Jump to content
SidoX

Inscreri Mafia 16

Recommended Posts

eu sunt relativ confuza, forumul asta functioneaza 15 minute pe zi, habar nu am daca e zi sau noapte, nu stiam ca sunt doi moderatori, 50 % din participanti nu au dat de aici de cand a inceput jocul.

Link to comment
Share on other sites

Scuze, totul s-a intamplat prea rapid si pentru mine, dar uite cum sta treaba:

-Andi are scoala si avand in vedere ca eu am o saptamana libera am decis ca am sa-l ajut.

-acum e noapte - in ziua care tocmai a trecut nu a murit nimeni. Deocamdata nu am primit toate tintele, deci nu pot incepe ziua.

-da-mi pm aici / pm pe id-ul lui andix (SidoX) / add pe silenrazvan (yahoo) sau mail pe silenrazvan@gmail.com daca ai nevoie sa ma intrebi vreo ceva /etc

Deocamdata din cate vad eu in tabel nu e nimeni inactiv - desi rog pe toata lumea sa posteze in topicul jocului. Lucrurile or sa se calmeze asa ca stai linistit! :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Noaptea va inceep din nou azi la 12 :)

facem noaptea - ziua sa fie ca si cum ar fi reale pentru ca lumea din cate vad nu are prea mult timp liber .

De asemenea , daca nu posteaza in topicul jocului nu inseaman ca e inactiv :P

Spor la joc , poate avem noroc si nu mai pica forumul

Link to comment
Share on other sites

Noaptea va inceep din nou azi la 12 :)

facem noaptea - ziua sa fie ca si cum ar fi reale pentru ca lumea din cate vad nu are prea mult timp liber .

De asemenea , daca nu posteaza in topicul jocului nu inseaman ca e inactiv :P

Spor la joc , poate avem noroc si nu mai pica forumul

hello, noapte iar in cateva ore? pai forumul asta nu a mers toata ziua, au postat 5 oameni doar, clar ca nu reusim sa cadem de acord asupra votului ca e noapte iar. sincer?????

si sigur ca daca nu posteaza pe timp de zi nu e activ si trebuie tras de urechi!

Link to comment
Share on other sites

Eu am mai aruncat cate un ochi cand am avut timp si am citit cate ceva din mafia asta.

Intre downtime-ul forumului si haosul de la serviciu nu am avut timp sa ma implic sau sa intervin. Astept sa se termine jocul, cei care au organizat pot sa-mi trimita o lista de propuneri pentru warn up/down pentru a analiza situatia.

Again, scuze ca nu am putut sa ma ocup / ajut dar de-abia am timp sa arunc o privire sa fiu sigur ca nu va omorati pe aici. Ar trebui sa fiu mai liber de saptamana viitoare.

Link to comment
Share on other sites

Eu am mai aruncat cate un ochi cand am avut timp si am citit cate ceva din mafia asta.

Intre downtime-ul forumului si haosul de la serviciu nu am avut timp sa ma implic sau sa intervin. Astept sa se termine jocul, cei care au organizat pot sa-mi trimita o lista de propuneri pentru warn up/down pentru a analiza situatia.

Again, scuze ca nu am putut sa ma ocup / ajut dar de-abia am timp sa arunc o privire sa fiu sigur ca nu va omorati pe aici. Ar trebui sa fiu mai liber de saptamana viitoare.

Iti trimit eu cat de curand o lista .

Joi cel mult

Link to comment
Share on other sites

Gata ,hai sa acordam si premiile :P .

Nu le iau in ordine , doar dupa lista :) .

Memmorex - politist competent , linsat un pic prea devreme dar in ultimele doua nopti a investigat nasul si psihopatul , smart guy :P ...Daca mai rezista o noapte rapture murea mai devreme :) .

FaiL - nu mai retin daca fost primul sau joc sau nu , dar fara el nu stiu daca wanksta ar fi murit asa direct .

Showtek - la prins bine la colt pe rapture ;;)

dark_ - inca un politist care a murit prea devreme si putea face ceva mai mult , esti cam singurul care sa gandit sa il verifice pe komisaru in noaptea a 2a ...cred ca aveai tu niste banuieli pe acolo :P

rapture - a jucat bine pentru un psihopat , daca avea un pic mai multa grija si il ajuta si wanksta cred ca ar fi castigati psihopati

KeNNy - cand sa prins cum merge treaba cu rolul lui si cu voturile ,a jucat super ...

