Jump to content
Guest

Dinamo sfaramata in deplasarea de la Craiova! 3-0 pentru "olteni"

Recommended Posts

                                                                                                           Universitatea Craiova a învins cu scorul de 3-0, pe Dinamo, într-un meci din etapa a şaptea. 
                                                         Imagini pentru craiova dinamo

Golurile au fost marcate de:
Koljic ‘45+2
Mitriţă ’70, ’76.

Noua achizitie a Craiovei, atacantul bosniac Koljic, a avut parte de un debut reuşit cu un gol dintr-un corner executat de Alexandru Cicâldău.
Mitriţă a reuşit ''dubla'' şi este golgheterul la zi al campionatului, cu 7 goluri. 

Dinamo a avut două bare în acest meci, prin Daniel Popa (9) şi Georgios Katsikas (81).
Oaspeţii au mai avut ocazii prin Tomislav Gomelt (7), Ricardo Grigore (17), Dan Nistor (29), Popa (48), Mircea Axente (77), la toate opunându-se portarul Mirko Pigliacelli, şi Armando Cooper (27). 

Universitatea şi-a creat şi ea ocazii prin Cristian Bărbuţ (13), Mitriţă (19) şi Tiago Ferreira (54). 

Pentru Universitatea a fost prima victorie pe teren propriu în acest sezon şi a doua consecutivă după 5-1 cu FC Voluntari în deplasare. 

Dinamo a încasat câte trei goluri în toate cele patru partide jucate în deplasare în acest sezon, obţinând un singur punct, cu FCSB (3-3). 


Înaintea meciului s-a păstrat un moment de reculegere în memoria lui Ion Oblemenco, Tunarul din Bănie, în ziua în care s-au împlinit 22 de ani de la dispariţia sa.




sursa

Link to comment
Share on other sites

Acum 8 ore, luk a spus:

nu ma mai asociati cu aceasta echipa mizera fondata in 2013 de psd

Sunt ultrasi/suporteri care considera ca Dinamo din prima liga nu e detinatoarea istoriei?

Insteresant! Am prieteni prin PCH insa nu am auzit discutii de acest gen. Chiar as vrea sa ma documentez mai mult in domeniu.

Link to comment
Share on other sites

Acum 8 ore, axelutz a spus:

Sunt ultrasi/suporteri care considera ca Dinamo din prima liga nu e detinatoarea istoriei?

Insteresant! Am prieteni prin PCH insa nu am auzit discutii de acest gen. Chiar as vrea sa ma documentez mai mult in domeniu.

? vorbeam despre echipa care a batut

iauzi @Definitely not tsubyke ce zice asta, are prieteni in PCH si are 18 ani.. e si el un pui de ultras

Edited by luk
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, luk a spus:

? vorbeam despre echipa care a batut

iauzi @Definitely not tsubyke ce zice asta, are prieteni in PCH si are 18 ani.. e si el un pui de ultras

Este dar nu la caini. 😛

19, te rog. 

Am inteles eu gresit, credeam ca te refereai la Dinamo ca stiu ca mai e o echipa numita CS Dinamo in liga a 4-a.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...