Jump to content
PePe

Ce spune Dragnea despre mitingul diaspora

Recommended Posts

E un miting politic.
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a afirmat joi seara ca mitingul romanilor din Diaspora, anuntat pentru astazi 10-08-2018 in Piata Victoriei, este unul politic.

1755686031_liviudragnea.jpg.eef3995b6dd7f42285cbacfa45e42b2e.jpg

Este un miting politic. Orban a spus ca merge, USR merge. Ciolos a spus ca merge. Nici macar organizatorul nu si-l mai asuma ", a spus Dragnea la RTV.

Liviu Dragnea a fost intrebat daca mitingul constituie o lansare de candidatura la presedintie a lui Dacian Ciolos, insa Dragnea a spus ca va ramane sa discute dupa protest.
" O sa discutam dupa protest. Nu vreau nici sa estimez, nici sa transmit mesaje ".

De asemenea, Liviu Dragnea si-a exprimat speranta ca mitingul va fi unul pasnic, insa asigura ca fortele de ordine sunt pregatite.
" Imi exprim speranta ca vor fi proteste pasnice. Doar imi exprim aceasta speranta. Fiecare decide ce vrea sa faca "
" Eu cred ca sunt pregatite. Din cate stiu eu, sunt pregatite. Jandarmii, aduceti-va aminte, au fost loviti, au fost bruscati, au fost raniti. Totusi, chiar si-au facut datoria, fara sa provoace ei violenta. O sa vedem maine, pana la urma ", a spus Dragnea, potrivit Digi24.

Intrebat cand vom avea o candidatura la alegerile prezidentiale din partea coalitiei PSD-ALDE, Liviu Dragnea a spus ca aceasta va fi anuntata " in 2019, probabil ".

Sursa: 9am

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Minciuni peste minciuni, nu are treaba nici Orban nici USR și nici Ciolos, aceștia doar profită de pe urma poporului si isi atribuie un miting care nu are absolut nici-o treaba cu ei.

Au fost foarte pregătiți jandarmii incat au folosit atat buteliile cu gaz cat si grenazi cu gaz dar si tunurile cu apa. Sa nu mai zic de pustile care lansează 4 grenazi in aer. Abuzuri peste abuzuri! Am fost prezent acolo si pana cand testoasele sa înceapă sa foloseasca tot ce au in dotare pentru eliberarea pieții, totul a fost pasnic! 

Sa nu mai zic de jandarmii in civili care isi loveau colegii in scuturi cu pietre ca apoi sa abuzeze de popor! Sunt fericit ca imaginile au ajuns in toata lumea si astfel o sa vada tot globul cate abuzuri se fac asupra acestei țări.

Ordinul e dat de sus de la un bătrânel care nu de foarte mult castiga bani cu tractorul, Liviu e numele său. 

Link to comment
Share on other sites

Daca civili erau mai violenti ii puneau pe jandarmi la pamant =)), + jandarmii aia in civili care merita batuti grav si dragnea asta baga la inaintare asa pe Ciolos si USR-u care nu au nici un amestec in toata povestea asta... aiurea rau tipu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, Agentu a spus:

Daca civili erau mai violenti ii puneau pe jandarmi la pamant =)), + jandarmii aia in civili care merita batuti grav si dragnea asta baga la inaintare asa pe Ciolos si USR-u care nu au nici un amestec in toata povestea asta... aiurea rau tipu.

Si din pacate un numar mare de oameni din tara noastra chiar cred ca meetingul a fost organizat de catre PNL si ca acei "huligani" au fost grupuri de prin peluze. Daca era asa, sa fie peluzele in strada, era de mult guvernul vandalizat fara doar si poate. Au fost cel mult 50-100 dar veniti individual cu prietenii, nici decum ca si grup! 

Romanii inca cred ca domnul "Liviutz" o sa le dubleze pensiile abia in 2020. Mai da cate o lege cand are chef.

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare o mare porcarie ceia ce s-a intamplat, am urmarit cateva secvente din protestul acela si jandarmi au inceput intradevar dar am observat ca din acele grenazi lacrimogene sau ce erau ele sarea ceva, banuiesc ca era dureros si asa au inceput protestatarii sa devina violentii.

