Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

D3lfinu

Sugestii pentru noul DB

Recommended Posts

Cred ca ar fi indicat sa avem un astfel de topic dat fiind ca va fi o noua DB. Daca aveti pareri si/sau sugestii pertinente puteti folosi acest topic.

Sugestia mea pentru noua BD ar fi sa existe un clicker pe care sa-l poata utiliza toate clasele de caractere. Nu mi s-a parut deloc normal ca ultimul clicker pe care ati dorit sa-l implementati sa nu poata fi folosit in mod egal de toate caracterele. Daca pentru MG e simplu sa dea cu es de ce sa nu fie simplu si pentru elf sa dea buff unui party intreg ...

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ar fi indicat sa avem un astfel de topic dat fiind ca va fi o noua DB. Daca aveti pareri si/sau sugestii pertinente puteti folosi acest topic.

Sugestia mea pentru noua BD ar fi sa existe un clicker pe care sa-l poata utiliza toate clasele de caractere. Nu mi s-a parut deloc normal ca ultimul clicker pe care ati dorit sa-l implementati sa nu poata fi folosit in mod egal de toate caracterele. Daca pentru MG e simplu sa dea cu es de ce sa nu fie simplu si pentru elf sa dea buff unui party intreg ...

Multumesc

1 Ai dreptate...

2 Ar fi bune si niste spoturi punctiforme pentru bk,dl,elf...

3 Cred ca ar fi bine sa intri si cu 2 conturi de pe acelasi pc :nanana:

Link to comment
Share on other sites

Ar fi bine sa se faca un clicker la fel ca cel de pe serverul lui boom.. Are doar auto-attack/buff exact cum avea elite -_-.

Da, sunt de acord cu tine dar cat pentru staff, ar putea scuti serverul de cateva probleme printr-un clicker care sa aibe mai multe functii legale cum ar fi: autobuffer-attack, un auto pick fara move nu ar strica :D, sa putem intra cu 2 acc, cam stiti ce cauta playerii in alte clickere ilegale. Tin sa anunt nu vreau sa ne recomandati un clicker care are functii ilegale ci doar unu care are mai multe legale, sa ne ajute, sa nu se mai puna unii sa creeze tot felul...sper sa prindeti ideea si hai cu bd nou !

Link to comment
Share on other sites

Ar fi bine sa se faca un clicker la fel ca cel de pe serverul lui boom.. Are doar auto-attack/buff exact cum avea elite -_-.

Da ala e exact ce ne trebuie, fara alte utilitati, da click doar in joc.. e numai bun.

Cat despre intrarea pe 2 conturi de pe acelasi calculator, nu mi se pare ok.

Link to comment
Share on other sites

Ar fi bine sa se faca un clicker la fel ca cel de pe serverul lui boom.. Are doar auto-attack/buff exact cum avea elite -_-.

Da ala e exact ce ne trebuie, fara alte utilitati, da click doar in joc.. e numai bun.

Cat despre intrarea pe 2 conturi de pe acelasi calculator, nu mi se pare ok.

same, clik pentru toate clasele + auto-buff e de ajuns..fara pick si alte porcari. Aceasta dependenta de pick si elite trebuie sa inceteze. :violent:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ar fi indicat sa avem un astfel de topic dat fiind ca va fi o noua DB. Daca aveti pareri si/sau sugestii pertinente puteti folosi acest topic.

Sugestia mea pentru noua BD ar fi sa existe un clicker pe care sa-l poata utiliza toate clasele de caractere. Nu mi s-a parut deloc normal ca ultimul clicker pe care ati dorit sa-l implementati sa nu poata fi folosit in mod egal de toate caracterele. Daca pentru MG e simplu sa dea cu es de ce sa nu fie simplu si pentru elf sa dea buff unui party intreg ...

Multumesc

1 Ai dreptate...

2 Ar fi bune si niste spoturi punctiforme pentru bk,dl,elf...

3 Cred ca ar fi bine sa intri si cu 2 conturi de pe acelasi pc :nanana:

da

3 Cred ca ar fi bine sa intri si cu 2 conturi de pe acelasi pc :nanana:

Link to comment
Share on other sites

sa zicem fara pick dar faza cu 2 conturi mi se pare ok dar pentru asta se poate face un sondaj sau ceva de genu cine ce ar vrea si admini ne zica ce functii poate avea acel clicker dar pana acolo trebuie convinsi adminii sa creeze un astfel de clicker sau macar sa ne recomande ei unul de care sa nu mai comenteze, si cred ca toata lumea ar fi mai fericita, am fi mai aproape de pacea mondiala :))

Link to comment
Share on other sites

Ar fi bine sa se faca un clicker la fel ca cel de pe serverul lui boom.. Are doar auto-attack/buff exact cum avea elite -_-.

Da ala e exact ce ne trebuie, fara alte utilitati, da click doar in joc.. e numai bun.

Cat despre intrarea pe 2 conturi de pe acelasi calculator, nu mi se pare ok.

