Jump to content
Lancelot

Ce va atrage mai mult?

Fizic vs Caracter  

126 members have voted

  1. 1. Ce cautati mai mult intr-o relatie?

    • Fizic
      71
    • Caracter
      55


Recommended Posts

Lance' date='Dec 17 2006, 03:13' post='1608248']

Heh.. fizic sau trasaturi de caracter... cand o sa intalnesti persoana potrivita .. o sa simti pur si simplu

ca de obicei lance face un chestionar.. ne da 2-3 optiuni.. si dupa o saptamana ne anunta ca nici una din alea nu era buna :rofl1:

gg :right:

p.s. pentru mine ramane caracterul

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este urmatoarea : primul pas intr-o posibila relatie este atractia fizica ca fara atractie nu ar mai fi nimik dupa care : - mainile unei femei iti va spune totul despre ea ,vocea iei deasemenea te va atrage sau te va putea respinge indiferent de aspect , igiena si mirosul ocupa un loc primordial in orice relatie , caracteru prea putin "toate sunt la fel si vor acelasi lucru"
Link to comment
Share on other sites

primul pas intr-o posibila relatie este atractia fizica ca fara atractie nu ar mai fi nimik

igiena si mirosul ocupa un loc primordial in orice relatie

vezi ca alea doua se exclud.. sigur stii ce inseamna primordial?

si iti zic eu sigur.. ca afirmatia ta "fara atractie nu ar mai fi nimik" e, din pura necunostiinta, total gresita.

Link to comment
Share on other sites

vezi ca alea doua se exclud.. sigur stii ce inseamna primordial?

si iti zic eu sigur.. ca afirmatia ta "fara atractie nu ar mai fi nimik" e, din pura necunostiinta, total gresita.

Daca te rog frumos ma inveti si pe mine , nu dealtceva dar asa din simpla curiozitate incearca sa ma convingi de cele spuse de tine , unde si de ce ? gresesc sau ce te-a determinat sa sa spui sau sa afirmi ce ai spus ?

-dupa ce ma vei lamuri in cele afirmate promit sa te lamuresc si eu si spune si cati ani ai asa printre randuri sa vad daca merita osteneala ..............

Link to comment
Share on other sites

Daca te rog frumos ma inveti si pe mine , nu dealtceva dar asa din simpla curiozitate incearca sa ma convingi de cele spuse de tine , unde si de ce ? gresesc sau ce te-a determinat sa sa spui sau sa afirmi ce ai spus ?

-dupa ce ma vei lamuri in cele afirmate promit sa te lamuresc si eu si spune si cati ani ai asa printre randuri sa vad daca merita osteneala ..............

Nu am inteles nimic.. poate sa imi traduca cineva, pls?

Link to comment
Share on other sites

Zece motive pentru care un barbat nu are nici o sansa:

1.Daca iei decizii fara sa o consulti, esti misogin. Daca ia decizii fara sa te consulte, este o femeie emancipata.

2.Daca muncesti prea mult, o neglijezi. Daca nu muncesti, nu esti bun de nimic.

3.Daca ea are un serviciu plictisitor si prost platit, este exploatata. Daca tu ai un serviciu plictisitor si prost platit, ar trebui sa faci bine sa-ti gasesti ceva mai bun.

4.Daca tu esti avansat inaintea ei, femeile sunt marginalizate. Daca ea e avansata inaintea ta, femeile au drepturi egale cu barbatii.

5.Daca ii spui ca arata bine, este hartuire sexuala. Daca nu ii spui, este indiferenta grasa.

6.Daca o rogi sa faca ceva ce nu ii place, incerci s-o domini. Daca iti cere sa faci ceva ce nu iti place, este o favoare pe care nu e frumos s-o refuzi.

7.Daca incerci sa arati bine, probabil ai pe altcineva. Daca nu, esti neingrijit.

8.Daca ii aduci flori, urmaresti ceva. Daca nu ii aduci, esti nerecunoascator.

9.Daca esti mandru de realizarile tale, esti un egoist. Daca nu, esti total lipsit de ambitie.

10.Daca are o durere de cap, trebuie sa se odihneasca. Daca ai o durere de cap, n-o mai iubesti

Unii dintre voi doresc sa se afirme prin a spune ca ii intereseaza "caracteru" persoanei sau fiintei sau cum vreti sai ziceti prietenei fara a realiza ca pana la caracter este cale lunga . Cum sa fii atras de o persoana cu caracter , cum ? vreau sa fiu si eu lamurit in aceasta problema , cum se poate sa fii atras de o persoana cu caracter ?

Link to comment
Share on other sites

ged ce ai spus tu este amuzant dar fals, gandire copilareasca, cati ani ai?

