Jump to content
nwradu

Fumati?

Fumati?  

660 members have voted

  1. 1. Fumati?

    • Da
      222
    • Nu
      440


Recommended Posts

ps:cei care au pana-n 15 ani si zic ca nu fumeaza, mai bine taceti ca va veti schimba parerea in 1 an sau 2..

Da, si peste 6-7 ani o sa vrea sa renunte dar o sa fie prea slabi sa poata si o sa zica: "fumez si nu vreau sa ma las". Am trecut prin toate fazele astea si am vazut-o de 1000 de ori la prietenii mei.

Link to comment
Share on other sites

nope, am incercat doar cand eram mai mic, ca na....doar e la moda, dar nu mi-a placut, si acum le detest si mai tare. ma enerveaza cand ma duc in oras si in jurul tau e plin de oameni care fumeaza, desi in general nu au acest obicei prost (probabil au impresia ca impresioneaza pe cineva cu tigara in gura) . si daca nu termini un pachet in cate ore stai acolo, nu esti om. mai enervant e unu care sta si pufaie tigara doar sa faca fum langa tine angry4.gif

inchei cu niste versuri care se potrivesc de minune multora :

"ai fost socat cand ti s-a pus tigara in gura fortat

apoi mandru, ca ti-ai dat seama ca pari mai barbat"

tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

BangHead.gif da am fumat peste 10 ani .. acum imi pare rau de plaminii mei desi nu am probleme de sanatate... m-am lasat definitiv acum 7 luni si sint foarte hotarit sa-mi determin pina si colegii de munca sa nu-mi mai fumeze in preajma.... imi pare rau si de banii aruncati in vint si de sanatatea altora pe care probabil ca am distrus-o fumind in preajma lor... Oricum marile companii producatoare de tutun vor avea grija de viitorii fumatori ceea ce ma dezamageste.. Am vazut pe afara tot felul de masuri genul inscriptionarea pe pachete a mesajelor de genul : fumatul face aia drege aia... pe mine personal nu m-au impresionat de loc .. insa va pot spune ca filmul Constantine a jucat un mare rol in decizia pe care am luat-o ....

oricum am inceput s-o dau in offtopice sorry .. concluzia .. : cei care nu ati fumat nu va apucati doar ptr e " cool " o sa va para rau cindva...

Link to comment
Share on other sites

Fumez, am 18 ani si m-am apucat vara trecuta de fumat - nu sunt nici mandru de asta, insa nici nu mi-e rusine. Si nici nu vreau sa ma las in viitorul apropiat.

Cred ca ar fi mai corect daca a-ti scrie si cati ani aveti, ca sincer nu prea ma astept de la unul de 12 sa zica ca fumeaza...

P.S.: nu m-am apucat de fumat sa fiu mai "cool" ci doar am incercat, sa vad cum e si mi-a placut.

off-topic: acele inscriptii gen "Tutunul dauneaza grav sanatatii" etc., acest nou val anti-fumat aparut de nu-demult chiar reusesc sa ma enerveze

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ar fi mai corect daca a-ti scrie si cati ani aveti, ca sincer nu prea ma astept de la unul de 12 sa zica ca fumeaza...

20

acele inscriptii gen "Tutunul dauneaza grav sanatatii" etc., acest nou val anti-fumat aparut de nu-demult chiar reusesc sa ma enerveze

mai bine ar pune poze cu consecintele fumatului....plamani varza si altele

Link to comment
Share on other sites

pff cam multi nefumatori pe aici .. bv biggrin.gif yo fumez de la 14 ani si acu am 22... "m am lasat" doar 5 luni .. n am porbleme de sanatate.. nu vreau sa le las .. ca e greu fara ele la cafeaua da dimineata si mai ales la bautura hat36.gif

Link to comment
Share on other sites

P.s. : Fumez de 4 ani si am 18 ani ... :| referitor la postu lui Teid, ca cei de 14-15 ani isi schimba parerea intr`un an sau 2 ! biggrin.gif Eu am inceput atunci tongue.gif

De fapt, am fumat prima oara in clasa a 5`a, timp de 6 luni, m`am lasat pana in a 8`a... si "stresul" capacitatii :-@ (Sau lasa), de fapt colegii noi, m`au reapucat ! biggrin.gif Si de atunci o ard la greu ! smile.gif

P.S. : Nu trebuie neaparat sa`ti miroasa urat gura, daca ai in permanenta gume de mestecat la tine (Cum fac eu biggrin.gif )

Cam asta e povestea mea in legatura cu fumatu` ! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

fumez. si nu regret. si nu vreau sa ma las. imi place sa fumez. imi place pentru ca ma relaxeaza, imi place pentru ca prima tigara pe zi inca imi da o stare de o placuta ameteala, imi place pentru ca am ceva de facut chiar si atunci cand altfel ma plictisesc, pentru ca imi place focul, pentru ca fumul e boem samd. o gramada de motive pt care n-am nici cea mai mica intentie de a ma lasa de fumat. la sanatate ma voi gandi atunci cand voi avea probleme cu ea. nesanatoasa gandire am, asa-i? smile.gif

Link to comment
Share on other sites

fumez de 9 ani...nu vreau sa ma las...un sfat pentru cei ce vor sa incerce lucrul asta:dovediti ca sunteti "smekeri/smekere" prin alte mijloace...este cel mai pacatos viciu inafara de bautaura in exces!

eu m-am apucat de fumat dintr-o prostie...cica ajuta la trecerea mahmurelii, fumam de cate ori eram beat, dar niciodata cand eram treaz...din pacate nu eram prea beat dar am fumat o tzigara si mi-a placut photo.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...