Jump to content
Lancelot

Fete VS Baieti

Recommended Posts

hmm depinde..de exemplu prin prevederile legale femeia mijlocului de secol XIX este lipsita de drepturi politice..iar prin casatorie cu barbatul, acesta pune stapanire pe toata 'averea' ei...

Deci...barbatul e trantor :D aka magar inchiriat :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

dar manierele voastre sunt uneori la stadiul de neanderthal... crede`ma ca am vazut multe la viata mea...

chiar crezi?sunt exceptii si exceptii...nu`si avea rostul aceasta remarca..parerea mea...ca asa pot sa zic si eu..ca sunt fete si fete..si sa dau exemple de cele mai josnice dintre ele...asta nu inseamna ca toate/majoritatea sunt la fel...

Risti sa il jignesti pe Omul din Neanderthal biggrin.gif :

1. Are si el mandria lui

2. Nu se mai poate apara

hai hai ca intanzi coarda..+ ca din cate stiu eu tu esti baiat..deci te`ai facut singur de ras...sau cum?

Link to comment
Share on other sites

Doamne ce ma faci sa spun... pana si cainele isi respecta stapanul..

voi nu stiti sa trageti scaunul unei femei la restaurant, nu stiti sa deschideti portiera la masina, nu stiti sa asteptati o fata cu o floare, nu stiti sa sarutati mana unei fete, nu stiti sa ii aratati ca e mai mult decat un orificiu umblator, nu stiti sa ii aratati ca meritati sa fiti respectati... imi pare rau ca a trebuit sa spun asta...

invatati sa turnati vin in pahare, sa deschideti portiera, sa deschideti usa la magazin, sa duceti bagajele unei femei cand sunt prea grele, chestiile astea mici care... conteaza

Cine are urechi sa auda, cine nu sa se simta insultat :)

ai dreptate ce spui aici dar e o singura nelamurire........

Cine e cainele si cine e stapanul.....nu te grabii sa raspunzi ca o sa vina un raspuns greu.....

Respecti si castigi respectul persoanei.....din cate vad eu ce ai zis si citeste bine aceste randuri si nu ma lua cu: am gresit nu suntem toate perfecte........cine tot face gura mare ca vrem respect si nu egalitate....daca nu ai inteles citeste din nou....te rog din suflet citeste macar de 2 ori ce am scris aici.si acuma citeste din nou ce ii in quote

EDIT:

acuma daca ai inteles ce am vrut sa zic din moment ce barbatii is brutele,animalele,fiarele,iq cu minus etc....si fetele............cine ar trebuii sa ofere respect primadata...si nu ma refer la respect de genu sa deschizi usa unei fete si sa o lasi in fata :dooh: ....aia e o obisnuinta de gentlemen

Link to comment
Share on other sites

hai hai ca intanzi coarda..+ ca din cate stiu eu tu esti baiat..deci te`ai facut singur de ras...sau cum?

ti-am explicat eu de ce zice ceea ce zice ;)

oricum nu se putea ajunge decat la afirmatii "usturatoare" (ca sa nu zic nesimtite) din partea reprezentantilor autonumiti ai ambelor genuri. so.. ne injuram precum chiorii si asta ne face oameni si romani.

distractie placuta in continuare. mereu e bine sa vezi tot ce e bun in tine dar e mai bine sa vezi ce e rau.

eu unul prefer sa fiu criticat pentru ceea ce sunt decat laudat pentru ceea ce nu sunt.

treaba voastra daca ma credeti sau nu.. sincer nu-mi pasa :right:

Link to comment
Share on other sites

back..

De ce ar fi trebuit sa se dea clsoe topic? cand voi vad ca hmm abia ati inceput?;;)

Oricum asa ca idee am vazut femei care atunci cand incerci sa le saruti mana hmm incep sa rada ca la gara ... Sau cand le tragi scaunu la restaurant iti frig o palma urland ca sa termini cu glumele

Credeti-ma nimic nu e idneajuns de bun

Link to comment
Share on other sites

Lance' date='Nov 28 2006, 00:40' post='1560782']

Credeti-ma nimic nu e idneajuns de bun

asta e arhicunoscuta

ideea e ca trebuie sa o faci sa se simta femeie (orice ar intelege ea prin asta)

adica sa o faci sa se simta :

protejata dar puternica

ingrijita dar independenta

sa-i faci cinste dar sa-i respecti independenta financiara

sa fi amuzant dar serios

innalt dar nu prea

frumos dar nu prea (sa nu se uite altele la tine)

imbracat elegant dar sportiv si la moda

sa va zic ce vor barbatii?

