Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cyrax

conturi pe baza de invitatie

Recommended Posts

Se discuta si la AS aceasta solutie provizorie cu privire la conturi, va vom anunta cand ajungem la o concluzie.

Daca vreti sa ajutati cu ceva terminati cu pro/contra si aduceti idei cu privinta la cum s-ar putea da o invitatie, cine sa fie calificat sa dea o invitatie, ce va avea de pierdut cel care da invitatie unuia care va da d/c sau altele.

Link to comment
Share on other sites

Se discuta si la AS aceasta solutie provizorie cu privire la conturi, va vom anunta cand ajungem la o concluzie.

Daca vreti sa ajutati cu ceva terminati cu pro/contra si aduceti idei cu privinta la cum s-ar putea da o invitatie, cine sa fie calificat sa dea o invitatie, ce va avea de pierdut cel care da invitatie unuia care va da d/c sau altele.

daca se discuta pe aceasta tema, si sunteti cat de cat deacord cu ea este un pas facut inainte in momentul de fata :)

o idee ar fi ca la fiecare 5 reseturi date pe server incepand din momentul cand se pune in aplicare solutia asta (banuiesc ca e provizorie. sper sa nu devina permanenta ca doar nu suntem pe filelist aici) sa se acorde posibilitatea creari unui cont. sau posibilitatea de a acorda privilegiul cuiva sa isi faca un cont. cat despre pedeapsa, in cazul in care ii oferi posibilitatea cuiva sa isi faca un cont si acesta da disconnect de pe el, sa stai si u 10 zile pe bara, in cauzul in care se dovedeste ca cel care a fost pe cont in momentul cand sa dat d/c de pe el mai are un alt acc sa fie si acela banat. pentru ca exact cum am spus si pe pagina precedenta, sunt multi parsivi care ar face orice pentru un cont, si multi se lasa vrajiti pe mess/skype sau la tel.

@astept un raspuns la ce este subliniat cu rosu. aceasta va fi o solutie permanenta, sau nu?

si nu in ultimul rand,(era sa uit) puteti modifica pagina de creat conturi, in momentu cand cineva primeste o invitatie, sa primeasca si un cod unic fara de care sa nu se poata crea un cont nou.

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa fie sanctionat si cel care da invitatie. Este foarte simplu , adminii se uita de exemplu peste caracterul meu , daca am avut vreodata 60 , am dat d/c etc . Daca ei vad ca sunt curat de cand joc , imi da 3-4 invitatii , sa le mai oferim si prietenilor o sansa sa se joace cu noi. Iar daca ei arunca aceasta oportunitate de a juca , si dau d/c e treaba lor , n-o vor mai face prea curand :) , pentru ca nu mai exista o a doua sansa pana nu se deschide pagina normal. Este parerea mea , eu zic ca este cel mai bine . Asa erau pe srv mari , mult mai complexe decat MU-ul , si functionea foarte bine , fara nici o problema.

Link to comment
Share on other sites

Este o idee buna. Dar ar trebui ca adminu sa`ti stie contu si parola + intrebarea si raspunsu. Sa nu uitam ca sunt multi copii pe link. O sa dea contu la vreun prieten...ala o sa`i fure tot de pe cont si dupaia baga adminu la inaintare :))

admin = zeus pe site (el oricum itsi sjtie toate datele despre cont, de fiecare data cand itsi faci un cont pe vre`un site o sa ai o casutsa de bifat "I Agree" , vezi tu, daca citesjti acolo o sa`tsi spuna printre altele ca adminu itsi sjtie toate datele sji tu esjti de acord cu asta)

HAI CU PRO

ps, m`ai nascut pe vremea comunismului, deci, n`avetsi voie sa lasatsi raspunsuri contra topicului :))

Nu cred ca o sa stea vdragosh sa ne faca noua conturi. Din cate am inteles nu are timp nici sa se ocupe de servar. Alt admin nu stiu sa aiba acces la conturile noastre.

