Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

krapu: vampire_boy53

Bai apropo..ia haideti sa dezvoltam urmatorul subiect,pentru ca pana acum(din cate stiu eu) nu a fost asa ''mediatizat''.Care este ma mai buna,ALIANTA sau HOARDA? va rog fara faze gen: ''Alianta rules'' sau ''Hoarda rules'' fara sa va spuneti parerea personala,argumentand frumos de ce e aia mai buna ca ailalta biggrin.gif

Link to comment

Personal mie mi se pare Alianta mai buna din urmatoarele motive:

-rase mai bune(din unele pc de vedere)

-avantaje pentru cei de lvl mic(o groaza de zone bune si frumoase smile.gif )

-grafica hartilor(sa va uitati cum arata alwyn forest la alliance si cum arata zona de inceput la hoarda)

-mai multi playeri cale aleg alianta(minoritatea se supune majoritatii,deci orcii sunt in inferioritate biggrin.gif )

Link to comment

Personal mie mi se pare Alianta mai buna din urmatoarele motive:

                    -rase mai bune(din unele pc de vedere)

                    -avantaje pentru cei de lvl mic(o groaza de zone bune si frumoase smile.gif )

                    -grafica hartilor(sa va uitati cum arata alwyn forest la alliance si cum arata zona de inceput la hoarda)

                     -mai multi playeri cale aleg alianta(minoritatea se supune majoritatii,deci orcii sunt in inferioritate biggrin.gif )

-rase mai bune(din unele pc de vedere)

-rasele difera doar din raciale ... parerea mea este ca si alianta si hoarda au raciale destul de echilibrate ... doar ca pt unele clase sunt mai bune anumite raciale ... take rogue for ex: parerea mea: best for rogue este undead ( will of the forsaken ) iar mage: gnome ( are un racial care mareste mana )

-avantaje pentru cei de lvl mic(o groaza de zone bune si frumoase smile.gif )

-doar pentru ca tu n-ai jucat hoarda nu inseamna ca nu are locuri de level mic ... ca altfel cum ar putea creste ? blink.gif

-grafica hartilor(sa va uitati cum arata alwyn forest la alliance si cum arata zona de inceput la hoarda)

- check out zona de start a taurenilor wink.gif

-mai multi playeri cale aleg alianta(minoritatea se supune majoritatii,deci orcii sunt in inferioritate biggrin.gif )

- dap ... toti noobi cand se apuca de jocul asta ofc aleg alianta ( cred ca oricine a jucat prima oara a jucat cu cel putin un char aliance ) de aceea este in superioritate ( de noobi )

ps: i love rogue biggrin.gif probabil v-ati dat seama din sig-ul meu tongue.gif

Link to comment

iata inca o intrebare : dupa parerea voastra care este cel mai puternic caracter ?

nu exista cea mai buna clasa ... fiecare clasa rupe o anumita clasa dar si-o ia de la alta ... rogue de exemplu rupe majoritatea claselor ( este high dmg dealer ) dar si-o cam ia de la warrior ... oricum depinde mult si de cel din spatele calculatorului wink.gif

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

am jucat FOARTE MULT pe un server pirat ( toxic ) blizz like ( xp rate normal and all stuff close to blizz ) am avut 60 human priest ( my noob time ) , 60 troll shaman and 60 troll rogue ...

Daca vreti sa va apucati va recomand intai un server pirat sa va faceti o idee despre joc ... daca incepe sa va placa trebuie NEAPARAT sa va luati jocul si sa jucati pe original pentru ca NU SE COMPARA cu rahaturile astea de pirat ...eu din pacate m-am lasat pentru ca m-am saturat de toate bugurile de pe pirat si nu-mi permit sa-mi cumpar jocul ( dar sa-l mai si platesc lunar )

Parerea mea este ca WoW este BEST MMORPG EVER !

WARNING ! THIS IS A VERRY ADDICTIVE GAME !

Link to comment

Avand in vedere ca acesta este un topic "oficial" puteti sa lasati mizeriile de servere private si discutiile despre ele pentru alte threads? Rog un admin sa faca un pic de curatenie macar in topicul asta...

Speedy, da-mi si mie niste hints la Sartura, plx. De citit am citit, filme am vazut, wipe am luat. Daca e secret, np. smile.gif

Link to comment

Pai nu prea merge asa, pentru ca nu suntem o guilda hardcore, destul de ciudat ptr alianta media de varsta e peste 20 de ani, majoritatea si muncesc mai au prietene, familie copii smile.gif

Faza e ca mai toti sunt jucatori vechi, si stiu sa isi joace clasa, doar ca la Razorgore trebuie sa joace in echipa, si aici mai e de lucrat.

Oricum, a fost mutat BWL in ziua de MC ca sa nu mai aiba scuze ca nu pot sa vina smile.gif)) , chestia e ca nu prea e obisnuita lumea cu wipeurile de rigoare din BWL, in MC am avut tot ce era de omorat la primul max al 2-lea try, inclusiv Raggy.