sex

sex

sex

Link to comment
Share on other sites

vad ca inca ma vai bateti pe aici hai sa va arat ce stiu femeile.......

noi baietii cat suntem de prostii macar nu am "jignit-o" si nici de sanii ei nu ne-am luat....fetele cele inteligente direct iau dat peste nas....cum intra ea pe teritoriu nostru =))

va zic: LA ASTA VA PRICEPETI CEL MAI BINE<AICI VA FOLOSITI TOATA INTELIGENTA CARE REIESE DIN TESTUL IQ

uhm... si eu vrut sa fac o remarca despre sanii ei inexistenti :D faza e ca tipa a cerut-o, oricat ne-ar place noua sa criticam, nu o facem decat atunci cand avem motive. si sere nu a jignit-o, "plostutza" e un termen de alintare pt blonde ;;)

black' date='Nov 27 2006, 18:04' post='1559601']

cand un tip isi prezinta noua lui iubita amicului sau.. dupa ce pleaca amicu lui se gandeste: "ce dragutza e tipa.. trebuie sa-mi faci si eu o prietena ca ea"

cand o tipa isi prezinta noul ei iubit amicei sale.. dupa ce pleaca amica ei se gandeste: " trebuie sa il am pe EL! si ii voi taia gatu` curvei aleia pentru a-l obtine"

fetele se barfesc la culme.. e o dushmanie intre fete de nedescris.

am vazut fete care pe strada se uita numai la fete, nu la baieti. ochiul critic nu doarme niciodata. si ajungi sa te intrebi "de ce se urasc asa una pe alta? de ce sunt asa invidioase? pe ce se bat ele?"

singurul raspuns care imi vine acum in minte este "barbatul"... corectati-ma daca gresesc.

sunt convins ca pentru serenity gresesc si nici n-o sa se oboseasca sa ma corecteze pentru ca deh.. sunt un biet animal si eu..

am avut ocazia sa stau deseori cu baieti la masa si sa le ascult istorioarele despre alte persoane care nu sunt prezente (ca doar nu pot vorbi de barfe atunci cand ma refer la baieti, nu?). unele dintre ele depasesc mult imaginatia fetelor in domeniul barfelor si al limbajului rautacios+vulgar... bine, atunci cand au o problema unii cu altii, barbatii o cam rezolva fie prin polemica, fie prin bataie, nu tin ciuda in ei cum o facem noi (pentru ca noi daca incepem cu polemica iese cu urlete isterice la un mom dat sau cu suparari profunde, iar daca incercam bataia, se strange lumea in jur ca la spectacol urland :"chick fight!!!")

Doamne ce ma faci sa spun... pana si cainele isi respecta stapanul..

voi nu stiti sa trageti scaunul unei femei la restaurant, nu stiti sa deschideti portiera la masina, nu stiti sa asteptati o fata cu o floare, nu stiti sa sarutati mana unei fete, nu stiti sa ii aratati ca e mai mult decat un orificiu umblator, nu stiti sa ii aratati ca meritati sa fiti respectati... imi pare rau ca a trebuit sa spun asta...

invatati sa turnati vin in pahare, sa deschideti portiera, sa deschideti usa la magazin, sa duceti bagajele unei femei cand sunt prea grele, chestiile astea mici care... conteaza

Cine are urechi sa auda, cine nu sa se simta insultat :)

=)) briliant :D "pana si cainele isi respecta stapanul" superb, sere :right:

ei hai, ca unii dintre ei chiar sunt manierati, desi asta se invata odata cu varsta si experienta... ma pot lauda cu un prieten care stie sa faca toate lucrurile enumerate de tine. si da, noi, fetele, chiar le apreciem.

Link to comment
Share on other sites

mie mi se par de prisos toate gesturile alea

daca 2 oameni se iubesc nu mai e nevoie de prostioare de-alea (de parca acasa va trage taticu` scaunu cand va asezati la masa) ci pur si simplu vine de la sine fiecare actiune si devin chiar stanjenitoare respectivele gesturi.

pana la urma e un gest frumos sa iubesti, nu sa dai o floare. stiu baieti care au bani care dau buchete dupa buchete de flori si nu dau 2 lei pe fata respectiva.

imi pare rau ca nu sunt de aceeasi parere aici desi am fost o data. am intalnit si persoane care acceptau sa fie iubite fara sa le tragi scaunul sau sa le saruti mana sau sa le dai o floare.

asta nu ca nu as fi eu old-school. doamne ajuta ca imi place muzica anilor `80-`90 si ma imbrac numai in costum, palton etc. nu mi-ar fi greu sa fac ce vreti voi sa fac dar mi se par superficiale si intr-o oarecare masura.. nemeritate.