Link to comment
Share on other sites

bun pai cel mai simplu ar fii sa se implementeze playerilor cu cele mai putine antecedente la GMO un fel de invitatie care sa ii directioneze pe site si sa o poata oferi altora cat despre pedeapsa nu ar trebui sa sufere nimeni ca e unu noob si incearca nush ce programel.

Link to comment
Share on other sites

ce sa faceti cu invitatii ? ...sa'si faca cei care sunt deja pe server inca cateva conturi pt. ei ? , nu rezolvati nimic..raman aceeasi oameni in joc doar ca or sa aiba mai multe conturi sau or sa ajunga sa ceara si bani ca sa'ti dea o invitatie :)

Link to comment
Share on other sites

ce sa faceti cu invitatii ? ...sa'si faca cei care sunt deja pe server inca cateva conturi pt. ei ? , nu rezolvati nimic..raman aceeasi oameni in joc doar ca or sa aiba mai multe conturi sau or sa ajunga sa ceara si bani ca sa'ti dea o invitatie :)

sunt sigur ca o sa gasesti pe cineva sa te invite , vorbind ipotetic daca sugestia s-ar si aplica desigur

ati prefera situatia actuala? ia uite-te la diverse/informatii cate topicuri sunt in genul "cand se da drumul la conturi" / "care ai un cont" / "pls dati un cont" etc samd ?

eu zic clar NU , asa de ce sa fim gigi contra? si stai linistita ca si acum unii au mai multe conturi ca au fost inspirati sa faca atunci pe moment , asta e singura explicatie

oricum este evident ca ceva trebuie facut , macar temporar

Nu cred ca o sa stea vdragosh sa ne faca noua conturi. Din cate am inteles nu are timp nici sa se ocupe de servar. Alt admin nu stiu sa aiba acces la conturile noastre.

nici nu trebuie

se poate face un script / o pagina speciala sau sa se faca cereri catre ija/ody iar ei sa creeze conturi

variante sunt multe ...

Link to comment
Share on other sites

cel mai bine ar fi sa se deschida un topic unde oamenii pot sa faca o cerere, iar adminul de serviciu sa fac un cont pe baza unui user-forum/ip, in felul acesta sigur nimeni n`a cere un cont de la admin ca sa poata da d/c pt ca altu` nu sji`a mai putea face. acum mai e sji varianta in care sunt unele persoane care au ip dinamic, e putsin mai dificil dar sji problema asta se poate rezolva, pt. ca, daca apar cereri de la usere create doar de 1 zi, alea pot fi luate in considerare sji doar cu "putsina" munca de lamurire sa le fie deschis un cont pt. mu.

pt. asta ar trebui sa`sji piarda vre`un admin cateva ore din viatsa, o adresa de mail la care sa ne trimitem datele.

ex:

e-mail: undoitrei@gmail.com

user: vreaucont

password: catmairepedeposibil

question: vrei cont

answer: logic

Link to comment
Share on other sites

cel mai bine ar fi sa se deschida un topic unde oamenii pot sa faca o cerere, iar adminul de serviciu sa fac un cont pe baza unui user-forum/ip, in felul acesta sigur nimeni n`a cere un cont de la admin ca sa poata da d/c pt ca altu` nu sji`a mai putea face. acum mai e sji varianta in care sunt unele persoane care au ip dinamic, e putsin mai dificil dar sji problema asta se poate rezolva, pt. ca, daca apar cereri de la usere create doar de 1 zi, alea pot fi luate in considerare sji doar cu "putsina" munca de lamurire sa le fie deschis un cont pt. mu.

pt. asta ar trebui sa`sji piarda vre`un admin cateva ore din viatsa, o adresa de mail la care sa ne trimitem datele.

ex:

e-mail: undoitrei@gmail.com

user: vreaucont

password: catmairepedeposibil

question: vrei cont

answer: logic

asta nu poate fi o solotie din punctul meu de vedere nu ar trebui sa iti stie moderatori/asistenti contul si pass, daca se sparge un cont toate oalele se sparg in capu moderatorului care la facut :))

ce-a mai buna soluti ar fi deschiderea pagini de creat conturi, si fiecare sa isi faca contul lui.