Cam despre ei as putea sa comentez :)

Anyway warn down la toti de mai sus .

De asemenea : warn up la komisaru pentru ca a stricat jocul si ca nu stie sa se inteleaga cu cineva atunci cand joaca intro echipa + warn up mclynn pentru ca a postat dupa ce am precizat sa nu mai posteze nimeni si sa se revina la joc .

http://fbx.ro/mjlzoh2sctdhaog9

Link to comment
Share on other sites

Uh, hai sa facem o lista scurtata ca asa dam warn down la toata lumea. De obicei se dadea un premiu pentru best of good guys, best of bad guys si best of misc.

Nu dau warn down ca cineva a "murit prea devreme". Daca a murit prea devreme inseamna din principiu ca n-a jucat bine si a atras atentia asupra sa destul de mult incat sa fie omorat :P

Warn up nu dau decat pentru inactivitate. Faptul ca unii oameni sunt badarani si nu isi pot rezolva problemele in particular se cunoaste, vina este a mea ca nu am avut timp sa moderez topicul si sa-l inchid dupa anunturi.

Ati putea sa-i faceti o diploma lui Komisaru totusi pentru cum si-a vandut echipa din orgoliu. Ma bate gandul sa-i dau lui un warn up dar pana acum nu s-a dat warn up pentru jucat prost si nici nu vreau sa incep. In principiu doar pentru inactivitate as vrea sa dau.

edit: posibil sa organizez si eu o editie in viitorul apropiat in cazul in care mai sunt doritori.

Link to comment
Share on other sites

dark_ - inca un politist care a murit prea devreme si putea face ceva mai mult , esti cam singurul care sa gandit sa il verifice pe komisaru in noaptea a 2a ...cred ca aveai tu niste banuieli pe acolo :P

=))) l-a investigat ca l-am banuit eu, a urmarit doar pista mea ..

ps: oricum ca paranoic nu aveam ce face mai mult ...

FaiL - nu mai retin daca fost primul sau joc sau nu , dar fara el nu stiu daca wanksta ar fi murit asa direct .

nu e la primul joc, si e "ea" nu el ;;)

Link to comment
Share on other sites

=))) l-a investigat ca l-am banuit eu, a urmarit doar pista mea ..

ps: oricum ca paranoic nu aveam ce face mai mult ...

P?i da, a?a îmi faceam o oarecare idee despre ce tip de politist sunt ?i ce rol ar avea komisaru. Oricum, nu îmi dau seama cum au ajuns la concluzia c? sunt poli?ist. Nu am propus pe nimeni pentru vot ?i l-am votat ?i pe ursuletz.

P.S. Cum de l-ai "b?nuit" din moment ce nici m?car nu postase ceva? "B?nuielile" mele se bazau pe posturile din topic + rolurile pe care le-au avut în jocurile anterioare. (de ex, komisaru a fost veteran de r?zboi în jocul anterior deci era o ?ans? mai mare s? aib? un rol negativ în jocul acesta)

La începutul jocului nu prea ai pe cine ?i de ce s? îl b?nuie?ti c? are rol negativ, urmând s? îl investighezi ulterior.

Oricum, am jucat destul de prost ?i probabil am f?cut "ceva" (nu ?tiu exact ce) care a atras aten?ia asupra mea. Nu am influen?at cu nimic jocul a?a c? nu se pune problema de "a jucat bine".

Link to comment
Share on other sites

Showtek , KeNNy ,rapture .- warn down

Si warn up m-am referit pt ca nu au respectat regulile ( aka au comentat dupa ce a fost noapte si sau mai trezit vreo 2 -3 atunci ) , acum depinde de tine ce faci :P

Eu nu o sa mai moderez , dar am auzit ca mai sunt ceva doritori :) ...poate va organizati 2 sau faceti pe rand

Si inca ceva , ar merge si cu mai putini jucatori ..decat 20 din care 10 inactivi mai bine 10 si activi toti

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...