Link to comment
Share on other sites

Bine stiti cum e nu trb sa facem analogii daca unul dintre noi a intrat in gratiile divelor inseamna ca si noi ceilalti muritori vom reusi ( cei care vrem asta that is )

Deci eu chiar zic ca nu e cazul sa insistam pe partea cu manierele ptr ca aici ambele "tabere" mai au de invatat.

hai sa vedem de exemplu daca femeile se lauda cu perpetuarea speciei, un lucru unicat , noi baietii in afara de hmm sport si barfa cu ce le raspundem?:D

Link to comment
Share on other sites

mai oameni nu vedeti ce reply au dat......daca nu scriam acuma acest reply sigur se faceau ca nu au vazut reply de mine sau nu e relevant important.esential.adevarat.orice.

Femeia o sa ramana femeie.........

este o zicala in limba sarba dar mie frica de suspend....

Femeia este o infectie in jurul p=3.14

cred ca ati inteles

Link to comment
Share on other sites

Guest [CReTzU]

hmm...daca femeile ar vrea..ar putea conduce lumea; dar le place sa conduca barbatii care conduc lumea :bananadance2:

Link to comment
Share on other sites

Femeia este o infectie in jurul p=3.14

cred ca ati inteles

Esti un misogin... poate ar fi cazul sa iti revizuiesti atitudinea... dar nu ma priveste oricum...

Cat despre ...

Lance ]

Oricum asa ca idee am vazut femei care atunci cand incerci sa le saruti mana hmm incep sa rada ca la gara ... Sau cand le tragi scaunu la restaurant iti frig o palma urland ca sa termini cu glumele

credeam ca ai gusturi la femei mai rafinate de atat... astea care fac asa, cred ca se simt mai bine intr-o carciuma penala decat intr-un restaurant (chiar daca de fita ar atenta ele acolo), macar in carciuma nu le trebuie maniere, daca tot sunt clueless la subiectul asta. Dap, ele sunt viitoarele femei batute de soti, cele care ii indeamna sa fie dependenti de alcool -poate chiar cu ei de "toarta" la baut- Acestea NU ne reprezinta si sunt doar niste exemplare mai nereusite, sau mai batute de soarta dupa caz...

Nu spun ca singura modalitate de a te comporta este dupa aceste maniere, sunt ocazii si persoane care prefera sa se comporte mai "liberal", banuiesc ca nu este cazul acum. Da, apreciez comportamentul informal, dar numai si numai in situatiile care il cer. E o chestiune de bun simt cand cineva face un gest apartinand manierelor sa raspunzi in acelasi fel, nu sa razi ca vita-n targ... Asta denota numai lipsa de educatie si de bun simt (nu e greu de raspuns cu un zambet si de acceptare a gestului). Oricum eu treaba cu manierele o vad (intre barbat si femeie) ca si un dans... al paunilor... e o intreaga ceremonie si e pacat sa o pierzi din cauza cuiva care mai degraba ar manca seminte la televizor... pe bune :)

:angelbath:

Link to comment
Share on other sites

Esti un misogin... poate ar fi cazul sa iti revizuiesti atitudinea... dar nu ma priveste oricum...

Cat despre ...

da clar.............

daca am zis ca exista o zicala direct is asa :dooh:

daca zic ca este o zicala bate fieru` pana`i cald......direct is "fierar" =))

:happy1: :dooh:

hai ca vam lasat noroc

Link to comment
Share on other sites

Esti un misogin... poate ar fi cazul sa iti revizuiesti atitudinea... dar nu ma priveste oricum...

Cat despre ...

credeam ca ai gusturi la femei mai rafinate de atat... astea care fac asa, cred ca se simt mai bine intr-o carciuma penala decat intr-un restaurant (chiar daca de fita ar atenta ele acolo), macar in carciuma nu le trebuie maniere, daca tot sunt clueless la subiectul asta. Dap, ele sunt viitoarele femei batute de soti, cele care ii indeamna sa fie dependenti de alcool -poate chiar cu ei de "toarta" la baut- Acestea NU ne reprezinta si sunt doar niste exemplare mai nereusite, sau mai batute de soarta dupa caz...

