Jump to content
Lancelot

Fete VS Baieti

Recommended Posts

Hmm cu ce le suntem noi superiori? Cu ce ne sunt ele superioare? (daca ne sunt :P )

Argumente .. nu de genu we rock ca avem mustata :)

Pe planul general cam cine conduce lumea? sau e egalitate? Care sunt deomeniile unde exceleaza fiecare in parte?

Astept pareri.

Fight

PS eu o sa ma exprim un pic mai tarziu

Link to comment
Share on other sites

Cu ce va suntem superiori..... !

1.- Iti pastrezi buna dispozitie toata luna.

2.- Mecanicii nu te fac prost.

3.- Nu cari peste tot o geanta plina de rahaturi.

4.- Nu esti furat la coafor.

5.- Ti-e perpendicular daca nimeni nu observa noua ta freza.

6.- La interviu pentru un job corpul tau nu conteaza.

7.- Daca esti criticat la munca, nu gindesti ca toti te urasc in secret.

8.- Nici-unu dintre colegii tai n-are capacitatea de a te face sa plingi.

9.- Lenjeria intima te costa 50.000 in loc de 500.000.

10.- Trei perechi de pantofi sunt destui.

11.- Aranjamentele pentru nunta se rezolva singure.

12.- Haine de nunta: 3.000.000 lei in loc de 9.000.000

13.- Iti pastrezi numele de familie toata viata.

14.- In luna de miere sau in vacanta ai nevoie de o singura geanta.

15.- Faci baie si esti gata in10 minute.

16.- Poti umbla in tricou alb prin locuri unde te poti uda.

17.- Tot ce ai pe fata ramine cu aceasi culoare

18.- Nu trebuie sa te razi mai jos de beregata.

19.- Poti lasa patul de la hotel desfacut fara mustrari de constiinta.

20.- Parul carunt si ridurile iti stau bine.

21.- Poti participa la un concurs de ragait fara sa-ti fie rusine.

22.- Poti spune orice fara sa-ti pese ce gindeste lumea.

23.- Poti fii Arbitru, Popa, Presedinte.

24.- Te poti plimba seara cu masina.

25.- Poti uita o aniversare sau sa faci alte greseli, florile vor aranja totul.

26.- Poti sa te asezi cu picioarele desfacute, si ce daca!

27.- Mergi la toaleta singur, nu in pereche sau in grup

28.- Cozile la WC sunt cu 80% mai rare

29.- Nu trebuie sa opresti la urmatorul PECO fiindca "WC-ul e prea murdar"

30.- Poti sa-l admiri pe Bruce Willis, fara sa mori de foame ca sa arati ca el.

31.- Luis Miguel, Ricky Martin, Tom Cruise, Brad Pitt si ceilalti nu fac parte din universul tau; nu sunt decit o mana de poponari.

32.- Nu trebuie sa faci curat in apartament de fiecare data cind vine cineva.

32.- Cunosti cel putin 20 de variante de a deschide o bere.

33.- Poti rationaliza orice fraza cu un simplu "da-o in p... m...!"

34.- Nu trebuie sa monitorizezi viata sexuala a prietenilor tai.

35.- Poti trece in vizita la un prieten fara sa-i duci un cadou.

36.- Convorbirile telefonice cu prietenii tai dureaza mai putin de 60 de secunde.

37.- Daca nu suni un prieten cind ai zis ca o faci, acesta nu va comenta cu alti ca te-ai schimbat.

38.- Poti sa te uiti la TV ore intregi cu un prieten, in liniste, fara sa gandesti : "oare-i suparat pe mine?"

39.- Daca cineva uita sa te invite la un eveniment, continua sa-ti fie prieten.

40.- Daca cineva merge la un chef cu un pulover la fel ca al tau, nu te superi.

41.- Daca ai 34 si esti necasatorit, prietenilor tai nu le pasa;din contra, te felicita.

42.- Prietenilor tai nu le pasa daca ai slabit sau te-ai ingrasat.

43.- Nu-ti pasa daca unii vorbesc in spatele tau.

44.- Nu trebuie sa te multumesti mancand numai resturile de copiii tai.

45.- Poti sa te scarpini intre picioare la orice ora din zi.

46.- Daca-i cald poti sa-ti deschizi camasa fara probleme.

47.- Cu 400 de milioane de spermatozoizi la fiecare "partida", ai putea dubla populatia pamintului ... cel putin teoretic.

48.- Poti fi tata zilnic daca vrei, fara sa trebuiasca sa astepti 9 luni.

49.- Nu te supara ca cel mai bun prieten de al tau are si alti prieteni

50.- DAR....in comparatie cu o femeie....esti sexualmente SLAB! :rofl1: :rofl1: :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

Ca in orice lucru trebuie sa existe un echilibru, cum orice situatie din lumea asta prezinta atat avantaje cat si dezavantaje asa si barbatul si femeia, ei impreuna formeaza un cuplu aproape perfect in general pt ca barbatul are ceea ce ii lipseste femei ( fortza si alte lucruri din acestea ) iar barbatului ii lipseste ceea ce are femeia ( tandretze, iubire, etc. ) astfel constituie un echilibru. Femeia nu este cu nimik superior barbatului dar nici barbatul femeii deoarece amandoi pot face ( daca isi doresc asta ) ceea ce face barbatul. Tot vad ca o dati cu fortza cautati pe net sa vedeti cate culturiste sunt si cum arata si cam ce fortza au ( va asigur ca la fortza va indoaie ) asa ca nu mai luati asta drept argument. Concluzie nu exista nimik cu care un barbat este superior femeii si invers deoarece toata lumea aceasta se bazeaza pe un echilibru si daca cumva acest echilibru este distrus el va face in asa fel incat sa se reechilibreze.

