Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cyrax

conturi pe baza de invitatie

Recommended Posts

are dreptate angel :) serv. trecut cei mai buni prieteni iti spargeau contu ..asa ca te poti astepta de la ei oricand sa dea d/c daca vor sa strice si contul celui care da invitatie :))

EU as prefera sa faca cineva conturi pe baza de mail sau cont pe forum ...e si riscant dar de aia sunt admini, sa poata sa se ocupe de cei care fac probleme.

Sunt de-acord cu tine si pe mine m-a spart cineva cu care stateam la pt stabil tot timpul, timp de 7luni si vb la tel si m-a spart pe 97d, dar nu as folosi termenul de prieten cel mai bun, ptr ca asa ceva rar gasesti in rl, darmite intr-un joc, eu vorbeam de oameni care i cunosc in rl si cu care ma trageam de sireturi si am copilarit, ptr care garantez si daca m-as certa cu ei, nu ar face asa ceva, sunt oameni maturi nu copilasi despre care vorbesti tu.Deci inca imi sustin teoria si mi se pare cea mai ok, voi continuati sa o sustineti pe a voastra, dar decat sa se ia adminii dupa voi si sa faca invitatie, iar ei sa dea d/c si voi sa nu patiti nimic, mai bine deloc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Antonio Banderas

ce-a mai proasta sugestie auzita vreodata daca ala e idiot si da disconnect sau foloseste speed etc sa i-au si eu odata cu el acelasi suspend va auziti ce ziceti ? in momentu de fata si prietenii cei mai buni te pot goli de cont etc de unde sa stiu eu ce va face ala cu contu pt ce il face ? unde gasiti aberatiile astea ma le cautati mult pe google ? =)) singura solutie ar fi fost dreptu la un singur cont maxim 2 pe ip dar cum toata lumea are ip routabil aproape pica din start o solutie ar fi o protectie foarte buna pe srv cum are bomey pe srv lui e blocat si afkk toolsu pe el

Link to comment
Share on other sites

EnvY si eu vreau sa joc, dar daca se aplica asta cu pedepsele..nu primesc nici eu invitatie pt. ca desi am jucat pe serverele trecute nu conosc pe nimeni in RL de pe server care sa garanteze cu contu pentru mine :P Nu vreau sa fie serveru o familie ,lasatii si pe altii sa joace.

Link to comment
Share on other sites

EnvY si eu vreau sa joc, dar daca se aplica asta cu pedepsele..nu primesc nici eu invitatie pt. ca desi am jucat pe serverele trecute nu conosc pe nimeni in RL de pe server care sa garanteze cu contu pentru mine :P Nu vreau sa fie serveru o familie ,lasatii si pe altii sa joace.

good point ;)

Link to comment
Share on other sites

EnvY si eu vreau sa joc, dar daca se aplica asta cu pedepsele..nu primesc nici eu invitatie pt. ca desi am jucat pe serverele trecute nu conosc pe nimeni in RL de pe server care sa garanteze cu contu pentru mine :P Nu vreau sa fie serveru o familie ,lasatii si pe altii sa joace.

Da, la asta ma gandeam ca ar fi o problema, de-acord...Atunci trebuie sa ne gandim la alta varianta ca sa nu se dea d/c cu acele conturi

@ArmyBoy: Te rog nu mai omora limba romana :( Plz plz plz qqqqq :crybaby: :crybaby:

Link to comment
Share on other sites

ex:

e-mail: undoitrei@gmail.com

user: vreaucont

password: catmairepedeposibil

question: vrei cont

answer: logic

un cont pe [user forum + ip adress] , userul de pe forum sa aiba ceva posturi la activ, cine are ip dinamic tot nu poate sa`sji faca "n" conturi pt. ca nu dispune un user cu vechime....

Link to comment
Share on other sites

Da , o sa raspunda in acelasi mod si timp egal cu rezolvarea paginei de conturi de pana acum , nu vedeti se ocupa si dupa ocupatia lor vedeti si rezolvarea, da, a zis cineva mai sus este de domeniul SF-ului ,ceea ce fac ei aici este o decizie abuziva si ilegala si lipsita de respect fata de abonati RDS-RCS numai ca trebuie cineva cu timp si capul pe umeri sa faca ceva asa cum acum ceva vreme linkmania a mai fost sanctionata pentru banarea Ip-urilor.Linkmania pentru abonati RDS-RCS este un bonus pentru toti platitori de facturii , iar cei in cauza au decis pentru ca ei nu sunt in stare sa faca ceva in legatura cu problema aparuta si sa o rezolve mai simplu prin inchiderea paginei de conturi si ridicarea dreptului oricarui abonat RDS-RCS de a folosi un bonus oferit de firma respectiva .

Link to comment
Share on other sites

daca ai o idee pentru linkmania, o poti posta aici http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=281639

plangeri impotriva moderatorilor se fac urmand linkul >, asta in cazul in care ti-ai luat un warn,sau suspend si crezi ca este acordat gresit http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=35283&st=5225

pentru plangeri impotriva staffului mu, poti folosi sectiunea plangeri de la mu.

Link to comment
Share on other sites

dati si voi niste linkuri unde pot fi postate plangeri mai sus de staful asta, poate gasim pe cineva care poate gasi o solutie.

