Jump to content
demonium

Exista Dumnezeu

EXISTA DUMNEZEU?  

61 members have voted

  1. 1. EXISTA DUMNEZEU?

    • 1. DA
      38
    • 2. NU
      14
    • 3. NU STIU\INCA CAUT RASPUNSUL
      5
    • 4. EXISTA CEVA, DAR NU DUMNEZEU
      2


Recommended Posts

Si inca ceva : progresul omenirii s-a produs pe fondul pierderii controlului asupra puterilor statelor de catre biserica. Studiati numai ultimele 2 secole. O sa fiti surprinsi cat de mult au putut evolua societatea si stiintele. Daca biserica inca ar mai fi avut controlul de pe vremuri, in loc sa comunicam prin intermediul calculatoarelor , acuma probabil tot la porumbeii calatori am fi recurs. Si in loc sa traim o viata cat de cat placuta, am fi dat cu sapa sau cu sabia toata viata.

Si daca ar exista vreo divinitate pe acest pamant, de ce aia care fura si fac cel mai mult rau traiesc cel mai bine ? iar cei care se roaga si-si cheltuie pensia in biserica in loc sa-si ia de mancare sau medicamente traiesc si mai prost ?

Cine munceste-o s__e si cine fura are !

PREFER SA CRED IN STIINTA, NU IN DRACI SI INGERI ! STIINTA E REALA SI MA AJUTA ! RELIGIA, doar sa ma irite.. what a waste of time and resources ..

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am citit TOATE cele 12 pagini am ajuns la urmatoarele concluzii:

1.primejde,montblank,hellmaster,demonium,clanleader,epurasb,boom io,nwradu,drumuzik,noonooss,mihaimssc,decu,alex: RETARZI,IDIOTI FRATE... in afara de bogdan.bondor care e si poponar pe deasupra.

2.payneinc,luciferus666 si xardas 2004 GENIALI ... mi a mai placut si ceva dela deutscher si rebelrocker.

Imi dau seama demonium ca te ai plictisit mult la viata ta ...

Va jucati prea mult fratilor CAM TOTI

Romanu tot taran o sa ramana!

dumnezeu este doar un prieten imaginar pentru adulti

OPINIA MEA

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am citit TOATE cele 12 pagini am ajuns la urmatoarele concluzii:

1.primejde,montblank,hellmaster,demonium,clanleader,epurasb,boom io,nwradu,drumuzik,noonooss,mihaimssc,decu,alex: RETARZI,IDIOTI FRATE... in afara de bogdan.bondor care e si poponar pe deasupra.

2.payneinc,luciferus666 si xardas 2004 GENIALI ... mi a mai placut si ceva dela deutscher si rebelrocker.

Imi dau seama demonium ca te ai plictisit mult la viata ta ...

Va jucati prea mult fratilor CAM TOTI

Romanu tot taran o sa ramana!

dumnezeu este doar un prieten imaginar pentru adulti

OPINIA MEA

Cev@ sunt perfect de acord........sunt niste RATATZI.Au citit biblia si le-a spalat creierul :lol: bogdan.bondor got fingered by god. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mai...cev sau cum iti zici....ratat esti tu si cu alalalt cum si-o zice si ala.....De ce nu te duci la Tata Maimuta sa-i faci o vizita si sa-i mai dai niste banane...ca de la frate la frate......Poate ca voi santeti urmasii maimutelor ca se pare ca nu aveti mai multa minte ca ele(nu ma refer la toti).Tu ce crezi ma juniorule...ca tu esti alcatuit din materie cosmica....din asteroizi sau ce draq o fo dupa big bang? Uita-te in jur si vorbeste apoi mey ......crezi ca tot ce vezi s-o facut asa singur...CE sa-ti mai zic de religie.....esti pe langa tot...

P.S:Si ce treaba ai cu preferintele sexuale a lu bogdan.bondor sau cum il cheama....fiecare face ce vrea.

Link to comment
Share on other sites

Bah nu stiu sigur daca ne-om fi tras noi din maimutze da' un lucru sigur.....tu te tragi din maimutza si refuzi sa evoluezi....regresezi.Asa ca ia tu o banana si bagati-o in cur.As avea mai multe sa spun dar nu vreau sa ma stresez cu niste mintzi incuiate,care cred in cai verzi pe peretzi.Exista o forta(magnetismul) care influenteaza f mult viata pe Terra.Dar nu mai zic nimic,va las sa zbatati in prostie(care se pare ca la unii n-are limite).

P.S:Si parca biblia nu accepta poponarismul.....