Majoritatea barbatilor spun ca femeile sunt la fel, dar nu gandesc ca ar fi si altfel de femei, deci in situatia asta astfel de barbati sunt mai mult sau mai putin(<= gluma) prosti(am vrut sa zic ca-s prosti). Observ ca subiectul "femeia" este generalizat, din pacate nu sunt destule fete, sau suntem noi(hai ca generalizez sa nu jignesc) prea prosti si nu se obosesc sa ne explice. Mie unul nu mi se intampla asa ceva, chiar daca am avut relatii de kkt cu fete de acelasi gen constipat, tot nu mi s-a intamplat. Am intalnit diferiti baieti/barbati care se simt complexati de felul in care arata, dar gandirea lasa si ea de dorit, eu pt asta m-as simti(si ma simt uneori) complexat, poate asa ti se intampla si tie ged, logic, normal si in timp cu "mersul normal al lucrurilor" nu gandesti.

Eu cand mi-am facut prietena, stii ce mi-a placut la ea prima oara? CARACTERUL, ai idee cum si de ce? pentru ca eram sigur ca nu aveam sanse la ea la modul cum arata, ce mi-a dat incredere vrei sa-ti spun? ok: faptul ca avea caracterul prea frumos, prea pe placul meu, prea asemenator cu al meu iar tu n-ai idee ce zic eu aici, tu ai fost crescut in frigider.

Link to comment
Share on other sites

ged ce ai spus tu este amuzant dar fals, gandire copilareasca, cati ani ai?

Majoritatea barbatilor spun ca femeile sunt la fel, dar nu gandesc ca ar fi si altfel de femei, deci in situatia asta astfel de barbati sunt mai mult sau mai putin(<= gluma) prosti(am vrut sa zic ca-s prosti). Observ ca subiectul "femeia" este generalizat, din pacate nu sunt destule fete, sau suntem noi(hai ca generalizez sa nu jignesc) prea prosti si nu se obosesc sa ne explice. Mie unul nu mi se intampla asa ceva, chiar daca am avut relatii de kkt cu fete de acelasi gen constipat, tot nu mi s-a intamplat. Am intalnit diferiti baieti/barbati care se simt complexati de felul in care arata, dar gandirea lasa si ea de dorit, eu pt asta m-as simti(si ma simt uneori) complexat, poate asa ti se intampla si tie ged, logic, normal si in timp cu "mersul normal al lucrurilor" nu gandesti.

Eu cand mi-am facut prietena, stii ce mi-a placut la ea prima oara? CARACTERUL, ai idee cum si de ce? pentru ca eram sigur ca nu aveam sanse la ea la modul cum arata, ce mi-a dat incredere vrei sa-ti spun? ok: faptul ca avea caracterul prea frumos, prea pe placul meu, prea asemenator cu al meu iar tu n-ai idee ce zic eu aici, tu ai fost crescut in frigider.

Idiferent ce spui aici era vorba despre altceva si nu vorbeam cu tine si nu de la tine asteptam un ras .

Tocmai ti-ai scos armura grea la iveala sa putem trage si noi concluzii depsre tine(caracterul tau binenteles) , dar cum nu-mi pun mintea cu asemenea specimene de aviz (Thade) te ignor si te las sa

vorbesti singur .Chiar nu am chef sa te conving tot asa c um tu nu m-ai convins povestindu-mi de prietena ta despre care nici nu ma intereseaza ( ce se aseamana se aduna daca nu ai stiut)si asta pentru ca nu meriti este penibil (PENIBIL) .

Pentru aceea tot iti urez Sarbatori fericite ! ! ! doar nu ma doare mana sa scriu .

Link to comment
Share on other sites

deci in situatia asta astfel de barbati sunt mai mult sau mai putin(<= gluma) prosti(am vrut sa zic ca-s prosti). iar tu n-ai idee ce zic eu aici, tu ai fost crescut in frigider.

=))

Idiferent ce spui aici era vorba despre altceva si nu vorbeam cu tine si nu de la tine asteptam un ras .

Tocmai ti-ai scos armura grea la iveala sa putem trage si noi concluzii depsre tine(caracterul tau binenteles) , dar cum nu-mi pun mintea cu asemenea specimene de aviz (Thade) te ignor si te las sa

vorbesti singur .Chiar nu am chef sa te conving tot asa c um tu nu m-ai convins povestindu-mi de prietena ta despre care nici nu ma intereseaza ( ce se aseamana se aduna daca nu ai stiut)si asta pentru ca nu meriti este penibil (PENIBIL) .

