Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Diablo

Probleme caractere dupa recuperarea db-ului

Recommended Posts

Serverul va fi on foarte curand si dupa cum stiti au fost editate foarte multe caractere .

Rugamintea mea este, atunci cand intrati in joc daca veti depista ceva deosebiri mari intre cum arata caracterul acuma si cum ar trebui sa fie varianta reala sa puneti un post aici in topic pentru a repara eroarea ( in caz de aveti 5 lvle in + / - , sau orice alta problema minimala de genul asta, nu mai faceti post pentru ca e posibil ca pana sa ajungem sa va editam sa le faceti omorand mobi, deci nu consideram ca e ceva important incat sa necesite o reeditare ) .

Un post ar trebui sa arate de forma

Caracterul :

Problema constatata :

O parte din voi au profitat de bug si facand lvl's , adaugandu-si puncte la stats ... cazurile de genul au primit valoarea 0 la str/agil/vit/ene, ramanand cu valoarea de " puncte neintroduse " aferenta lvl-ului real al caracterului .

Cei in cazul asta sa adauge punctele la str/agil cerute minimal de setul care e pus pe ei, sa nu ramana cu request-ul item-ului pe rosu .

Spam-ul si minciunile in acest topic vor fi pedepsite .

Link to comment
Share on other sites

Guest 3XTR4V3R4L

Cu riscul sa iau suspend, ban sau warn, trebuie s-o spun:

s-au sters si cele cateva zeci de mii de jwls care existau la unii pe conturi inainte de problema aparuta in DB ?

Se stie ca au fost multi care au dupat si datorita lor nu te poti atinge de un intem cu optiuni mai bune pe forum la topicul de Vanzari Cumparari.

Ei au ridicat pretul itemelor, vrajilor si skilurilor aproape de absurd si foarte putini isi permit sa dea atata pe ele, dar e aproape imposibil pt. unul care joaca fair play sa isi cumpere ceva pe forum.

S-a rezolvat si aceasta problema ?

Daca se poate fara avertismente si/ sau ban ar fi fain, raspundeti doar si la aceasta problema si nu mai deranjez.

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

Guest Seneca

Caracterul: Seneca

Problema constatata:Inainte de problema cu serverul aveam lvl 356 sau 357.Acum am 332(ar dura o saptamana sa fac din nou lvl care l-am avut initial).Iau d/c dupa 40-60 de secunde de la intrarea in joc

Link to comment
Share on other sites

Guest Seneca

no warn pls

seneca scoate toate itemele care sunt cu rosu pe tine

question : ati pus si pct aferente fructelor "mancate" ?

am inteles.mai ramane problema lvlului

Link to comment
Share on other sites

O parte din voi au profitat de bug si facand lvl's , adaugandu-si puncte la stats ... cazurile de genul au primit valoarea 0 la str/agil/vit/ene, ramanand cu valoarea de " puncte neintroduse " aferenta lvl-ului real al caracterului .

Cei in cazul asta sa adauge punctele la str/agil cerute minimal de setul care e pus pe ei, sa nu ramana cu request-ul item-ului pe rosu .

Cei in cazul asta , dati setu/armele/scutu jos de pe voi ca luati d/c daca stati cu request-ul item-ului pe rosu...

adaugati punctele la str/agil si dupaia le imbracati inapoi

@Seneca a iesit lvl asa mic pentru ca ai profitat de bug si ti-a fost calculat lvl-ul cu questu de 6 puncte facut la lvl 220, iar tu il facusesi mai tarziu sau deloc... asa va ramane, imi pare rau , oricum in 1-2 zile il faci la loc

Link to comment
Share on other sites

cu tot respectul...am -20 pts,nu e asa mult dar pe mine ma ajuta mult alea 20 pts.

caracter : Arena (elf)

lvl : 290

aveam status:

str: 87

dex: 239

vit: 50

ene: 1264

= 1640 pts

cand am intrat in joc mi-a aparut 0 pts la stats + 1620 pts de bagat.

(stiu ca nu e mult dar pt elful meu amarat conteaza)

daca se poate face ceva ar fi binevenite punctele,daca nu se poate macar am incercat.

Multumesc Anticipat.

Link to comment
Share on other sites

caracter Gandy sm

inainte de problema asta aveam lvl 315(aproximativ), pe status pana ieri aparea normal, azi cand am intrat in joc aveam lvl 176, punctele sunt pt lvl 315( 1 rr)

tin sa precizez ca pe data de 8 cand au aparut probleme nu am intrat deloc in joc

azi am facut cateva lvl dar nu am pus pctele, vreau sa stiu daca se remediaza problema sau continui sa joc asa

:dontknow: ( totusi dif de lvl e cam mare)

Link to comment
Share on other sites

well in mare parte erorile nu sunt asa de rau in defavoarea voastra :) adica unii dintre voi ati castigat /pierdut cateva puncte/lvl

Cred si sper ca preferati asta in loc sa se dea rr db.

deci sa nu mai sper in rezolvare? 140 lvl mi se pare cam mult, dar asta e....

Link to comment
Share on other sites

check status GroundZero si ivlonely 1.8k si 1.4k pcte in plus...

adaug dStile vreo 500 in plus.... :-? astea ar fi bine sa se remedieze mai rpd...se poate da edit destul de usor..avand in vedere ca e un avantaj destul de mare fatza de noi restu...nu crezi?

Link to comment
Share on other sites

@chaserz te roade rau.....da rau de tot....e invidia mare ca au ei pcte mai multe ca tine...dute frate ca traiesit in mu stai si verifici statusul acum la fiecare si calculezi cate pcte.....esti TRU!!!

p.s: vezi-ti frate de problemele tale nu ale altora...stai in banca ta..

p.s.s: warn sau ss ? :D

Link to comment
Share on other sites

@chaserz te roade rau.....da rau de tot....e invidia mare ca au ei pcte mai multe ca tine...dute frate ca traiesit in mu stai si verifici statusul acum la fiecare si calculezi cate pcte.....esti TRU!!!

p.s: vezi-ti frate de problemele tale nu ale altora...stai in banca ta..

p.s.s: warn sau ss ? :D

probabil ca esti unul din aia,de aia te doare asha tare. :blink: PS: nu e treaba ta ce fac eu in timpul meu liber asa ca ciocu mic(daca aveai 1k pcte minus urlai pe aici? da/nu? ) :clap:

Link to comment
Share on other sites

Guest TAzMAniA CuceriToRu

Am Si eoo Mare Problema Inainte de srv Down aveam lvl 364 iar acuma am 264 va rog sa remediati problema ..!!!Ms Anticipat

Link to comment
Share on other sites

Guest |Oana|

Caracter: VLDK

Problema constatata: Inainte de problema cu serverul aveam lvl in jur de 380, acum am 353.

Situatia lvl/puncte este acum:

http://img155.imageshack.us/img155/839/screen051419500003.jpg

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...