Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cyrax

conturi pe baza de invitatie

Recommended Posts

sa zicem ca sunt zeci de oameni care tot posteaza pe forum intrebari de genul "care da un cont" , "cand se da drumul la conturi" etc si inca pe atat persoane care ar mai dori un cont pentru prietenul/prietena/vecinul samd.. si pe bune dreptate deja au trecut 2 luni , tare mi-e ca vine Craciunul si ne prinde fara conturi

de ce nu luati in considerare si varianta pe baza de invitatie de la o persoana care are deja un cont , de exemplu X vrea cont pentru Y si garanteaza ca nu va face prostii iar daca Y o comite (da d/c sau mai stiu eu ce) X primeste un suspend gen 60 zile.... e doar o idee , daca aveti completari va rog postati

macar asa s-ar mai schimba din monotonie putin , sunt aceleasi caractere din august

Link to comment
Share on other sites

bun bun dar nu se v-a face niciodata..

incercarea moarte n-are

ar fi o idee, dar faza cu ss'u este prea mult. sunt multi parsivi care vor face orice pt un cont.

nici sa poate faca oricine cont nu e bine .... ca apar belele la plangeri

Link to comment
Share on other sites

sau sa se faca un topic unde userii sa posteze cate o cerere pt cont iar adminii sa faca ei personal conturile in functsie de credibilitate... de ex eu am cont pe forum din 2004 sji m`am jucat mu de cand ma sjtiu, daca imi doresc sa ma joc mu, am sa folosesc programe ajutatoare? ... logic ca nu !

oricum, ideea de a face conturi pe baza de invitatsie e foarte buna, in felul acesta se poate monitoriza orice cont facut.

PRO

Link to comment
Share on other sites

Guest Interzisa

Buna ziua, e o sugestie de luat in calcul tinand cont ca admini ne cunosc pe majoritatea, si eu nu am contu meu si as prefera sa aplice acesta sugestie si sa imi fac contu meu, n-am dat un d/c in viata mea, inafara de cateva suspenduri minore, n-am avut..

Ar fii o rezolvare de moment cu acesta problema, nu e corect sa se tina pagina de conturi inchisa doar ca s-au dat d/c-uri de catre anumite persoane, aici nu se aplica legea muschetarilor, toti pentru unu si unu pentru toti. Presupun ca ar fii si verificarea mai usor.

Multumesc.

PRO.

Link to comment
Share on other sites

1.Si cei care nu au jucat niciodata, si acuma isi fac cont pentru prima oara, cu ei ce se intampla?

2.Eu o vad ca o discriminare, atata timp cat e un joc oferit gratuit si nu platesti nici un leut ca sa joci de ce sa se faca conturi pe vorbe?

3.

ar fi o idee, dar faza cu ss'u este prea mult. sunt multi parsivi care vor face orice pt un cont.
la treaba asta te-ai gandit??
Link to comment
Share on other sites

1.Si cei care nu au jucat niciodata, si acuma isi fac cont pentru prima oara, cu ei ce se intampla?

2.Eu o vad ca o discriminare, atata timp cat e un joc oferit gratuit si nu platesti nici un leut ca sa joci de ce sa se faca conturi pe vorbe?

3.

ar fi o idee, dar faza cu ss'u este prea mult. sunt multi parsivi care vor face orice pt un cont.
la treaba asta te-ai gandit??

asta e luata in calcul ca o solutie provizorie.

cat despre parsivitate,banuiesc ca nu-ti pui "fundul" la bataie pentru oricine

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Un mare PRO. si de la mine.

Pe multe alte jocuri mai complexe este introdus acest sistem. Nu trebe sa primeasca SS si cel care a oferit invitatia. Ajunge sa verifice adminii daca respectivul care inmaneaza cererea a fost vreodata sanctionat , d/c , 1hh etc. Oricum repet ideea este foarte buna , ma bucur ca a propuso cineva :) .