P.S. Stiti de ce femeile sunt mai multe ca barbati? raspunsul e simplu de a lungul timpului cate femei au murit in razboaie si cati barbati ? ( cred ca aveti raspunsul)

Link to comment
Share on other sites

Unicul lucru ce`l au fetele in avantajul baietilor este ca ele stiu daca baiatul va

"marca" pe cand el nu stie asta ;).

O sa vin cu o poezie faina numai sa o gasesc.

asta asa e =)) desigur mai sunt si exceptii :rofl1:

dupa cum spune si dolarei barbatii sunt superior fizic (cel putin 90% din ei) si femeile mental (cel putin 30% din ele) :)

Link to comment
Share on other sites

Eu consider ca fetele ne sunt superioare pentru ca pot "cuminti" un baiat doar cu un zambet sau orice alt "farmec feminin".

si un baiat poate face aia ... crede-ma ... numa sa nu arati ca un tomberon fara dinti :rofl1:

meh ... e un subiect peste care am putea sa incaruntim ... eu deocamdata stau sa vad ce se mai scrie si imi formulez un "raspuns final"

LE:

Noi suntem un fel de bodyguarzi pentru femei (daca o ataca un sobolan, furnica, cioara, cartita, etc).

:rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1:

1. nu mergi la camping fix peste un musuroi

2. ciori wtf ... the next maneaters ?

3. asta m-o dat gata nici n-am ce sa zic

like come on ... asta e tot ce esti pt o fata o.O

daca baietii sunt superiori doar fizic .... spunemi 5 savante si 5 savanti (cunoscuti pe plan mondial) sa vad de unde scoti femeile in categoria asta (no offence 4 wimen)

Link to comment
Share on other sites

si un baiat poate face aia ... crede-ma ... numa sa nu arati ca un tomberon fara dinti :rofl1:

daca baietii sunt superiori doar fizic .... spunemi 5 savante si 5 savanti (cunoscuti pe plan mondial) sa vad de unde scoti femeile in categoria asta (no offence 4 wimen)

tomberon fara dinti :love1: ...majoritatea femeilor inteligente arata exact asa..no offence.. :)

Link to comment
Share on other sites

A zis cineva, ca in spatele unui barbat puternic, intotdeauna se afla o femeie.

Asa ca lasand la o parte mutatul mobilei prin casa...suntem foarte dependenti de fete (femei).

Cica e o lume a barbatilor...condusa de femei...asta e realitatea. :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

uuhh.. fete vs baieti... la cum decurge threadul, eu ar trebui sa tin partea baietilor? :D

barbatii superiori fizic si femeile mental :)

nu neaparat, cred ca gasesti mult mai multe femei proaste decat barbati prosti.

Parerea mea, barbatii sunt superiori fizic, atat .

Noi suntem un fel de bodyguarzi pentru femei (daca o ataca un sobolan, furnica, cioara, cartita, etc).

nu, nu furnica, nuuuuuu!!!!!

A zis cineva, ca in spatele unui barbat puternic, intotdeauna se afla o femeie.

Asa ca lasand la o parte mutatul mobilei prin casa...suntem foarte dependenti de fete (femei).

Cica e o lume a barbatilor...condusa de femei...asta e realitatea. :dontknow:

dap, frumos citatul. asta pentru ca femeile pot fi mai manipulative, mai machiavelice, mai practice chiar cateodata, pur si simplu pentru ca au studiat mai bine decat barbatii latura emotionala a oamenilor si stiu cum sa profite de ea.

acum, parere personala. au spus vreo doi pana acum ca nu trebuie sa privim fetele ca si cum ar veni de pe venus si baietii de pe marte... nu e vorba de "versus", e vorba de compatibilitate. totusi, cateva diferente: barbatii mintea, femeile sufletul; barbatii puterea, femeile delicatetea; barbatii orgoliul, femeile sinceritatea. suntem diferiti, dar unul fara altul nu avem sens. de asta va iubim, de asta ne iubiti. o poza veche de cand lumea care spune totul:

http://www.crystalhealings.com/book_grap/ying-yang.jpg

si totusi... eu am incercat sa aflu raspunsul, dar nimeni nu a vrut sa-mi raspunda pana acum:

de ce mint barbatii femeile, chiar si atunci cand minciuna nu e absolut necesara?

Link to comment
Share on other sites

acum, parere personala. au spus vreo doi pana acum ca nu trebuie sa privim fetele ca si cum ar veni de pe venus si baietii de pe marte... nu e vorba de "versus", e vorba de compatibilitate. totusi, cateva diferente: barbatii mintea, femeile sufletul; barbatii puterea, femeile delicatetea; barbatii orgoliul, femeile sinceritatea. suntem diferiti, dar unul fara altul nu avem sens. de asta va iubim, de asta ne iubiti. o poza veche de cand lumea care spune totul:

http://www.crystalhealings.com/book_grap/ying-yang.jpg

si totusi... eu am incercat sa aflu raspunsul, dar nimeni nu a vrut sa-mi raspunda pana acum:

de ce mint barbatii femeile, chiar si atunci cand minciuna nu e absolut necesara?

:clap: :clap: :clap: Frumos !!!

raspunsul la intrebare : Poate din Obisnuinta :dontknow:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...