Stie toata lumea ca nu se ocupa nimeni de sectiunea MuOnline . Degeaba veniti cu sugesti bune daca nu e nimeni sa le puna in aplicare , degeaba te plangi pe la alte sectiuni n`o sa vina nici un miracol sa incerce sa rezolve treaba altora , sunt 20 de admini cu diferite grade care defapt fac acelash lucru blabla , blabla & blablabla fara nici un rezultat .

Link to comment
Share on other sites

nu au treaba adminii cu tehnicienii MU.fiecare e cu treaba lui,tu daca iei admin azi rezolvi problema asta?sau aia cu statusul?

exact cum nu au treaba cerealele cu laptele ... lasa azi si lasa problema asta , nici o problema nu e rezolvata nici alea tehnice nici restul , ce e azi in joc era si acus 2 ani .Un car de bug-uri nerezolvate si o caruta de sugesti bune uitate , apare un bug scriem 3 reguli noi si l`am rezolvat ... nici daca as sti s`o rezolv n`as rezolvao , s`o rezolve aia care se laudau cu stafful lor tehnic ani dea randul. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Sugestia e buna si poate fi aplicata cu cateva precizari...

Se vor face conturi noi, doar celor care au deja conturi si pot garanta cu ele...nu conteaza daca il dau altcuiva sau il folosesc ca "banca" pentru iteme, juw etc.

Sa nu se faca conturi doar pe userul de forum....respectivii nu au cu ce garanta....deci se vor face "n" usere si apoi....d/c la greu. Cei care au mai jucat au sigur prieteni care pot cere conturi pentru ei.

Sa nu fie facute conturi celor care au dat pana acum d/c.

Pedeapsa sa nu fie de 60 de zile pe char-ul principal.....ci CONT BLOCAT pentru cel care a solicitat noul cont si ulterior s-a dat d/c de pe el.

:tiphat:

ps

sunt constient ca propunerile mele contin "discriminari" dar pana se rezolva problema d/c.....e singura solutie.

Link to comment
Share on other sites

Sugestia e buna si poate fi aplicata cu cateva precizari...

Se vor face conturi noi, doar celor care au deja conturi si pot garanta cu ele...nu conteaza daca il dau altcuiva sau il folosesc ca "banca" pentru iteme, juw etc.

Sa nu se faca conturi doar pe userul de forum....respectivii nu au cu ce garanta....deci se vor face "n" usere si apoi....d/c la greu. Cei care au mai jucat au sigur prieteni care pot cere conturi pentru ei.

Sa nu fie facute conturi celor care au dat pana acum d/c.

Pedeapsa sa nu fie de 60 de zile pe char-ul principal.....ci CONT BLOCAT pentru cel care a solicitat noul cont si ulterior s-a dat d/c de pe el.

:tiphat:

ps

sunt constient ca propunerile mele contin "discriminari" dar pana se rezolva problema d/c.....e singura solutie.

e bine sji cum zici tu dar nu e corect, de ex. eu ma joc de pe un cont al unui amic care l`am cunoscut in mu, deci, sji prin urmare imi pot face o invitatsie de pe contul lui. dar ... din pacate sunt o gramada de oameni care s`ar juca sji nu au de la cine cere cont sau invitatsie, nu totsi au avut norocul de a cunoasjte indeajuns de bine pe cineva ca sa aiba de la cine primii inviatsie. ei ce fac? deaceea am venit cu ideea sa se dea un cont pt. user forum + ip (combinatsia asta are sa excluda mai multe conturi pt o singura persoana pt. ca sji daca are ip dinamic ... in momentul in care`tsi dai "repair" la retsea are sa`tsi dea un ip aleatoriu, deci, nu o sa coincida cu userul de pe forum cu ip`ul, e aproape imposibil sa`sji schimbe ip`ul de fiecare data cand folosesjte alt user pe forum)

Link to comment
Share on other sites

Doamne feri ma pestisor sa fie la rr db :|

Crezi ca au vreo motivatie sa se grabeasca cu rezolvarea problemelor? Nu ii vad nici macar pe administratori sa ne tina la curent cu ce fac cei de la tehnic. Asadar si prin urmare nu stiu ce sa faca sau nu se grabesc !

Link to comment
Share on other sites

Guest razvanflo

Salutare tuturor,

Acum cateva saptamani am vrut sa ma apuc sa joc mu din nou.Ultima oara am jucat prin 2005-2006 cred.Nu stiu cat timp este tinut un cont inactiv pe server dar banuiesc ca nu il mai am.Am downloadat client-ul si spre surprinderea mea cand am vrut sa-mi creez cont nou...nu se poate.Am incercat sa aflu motivul suspendarii inregistrarii de noi conturi citind pe forum insa am o vaga idee.Ce s-a intamplat?A devenit un server privat?Cu circuit inchis?!Adevarul e ca tin bine minte si acum 5-6 ani o gramada de reguli.Dupa parerea mea , cu cat mai multe reguli cu atat se vor gasi mai multi sa le incalce.Singurul motiv pentru care as vrea sa joc din nou pe link mania este exp serverului 20x parca.Sincer nu-mi place sa fac cate 3-4 rr pe zi sau in alte cazuri si mai mult.In fine sper ca in curand se vor putea face noi conturi.Astept cu nerabdare.Distractie placuta si cat mai multe reset-uri!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...