Jump to content
demonium

Exista Dumnezeu

EXISTA DUMNEZEU?  

61 members have voted

  1. 1. EXISTA DUMNEZEU?

    • 1. DA
      38
    • 2. NU
      14
    • 3. NU STIU\INCA CAUT RASPUNSUL
      5
    • 4. EXISTA CEVA, DAR NU DUMNEZEU
      2


Recommended Posts

Daca imi aratati si mie unde am scris ca am postat ca am citit biblia eu imi dau demisia si nu mai postez nimica pe forumul asta......si faza cu sfarsitul...am zis si eu ca urmeaza in uratori ani.....sute....mi ...nu am zis ca maine...poimaine

Link to comment
Share on other sites

lol, @Shady : mane, Dumnezeu stie tot ce face.El este o fiinta Spirituala mult prea superioara rasei Homo sapiens sapiens.Mintzile noastre nu pot intzelege de ce au fost luate 100 000 de suflete.D-zeu stie.

Recunosc, nu am citit Biblia ... integral, 20 % poate. :P

btw. Tatal Nostru ---> care esti in CERURI

Link to comment
Share on other sites

si faza cu sfarsitul...am zis si eu ca urmeaza in uratori ani.....sute....mi ...nu am zis ca maine...poimaine

tipic crestin... si daca sfarsitu lumii o sa vina peste 10 ani, tu o sa zici ca ai stiut prin semnele ceresti... ;)

lol, @Shady : mane, Dumnezeu stie tot ce face.El este o fiinta Spirituala mult prea superioara rasei Homo sapiens sapiens.Mintzile noastre nu pot intzelege de ce au fost luate 100 000 de suflete.D-zeu stie.

Recunosc, nu am citit Biblia ... integral, 20 % poate. 

btw. Tatal Nostru ---> care esti in CERURI

Sa explici ca exista dumnezeu poti, da sa-i explici faptele nu poti... si eu cunosc un criminal care o omorat 2 fete... de ce le-o omorat... nu stiu.

Link to comment
Share on other sites

lol, @Shady : mane, Dumnezeu stie tot ce face.El este o fiinta Spirituala mult prea superioara rasei Homo sapiens sapiens.Mintzile noastre nu pot intzelege de ce au fost luate 100 000 de suflete.D-zeu stie.

Recunosc, nu am citit Biblia ... integral, 20 % poate. :P

btw. Tatal Nostru ---> care esti in CERURI

:lol: :lol: :lol:

ma anuntati si pe mine cand iesiti cu dumnezeu la o bere

Link to comment
Share on other sites

Slim ...acuma nu am zis ca io-s un vrajitor si prezic viitorul cum cauta unu pe un alt thread.In caz ca nu stiati daka nu se intampla ceva pana atunci intreg continentul american va disparea in maxim 110 ani. Si oricum mintile noastre incuiate nu pot explica faptele Domnului.

Link to comment
Share on other sites

lol, mane avem psihologi care pot sa "intre" in mintea criminalilor.Da cine poate sa intzeleaga infinitatea, Lumina.Nu vine intunericul si dispare lumina, ci Intunericul fuge de Lumina.

btw. 1.nu am facut facultatea de psiho :P

2.Cristian Andrei iti va spune de ce le-a omorat pe fete :P

3 :P

Link to comment
Share on other sites

lol/......dupa cum spuneam minti incuiate mai avem.....multe nu se pot explica...dar se catalogeaza astfel....asa trebuia sa se intample

Link to comment
Share on other sites

ClanLeader, vad ca tu deja ai chef de glume... chiar ma asteptam la ceva raspunsuri din partea voastra... o explicatie ceva. Doar voi sunteti cei care credeti intr-un "lucru" incredibil care daca s-ar dovedi ca-i adevarat omenirea s-ar schimba radical. Poate intr-o alta viata o sa putem vorbi serios.

@epurasb... daca as mai trai 111 ani ti-as demonstra ca america o sa fie tot acolo... asta garantez. Si de unde stii tu ca peste 110? Tu esti ala care credea ca-n 2000 vine apocalipsa... in biblie nu este nici un countdown... asta doar daca stii de la vrajitoare => ai incalcat porunca cu: Nu-ti fa chip cioplit etc... o stii tu mai bine ca mine.

Link to comment
Share on other sites

Decat sa iti bati joc de mine mai bine uita-te mai mult la discovery channel si o sa mai vezi zi tu ceva emisiuni in care o sa iti aratte ceva imagini cu niste ghetari..si o sa vezi si tu ca lumea asta se incalzeste.......Si mai spun inca o data...Arata-mi unde am scris ca eu cred ca in 2000 trebuia sa vina sf lumii...iar faza cu vrajitoru ai inteles-o total gresit...

Link to comment
Share on other sites

lol, man la ce vrei explicatie ?? apropo, noi nu credem intr-un "lucru".

