Jump to content
Lancelot

Fete VS Baieti

Recommended Posts

Hmm nu credeti ca daca intitulam topicul dudui vs Einstein aveam mai mare succes?

Voi nu aduceti argumente acum. Voi doar va intepati mai mult sau mai putin subtil

Nu voi folosi google ca voi sau Dexu eu va zic doar ca in razboiul rozelor nu a existat ever un castigator

Link to comment
Share on other sites

Si dupa 4 pagini femeile au gasit o anume femeie care este cea mai buna din lume la facut teste de IQ iar barbatii sunt responsabili de la inventarea rotii pana la cei mai sofisticati roboti :right:

si barbatii au inventat testul ala de IQ...

dar lasa.. sa se simta ele bine ca au cel mai mare IQ.. ce mai conteaza inventiile?

ca sa nu mai vorbim ca cei mai renumiti bucatari sunt barbati, coafori, stilisti, si tot ce mai cred ele ca domina..

Link to comment
Share on other sites

tehnica vb din ultimele voastre posturi...consideram femeia doar un organ de reproducere a speciei noastre :))=))

cam asa :) dar sa nu uitam noi suntem alcatuiti din acelasi material [ pamant ;) , asa a creat Dumnezeu omul]

@dar daca nu ar fi femeia , ne-am putea reproduce ? ........ Da , un studiu arata ca barbatul se poate transforma inapoi in femeie.... au aratat cazuri reale :)

Link to comment
Share on other sites

u' date='Nov 24 2006, 13:01' post='1550420']

cam asa :) dar sa nu uitam noi suntem alcatuiti din acelasi material [ pamant ;) , asa a creat Dumnezeu omul]

@dar daca nu ar fi femeia , ne-am putea reproduce ? ........ Da , un studiu arata ca barbatul se poate transforma inapoi in femeie.... au aratat cazuri reale :)

deci am dreptate :))=))

Link to comment
Share on other sites

black' date='Nov 24 2006, 14:05' post='1550428']

asta e doar abordarea crestina ;)

nu e doar abordare crestina..e stiintifica..s`a dovedit ca se pot schimba sexele..deci putem trai si fara ele...de fapt nu putem..ca ele sunt inteligente..noi suntem niste "animale"(vorba lui Serenety)...

oricum in Biblie(nu ca as crede in Biblie) ca femeia a fost facut din coasta unui barbat(sau ceva de genul)...deci daca nu eram noi voi nici nu existati...oare de ce nu scrie ca barbatul a fost facut din coasta unei femei? :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu e doar abordare crestina..e stiintifica..s`a dovedit ca se pot schimba sexele..deci putem trai si fara ele...de fapt nu putem..ca ele sunt inteligente..noi suntem niste "animale"(vorba lui Serenety)...

oricum in Biblie(nu ca as crede in Biblie) ca femeia a fost facut din coasta unui barbat(sau ceva de genul)...deci daca nu eram noi voi nici nu existati...oare de ce nu scrie ca barbatul a fost facut din coasta unei femei? :blink:

bine ca n au facut-o pe femeie din alta parte a corpului nostru =))

oricum e pe langa situatie.. eu aduc arguemnte solide si imi zice "du-te si cauta despre monty hall si dup-aia mai vorbim"

pai bine mai.. explica-mi tu ce inseamna.. eu nu te trimit pe tine pe google si wikipedia sa cauti argumente ca mie "mi-e lene"..

Link to comment
Share on other sites

u' date='Nov 24 2006, 15:05' post='1550504']

ar fi prea de tot

=))=)) da logikal putem trai si fara ele . TEORETIC... dar ...PRACTIC : tot mai dulce e cand stai in poala unei femei frumoase care tine la tine mai mult ca la orice :right:

da..corect.ne completam..si fara o fata/femeie langa tine..parca nu e la fel..dar cand vezi ce atitudine au unele dintre ele..ajungi sa te intrebi daca merita..

