Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Damian

bug/speed/hack

Recommended Posts

Are dino pe el si nu se opreste din reflect deci omoara mult mai usor , sa nu-mi ziceti ca nu e un avantaj cine nu stie sa testeze in joc pe server 2 , diferentele sunt colosale . O metoda necinstita demna de Gunit a de lua CS , bineinteles trebuie sa fie mereu deasupra tuturor cu ceva. Si acuma cand sunt 20 pe server tot asa murdar joci?

A mai fost un caz cu thebest in decembrie dar evident ca a fost dat uitarii..Daca nu ma insel chiar ija a scris asta pe global , deci sa se ia masuri sa zicem ca atunci a fost un fel de avertizare dar acum stiau foarte clar http://www.imagebam.com/image/5e30c9226392271

Revin cu video-uri.

Link to comment
Share on other sites

NU imi ofera un avantaj.  si tu esti liber sa iti pui dino pe tine nu doar eu pot. la fel cum nici DL cand e pe cal nu primeste DMG nici restul raselor nu primesc cand sunt pe dino. diferenta este ca dino moare mult mai usor.

 

din faptul ca il vezi reiese ca nu e dinobug care este ilegal ci e doar dino normal. pentru asta e facut dino si de aceea se face asa de greu ( 10 uniria ). daca tie nu ti`a venit ideea sa iti pui, treaba ta.

 

http://img132.imageshack.us/img132/8952/screen031618380001.jpg

spor la adunat.

Link to comment
Share on other sites

NU imi ofera un avantaj.  si tu esti liber sa iti pui dino pe tine nu doar eu pot. la fel cum nici DL cand e pe cal nu primeste DMG nici restul raselor nu primesc cand sunt pe dino. diferenta este ca dino moare mult mai usor.

 

din faptul ca il vezi reiese ca nu e dinobug care este ilegal ci e doar dino normal. pentru asta e facut dino si de aceea se face asa de greu ( 10 uniria ). daca tie nu ti`a venit ideea sa iti pui, treaba ta.

 

http://img132.imageshack.us/img132/8952/screen031618380001.jpg

spor la adunat.

Esti patetic,nu vezi ce scrie in printu ala (fara dino) ..n`o mai da la intoarsa acum.Logic ca nimeni nu s`a gandit la asa ceva,ca nimeni nu vrea sa i`a 99,nu cauta bug`uri sa le foloseasca in ajutorul lui,si din cate stim tu le cam cauti..asa ca ar fi frumos sa zbori putin din peisaj,ca ai facut cam multe prostii  :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Esti incredibil omule daca tot o dai ca e legal si permis de ce doar tu si thebest ati umblat cu mizeria asta la cs-uri? Pentru ca ceilalti au bun simt si fair play ceva ce voua va lipseste cu desarvarsire si mai ales pentru ca ija a spus ca nu e voie. Acum chiar nu vad cum ai putea sa scapi pentru ca ati fost avertizati nu mai ai nici o scuza. Vrei sa-ti insir tot istoricul pe serverul asta cum ai zis mereu ca o anumita magarie era legala din pct tau de vedere si ulterior ai primit 99? Chiar n-are rost sa mai vii cu explicatii puerile , s-a zis ca e interzis tu ai folosit si cu asta basta. Eu si ceilalti din ally nu intram 2h pe saptamana doar ca sa isi bata joc unul ca Gunit de noi.

 

Pacat ca nu se mai ocupa lumea de server ca inainte ca avea si thebest cont blocat de atunci. Nu mai zic de faptul ca a ajuns cs sa fie pus total aiurea sambata la 20.....Cat despre Konvict , era in joc pe harddisk (char in ally cu gunit) a vazut cearta de pe global i-am zis de gunit dar nu a intrat pe admin sa-l urmeareasca pe gunit si sa-l filmeze sau macar sa scrie pe global sa nu mai foloseasca prostia aia. Bineinteles ca gunit a folost dino linistit pana la sfarsit.Ce ar trebui sa inteleg eu din asta?

Link to comment
Share on other sites

Cat despre Konvict , era in joc pe harddisk (char in ally cu gunit) a vazut cearta de pe global i-am zis de gunit dar nu a intrat pe admin sa-l urmeareasca pe gunit si sa-l filmeze sau macar sa scrie pe global sa nu mai foloseasca prostia aia. Bineinteles ca gunit a folost dino linistit pana la sfarsit.Ce ar trebui sa inteleg eu din asta?

