Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Pai noi am avut 6 warriors, 3 prot 3 dps, dar dupa ce mureau primii 2 care sunt echipati foarte bine restul cadeau ca mustele smile.gif nu au toti inca FR cat trebuie, si chiar si cu vanish tot a luat un rogue aggro si in alt try un mag...mai avem de lucrat la tactica. Oricum primul raid serios si am trecut de Razor toti eram bucurosi, acuma nu cred ca va mai fi problema la signup smile.gif

Btw cum intra tanku la voi? Cel mai bun primul sau nu conteaza ordinea?

Link to comment

Ordinea tancilor si aggro management sunt foarte importante aici. In principiu , tancii aici sunt inversati, anume MT1 (cel mai bine echipat tank al ghildei si care are si cel mai mare FR devine MT4). La noi situatia e un pic altfel in sensul ca MT1->MT3, MT2->MT2, MT3->MT1, in cazul celui de-al 4-lea tank la Vael avem un DPS warrior maniac dupa FR (are 300 unbuffed cred). Inversarea tancilor este motivata de faptul ca la inceput un tank mai slab echipat poate fi tinut in viata mai usor , deoarece Vael nu a "ars" multi healers. Dupa cum stii, ordinea la Burning Adrenaline este Tank, Mana User, Mana User,Tank, Mana User, Mana user, Tank, samd. In doua luni, nu am vazut decat o singura data un rogue luand Burning Adrenaline, asta la inceput, si in cazul unui over-agggro foarte urat.

In ceea ce priveste aggro management:

Primul tank trebuie sa aterizeze 2 sunders aproape imediat pe Vael, iar in secunda urmatoare se incepe DPS. (In paranteza fie spus, absolut toata lumea, in afara de primul tank are Blessing of Salvation, inclusiv ceilalti 3-4 tanci, -noi folosim doar 4 tanci la Vael, si merge excelent-). In functie de skillul si arma primului tank puteti incepe cu dmg mare sau "light", urmand sa il cresteti pe parcurs. Hunters Feign Death/30 secs, iar la rogues cuvantul de ordine este "feint". Eu am bind "feint" pe tasta "E", si toti rogues ar trebuie sa faca la fel, in BWL nici un raid nu va supravietui daca rogues nu dau feint o data la 10 secunde, in timpul oricarui encounter. Daca nu folosesti deja, ar fi bine sa iti instalezi "Feintwatch", addonul care iti arata daca un feint a fost successful sau nu. La prima tranzitie, de la primul tank la al doilea ar trebui sa se foloseasca DPS mai mic, din secunda in care primul tank incepe sa arda. De la al doilea la al treilea Vanish. Si bineinteles, spam Feint. smile.gif

Link to comment

Ordinea tancilor si aggro management sunt foarte importante aici. In principiu , tancii aici sunt inversati, anume MT1 (cel mai bine echipat tank al ghildei si care are si cel mai mare FR devine MT4). La noi situatia e un pic altfel in sensul ca MT1->MT3, MT2->MT2, MT3->MT1, in cazul celui de-al 4-lea tank la Vael avem un DPS warrior maniac dupa FR (are 300 unbuffed cred). Inversarea tancilor este motivata de faptul ca la inceput un tank mai slab echipat poate fi tinut in viata mai usor , deoarece Vael nu a "ars" multi healers. Dupa cum stii, ordinea la Burning Adrenaline este Tank, Mana User, Mana User,Tank, Mana User, Mana user, Tank, samd. In doua luni, nu am vazut decat o singura data un rogue luand Burning Adrenaline, asta la inceput, si in cazul unui over-agggro foarte urat.

