Jump to content
Velasquez

Elevii vor sta mai puţine ore la şcoală

Recommended Posts

nu se poate sa faca 8 ore...nu conteaza profilul de ex eu sunt la mate-info intensiv...si din cate stiu de la prieteni care fac la liceul economic tot 7 ore au dar 7 ore in clasa 9-a in niciun caz..

mate info intensiv clasa a 11-a , si din clasa a 9-a aveam cate o zi in care stateam 8 ore la scoala de la 7-3 :| life sucks si a da , si la mate si la info de abia am trecut :D

Link to comment

Eu in clasa a 9 -a Filologie Bilingv Engleza faceam 8 ore pe zii, in afara de vineri cand faceam 7. In fiecare zii aveam ore de la 7 la 3!

no.. prea multe ore frate :|

@ alta chestie: ore multe, unele chiar banale.Normal ca te plictisesti si nu esti activ si de aici iti pierzi interesu.O alta chestie sunt profesorii: unii profesori( vb in cazu` meu) vin doar pt a face si ei prezenta la ore. :blink: In rest se pun pe scaun si vb la tel toata ora :error: Unii zic ca este bine ca nu fac ore, dar la Bac ce drq facem ^:^)^

Link to comment

Eu in clasa a 9 -a Filologie Bilingv Engleza faceam 8 ore pe zii, in afara de vineri cand faceam 7. In fiecare zii aveam ore de la 7 la 3!

Cam asa are si el ... 2 ore dinaia, 2 ore dinaialalta ... si din 2-n 2 ore nu-i scoate dintr-o materie ... [2 ore mate, 2 ore fizica si 2 ore etc ...]

Link to comment

la mate info intensiv e iadul pe pamant..cei care sunt inca in generala nici nu isi imagineaza...

@ dev poate prietenul tau face pregatire mai stiu eu dar sunt sigur ca nu face 8 ore in clasa 9-a decat daca nu este la liceu special...

Ok, daca la liceu e iadul pe pamant, imi tai o vena si ma spanzur cu ea. Oameni buni, inca nu v-ati maturizat, inca n-ati vazut viata de dupa liceu, nu stiti cum e la facultate, si deja va plangeti de un amarat de liceu? Nu conteaza cate ore faci, la cate ore te duci, conteaza sa-ti iei bac-ul, si sa ai nota bunicica daca vrei sa aspiri o facultate cat de cat de capul ei. Si-apoi dupa un an de facultate veniti aici si va plangeti.

Link to comment

@ bunny asa e fiecare la vremea lui sunt sigur ca si tu cand ai fost in clasa a 5 te plangeai ca e greu in generala pe urma la liceu iar te plangeai ....astea sunt etapele vieti te plangi de orice dar intr-un final totul trece si vei privi in urma cu bucurie te vei gandi la old time in school mijto :D

Link to comment

Dap asta e adevarul ... ne plangem acum ca e greu ...ne plangem dupa ca nu mai e :)

Invatatura nu a omorat pe nimeni inca. Am terminat scoala acum ceva timp si fratilor ... am invatat pe rupte cu profesori care nu aveau nici o jena sa te lase corigent daca nu stiai. Si uite ca am trecut de astea ... inca traiesc. Aveam ore de la 7 la 2 in liceu iar in generala de la 8 la 2 deci am facut un pic de carte (am terminat liceu de mate-fizica ;) )

Dar la facultate abia o sa vedeti ce inseamna cu adevarat invatatura ... cand o sa trebuiasca sa inveti intr`o saptamana materia pe un semestru (pentru ca evident ai chefuit atunci cand trebuia sa inveti =)) )

Apropo ...am terminat si facultatea, iar acum fac parte din clasa muncitoare. Doamne cat de dor imi e de scoala :((

Link to comment

la mine in liceu 2 clase d a 9-a .. au in fiecare zi cate 7 ore :| vi se pare normal ?

eu nu ma plang am 30 d ore p saptamana ( 7-6-5-7-5} dar imi e mila d copii d a 9-a cu 35 d ore.. cred k ar trebui sa se ia masuri

asa faceam si eu intr-a 9-a si nu mi se pare normal.....si acum tot 7 ore

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...