Dc nu ti se pare ok ?..oricum se v`a face clicker pentru a intra cu 2 conturi..si asa ar fi cel mai bine..sa fim egali toti de la inceput :tiphat:

Degeaba baga ei guard,si acum au bagat si : http://www.youtube.com/watch?v=ka3McvOCj7k&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites

Ar fi bine sa se faca un clicker la fel ca cel de pe serverul lui boom.. Are doar auto-attack/buff exact cum avea elite -_-.

Da ala e exact ce ne trebuie, fara alte utilitati, da click doar in joc.. e numai bun.

Cat despre intrarea pe 2 conturi de pe acelasi calculator, nu mi se pare ok.

Dc nu ti se pare ok ?..oricum se v`a face clicker pentru a intra cu 2 conturi..si asa ar fi cel mai bine..sa fim egali toti de la inceput :tiphat:

Degeaba baga ei guard si acum au bagat si : http://www.youtube.com/watch?v=ka3McvOCj7k&feature=player_embedded

Intr-adevar.. e posibil sa se gaseasca o metoda pentru a intra cu 2 conturi, iar in cazul asta ai dreptate, ar fi bine sa se poata intra de la inceput cu 2 conturi, sa profitam cu totii de avantajul asta.

Link to comment
Share on other sites

Inca nici nu s-a dat RR DB si voi veniti cu sugestii?? :))

Aveti rabdare,topic inutil .. doar de a da de lucru la admini. -1

O zi buna.

EDIT :

"Si cand vrei sa venim cu sugestii cand da drumu la sv ? "

Pai acum s-a anuntat si acum incepeti ?..lasati un pic de respiro .. toate la randu lor.. dati dovada de maturitate si rabdare.

Stiu adminii ce au de facut ...

Link to comment
Share on other sites

Evident, sugestiile se fac dupa ce joci pe server. Chestia cu doua conturi de pe acelasi PC, nu se va aproba.

Ok nu se v`a aproba...dar stii ca tot se v`a juca cu 2 conturi nu ?Acest elite o sa apara si pe db`ul asta o sa vedeti...

Link to comment
Share on other sites

Evident, sugestiile se fac dupa ce joci pe server. Chestia cu doua conturi de pe acelasi PC, nu se va aproba.

motivul care e?dc nu se poate juca cu 2 acc de pe 1 pc?

clicherul de care sa vb de pe srv lui boom are fix functiile legale ptr mu si se poate intra si cu mai multe acc ;)

Link to comment
Share on other sites

Evident, sugestiile se fac dupa ce joci pe server. Chestia cu doua conturi de pe acelasi PC, nu se va aproba.

motivul care e?dc nu se poate juca cu 2 acc de pe 1 pc?

clicherul de care sa vb de pe srv lui boom are fix functiile legale ptr mu si se poate intra si cu mai multe acc ;)

Si daca se poate la boom ce? Daca la boom poti sa faci pk pe un party de 3 persoane pe un spot, trebuie sa fie si aici la fel ?

Link to comment
Share on other sites

Evident, sugestiile se fac dupa ce joci pe server. Chestia cu doua conturi de pe acelasi PC, nu se va aproba.

motivul care e?dc nu se poate juca cu 2 acc de pe 1 pc?

clicherul de care sa vb de pe srv lui boom are fix functiile legale ptr mu si se poate intra si cu mai multe acc ;)

Si daca se poate la boom ce? Daca la boom poti sa faci pk pe un party de 3 persoane pe un spot, trebuie sa fie si aici la fel ?

Sa fim seriosi..o sa iasa elite si iar doar unii dintre noi vor avea avantajul asta de a juca cu 2 acc :violent:

Link to comment
Share on other sites

Evident, sugestiile se fac dupa ce joci pe server. Chestia cu doua conturi de pe acelasi PC, nu se va aproba.

motivul care e?dc nu se poate juca cu 2 acc de pe 1 pc?

clicherul de care sa vb de pe srv lui boom are fix functiile legale ptr mu si se poate intra si cu mai multe acc ;)

Si daca se poate la boom ce? Daca la boom poti sa faci pk pe un party de 3 persoane pe un spot, trebuie sa fie si aici la fel ?

bai desteptule eu ti am dat 1 ex ca se poate sa ai clicher ptr atac si sa intri si cu 2 acc....cat de srv ala e de x3 mai tare ca link si sunt pers care isi dau interesul.

vrei ca regulamentul sa fie 1 roman sa iti ia 1 zi sa il intelegi?

Link to comment
Share on other sites

Evident, sugestiile se fac dupa ce joci pe server. Chestia cu doua conturi de pe acelasi PC, nu se va aproba.

motivul care e?dc nu se poate juca cu 2 acc de pe 1 pc?

clicherul de care sa vb de pe srv lui boom are fix functiile legale ptr mu si se poate intra si cu mai multe acc ;)

Si daca se poate la boom ce? Daca la boom poti sa faci pk pe un party de 3 persoane pe un spot, trebuie sa fie si aici la fel ?

bai desteptule eu ti am dat 1 ex ca se poate sa ai clicher ptr atac si sa intri si cu 2 acc....cat de srv ala e de x3 mai tare ca link si sunt pers care isi dau interesul.

vrei ca regulamentul sa fie 1 roman sa iti ia 1 zi sa il intelegi?