In ceea ce priveste aggro management:

Primul tank trebuie sa aterizeze 2 sunders aproape imediat pe Vael, iar in secunda urmatoare se incepe DPS. (In paranteza fie spus, absolut toata lumea, in afara de primul tank are Blessing of Salvation, inclusiv ceilalti 3-4 tanci, -noi folosim doar 4 tanci la Vael, si merge excelent-). In functie de skillul si arma primului tank puteti incepe cu dmg mare sau "light", urmand sa il cresteti pe parcurs. Hunters Feign Death/30 secs, iar la rogues cuvantul de ordine este "feint". Eu am bind "feint" pe tasta "E", si toti rogues ar trebuie sa faca la fel, in BWL nici un raid nu va supravietui daca rogues nu dau feint o data la 10 secunde, in timpul oricarui encounter. Daca nu folosesti deja, ar fi bine sa iti instalezi "Feintwatch", addonul care iti arata daca un feint a fost successful sau nu. La prima tranzitie, de la primul tank la al doilea ar trebui sa se foloseasca DPS mai mic, din secunda in care primul tank incepe sa arda. De la al doilea la al treilea Vanish. Si bineinteles, spam Feint. smile.gif

OMFG ... n-am inteles nimic smile.gif ... imi explicati si mie ce e ala un tank, feint and the other stuff ? smile.gif ... eu is la inceput cu WoW dar vreau sa invat

Link to comment

Zeal: Tank e caracterul care in party are rol de damage taker. El se baga in fata deobicei si un priest il vindeca, in timp ce ceilalti(mage, hunter, etc)dau de la distanta. Tanks de obicei sunt warriors cu plate si multa viata.In timp ce e tank characterul foloseste de obicei un shield si one handed weapon.

Feint parca era abilitatea la rogues sa faca pe mortii. Nu am citit quoteul am raspuns doar la intrebarea ta.

Link to comment

loool rogue cea mai slaba...e una din cele mai tari rase ...e KILLER,PANDAR cum vrei tu wink.gif... daca joci pe serv pirat posibil sa fie slaba da cand joci pe blizzard iti blestemi zilele cand stai frumos pe spot si grindezi pt quest si te trezesti mai ca mort biggrin.gif

P.S : care joaca pe us Akama pm me biggrin.gif

Link to comment
Guest kimosab3

Mariko are mare dreptate roque sunt foarte tari. eusa_dance.gif Sap eusa_dance.gif

Seduce->nuke->fear->nuke->death coil-> shadowburn => Bye bye rogue icon_thumright.gif

Link to comment
Guest kimosab3

Hm , sap Lock, instakill Succubus, /target Lock, /dance.

Succubus e invisible si locku are cam de 3 ori mai mult HP ca tine asa ca are timp sa iti mai dea un fear wink.gif .

Link to comment

Mai ati vazut ca au bagat wisps la alianta?? Inainte(ieri)toti credeam ca este o pacaleala,dar azi suntem in 2 si nu se simpt schimbari.Ba mai mult,pe forum se discuta serios si admin spune deste el.DECI WISPS A FOST BAGAT IN JOC! eu nu o sa joc cu o fantoma pentru ca mi se pare cam nasol.Am auzit ca nu o sa poarte iteme,doar o sa invete magii care o sa-i dea atribute pe care le au rasele obisnuite folosind armuri.

Link to comment

Mai ati vazut ca au bagat wisps la alianta?? Inainte(ieri)toti credeam ca este o pacaleala,dar azi suntem in 2 si nu se simpt schimbari.Ba mai mult,pe forum se discuta serios si admin spune deste el.DECI WISPS A FOST BAGAT IN JOC! eu nu o sa joc cu o fantoma pentru ca mi se pare cam nasol.Am auzit ca nu o sa poarte iteme,doar o sa invete magii care o sa-i dea atribute pe care le au rasele obisnuite folosind armuri.

moustache included 24.gif

Link to comment
Guest kimosab3

Mai ati vazut ca au bagat wisps la alianta?? Inainte(ieri)toti credeam ca este o pacaleala,dar azi suntem in 2 si nu se simpt schimbari.Ba mai mult,pe forum se discuta serios si admin spune deste el.DECI WISPS A FOST BAGAT IN JOC! eu nu o sa joc cu o fantoma pentru ca mi se pare cam nasol.Am auzit ca nu o sa poarte iteme,doar o sa invete magii care o sa-i dea atribute pe care le au rasele obisnuite folosind armuri.

Gandeste-te inainte sa postezi.Hai sa ne uitam la racials :

# Detonate: Destroys the wisp, dispelling all magical buffs and draining 50 mana from each unit in an area around the wisp.

