Jump to content
PePe

Xiaomi Mi 8 SE in Romania

Recommended Posts

Chiar la sfarsitul lunii Mai, cei de la Xiaomi anuntau si lansarea Smartphone-ului Mi 8 SE, acesta fiind primul terminal de pe piata echipat cu un procesor Snapdragon 710, acesta este un Updrade adus lui Snapdragon 660, ceea ce inseaman ca vom avea parte de un Chipset cu performante peste medie si un consum redus de energie.
Acum acest telefon il avem si pe plan local, ceea ce este necesar un articol Disponibilitate si Pret!

6WhZknW.png

 

Xiamo Mi 8 SE vine echipat cu un ecran AMOLED de 5.88inch ce ne ofera o rezolutie FHD+ si un aspect 18.7:9, respectiv o luminozitate de 600nits si suport pentru gama de culori DCI-P3.
Display-ul ocupa 81.3% din suprafata frontala a dispozitivului, de asemeni vom avea si o protectie Corning Gorilla Glass.
Procesorul este unul Octa-Core(2 x 2.2GHz + 6 x 1.7 GHz), iar grafica o ofera Adreno 616.
 

I2EQxVW.jpg

 

Xiaomi Mi 8 SE, preturi in România:
Momentan doar cei de la Quickmobile au pe stoc un astfel de dispozitiv.
► Pret: 1799.90Lei 

Xiaomi Mi 8 SE vine într-o carcasă unibody cu ramă metalică și spate din sticlă, corp cu greutate de 164 grame și grosime de 7.5 mm. Printre culorile disponibile avem gri, albastru, roșu și auriu!

Telefonul vine cu 64GB spatiu de stocare, cu 4 sau 6GB RAM si din pacate nu are disponibil un slot microSD.
Ce mai are in dotare este o camera Selfie de 20MPx(deschidere f/2.0), o camera Dual de 12MPx(f/1.9, EIS, Dual Pixel) + 5MPx(f/2.0), conectivitate Bluetooth 5.0, Wi-fi Dual Band, port USB Type-C, scanner de Amprenta in spate si un acumulator de 3120mAh cu suport pentru incarcare rapida.

Xiaomi Mi 8 SE este 'imbracat' intr-o carcasa Unibody cu rama metalica si spate din sticla. Corpul are greutatea de 164grame si o grosime de 7.5mm.
Culorile disponibile pentru dispozitiv sunt: albastru, rosu, gri si auriu.

Sursa: mobilissimo

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 13 minute, Closed a spus:

Dar de ce zici ca este o copie fidela, chinezeasca a lui iPhone X? 🙂 

Nu stiu, tu de ce zici? 😄 

Atata timp cat arata fain si are caracteristici bomba, se merita la banii aia.
Parerea mea.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...