Link to comment
Share on other sites

Bah nu stiu sigur daca ne-om fi tras noi din maimutze da' un lucru sigur.....tu te tragi din maimutza si refuzi sa evoluezi....regresezi.Asa ca ia tu o banana si bagati-o in cur.As avea mai multe sa spun dar nu vreau sa ma stresez cu niste mintzi incuiate,care cred in cai verzi pe pereti

de acord cu tine tamudo, biblia i-a prostit de tot, maine,poimaine o sa-i vezi ca se roaga la Soare si Luna ca deh, ei tre' sa creada in ceva, nu pot razbate singuri in viata

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca tu esti maimuta aici..pt ca nu gandesti mai mult si dai niste raspunsuri demne de copii mici.Grow up...invata sa vorbesti civilizat si sa folosesti si alte expresii in afara de cele pe care le auzi...zi mai revino apoi...

Link to comment
Share on other sites

Guest GhostV|P

Sunt de acord cu tine...AStia habar nu au ce e cu viata lor....in ce cred......voi la ce va rugati ma...la nimik?

Link to comment
Share on other sites

Guest GhostV|P

Din cat am citit eu pe thread...am vazut ca ati ocolit sa raspundeti in ce credeti voi???In papusi...in satan..in ce ...ca nici unu nu vreti sa raspundeti(poate k sunteti prea deviati de la viata si nu stiti nici voi)

Link to comment
Share on other sites

Vorbea demonium sau cum il cheama.....despre originea religiilor(tare s-a mai plictisit...mai bine citea scufitza rosie).Din spusele lui biblia este un copy/paste la celelalte.Voi ce ziceti:"Bah hai sa credem in d-zeu..ca daca exista prindem un loc in lumea buna loool ,iar daca exista si nu credem am belit-o!". Da' ce s-a intampla in ultimile secole? De ce nu mai apare nici un sfant?Sfintzi au fost oameni,facuti sfinti de alti oameni.Dar cred ca voi ati dormit cu biblia sub perna(brain wash).D-zeu e in ceruri,nu? LOOOOL Oamenii au trecut de ceruri si nu l-au gasit.Si-o fi mutat resedinta sau poate o fi in vacanta la sky pe Pluto. :lol:

P.S: Va mai intreb de ce exista in biblie atata contradictii si erori?

NU EXISTA DIAVOLI SI ZEI.

Link to comment
Share on other sites

Imi dau seama ca e o mare prostie sa scrii ceva pe acest forum despre tema propusa. In afara de injurii, si pareri nefondate ale evolutionistilor nu ai ce sa intelegi. Daca ar avea putina cultura ar vedea ca si datorita bisericii oamenii sunt unde sunt astazi. Nu uitati ca biserica (si mai ales cea ortodoxa) a infintat primele tipografii, scoli, biblioteci. Sa ma contrazica numai cine stie.

Biserica e cea care a dat carte ,,prostimi,,.

Asta vad cu durere la multi care au postat pe aici aiurea. Daca nu ar fi chiulit la orele de istorie, romana, etc sa joace mario poate nu ar fi vb. chiar asa de usor.

Concluzie: MAI CITITI FRATILOR si lasati cu jocul mai usor.

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am citit TOATE cele 12 pagini am ajuns la urmatoarele concluzii:

1.primejde,montblank,hellmaster,demonium,clanleader,epurasb,boom io,nwradu,drumuzik,noonooss,mihaimssc,decu,alex: RETARZI,IDIOTI FRATE... in afara de bogdan.bondor care e si poponar pe deasupra.

2.payneinc,luciferus666 si xardas 2004 GENIALI ... mi a mai placut si ceva dela deutscher si rebelrocker.

Imi dau seama demonium ca te ai plictisit mult la viata ta ...

Va jucati prea mult fratilor CAM TOTI

Romanu tot taran o sa ramana!

dumnezeu este doar un prieten imaginar pentru adulti

OPINIA MEA

imi cer scuze ca idiotul sef cev@ nu o sa poata avea dreptul la replica deaoarece threadul este inchis ... acesta va primi primul avertisment ... la urmatorul ban.

RESPECTA OPINIILE CELORLALTZI CA ALTFEL DEVII TU UN RETARD

Daca faceai doar un singur user retard era o chestie .... dar 14 useri ... e exagerat

BTW daca ar fi fost sa fiu "bulangiu" aveai ban ... citeste regulamentul ( punctul 10 in special)

P.S. imi cer scuze de la cei care au fost jignitzi de maimutza respectiva(cev@) dar nu am vazut postul pana nu ma atentionat cineva.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...