# Gatherer: Skill to herbalism, mining, and skinning increased by 10.

# Permanent Death

# Treeform: Turns the wisp into a tree for 30 seconds. During this time, spirit is increased by 300. However, the wisp’s chance to dodge or parry axes is reduced by 50%.

Detonate : parca ar fi un fel de atac stil Kamikaze, numa ca scade ~ 50 mana la lvl 29, adica asa e in screenshotu ala de la blizz.Complet nefolositor.

Gather : 10 la toate profesiile de gather? Nu prea cred... Nici o rasa nu are 10 la toate rezisturile sau 5 la BS, LW si Eng.

Permanent Death : asta e ca sa isi dea seama tot idiotu ca e tzapa de 1 aprilie

Treeform : asta e cel mai cretin racial ever. In primul rand, Treeform se scrie Tree From (vezi Cat For, Bear Form etc.), doi la rand, nici un racial din joc nu iti permite sa te transformi in ceva fizic.In al treilea si ultimul rand,

he wisp’s chance to dodge or parry AXES is reduced by 50%.

          Daliniya & Xiliris, 01/04/2006

asta merita un roflcopter.

Si acum cireasa de pe tort : uitati-va la primul si al treilea racial.Daca dau cumva Detonate?Ce fac?Nimic... game over.

Si acum aspecte legate de gameplay : NoNamed, u zici ca wispul nu o sa poata purta armuri , itemsuri etc. Pai asta inseamna ca nu o sa mai trebuiasca sa faca questuri ca sa obtina itemsuri, ceea ce ar pune restul claselor intr-un dezavantaj major.Iar daca nu poate purta itemsuri, nu are ce face cu NICI o profesie de tip craft, fiindca nimic din ce produce nu poate purta=> Ai avea de ales intre mining, herbalism sau skinning.

Nici nu se pune problema sa fie noua rasa a Aliantei.

Link to comment

Hm...multi ziceau ca la Vael primii 2 care primesc BA sunt random mana users, apoi vine MT1 si apoi 2 top aggro list mana users apoi MT2 si tot asa.

Oricum noi suntem la inceput in BWL iar prima incercare la Vael s-a facut mai mult ptr fun, o gramada de casteri nu aveau FR gear la ei (nici acum nu imi dau seama d c, si multi nu aveau FR pots) asa ca nu prea a avu ce discuta cu noi. Joi mergem din nou, sper sa il dam iar jos pe Razor si sa avem ceva incercari mai serioase la Vael.

FeintWatch il folosesc de la primul Ony run, acu o gramada de timp, problema cu rogue care a luat aggro a fost ptr ca au murit 3-4 tanks si cel care a ramas nu avea deloc aggro.

@Kimosab3 - as vrea sa vad si eu un lock care are de 3 ori mai multa viata decat un rogue...nici chiar buffed nu se apropie de ce zici tu. Cel mai mult am vazut un tank care avea 10k viata cu toate buffurile posibile, fata de aprox 4k cat are un rogue obisnuit unbuffed si tot nu e de 3 ori.

Link to comment

Legat de wisp la aliantza... si mie mi se pare total aiurea.. Toate racialele alea sunt aiurea... si mai ales ca nu poti folosi item-uri... mda boring.. si a observat cineva cum are exact aceleasi clase ca si Night Elves? Asta pentru ca Wisp este Night Elf cand esti spirit biggrin.gif Screenshotu ala din joc e destul de ciudat... Si mai ales faza cu Skill in functie de Gender mi se pare iarasi total aiurea laugh.gif

Sper doamne sa fie de 1 Aprilie ca altfel... toti playerii la Hoarda biggrin.gif

Link to comment
Guest kimosab3

@Kimosab3 - as vrea sa vad si eu un lock care are de 3 ori mai multa viata decat un rogue...nici chiar buffed nu se apropie de ce zici tu. Cel mai mult am vazut un tank care avea 10k viata cu toate buffurile posibile, fata de aprox 4k cat are un rogue obisnuit unbuffed si tot nu e de 3 ori.

Am vazut un screenshot cu un lock care avea 12k HP... cam rgeu de crezut , dar asta e. O sa trebuiasca sa ai incredere in mine icon_thumright.gif .

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...