Nu spun ca singura modalitate de a te comporta este dupa aceste maniere, sunt ocazii si persoane care prefera sa se comporte mai "liberal", banuiesc ca nu este cazul acum. Da, apreciez comportamentul informal, dar numai si numai in situatiile care il cer. E o chestiune de bun simt cand cineva face un gest apartinand manierelor sa raspunzi in acelasi fel, nu sa razi ca vita-n targ... Asta denota numai lipsa de educatie si de bun simt (nu e greu de raspuns cu un zambet si de acceptare a gestului). Oricum eu treaba cu manierele o vad (intre barbat si femeie) ca si un dans... al paunilor... e o intreaga ceremonie si e pacat sa o pierzi din cauza cuiva care mai degraba ar manca seminte la televizor... pe bune :)

:angelbath:

Formal informal? Elegant sau instinctual? Manierat si retinut?Pasional si dezlantuit?

Asta numai astrele o scriu...Si pana la urma un comportament mai original dar nu foarte deplasat face minuni

Link to comment
Share on other sites

Esti un misogin... poate ar fi cazul sa iti revizuiesti atitudinea... dar nu ma priveste oricum...

el doar a parafrazat o vorba..nu ii apartine..deci nu ai de ce sa il faci pe el misogin..

barbatu la TV ,femeia la cratitza!

nu e chiar asa...locul fiecarei femei e acolo unde decide ea....dar pe mine ma intrig faptul ca toate femeile vor egalitate pana la un anumit punct..de acolo..folosesc scuze "sunt femeie..nu pot sa fac"..."vaii nu ai pic de respect pt o femeie"

Link to comment
Share on other sites

Lance' date='Nov 28 2006, 01:02' post='1560807']

hai sa vedem de exemplu daca femeile se lauda cu perpetuarea speciei, un lucru unicat , noi baietii in afara de hmm sport si barfa cu ce le raspundem?

pai stii cu ce ne laudam noi?cu fatpul ca noi ne pastram numele de familie cand ne casatorim..ele..adopta numele nostru..daca o familie are numai fete...deja numele acelei familii dispare :)

p.s. - sry for double posting..nu mergea edit..

Link to comment
Share on other sites

Serenity ai dat-o-n diverse rau in ultimele posturi. Pana acum ma multumeam doar cu cititul posturilor, pe alocuri aparand chiar si un zambet. Dar ce spui tu in unele posturi e chiar penibil. Unde ai mai vazut tu in lumea secolului XXI sa se sarute mana unei domnisoare/doamne? Cand a fost ultima oara cand ai vazut pe cineva, sub 40 de ani, care sa faca asta? Moda asta era acum 20 de ani, cand poate chiar insemna o dovada de respect.

Te dai mare ca stii maniere draguta....spuneai printrun post ca nu stim sa deschidem usa la magazin. Ia zi tu, asa un pop-quiz....unde ai invatat tu ca femeia intra prima? Pe ce motiv sa ii deschidem usa? Uh but wait, cred ca te refereai la tinerea usii. Mai spuneai ca ar trebui sa deschidem usa la masina...pe cine ai mai vazut tu sa faca asa ceva, in afara de eventualii valeti? In zilele noastre e dovada de aroganta sa astepti sa iti deschida cineva portiera.

Ii spuneai lui Lance parca, ca nu are gust la femei daca asta e parerea lui; in schimb tu generalizezi fara exceptie. Se pare ca nici tu nu stii sa iti alegi partenerii, probabil de asta nu rezista nimic la tine. Te-ai intrebat totusi de ce nu merge nimic? Te-ai gandit ca ai putea fi tu de vina?Dar hai sa nu intram acolo, nu e frumos sa te bagi peste gusturile omului...stii vorba aia, gusturile nu se discuta.

Stii de ce femeile nu vor fi niciodata egale cu barbatii? De fapt nu vor fi nici macar apropiate...?!? Pentru ca

barbatii nu vor ca femeile sa fie ca ei, de aceea vor face intotdeauna ce vor putea pentru a sta deoparte de aceasta asociere.