Invata sa scrii si sa te exprimi, n-am inteles mare lucru din ce ai scris tu acolo. In fine, nu asta e important.. asa e cum zici tu "cat de srv e ala de x3 mai tare" cel mai server smecher, care este.

Link to comment
Share on other sites

Inca nici nu s-a dat RR DB si voi veniti cu sugestii?? :))

Aveti rabdare,topic inutil .. doar de a da de lucru la admini. -1

O zi buna.

EDIT :

"Si cand vrei sa venim cu sugestii cand da drumu la sv ? "

Pai acum s-a anuntat si acum incepeti ?..lasati un pic de respiro .. toate la randu lor.. dati dovada de maturitate si rabdare.

Stiu adminii ce au de facut ...

Sa nu vorbim de maturitate ca nu acesta era scopul topicului. Mi s-a parut foarte de bun simt ca sugestiile sa se faca acum dat fiind ca se lucreaza la noul db. Cat despre "stiu adminii ce au de facut", as spune sa nu le mai canti atat in struna pentru ca nu cred sa te aleaga in echipa LM pentru asta. Fiecare om are dreptul al o opinie, inclusiv tu. Incearca sa nu te mai comporti de parca noi toti am fi niste imaturi si niste oligofreni iar tu deasupra tuturor detinand adevarul suprem.

So ...

1. Chestia cu doua conturi nu mi se pare ok pentru inceput, dat fiind ca asta nu ar incuraja cu nimic party-urile. Toata lumea si-ar face un elf si un alt caracter pentru a creste mai repede si ar intra cu cate doua conturi. Mai degraba mi s-ar parea ok ceea ce se intampla pe serverul lui boom si anume xp mai mare in party-uri

2. Clicker-ul de pe serverul lui boom este foarte ok si de foarte mult bun simt. Nu sunt de acord cu functia de pick (chiar daca e cam penurie de zen). Un clicker ca acela ar rezolva toata problema

3. As adauga in plus scumpirea post-ului pentru ca in ultimele luni de link m-am saturat de certuri pe global, injurii si alte porcarii. Dat fiind ca postul e destul de scump si nu exista functia de pick in clicker pe serverul lui boom este foarte liniste in prezent pe global chat.

Parerea mea este ca daca veti rezolva problema clicker-ului si a bugului de dupe multa lume se va intoarce sa joace pe link ... daca nu ... vor fi tot 30 care vor juca si spun asta cu foarte mare parere de rau pentru ca joc pe link de niste multi ani ...

Link to comment
Share on other sites

ce as recomanda eu ar fi un db non-rr , asta cred ca ar descuraja afkul si ar fi mult mai interesante si bc-urile , ds-urile , goldenii , siegeul , samd.

+1.

la PvP ar conta si cum ai bagate punctele + fructele (asa tin minte ca se vrea un server PvP). itemle cu ref cat si cele ancient ar avea si ele o valoare. probabil si optiunea lvl/20 si-ar avea rostul,iar diferanta dintre caractere nu ar mai fi asa mare.

sa nu uitam de player-ii care nu mai au luni de zile de pierdut pe un spot.

noroc cu urmatorl db. am sa il urmaresc de pe forum si cine stie ... poate intr-o zi ma reapuc si eu de joc :)

Link to comment
Share on other sites

Evident, sugestiile se fac dupa ce joci pe server. Chestia cu doua conturi de pe acelasi PC, nu se va aproba.

motivul care e?dc nu se poate juca cu 2 acc de pe 1 pc?

clicherul de care sa vb de pe srv lui boom are fix functiile legale ptr mu si se poate intra si cu mai multe acc ;)

Si daca se poate la boom ce? Daca la boom poti sa faci pk pe un party de 3 persoane pe un spot, trebuie sa fie si aici la fel ?

bai desteptule eu ti am dat 1 ex ca se poate sa ai clicher ptr atac si sa intri si cu 2 acc....cat de srv ala e de x3 mai tare ca link si sunt pers care isi dau interesul.

vrei ca regulamentul sa fie 1 roman sa iti ia 1 zi sa il intelegi?

Invata sa scrii si sa te exprimi, n-am inteles mare lucru din ce ai scris tu acolo. In fine, nu asta e important.. asa e cum zici tu "cat de srv e ala de x3 mai tare" cel mai server smecher, care este.

u invata sa citesti ;)

ce as recomanda eu ar fi un db non-rr , asta cred ca ar descuraja afkul si ar fi mult mai interesante si bc-urile , ds-urile , goldenii , siegeul , samd.

+1 si aveti sugestia lui boom ptr asta ;)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...