Jump to content
Guest tibi7

C++ Builder ,BORLAND

Recommended Posts

blackened : nu sunt Active X sunt Common Controls din editorul grafic al Visual C-ului.

zamf : nu tin de proasta folosire a pointerilor ci de niste simple declaratii care induc in eroare compilatorul fara a genera erori si care tie ti se par corecte.Am vazut intr-o carte si am intalnit si eu, o sa caut sa exemplific aici.

Link to comment
Share on other sites

gosamiha: pai celelalte winuri stiu de ele? Adik le au in ele? K dak nu (adik nu au un dll in care sa se gaseasca controalele) nu prea o sa mearga. Dak nici asta nu e ... nu stiu ...

Link to comment
Share on other sites

Rexxar@linkmania.ro"]

Dupa aceea am vazut deplhiul care ma impresionat foarte mult prin puterea si simplitatea lui, am incercat Vc++5.0 in care am scris cateva jocuri 3d in OpenGl si cateva aplicatii windows si si acuma programez in acest mediu desi nu este asa de usor de folosit ca si alte compilatoare. Mi-emi place foarte mult ca pot sa scriu programe OpenGl si DirectX in VC++.In delphi asta nu prea am reusit si nici nu cred ca este posibil.

Deci fiecare dupa experientele lui.Eu votez CC++ ci VC++.:>

1. nu poti sa compari un mediu de dezvoltare cu un compilator. concentreaza-te mai mult cand scrii ceva.

2. este foarte posibil (si mai usor si flexibil...zic eu) sa fol. OpenGL

http://de.geocities.com/martinscad/eng/menu.htm

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/155...6112795-5858436

despre directX nici nu mai zic

Link to comment
Share on other sites

Rexxar@linkmania.ro"]

NO COMMENT. Microsoft.Niciodata nu am avut nimica cu ei da fac anumite greseli care devin la un moment dat foarte iritante.Am mai intalnit si eu asemea error: assertion failed sau erori de acest gen pt ca nu am fost destul de atent.

mie mi se par mai iritante "agramaticalitatile" tale.

ma scuzati ....

Link to comment
Share on other sites

Si delphi ii un mediu de dezvoltare la fel ca si Vc++.

Folosirea opengldirectx-ului este mai usoara DUPA PAREREA TA!!! Eu zic ca in vc++ ii mai fain sa le utitlizezi.

Ce anagramari???Care cuvant de acolo nu ti s-a parut corect?:>

A da si pana nu uit:NU TE MAI LEGA DE CE SCRIU DACA NU-TI CONVINE NU LE CITI:D

Link to comment
Share on other sites

Borland Dephi sau Vc++?

Raspunsul este simplu: care vrei!:>

Eu am ales Vc++ si nu regret! Si va indemn si pe voi sa incercati inainte de al critiza.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...