Link to comment

Oamenii care vor easy loot in MC si nu vin la wipe in BWL trebuie dati afara. Eu asa am facut , trust me, works like a charm. O alta solutie care merge, e sa ai programat run in MC dar cu 2 minute inainte le spui sa intre in BWL. Cine e nemultumit sau refuza, are 2 minute sa scrie /gquit. Trust me , works like a charm. smile.gif

Apropo, asta e primul nostru kill la Razorgore, e unul din filmele mele preferate, in afara de generice(Crozzers nu prea le are cu numele), filmul chiar e dragut. tongue.gif

http://files.filefront.com/Surge_vs_Razorg...;/fileinfo.html

Link to comment
Guest kimosab3

Pentru a face gold iti recomand sa iti iei profesii de tip gather (minin/herb sau skinning). Personal prefer herbalism in loc de skinning.Buruieni is peste tot iar Swiftthistle, Briarthorn, Earthroot, Fadeleaf se vand ca painea calda la preturi de iti vine sa te iei de cap.

Daca ai chef de PvP, Horde are avantaj in BG, mai ales in AV unde harta este creeata pentru a favoriza Hoarda.

Rasele cele mai comune pe care o sa le vezi pe un server WoW (mai ales pe unul PvP) sunt Night Elf si Undead datorita "Racials"-urile lor. Undeadul are un racial care odata activat te elibereaza de Fear/Charm/Sleep si te face imun la Fear 5 secunde (f bun daca esti rogue si lupti contra unui lock).Night Elfu are un racial care il face "Stealthed" pentru o perioada nelimitata de timp (pana cand il dezactivezi) ceea ce este foarte folositor daca esti un Legolas (nenorocit de Hunter) deoarece iti permite sa tragi din "Stealthed" (IMBA si ia Nerf miercuri icon_thumright.gif ).

Clase pentru newbie : shamman, hunter.

Shamanul iti permite multe greseli, are armura buna si poate folosi scut, poate sa se vindece, are travel form la lvl 20 (se poate transforma in ceva lup care itimareste viteza de mers cu 40%).

PS: Cine zice ca Shamy este overpowered habar nu are despre ce vorbeste. L2P!

Hunterul este deocamdata cel mai overpowered class din tot jocul (cel putin pana miercuri, cand Priest ia buff si am auzit ca Holy Priest este teribil de greu de omorat).Poate purta armura de tip "mail" (mai slaba decat plate dar mai puternica decat leather), are pet (animalutz care papa tot ce misca), are damage imens avand in considerare ca poarta Mail si are si pet, are o forma de fear (scatter shot), Aimed Shot are un damage imens, care folosit din Shadowmeld (NE racial) este aproape intotdeauna "IWIN" button.

Link to comment

Si la noi e aceeasi situatie, Speedy, sunt oameni de 35+ ani cu 2-3 copii care vin la raiduri (aproape) in fiecare seara (In paranteza fie spus, nu stiu cum Dumnezeu reusesc ). Insa slujba, familia, etc nu prea au legatura cu faptul ca atunci cand e programat run in MC toata lumea e prezenta, dar cand e vorba de BWL (implicit wipe peste wipe, la inceput) lumea nu prea da online... Si e pacat , pentru ca odata intrat in BWL si progresat un pic acolo, nici nu o sa iti mai vina sa intri in MC, o sa vezi. smile.gif

Apropo de mutat BWL in ziua de MC, o sa vezi ca se vor gasi destui care sa nu vina, sau care vin dar au lag/DC/crashes/RL emergency din 2 in 2 min. tongue.gif

Mult noroc cu Razorgore, e al naibii de greu la inceput, dar fiti incapatanati. (Daca te pot ajuta cu ceva, go ahead.) smile.gif

Link to comment

Ms, daca nu reusim o sa te mai intreb una alta smile.gif am vazut filmuletul vostru si le-am dat linku sa se uite si cei din guild, ptr ca la noi e momentan o chestie haotica, iar in film totul parea prea usor smile.gif in phase 1.

Am ajuns la 6 eggs left cu 35 de oameni, sper ca saptamana asta sa sa il dam jos.

Din nefericire eu nu is in raid, am prea mare attendance tongue.gif si tre sa mai las pe altii. Oricum a functionat mutarea in ziua de MC, avem full raid si clasele care trebuie (la primele incercari am avut doar 2-3 druizi acum avem 5 deci ar trebui sa se simta diferenta)

Edit : razorgore down tongue.gif acum trebuie sa trecem de Vael, ne-a distrus aseara smile.gif

Link to comment

Grats! Razor is teh easy. tongue.gif

La Vael situatia e urata , mai ales la inceput, pana a-l da jos am avut cateva wipes la mai putin de 1%, iar la primul kill a murit din cauza unui moonfire, toti eram morti deja. biggrin.gif

Aseara am avut unele probleme, am avut doar 2 tanci si a trebuit sa pun (cei)2 warriori DPS pe care ii avem, surprinzator a mers bine dupa 2 wipes. La un moment dat al doilea tank a luat BA , in loc de primul, asa ca primul (care era DPS) a trebuit sa stea in picioare pana a intrat cel de-al treilea. A fost tensiune maxima, dar in final a fost unul dintre cele mai curate kill-uri. Crozzers a intergistrat lupta, cand termina editingul, o sa postez aici. smile.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...