Eu am intrat in joc cand mai era o ora si 10 minute din cs, tot ce am vazut a fost ca voi va certati pe global. Abia dupa cateva minute mi-a explicat cineva ce se intampla cu adevarat.

Eu unul stiam ca este interzis doar acel bug de la dino, nu si faptul ca n-ai voie sa porti dino in timpul csului :-? Din cate stiu dino moare atunci cand primesti dmg..mai greu, dar moare.

 

Aici n-avea dino pe el.

http://www.imagebam.com/image/abe811243627293

Cateva secunde mai tarziu a aparut si dino.

http://www.imagebam.com/image/7c1ca1243627839

Daca sa folosit de bug cu siguranta se va vedea in loguri.

Iar in cazul in care dino este interzis sub ori ce forma la cs, va primii ceea ce merita !

Link to comment
Share on other sites

am intrat, l-am vazut ca era calare pe dino, am dat 2 combo in el si am observat ca dino lui nu a disparut... dupa care m-a omorat.

 

Cu totii stiim ca viata satanului sau a dino-ului se duce toata din doua combo (nu ma lua cu tampenii ca stii ca aveam ms), deci prin urmare trebuia sa dispara. dupa care am dat Alt + F4

 

 

Concluzia!

 

noua modalitate de a lua cs este urmatoarea:

 

1. aduni multe dino.

 

2. executi ceea ce este in

 

3. vii la cs cu speed mai mare + damage imens + acel dino care te scapa de ref.

 

 

 

Asta e adevaratul motiv pentru care m-am scarbit de link. Niciodata nu s-a jucat corect. 95% dintre BK se folosesc de acel bug de dark lord care le ofera un atack speed imens si un damage pe masura. Oare cum credeati ca se da asa magic?

 

O sa ne vedem pe un db nou cu un sezon nou si cu o echipa de admini care se dedica acestei comunitati.

Link to comment
Share on other sites

La coroana / switch il mai dadea jos ca se ducea prea repede , oricum avea o gramada la el . Si a cui e vina ca tu nu stiai , mai Konvict ? Trebuia sa faci ceva , nu sa stam ca fraierii 2h cum ne da Gunit un twist si ne zice pa. Doar de aia ai GM.

Link to comment
Share on other sites

La coroana / switch il mai dadea jos ca se ducea prea repede , oricum avea o gramada la el . Si a cui e vina ca tu nu stiai , mai Konvict ? Trebuia sa faci ceva , nu sa stam ca fraierii 2h cum ne da Gunit un twist si ne zice pa. Doar de aia ai GM.

N-am stiut si nu stiu daca este interzis dino la cs atata timp cat nu te folosesti de acel bug. Eu am lipsit la acel cs, cs la care dupa cum vad in printul tau ija va spus citez: fara dino, si fara dino bug. Iar o situatie similara cu asta, nu tin minte sa mai fii fost pe link pana acum.

Interesant este faptul ca doar pe mine m-ai vazut pe acolo, sau faptul ca eu am avut characterul de joc in alianta care a aparat castelul, nu in alianta care ataca te-a determinat sa pomenesti numele meu in aceasta plangere.

Si de facut ce puteam eu sa fac? Sa intru in joc sa il tin in disconnect? Te rog frumos, ai facut atatia ani parte din stafful linkmania incat sa stii ca nu pot da disconnect unui player asa dupa cum imi suna mie.

Link to comment
Share on other sites

Am scris pe undeva ceva de disconnect?  Stai linistit ca daca il vedeam pe _cris_ ii spuneam si lui acelasi lucru , la el cred ca faci referire. Eu n-am mai atacat , editam clipurile si mu era mai mult in bara dupa primele 45 minute , posibil sa fi fost si el in joc nu l-am vazut.

Mie unul nu mi se pare normal , poate intra un GM sa rezolve situatia dar nu o face motivele sunt mai putin relevante.

Pune-te in locul nostru intram 2h pe saptamana ca sa  ce... ? Sa ne facem nervi degeaba?

 

@Gunit : Adminul ala invizibil era creat special pentru tine cand foloseai bugul ala de xp , asta ca stie toata lumea. Chiar nu e cazul sa iti insir lista cu toate grozaviile tale asa ca scuteste-ma de rascolit trecutul. Se discuta prezentul si atat.