Dar tine minte ... Acesta e ceasul in care ei pacalesc pe Dumnezeu si scapa.Dar vine ceasul in care vor da socoteala pt. ce au facut.Shady, sa fim seriosi, cine a influentzat istoria mai mult ca Iis.Hs.Omenirea s-a schimbat radical de atunci :P

Cat despre mine, asa-s io mai glumetz de felu meu.Scuze... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Exact la ce ma asteptam.....nici tu nu stii in ce crezi....si care-s crimele alea sadica..ca eu nu am vazut la Tv sa spuna ca Dumnezeu a omorat pe cineva

Link to comment
Share on other sites

nu tu esti cel care zicea ca totu ii facut de dumnezeu? ;)

probabil ala care o avut cancer i-o pus darwin canceru la plaman...

probabil ca ala care si-o rupt picioru si o avut fractura deschisa o venit tot darwin si i-o dat una peste picior... sa fim seriosi... lu' dumnezeu ii place sa vada un om suferind?

si in ce cred eu? sa zicem in cineva care ne-a facut si a plecat. Nu neapart o fiinta spirituala... ar putea fi si niste fiinte extraterestre... poate vi se pare o nebunie, dar si mie mi se pare o nebunie dumnezeu' vostru. ;)

Link to comment
Share on other sites

lol, noah mane, care-i baiu` ? ti-o mancat pisica limba ? oooo, s-a speriat nea` Satan din tine ? Renunta bro la atitudinea asta ! pana nu e prea tarziu.

P.S.Chestia ii ca noi putem sa-ti dam reply-uri la tot ce acuzi tu ! Nu o sa-ti mai spun de ce...

ce? ;)

Link to comment
Share on other sites

Eu am spus ca totul a fost creat de Dumnezeu nu ca e facut de Dumnezeu.Si totusi explica-mi prima parte a mesajului ca nu inteleg nimika. Si apropo nu cred in teoria lui Darwin.

Link to comment
Share on other sites

tu intrebai ce crime sadice a facut dumnezeu... eu ti-am raspuns ca un om care ii in dureri teribile si pana la urma moare, ii fapta lui dumnezeu. Nu are motiv sa sufere acel om. Chiar daca a gresit, va plati DUPA moarte. Care ii scopu durerii atunci? Dumnezeu ii un sadic (asta daca exista) ;)

Link to comment
Share on other sites

asteptam de mult an astfel de topic in care sa imi pot impartasi parerea despre

fortele divine ce stapanesc lumea . acuma fiecare crede ce vrea : religia sau

stiinta . care are dreptate ? nu se stie ... de ce ? nici asta nu se stie ... unele

lucruri sunt mult prea complexe pt a fi procesate de mintea umana . asa e

normal sau e un fenomen controlat ? nici asta nu se stie ... la fel cum nu se

stie daca mai este viata in univers , daca universul este infinit etc. ... sincer ,

eu nu cred in ceva ce nu vad , nu simt , nu aud ... daca dumnezeu ar exista si

ar fi un zeu bun , cum se zice ca este , lumea asta ar fi altcumva . insa ma uit

in jur si ce vad ? cearta , crima , catastrofe , rautate . de ce asa ? de ce nu e

totul bine ? zicea cineva ca dumnezeu te lasa sa alegi ce vrei sa fi in viata ...

daca vrei sa devi criminal , nu te impiedica , iti da frau liber . asta mi se pare

o prostie . citind biblia am vazut ca dumnezeu asta nu e chiar asa de sfant .

are niste apucaturi de iti vine sa te dai cu capul de pereti . daca exista dumnezeu ,

exista si alah ? exista si budah ? nu se prea poate ... parerea mea e ca religia

a fost inventata acuma multi ani pt a tine populatia sub control ; alta explicatie

nu gasesc si nici nu ma stresez sa caut . eu caut fapte concrete , nu mituri ... va

tot intrebati cine a facut omul daca nu dumnezeu . dar va intreb eu pe voi :

cine l-a facut pe dumnezeu ?

se zice ca el exista din totdeauna . ei bine , nu exista asa ceva ... nu exista din

totdeauna si pt totdeauna . nu exista infinit , nu exista nemarginit . de ce in ziua

de astazi nu se mai plimba pe pamant si vindeca bolnavii ? cine a scris biblia ?

unde e originalul ? cum se poate dovedi ca e reala ? fratilor , aici sunt niste chestii

care depasesc cu mult mintea umana .

numa bine

Link to comment
Share on other sites

lol,

Cati ani ai Slim-Shady? si... tu gandesti inainte sa postezi ?

cred ca tu esti cel care nu gandeste... probail nu faci diferenta dintre atitudine si opinie. Eu doar mi-am aratat opinia in thread-u asta... si la reply-u cu:

lol, noah mane, care-i baiu` ? ti-o mancat pisica limba ? oooo, s-a speriat nea` Satan din tine ? Renunta bro la atitudinea asta ! pana nu e prea tarziu.

P.S.Chestia ii ca noi putem sa-ti dam reply-uri la tot ce acuzi tu ! Nu o sa-ti mai spun de ce...

...imi confirmi ca nu gandesti inainte sa postezi.

Si btw, nu exista cuvantu "mane", nu am pisica si de ce mi-ar manca pisica limba... nu vad sensu de ce ai scris aia... de fapt nu vad sensu la reply-u ala. Si satan nu ii in mine. Cand scriu si dau reply, nu scriu ca-s "rau" scriu ca-s realist.

aolex, ma bucur sa stiu ca-i cineva pe aceeasi unda cu mine...

Link to comment
Share on other sites

Slim "Mane".......Btw nici cuvantul Btw nu exista :D .......Si inca ceva ...DUMNEZEU se scrie cu litera mare si de fiecare daca cand vorbesti despre El se scrie cu litera mare.

Link to comment
Share on other sites

Slim "Mane".......Btw nici cuvantul Btw nu exista  .......Si inca ceva ...DUMNEZEU se scrie cu litera mare si de fiecare daca cand vorbesti despre El se scrie cu litera mare.

btw ii abreviere ;)

lol, mane ! ! !

foloseam argou si expresii ! gandeste pls ! Da se vede opinia si ca nu iti gandesti opinia.

Hmmm , cam mare nr. de posturi la tine...

raspund la off-topicurile voastre <_<

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...