Femeile..cu ele e rau..da fara ele e si mai rau ... asa e natura omului..sa ai o pereche,pe cineva langa e..atata timp cat cei doi se inteleg bine..chiar nu mai conteaza cine are IQ mai mare..astea sunt lucruri care tin de orgoliu`..iar acesta nu are ce cauta intr`o RELATIE

Link to comment
Share on other sites

Chiar se reduce totul la "cat la % din tabloul lui Mendelleev a fost descoperit de femei si cat % de barbati"?

Nu o sa dau 5 femei - oameni de stiinta, o sa incerc altfel:

- Cleopatra

- Regina Victoria a Angliei

- Indira Ghandi

- Margareth Thatcher

- Benazir Bhutto :D

Au reusit ele sa conduca natiuni cel putin la fel de bine ca un barbat?

Link to comment
Share on other sites

Chiar se reduce totul la "cat la % din tabloul lui Mendelleev a fost descoperit de femei si cat % de barbati"?

Nu o sa dau 5 femei - oameni de stiinta, o sa incerc altfel:

- Cleopatra

- Regina Victoria a Angliei

- Indira Ghandi

- Margareth Thatcher

- Benazir Bhutto :D

Au reusit ele sa conduca natiuni cel putin la fel de bine ca un barbat?

Ai dat 5 exemple de femei care au facut ceva pentru lumea asta...dar crezi ca macar 10% din forumul asta au auzit de aceste nume ? Si stii de ce ? Pentru ca nu au facut ceva atat de important

. > barbatii mai buni

..... > femei mai bune

......... > ~ egalitate

Cam asa este impartita populatia pe acest glob in momentul de fata si asa este de cand lumea si pamantul :nanana:

P.S acele puncte trebuiau sa semnifice o piramida :)

Link to comment
Share on other sites

Ai dat 5 exemple de femei care au facut ceva pentru lumea asta...dar crezi ca macar 10% din forumul asta au auzit de aceste nume ? Si stii de ce ? Pentru ca nu au facut ceva atat de important

. > barbatii mai buni

..... > femei mai bune

......... > ~ egalitate

Cam asa este impartita populatia pe acest glob in momentul de fata si asa este de cand lumea si pamantul :nanana:

P.S acele puncte trebuiau sa semnifice o piramida :)

idem.... daca nu ar fi barbati sa apere femeile [ pt ca tin la ele very much ] acuma multe din ele erau in lumea de apoi

Link to comment
Share on other sites

Chiar se reduce totul la "cat la % din tabloul lui Mendelleev a fost descoperit de femei si cat % de barbati"?

Nu o sa dau 5 femei - oameni de stiinta, o sa incerc altfel:

- Cleopatra

- Regina Victoria a Angliei

- Indira Ghandi

- Margareth Thatcher

- Benazir Bhutto :D

Au reusit ele sa conduca natiuni cel putin la fel de bine ca un barbat?

da vad ca esti perseverenta...ce mai conteaza cine e superior cui?pai asa iti dau si eu "n" nume de barbati care le dau clasa la femeilea alea care le`ai dat tu drept exemplu + ca numarul de barbati care au facut ceva si a caror nume inseamna ceva...este covarsitor mai mare decat al duduilor alea care le`ai pus tu acolo...

Oricum..mai zic odata..nu conteaza..ce si cum..care si cine..atat timp cat : Male x% + Female y% = 100%..

Link to comment
Share on other sites

u' date='Nov 24 2006, 14:52' post='1550587']

Thora! ai demonstrat numai avem nevoie de comment : femeia orgolioasa , laudaroasa si invdioasa... eu ce-am demonstrat mai devreme cu Kani ca barbatul tine la femeie nu se lauda ca el e tare el singur noi iubim femeile pe cand ele ce fac .... laudaroase

:blink:

Am pus o intrebare... :D unde este lauda?

Hai sa o luam pe Cleopatra...