Mi-e lene sa iti combat acum toate argumentele, oricum e clar ca esti exagerat de sexista. Bine macar ca nu sunt mai mult de 5 la % din femei ca tine

edit: cum am uitat sa zic? Da, una din personalitatile mele preferate este o femeie, cea mai desteapta din lume. Daca nu ma insel, si parca ati zis si voi, este vorba de acea ziarista din New York.

Link to comment
Share on other sites

Serenity ai dat-o-n diverse rau in ultimele posturi. Pana acum ma multumeam doar cu cititul posturilor, pe alocuri aparand chiar si un zambet. Dar ce spui tu in unele posturi e chiar penibil. Unde ai mai vazut tu in lumea secolului XXI sa se sarute mana unei domnisoare/doamne? Cand a fost ultima oara cand ai vazut pe cineva, sub 40 de ani, care sa faca asta? Moda asta era acum 20 de ani, cand poate chiar insemna o dovada de respect.

Te dai mare ca stii maniere draguta....spuneai printrun post ca nu stim sa deschidem usa la magazin. Ia zi tu, asa un pop-quiz....unde ai invatat tu ca femeia intra prima? Pe ce motiv sa ii deschidem usa? Uh but wait, cred ca te refereai la tinerea usii. Mai spuneai ca ar trebui sa deschidem usa la masina...pe cine ai mai vazut tu sa faca asa ceva, in afara de eventualii valeti? In zilele noastre e dovada de aroganta sa astepti sa iti deschida cineva portiera.

Ii spuneai lui Lance parca, ca nu are gust la femei daca asta e parerea lui; in schimb tu generalizezi fara exceptie. Se pare ca nici tu nu stii sa iti alegi partenerii, probabil de asta nu rezista nimic la tine. Te-ai intrebat totusi de ce nu merge nimic? Te-ai gandit ca ai putea fi tu de vina?Dar hai sa nu intram acolo, nu e frumos sa te bagi peste gusturile omului...stii vorba aia, gusturile nu se discuta.

Stii de ce femeile nu vor fi niciodata egale cu barbatii? De fapt nu vor fi nici macar apropiate...?!? Pentru ca

barbatii nu vor ca femeile sa fie ca ei, de aceea vor face intotdeauna ce vor putea pentru a sta deoparte de aceasta asociere.

Mi-e lene sa iti combat acum toate argumentele, oricum e clar ca esti exagerat de sexista. Bine macar ca nu sunt mai mult de 5 la % din femei ca tine

edit: cum am uitat sa zic? Da, una din personalitatile mele preferate este o femeie, cea mai desteapta din lume. Daca nu ma insel, si parca ati zis si voi, este vorba de acea ziarista din New York.

Ok ahilosule meriti un raspuns:

1. ultima daca mi-a fost sarutata mana acum maxim o saptamana, de un barbat cu care nu am nici un fel de legatura, cunoscut in mediu formal.. uite ca se poate nenica (sa nu mai pomenesc ca si superiorul meu mi-a sarutat mana, e o chestie de mare stil, in fine nu vreau sa adancesc problema)

2. iti recomand sa citesti cu atentie codul bunelor maniere: acesta stipuleaza ca barbatul va deschide usa femeii la intrarea intr-un magazin, ea va intra prima, iar in cazul restaurantelor el deschide usa, intra primul pentru a feri femeia de privirile curioase, vorbeste cu chelnerul in privinta mesei rezervate... (oricum cu regula asta nu sunt de acord). Deschiderea portierei... la asta ai dreptate... prea rar...

3. te rog sa nu sari la concluzii in privinta alegerilor pe care le fac in domeniul masculilor. Ma priveste personal si nu e problema ta sau a altora.

4. chiar va rog sa stati departe de aceasta asociere cu femeile... si sa nu afle cineva ca ati avut MAMA... :whistle:

5. cuvantul e "misoandra"... look it up will u?

PS Ce spun eu e penibil???? Am vazut muuulte la viata mea, de la cei mai rafinati la cei mai tzarani si mojici... pentru cei din urma am si o categorie: "retardati" asa le spun, nu isi au rostul pelanga o femeie decat ca si rol reproducator, si acela daca se pricep la ceva...

Nu pot sa cred cand vad ce scriu unii.. sa respecti o domnisoara e ceva iesit din comun.. de fapt aveti dreptate, mult mai mult va aprecia o palma peste fund sau o inghionteala, poate si un tras de codite ocazional...

:angelbath:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...