care o vad acum.

o sa ai stats/lvl/exp cum l-ai avut dinainte de bug

Link to comment
Share on other sites

Rog un admin sa se uite la punctele mele ..

Caracter : SpRiTe#fun

Am mai multe puncte de cat trebuie .. am avut lvl in minus :P da nu e nimic .. eram mic .. le`am facut repede inapoie ..

Si daca se poate scoate puncte sa raman in urmatorul fel :P

Command 400

Energy 300

Vitality 300

Agility 600

Si ce ramane bagati la str ...

Daca nu se poate asa :P puteti sa imi puneti punctele la status k le pun eu :P cum imi trebe :)

SI rog sa se ia toate caracterele Dark Lord care au facut lvl atunci ... sa vedeti k au peste 300 400 de pct in plus .. k cele de la command nu sau modificat si nu sau pus la lvl .. :)

Link to comment
Share on other sites

maine dimineata sper

daca ii cunoasteti, anuntati va rog urmatoari jucatori ca trebuie sa ma anunte de unde vor sa le scad puncte, si sa fie inainte de preferat inainte ora 12:00

TreaKz :280

ProLite : 200

[Menum] : 290

Bamboocha: 405

TheBestLeo : 385 - link

darhlol : 315 - command

Canabis_DL: 325 - 200 agi 125 str

Ulquiorra : 800

MaoTzeDun : 375

deleu : 375 - command

Magnatu3: 315 - str

Geronimo :375

-=AlexA=- : 475 - command

EliteRayde : 205

@dStile trebuia sa ai lvl 302, eu ti-am calculat diferenta cu lvl-ul asta, tu acuma ai 296, ma gandeam ca pana maine in caz ca se vor face urmatoarele editari depasesti lvl-ul asta si vei face si in plus... nu ar mai avea rost sa te tin in loc sau sa te dau in spate, mai bine faci lvle si iti scad punctele care le obti in plus fata de cum ar trebui sa fie real

Link to comment
Share on other sites

exact, in 98% din cazuri a fost modificat lvl-ul, dar doar la o parte dintre acestea a fost modificat exp-ul, daca din calcule vi-am dat 2-3 lvle in plus si exp-ul a ramas nemodificat, voi trebuie sa faceti diferenta aia de exp a celor 2-3 lvle pentru a incepe bara sa creasca .

ca si cum ai face 2 lvl'e " in gol ", faci exp pentru ele, dar nu faci lvl-ul up-ul efectiv

diablo cu tot respectu nu imi zii ca intr- o noapte intreaga nu am fost in stare sa fac 2 lvl,avand party de la ora 12 si am stat on pana la ora 6,imposibil sa nu fi facut alea 2 lvl...dar bara si lvl sunt aceleasi.....

Link to comment
Share on other sites

diablo , pot sa bag mana in foc ca charul meu avea level 330 inainte de suspend. stats 1500 str, 1000 agil, 750 vit, 750 ene, in jur de 100 pcte nebagate, se poate verifica si in database, cred, daca nu ma insel..tu stii mai bine.

momentan am bagat vit pana la 1200 . restul statsurilor au ramas neschimbate.

solutia normala pe care o vad eu - level 330, 1500 str, 1000 agil, 750 vit, 750 ene, 100 pcte nebagate, sau, daca nu le poti lasa nebagate..atunci baga-le la vit. adica, sa am 850 vit.

cele spuse de mine pot fi confirmate de ceilalti bk care mai verificau din cand in cand top10-le, sa vada ce si cum.

nu mai stau la party, astept sa rezolvi tu, maine, daca zici ca asa se va face.

Link to comment
Share on other sites

diablo , o sa fac lvl dar nu o sa bag puncte la stats pana ma editezi , le las pe liber . chiar daca depasesc lvl nu are cum sa afecteze o data ce sunt pe liber nu ?

in fine diablo , eu continui sa fac lvl las la aprecierea ta ce si cum .

Link to comment
Share on other sites

@fade mesajul era pentru dStile, am gresit, scuze ... m-am corectat :)

@dStile nu, dar scadem 800 de puncte... de aia am si gandit asa initial, pentru ca stiam ca iti convine mai mult, cred ca ai intales ce si cum

100 vit , 250 ene , 400 agil si lasa 50 de puncte libere daca nu mai scadem de la ceva aletor

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...