- a ajuns Cleopatra puternica -ca om se stat - si celebra datorita sexualitatii sale materializata in influenta aspura lui Caesar? Sau o parte din notorietatea lui Caesar se datoreaza Cleopatrei?

- sexualtitatea Cleopatrei si in general a femeilor reprezinta un avantaj - punct forte?

- Ar fi fost cunoscut Marc Antoniu daca nu ar fi fost Cleopatra? Sau invers? Sau doar impreuna se putea impune posteritatii?

Vezi... se poate interpreta in "n" feluri.

Ai dat 5 exemple de femei care au facut ceva pentru lumea asta...dar crezi ca macar 10% din forumul asta au auzit de aceste nume ? Si stii de ce ? Pentru ca nu au facut ceva atat de important

Inclin sa iti dau dreptate.

Dar daca se va discuta etern doar daca e byne sa ytzyi baty nevasta, sa yty yey mertzan ji despre Valy Vyjelye nu exista nici o sansa ca macar 0,000...01% din situatia asta sa se schimbe.

Male x% + Female y% = 100%

Pai asta este evident. Daca nu ar fi asa nu ar exista posibilitatea procreerii si umanitatea ar ajunge la extinctie. Evident ca daca nu ar fi femei, barbatii nu ar avea din cine sa se nasca, iar daca nu ar fi barbati, femeile nu ar avea cu cine sa conceapa.

Ai dat un reply : "nu e doar abordare crestina..e stiintifica..s`a dovedit ca se pot schimba sexele..deci putem trai si fara ele...de fapt nu putem..ca ele sunt inteligente..noi suntem niste "animale"(vorba lui Serenety)..."

Da, se pot face operatii de schimbare de sex, dar un barbat devenit femeie nu va putea naste (cel putin atat poate face medicina astazi), deci ideea ca se poate trai fara sexe pica. Se poate trai, dar aia va fi ultima generatie :D

Si topicul este femei VERSUS baieti nu femei PLUS baieti :D

Link to comment
Share on other sites

da vad ca esti perseverenta...ce mai conteaza cine e superior cui?pai asa iti dau si eu "n" nume de barbati care le dau clasa la femeilea alea care le`ai dat tu drept exemplu + ca numarul de barbati care au facut ceva si a caror nume inseamna ceva...este covarsitor mai mare decat al duduilor alea care le`ai pus tu acolo...

Oricum..mai zic odata..nu conteaza..ce si cum..care si cine..atat timp cat : Male x% + Female y% = 100%..

asa'i kani thora degeaba postezi ca faci de ras clasa umana female :happy1:

lasa stilu cum se imbraca sau se comporta un manelist .. si inca ceva daca tot zici de manelisti sunt si maneliste obosite care au luat cucu in gusa ;)

Link to comment
Share on other sites

Doamne.. s-a ajuns la ideea ca va puteti reproduce si singuri... Nu incetati sa ma uimiti... acum nu prea am timp de stat si disputa dar dupa ce ajung acasa voi analiza parerile...

bine ai venit Thora la noi in topic, deja ma simteam singurica :P

oricum la faza ca va puteti reproduce singuri m-am amuzat copios... tot vorbim de teste IQ dar nu cred ca multi de aici au dat vreunul, si daca au dat cred ca au ramas foarte dezamagiti la vederea rezultatelor...

mey copilasi.. daca barbatul isi schimba sexul pentru a se reproduce? ce devine? cal?

din pacate tot ce vorbim aici confirma ipoteza mea... :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

deci ideea ca se poate trai fara sexe pica. Se poate trai, dar aia va fi ultima generatie :D

Doamne.. s-a ajuns la ideea ca va puteti reproduce si singuri... .

mey copilasi.. daca barbatul isi schimba sexul pentru a se reproduce? ce devine? cal?

Din pacate amandoua nu stiti ce vorbiti..de fertilizare invitro(nush cum se scrie exact) ati auzit?atata timp cat exista ovulele voatre pastrate in banci de reproducere...specia umana se poate inmulti in continuuare.. :D

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...