Link to comment
Share on other sites

cel mai bine ar fi sa se deschida un topic unde oamenii pot sa faca o cerere, iar adminul de serviciu sa fac un cont pe baza unui user-forum/ip, in felul acesta sigur nimeni n`a cere un cont de la admin ca sa poata da d/c pt ca altu` nu sji`a mai putea face. acum mai e sji varianta in care sunt unele persoane care au ip dinamic, e putsin mai dificil dar sji problema asta se poate rezolva, pt. ca, daca apar cereri de la usere create doar de 1 zi, alea pot fi luate in considerare sji doar cu "putsina" munca de lamurire sa le fie deschis un cont pt. mu.

pt. asta ar trebui sa`sji piarda vre`un admin cateva ore din viatsa, o adresa de mail la care sa ne trimitem datele.

ex:

e-mail: undoitrei@gmail.com

user: vreaucont

password: catmairepedeposibil

question: vrei cont

answer: logic

asta nu poate fi o solotie din punctul meu de vedere nu ar trebui sa iti stie moderatori/asistenti contul si pass, daca se sparge un cont toate oalele se sparg in capu moderatorului care la facut :))

ce-a mai buna soluti ar fi deschiderea pagini de creat conturi, si fiecare sa isi faca contul lui.

ba frate, de ce vb in necunosjtintsa de cauza, in primul rand am specificat un admin(adminul site`ului oricum itsi sjtie toate datele contului pt. ca are acces la baza de date) , nicidecum un asistent mu online sji in al doilea rand contu` nu are cum sa fie spart din moment ce toate datele despre cont ajung in e-mailul tau, iarasji parola tsi`o potsi schimba in momentul in care esjti stapan pe acel cont. sji daca itsi sjtie intrebarea sji raspunsul tu tot o sa primesjti mail de comfirmare pt schimbarea parolei.

sji, crede`ma ca nici un om de serviciu al site`ului linkmania nu are sa`tsi intre tsie in cont, doar daca ai iq`ul unei maimutse pot sa`tsi vina astfel de idei.

pagina de conturi daca e deschisa atunci "x" isji poate face "n" conturi, deci, iarasji o sa fie o gramada de conturi kamikaze.

in momentul in care nu ai nimic, precum in situatsia de fatsa alege raul mai bun decat nimic. (n`ai pagina de conturi deschisa ... nu baga strambe la o idee agreabila, sustsine`o sa capetsi sji tu un cont)

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce mereu aveti tendinta de a intoarce lucrurile total pe dos ... este un sistem foarte simplu. Cei care nu au fost sanctionati grav pana acum vor primi invitatii ca sa intre si noi jucatori , prieteni , sa fie frumos :) . Nu va mai complicati si legati de toate lucrurile nesemnificative va rog :)

Link to comment
Share on other sites

macar.. pe perioada cat nu se pot face conturi..rezolvarea prbl etc ...

s-ar putea face si astfel...

ptr old playeri.. ca sunt destui fara cont sa trimita un pm lui ody sau ija etc.. cu cerere ptr cont de pe contul lor de forum (main)

cei care suntem old ne cunoastem deja..

Link to comment
Share on other sites

macar.. pe perioada cat nu se pot face conturi..rezolvarea prbl etc ...

s-ar putea face si astfel...

ptr old playeri.. ca sunt destui fara cont sa trimita un pm lui ody sau ija etc.. cu cerere ptr cont de pe contul lor de forum (main)

cei care suntem old ne cunoastem deja..

true,dar asteptam sa vedem ce zic si ei dupa discutiile de la AS.sa speram ca se va rezolva in timp util...