Link to comment
Share on other sites

1.Si cei care nu au jucat niciodata, si acuma isi fac cont pentru prima oara, cu ei ce se intampla?

2.Eu o vad ca o discriminare, atata timp cat e un joc oferit gratuit si nu platesti nici un leut ca sa joci de ce sa se faca conturi pe vorbe?

3.

ar fi o idee, dar faza cu ss'u este prea mult. sunt multi parsivi care vor face orice pt un cont.
la treaba asta te-ai gandit??

ce chestie, cum vretsi sa va dea cineva ceva sau sa va faca ceva daca nici macar nu apucam sa facem 100 de metrii sji`o sji datsi`n diverse, pagina de conturi e inchisa .. da ? DA ! in loc sa pui sji tu o vorba buna, te intrebi ce se intampla cu ceilaltsi. de ex. eu sji restu` suntem ceilaltsi sji ne`ar face placere sa se deshica conturi pe baza de invitatsii ! auz acolo, discriminare ...

lasatsi gandurile negative ... nimic negativ n`o sa aduca ceva positiv (nu luam in calcul algebra :)) )

in fine, hai PRO

Link to comment
Share on other sites

Este o idee buna. Dar ar trebui ca adminu sa`ti stie contu si parola + intrebarea si raspunsu. Sa nu uitam ca sunt multi copii pe link. O sa dea contu la vreun prieten...ala o sa`i fure tot de pe cont si dupaia baga adminu la inaintare :))

Link to comment
Share on other sites

Pro. Buna ideea. Si daca face ceva cel invitat sa fie sanctionat si cel care a facut invitatie ca sa fie multa atentie la ce persoane joaca.

Eh nu cred ca ti-ar conveni sa joci tu corect frumos alte cele si sa vina un asa zis "prieten" pe care l-ai invitat sa jaoce si sa foloseaszca tot felu de prostii si tu sa iei ss :)

Contra.

Link to comment
Share on other sites

Pro. Buna ideea. Si daca face ceva cel invitat sa fie sanctionat si cel care a facut invitatie ca sa fie multa atentie la ce persoane joaca.

Eh nu cred ca ti-ar conveni sa joci tu corect frumos alte cele si sa vina un asa zis "prieten" pe care l-ai invitat sa jaoce si sa foloseaszca tot felu de prostii si tu sa iei ss :)

Contra.

Nu ai incredere,nu inviti.Eu personal as baga mana in foc pentru multi si sunt sigur ca multi pentru mine.daca tu esti mai neincrezator sau nu ai "prieteni" de nadejde e alta treaba :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Pro. Buna ideea. Si daca face ceva cel invitat sa fie sanctionat si cel care a facut invitatie ca sa fie multa atentie la ce persoane joaca.

Eh nu cred ca ti-ar conveni sa joci tu corect frumos alte cele si sa vina un asa zis "prieten" pe care l-ai invitat sa jaoce si sa foloseaszca tot felu de prostii si tu sa iei ss :)

Contra.

Nu ai incredere,nu inviti.Eu personal as baga mana in foc pentru multi si sunt sigur ca multi pentru mine.daca tu esti mai neincrezator sau nu ai "prieteni" de nadejde e alta treaba :tiphat:

Idem

Link to comment
Share on other sites

Este o idee buna. Dar ar trebui ca adminu sa`ti stie contu si parola + intrebarea si raspunsu. Sa nu uitam ca sunt multi copii pe link. O sa dea contu la vreun prieten...ala o sa`i fure tot de pe cont si dupaia baga adminu la inaintare :))

admin = zeus pe site (el oricum itsi sjtie toate datele despre cont, de fiecare data cand itsi faci un cont pe vre`un site o sa ai o casutsa de bifat "I Agree" , vezi tu, daca citesjti acolo o sa`tsi spuna printre altele ca adminu itsi sjtie toate datele sji tu esjti de acord cu asta)

HAI CU PRO

ps, m`ai nascut pe vremea comunismului, deci, n`avetsi voie sa lasatsi raspunsuri contra topicului :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...