Jandarmeria nu prea a facut fata ceea ce e jalnic deoarece au dotarii dar nu stiu sa le foloseasca(noroc cu gazele lacrimogene), toti vrem ca politia sa procedeze ca afara dar niciunul nu a facut asta, de vina sunt sefii superiori deoarece nu stiu sa organizeze o mana de oameni... a mai fost si o jandarmerita batuta alaturi de colegul ei, colegii dansei nu au sarit deloc in ajutorul ei asa ca sa nu uitam cine a scoso de acolo, tot protestatarii.

Inca o mare prostie, sa astept eu pana in 2020 sa dubleze pensiile cand altii batrani pana in 2020 nici nu mai sunt printre noi 😞 cand ei daca vor dau o lege in maxim 1 luna(cu aproximatie).

  • România 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 18 ore, Agentu a spus:

Mi se pare o mare porcarie ceia ce s-a intamplat, am urmarit cateva secvente din protestul acela si jandarmi au inceput intradevar dar am observat ca din acele grenazi lacrimogene sau ce erau ele sarea ceva, banuiesc ca era dureros si asa au inceput protestatarii sa devina violentii.

Jandarmeria nu prea a facut fata ceea ce e jalnic deoarece au dotarii dar nu stiu sa le foloseasca(noroc cu gazele lacrimogene), toti vrem ca politia sa procedeze ca afara dar niciunul nu a facut asta, de vina sunt sefii superiori deoarece nu stiu sa organizeze o mana de oameni... a mai fost si o jandarmerita batuta alaturi de colegul ei, colegii dansei nu au sarit deloc in ajutorul ei asa ca sa nu uitam cine a scoso de acolo, tot protestatarii.

Inca o mare prostie, sa astept eu pana in 2020 sa dubleze pensiile cand altii batrani pana in 2020 nici nu mai sunt printre noi 😞 cand ei daca vor dau o lege in maxim 1 luna(cu aproximatie).

Scuze de off topic, dar nu pot sta linistit; tu ai recitit ce-ai scris? Si daca da, ai inteles ceva?

Link to comment
Share on other sites

Acum 19 ore, Agentu a spus:

Mi se pare o mare porcarie ceia ce s-a intamplat, am urmarit cateva secvente din protestul acela si jandarmi au inceput intradevar dar am observat ca din acele grenazi lacrimogene sau ce erau ele sarea ceva, banuiesc ca era dureros si asa au inceput protestatarii sa devina violentii.

Jandarmeria nu prea a facut fata ceea ce e jalnic deoarece au dotarii dar nu stiu sa le foloseasca(noroc cu gazele lacrimogene), toti vrem ca politia sa procedeze ca afara dar niciunul nu a facut asta, de vina sunt sefii superiori deoarece nu stiu sa organizeze o mana de oameni... a mai fost si o jandarmerita batuta alaturi de colegul ei, colegii dansei nu au sarit deloc in ajutorul ei asa ca sa nu uitam cine a scoso de acolo, tot protestatarii.

Inca o mare prostie, sa astept eu pana in 2020 sa dubleze pensiile cand altii batrani pana in 2020 nici nu mai sunt printre noi 😞 cand ei daca vor dau o lege in maxim 1 luna(cu aproximatie).

Astea sunt abuzurile Jandarmeriei ori de cate ori intalnesc cetateanul romam si totul doar pentru ca e o institutie militarizata. E anormal.

JOS Dragnea!

Acum 1 oră, Closed a spus:

Scuze de off topic, dar nu pot sta linistit; tu ai recitit ce-ai scris? Si daca da, ai inteles ceva?

De ce nu? 

Pe viitor adauga si ceva constructiv postului sau macar o opinie pentru a evita off topicul si riscul de a incalca regulamentul! Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 ore, Closed a spus:

Scuze de off topic, dar nu pot sta linistit; tu ai recitit ce-ai scris? Si daca da, ai inteles ceva?

Am recitat si am inteles(puteam sa scriu mai scurt si la obiect), dar cam despre asta e vorba:

-mitingul Diasporei

-abuzurile jandarmilor, adica echipamentul din dotare pe care nu stiau cum sa il foloseasca cu cap.

-jandarmerita care a fost batuta alaturi de colegul ei.

-Liviu Dragnea

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...