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Este o idee buna. Dar ar trebui ca adminu sa`ti stie contu si parola + intrebarea si raspunsu. Sa nu uitam ca sunt multi copii pe link. O sa dea contu la vreun prieten...ala o sa`i fure tot de pe cont si dupaia baga adminu la inaintare :))

admin = zeus pe site (el oricum itsi sjtie toate datele despre cont, de fiecare data cand itsi faci un cont pe vre`un site o sa ai o casutsa de bifat "I Agree" , vezi tu, daca citesjti acolo o sa`tsi spuna printre altele ca adminu itsi sjtie toate datele sji tu esjti de acord cu asta)

HAI CU PRO

ps, m`ai nascut pe vremea comunismului, deci, n`avetsi voie sa lasatsi raspunsuri contra topicului :))

Nu cred ca o sa stea vdragosh sa ne faca noua conturi. Din cate am inteles nu are timp nici sa se ocupe de servar. Alt admin nu stiu sa aiba acces la conturile noastre.

ija , odyzeus

Link to comment
Share on other sites

N-am putut sa citesc ce scrie armyboy, ala ca e prea analfabet, in rest aveti opinii foarte bune si chiar cred ca ideea cu "victima colaterala", ar putea sa mearga, adica ideea ca daca dai invitatia cuiva si acel cineva ia ss ptr cheat, orice ss gen cheat ar lua, vei lua si tu pe char principal cu el. (ia ptr elite 60, iei si tu 60, iar daca da d/c e clar ca vei lua si tu 99 si ti se va lua privilegiul de a mai face cont, e ca un fel de cazier, doar ca in mu) :))) Asta cred ca e singura varianta care ar merge, altfel ar scapa astea cu d/c. A zis cineva mai sus ca de ce e vina mea ca da x d/c, e vina ta ptr ca tu ai garantat pentru el si cu siguranta majoritatea care gandesc ca tine, nu vor conturi de dragul prietenilor sa joace si ei, ci sa dati voi d/c si vreti sa scapati nepedepsiti.Spor si sa speram ca va merge aceasta modalitate !

Link to comment
Share on other sites

voi chiar vreti sa faceti dictatura?

inteleg ca daca invit pe cineva si face prostii iau si eu ss pe langa el, dar macar sa iau un ss mic, sa imi fie invatatura de minte, alta data sa fiu mai atent cui ii dau posibilitatea sa isi faca cont, ca pana la urma urmei prin acea invitatie aduc un player pe server.

Link to comment
Share on other sites

voi chiar vreti sa faceti dictatura?

inteleg ca daca invit pe cineva si face prostii iau si eu ss pe langa el, dar macar sa iau un ss mic, sa imi fie invatatura de minte, alta data sa fiu mai atent cui ii dau posibilitatea sa isi faca cont, ca pana la urma urmei prin acea invitatie aduc un player pe server.

hard, nu e dictatura, ma refeream la ss-uri ptr hack, sa iei si tu, nu ptr limbaj sau pk/ks etc. Mi se pare normal, eu cred ca am 5prieteni care vor sa se apuce si as fi de-acord ca eu sa iau ss cu ei in caz ca vor folosi hack, vreunul din ei, nu ma deranjeaza pentru ca pana la urma garantez ptr ei si cam asta inseamna sa garantezi ptr cineva, sa iti asumi si greseliile lor. (daca nu folosesc hack, n-ai de ce sa iti faci griji).

Link to comment
Share on other sites

are dreptate angel :) serv. trecut cei mai buni prieteni iti spargeau contu ..asa ca te poti astepta de la ei oricand sa dea d/c daca vor sa strice si contul celui care da invitatie :))

EU as prefera sa faca cineva conturi pe baza de mail sau cont pe forum ...e si riscant dar de aia sunt admini, sa poata sa se ocupe de cei care fac probleme.

Link to comment
Share on other sites

Guest Antonio Banderas

ce-a mai proasta sugestie auzita vreodata daca ala e idiot si da disconnect sau foloseste speed etc sa i-au si eu odata cu el acelasi suspend va auziti ce ziceti ? in momentu de fata si prietenii cei mai buni te pot goli de cont etc de unde sa stiu eu ce va face ala cu contu pt ce il face ? unde gasiti aberatiile astea ma le cautati mult pe google ? =)) singura solutie ar fi fost dreptu la un singur cont maxim 2 pe ip dar cum toata lumea are ip routabil aproape pica din start o solutie ar fi o protectie foarte buna pe srv cum are bomey pe srv lui e blocat si afkk toolsu pe el

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...