Jump to content
Soprano

Ce părere aveți despre selfie?

Recommended Posts

Să vedem opinia voastră despre selfie dar vă rog să vă exprimați cât mai civilizat. 

 

Citiți acest articol http://www.teenpress.ro/articole/facem-un-selfie/

 

Ex: sunt pro / contra selfie + detalii.

 

 

Nu sunt înebunit după selfie sau mai bine zis nu sunt nici pro nici contra. Exact cum scrie și în articolul de mai sus, este o metodă bună pentru a face poze amuzante sau poze cu iubita / soția / amanta   :)) atunci când nu ai pe nimeni prin preajmă să te ajute.

Edited by Soprano
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu sunt inebunit dupa selfie, dar sunt pro, cand esti singur si vrei sa-ti faci o poza este usor, cand vrei sa-ti faci poze mai amuzante, etc. Cand iesi cu o prietena, prieten dai un check in + selfie, este un mod mult mai simplu, se face usor , repede si nu trebuie sa mai faci 10 poze si sa alegi una, datorita faptului ca majoritatea smartphone-urilor au camera secundara.

Link to comment
Share on other sites

si eu la un majorat am dat de un telefon cu camera in fata si impreuna cu trei prietene cred ca i-am umplut memoria, but that was fun

 

cand iti faci selfie de dimineata, selfie in baita, selfie la masuta, selfie in parculet e deja penibil, mai faci asa si un botic gata hai post ia sa vedem cine ne da like ^_^ just stop it srsly

 

cred ca e o mare dilema sa alegi filtrul de instagram perfect

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu sunt nici pro şi nici contra acestui tip de fotografie. Am încercat şi eu să îmi fac un selfie, dar am constat că am o faţă ce nu pot o posta pe internet  :rofl2: (mai să mă speriu)  :rofl2: adevărul este că nu sunt prea fotogenică.  :face-lol:

Hai să zic  că îţi faci un selfie într-o zonă frumoasă, dar mulţi exagerează, dovezile le putem găsi pe facebook.  🙂

Ce e prea mult strică.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sa faci o poza asa ocazional, cand nu are cine sa iti faca poza, poate avea sens. 

Sa umpli facebookul cu poze cu tine, facute tot de tine, cam 20 pe zi, arata ca unele rotite nu mai merg chiar cum trebuie. 

O poza buna nu va fi un selfie oricum. Daca vrei sa iti amintesti locul, poti sa nu apari si tu in poza, asa chiar se vede peisajul/cladirea/monumentul, ca parca pretindeai ca vrei sa ti-l amintesti. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...