Jump to content
Lancelot

Cea mai folositoare inventie

Recommended Posts

Frica nu e o inventie, lol, e o stare, precum si depresia, iubirea, ura, s.a.m.d. Cat despre partea matematica, si fraza cu "a zis-o unu si cred toti", hai sa revenim la partea cu d-zeu, si tu fiind crestin, hmm, a facut unu biblia si cred toti, nu? Sau cum? Nu e tot o "inventie", daca asta intelegi tu prin cuvantul in sine?

Link to comment
Share on other sites

e o inventie.Nu confundati setimentele cu starile trupului.

Sunt oameni care au trecut peste aceasta inventie si nu mai simt frica,aveti destule exemple in istorie.

Daca este o senzatie data de creier,atunci stii ca trupul secreta andrenalina pentru a se pregati.De fapt,asta este un proces mai complicat.Adica,de fapt e ceea ce am invatat.

Link to comment
Share on other sites

e o inventie.Nu confundati setimentele cu starile trupului.

Sunt oameni care au trecut peste aceasta inventie si nu mai simt frica,aveti destule exemple in istorie.

Daca este o senzatie data de creier,atunci stii ca trupul secreta andrenalina pentru a se pregati.De fapt,asta este un proces mai complicat.Adica,de fapt e ceea ce am invatat.

Si animalele simt frica. Este un instinct, nu o inventie.

Acele personaje care "nu mai simt frica" de fapt doar o controleaza calumea. Nu e ca nu o mai simt deloc, ori si-o controleaza foarte bine ori sunt fanatici.

Link to comment
Share on other sites

cum garantezi?

Frica s-a invatat.Unui copil de 1-2 ani nu-i este frica,chiar cand il ameninti.Problema devine problema cand creste - atunci invata frica.

Frica nu este o inventie si punct.Frica este o stare un instinct , copilu de 1-2 ani nu este constient daca il ameninti verbal da ia strambate un pic la el , va rade sau va plange ... in cazul plansului frica este de vina . <_<

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...