 

video + poze

 

 

http://img707.imageshack.us/img707/6049/screen031619010000.jpg
http://img27.imageshack.us/img27/8198/screen031619010001.jpg

http://img687.imageshack.us/img687/7005/screen031619030003.jpg
http://img35.imageshack.us/img35/585/screen031619140005.jpg
 

Link to comment
Share on other sites

no problem, csul asta din pacate nu am putut sa vin dar csul viitor o sa vin cu dinobug si speed daca iau 99, va asigur ca o sa floodez serverul pana nu o sa mai joace nimeni pe el, daca imi da 99 mie si ii da si lui gunit si lui thebestbk cum ar trebui atunci imi accept ssul fara probleme!

Link to comment
Share on other sites

Are dino pe el si nu se opreste din reflect deci omoara mult mai usor , sa nu-mi ziceti ca nu e un avantaj cine nu stie sa testeze in joc pe server 2 , diferentele sunt colosale . O metoda necinstita demna de Gunit a de lua CS , bineinteles trebuie sa fie mereu deasupra tuturor cu ceva. Si acuma cand sunt 20 pe server tot asa murdar joci?

A mai fost un caz cu thebest in decembrie dar evident ca a fost dat uitarii..Daca nu ma insel chiar ija a scris asta pe global , deci sa se ia masuri sa zicem ca atunci a fost un fel de avertizare dar acum stiau foarte clar http://www.imagebam.com/image/5e30c9226392271

Revin cu video-uri.

Alex86 eu cred ca la faza asta,vina este al moderatorilori.Nu cred ca ce zice ija pe global este lege,sau ca toata lumea trebe sa stie ce a zis ija la cs-ul respectiv.Da dinoBUG este interzis,in regulament scrie clar ca nu poti exploata bugurile,dar din pacate nu scrie nicaieri ca este interzis folosirea dino-ului la eventul CS.

Link to comment
Share on other sites

Are dino pe el si nu se opreste din reflect deci omoara mult mai usor , sa nu-mi ziceti ca nu e un avantaj cine nu stie sa testeze in joc pe server 2 , diferentele sunt colosale . O metoda necinstita demna de Gunit a de lua CS , bineinteles trebuie sa fie mereu deasupra tuturor cu ceva. Si acuma cand sunt 20 pe server tot asa murdar joci?

A mai fost un caz cu thebest in decembrie dar evident ca a fost dat uitarii..Daca nu ma insel chiar ija a scris asta pe global , deci sa se ia masuri sa zicem ca atunci a fost un fel de avertizare dar acum stiau foarte clar http://www.imagebam.com/image/5e30c9226392271

Revin cu video-uri.

Alex86 eu cred ca la faza asta,vina este al moderatorilori.Nu cred ca ce zice ija pe global este lege,sau ca toata lumea trebe sa stie ce a zis ija la cs-ul respectiv.Da dinoBUG este interzis,in regulament scrie clar ca nu poti exploata bugurile,dar din pacate nu scrie nicaieri ca este interzis folosirea dino-ului la eventul CS.

Si ti se pare ok sa vi cu astfel de bug la cs,ca este un bug sa omori asa usor din ts .. deci se pare ca iar s`a gasit un bug,prin care a`ti profitat de a va avantaja pe voi :)

Link to comment
Share on other sites

nu era o amenintare,era un discurs ironic...si asa vad ca nu intereseaza pe nimeni,faza cu dino a fost semnalata din decembrie,implicati gunit si the best vad ca il folosesc  fara pb...pacat de server si de adevarata comunitate

Link to comment
Share on other sites

Alex86 eu cred ca la faza asta,vina este al moderatorilori.Nu cred ca ce zice ija pe global este lege,sau ca toata lumea trebe sa stie ce a zis ija la cs-ul respectiv.Da dinoBUG este interzis,in regulament scrie clar ca nu poti exploata bugurile,dar din pacate nu scrie nicaieri ca este interzis folosirea dino-ului la eventul CS.

Tu esti avocatul lor , trebuie promulgat de catre Basescu si apoi publicat in Monitorul Oficial ce a zis ija? Sa fim seriosi explica de ce doar TheBestBK si Gunit umbla cu asa ceva si din moment ce un admin a zis ca nu e voie. Sincer ti se pare o chestie normala sa joci in halul de asta de josnic? Nu-i mai cautati scuze , nu asa se joaca . Am ramas 20 insi la insi la cs daca nici asa nu se poate curat.... Crezi ca pe toti ne cheama Gunit sa exploatam orice litera din regulament? Conteaza bunul simt in primul rand.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...