Pentru aceea tot iti urez Sarbatori fericite ! ! ! doar nu ma doare mana sa scriu .

nu te doare mana sa scrii, dar mintea te doare cand gandesti? e un forum, raspunsul il vei primi de la oricine care crede ca are ceva de spus in legatura cu subiectul, deci si de la mine.

hai sa nu ne suparam pe aici, ca tot vine craciunul. te intrebai pe undeva cum poate un barbat sa fie atras de caracterul unei femei. hai sa incerc sa-ti explic. in momentul in care fluxul de hormoni la baieti de pe la 14-15-16 ani se mai linisteste, fetele incep sa devina incet-incet fiinte umane, sa fie chiar ascultate atunci cand vorbesc (chiar daca arata bine!), sa fie privite si in ochi, nu doar in decolteu, sa fie eventual respectate pentru ceea si cum gandesc. si, privind o fata din perspectiva asta, unii baieti o plac. si o relatie intemeiata pe potrivirea de caracter are sanse sa tina mult mai mult decat una strict fizica.

ai dreptate cu "cine se aseamana se aduna". ca fiinte umane diferite intre noi din cauza diversilor factori de mediu si educatie, cautam sa stam in compania persoanelor care ni se aseamana cat de cat. probabil ca din cauza asta totusi n-o sa te indragostesti prea curand de caracterul cuiva. sarbatori fericite si tie!!! :D

edit: ce avatar frumos cu gigi becali ai ;;)

Link to comment
Share on other sites

=))

nu te doare mana sa scrii, dar mintea te doare cand gandesti? e un forum, raspunsul il vei primi de la oricine care crede ca are ceva de spus in legatura cu subiectul, deci si de la mine.

hai sa nu ne suparam pe aici, ca tot vine craciunul. te intrebai pe undeva cum poate un barbat sa fie atras de caracterul unei femei. hai sa incerc sa-ti explic. in momentul in care fluxul de hormoni la baieti de pe la 14-15-16 ani se mai linisteste, fetele incep sa devina incet-incet fiinte umane, sa fie chiar ascultate atunci cand vorbesc (chiar daca arata bine!), sa fie privite si in ochi, nu doar in decolteu, sa fie eventual respectate pentru ceea si cum gandesc. si, privind o fata din perspectiva asta, unii baieti o plac. si o relatie intemeiata pe potrivirea de caracter are sanse sa tina mult mai mult decat una strict fizica.

ai dreptate cu "cine se aseamana se aduna". ca fiinte umane diferite intre noi din cauza diversilor factori de mediu si educatie, cautam sa stam in compania persoanelor care ni se aseamana cat de cat. probabil ca din cauza asta totusi n-o sa te indragostesti prea curand de caracterul cuiva. sarbatori fericite si tie!!! :D

edit: ce avatar frumos cu gigi becali ai ;;)

Si tu mai inteles gresit ,este adevarat ca caracterul ocupa un rol foarte important intr-o relatie si sunt de acord cu tine , doar ca aici era vorba despre ce te atrage la o femeie .Sunt doua lucruri diferite si doua intrebari diferite : Ce te atrgae la o femeie , aspect fizic sau caracter ? sau Ce conteaza cel mai mult intr-o relatie , aspect fizic sau caracter ? si aici ati facut majoritatea confuzie ..intelegeti voi ce am vrut sa spun .

Iar in ce il priveste pe (Thade) pana nu sa bagat el nu sa jignit nimeni , cum a scris el deja a inceput cu stilul lui caracteristic iar eu a trebuit sa ma conformez lui , trebuie sa-i vorbesti omului pe limba lui ca altfel nu intelege.

Sarbatori Fericite tuturor !

Link to comment
Share on other sites

Caracterul. degeaba are fizic placut si e o scorpie :)

Caracter =

Ansamblul însusirilor fundamentale psihice-morale ale unei persoane,

care se manifesta în modul de comportare, în ideile si în actiunile sale.

Personalitate morala ferma.

Însusire morala care se manifesta prin perseverenta, vointa ferma si corectitudine.

Om de caracter.

Nu poti fi atras de caracter fara a fi atras la inceput de aspectul fizic , iar o femeie de care te simti atras de fizic ,atunci cand isi deschide gura si ii numeri cariile sau dintii lipsa nu cred ca mai vrei sa-i mai cunosti si caracterul . Deci concluzia va las sa o trageti singuri.

P.s. - Caracterul are un rol foarte important intr-o relatie ,dar pana sa ajungi acolo mai este umpic.

Daca am nevoie de un prieten adevarat sau o prietena adevarata este normal sa nu ma intereseze fizicul ce caracterul acelei persoane , dar daca am nevoie de o iubita este normal sa ma simt atras de fizicul iei sau frumusetea iei urmand incet incet sa-i cunosc si caracteru pentru a putea lua o decizie in ceea ce priveste relatia respectiva .

Sper ca am fost destul de explicit .

Link to comment
Share on other sites

Nu poti fi atras de caracter fara a fi atras la inceput de aspectul fizic , iar o femeie de care te simti atras de fizic ,atunci cand isi deschide gura si ii numeri cariile sau dintii lipsa nu cred ca mai vrei sa-i mai cunosti si caracterul . Deci concluzia va las sa o trageti singuri.

Da, ai dreptate aici dar sincer mai sunt si persoane care fac exceptie. Ori il place cu adevarat dupa felul cum gandeste, cum se comporta, ori....are bani .

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...