Jump to content
Adi

Vreau sa-mi deschid o firma

Recommended Posts

Nume firma: Sc.Personal Drivers Co.

Nickul meu: Amarok

Level: (minim 3): 12

Activitate firma:Transport

Descriere firma: O sa angajez in jur de 10 soferi cu experienta si o sa ii pun la treaba.Cand clientul are nevoie de un sofer personal,vine depune o cerere in care va specifica si numele soferului dorit.In functie de nevoi avem si cateva pachete.

Model angajare:

Nick:

Level(minim 3):

Cat de bine stiti harta:
Model client:
Nick:

Pachetul dorit:

Soferul dorit:

Dupa cum spuneam,in functie de nevoile fiecaruia avem si cateva pachete disponibile:

Pachetul 1.1 : Dotari: Masina firmei ( nu va fi nevoie sa ne oferiti dvs. o masina ) / Cheie pe masina (siguranta 100%) \ ------- / Timp: O ora / Pret: 30k |

Pachet 1.2 : Dotari: Masina firmei / Cheie pe masina \ ---------- / Timp 3 ore / Pret: 50k |

Pachet 1.3 : Dotari Masina firmei / Cheie pe masina \ ------- / Timp : Toata ziua ( asta insemnand pana iese clientul ) / Pret: 100k |

Pachet 2.1 : Fara dotari / Timp o ora / Pret: 10k

Pachet 2.2 : Fara dotari / Timp 3 ore / Pret: 30k

Pachet 2.3 : Fara dotari / TImp Toata ziua / Pret: 65k

La pachetul 1,angajatul firmei este respunzator daca masina ii este furata deoarece are cheie iar furtul apare cand soferul este neatent si nu incuie masina iar reparatiile pentru masina sunt suportate de catre firma.

La pachetul 1.3 si 2.3 - Daca clientul lipseste o perioada mai lunga de 2 ore,trebuie sa plateasca o diferenta de 50k la pachetul 1.3 si 25k la pachetul 2.3 ca sa isi ia inapoi soferul.

La pachetul 2,angajatul firmei nu este respunzator daca masina ii este furata si nu plateste reparatii.

Link to comment
Share on other sites

Fire & Snow S.R.L .

Descriere :

Fire & Snow SRL. este o firma fondata si creata de catre un sofer de tir in speranta de a face bani pe urma afacerilor. Acesta si`a facut sediu la iesirea din Los Santos si au cumparat cateva camioane. Acest sfer , a facut cateva livrari la diferite bizz`uri iar munca lor a fost rasplatita cu o suma mediocra de bani, acestia si`a cumparat camioane noi si remorci si continua sa faca livrari in San Andreas .

Ce fel de marfa este transportata ?

Firma de camioane Fire & Snow S.R.L . transporta de obicei cereale , haine , obiecte de mobila dar si materiale pentru bizz`uri cum ar fii boltari, lemn, pardoseli laminate, etc. Firma mai transporta uneori si obiecte ilegale cum ar fii arme dar foarte rar deoarece nu mereu primesc transporturi dinacestea .

Cum as putea fii si eu angajat la firma Fire & Snow S.R.L ?

Numele:

Numarul de telefon:

Level:

Ai permis de conducere? :

De ce ai vrea sa intrii in aceasta firma?:

Link to comment
Share on other sites

Nume firma: Linkmania Reporters Studio

Nickul meu: Amarok

Level: (minim 3): 12

Activitate firma: Anunturi / Reportaje / Interviuri .

Descriere firma:Firma se ocupa cu publicarea anunturilor,cu interviuri si cu reportaje ( un fel de ziar , cu poze si alte cele ).

Daca doriti sa vi se ia un interviu trebuie sa fiti de acord cu urmatoarele 2 reguli:

1.In timpul interviului incercati sa fiti cat mai seriosi.

2.Daca nu respectati regula 1,interviul sa va opri iar banii nu se vor inapoia.

Preturi:

5minute - 25k

10minute - 50k

15minute - 75k

Pentru rezervari:

Nick:

Level(minim 5)

Timp dorit:

Sunteti de acord cu regulile stabilite?:

Model pentru angajare:

Nick:

Level(minim 5):

Cu ce va ocupati ( factiunea si job-ul ):

Pentru anunturi:

• Pachetul 1: 10-12 anunturi pentru o zi - 2.000$

• Pachetul 2: 10-12 anunturi / zi pentru 2 zile: 7.000$

• Pachetul 3: 10-12 anunturi / zi pentru 3 zile - 10.000$

• Pachetul 4: 10-12 anunturi / zi pentru 1 saptamana - 25.000$

• Pachetul 5: 10-12 anunturi / zi pentru 2 saptamani - 45.000$

• Pachetul 6: 10-12 anunturi / zi pentru o luna - 85.000$

Nick:

Pachetul dorit:

Lista membrilor :



  • Amarok - Patron

Link to comment
Share on other sites

Uite ii schimb numele: Sc. Reporterul de aur S.R.L.

Si .. care in "foarte multe cazuri " ca nu vad niciun caz.

# Chiar imi doresc sa o deschid,nu fac flame sau alte porcarii in plus sunt sigur ca firma mea va da rezultate deoarece am preturi mai mici,pot sa iau live`uri si membrii vor face reportaje pe care vor primi bani.In schimb firma cealalta se ocupa doar cu anunturi.

Link to comment
Share on other sites

Uite ii schimb numele: Sc. Reporterul de aur S.R.L.

Si .. care in "foarte multe cazuri " ca nu vad niciun caz.

# Chiar imi doresc sa o deschid,nu fac flame sau alte porcarii in plus sunt sigur ca firma mea va da rezultate deoarece am preturi mai mici,pot sa iau live`uri si membrii vor face reportaje pe care vor primi bani.In schimb firma cealalta se ocupa doar cu anunturi.

Raspunsul ramane nu , daca ai de gand sa iti deschizi alta firma poti posta ,altfel vei primi warn up.

Link to comment
Share on other sites

Materials Dealers

Firma va avea ca scop ocuparea doar cu materiale.Ne vom ocupa cu seriozitate si strictete de comenzile jucatorilor.Asiguram schimburile intr-un mod silentios,fara interventia politistilor.

Model de aplicatie Materials Dealers :

Nick:

Level (minim 3):

De ce doresti sa te angajezi in aceasta firma?:

Intelegi ca suntem o firma serioasa si ca orice abuz/greseala va fi sanctionata?:

Cat timp petreci pe server?:

Model pentru clienti:

Nick:

Level:

Cantitatea de materiale dorita :

Materialele le vom livra in cel mai scurt timp. Pentru inceput am nevoie de 15 membri in aceasta firma.

Membri din acest club vor face materiale, iar eu va voi da banii pentru materiale. O data la doua zile , veti primi o prima , in functie de activitatea voastra , bineinteles si de seriozitate , doar eu vand materiale clientilor , ca sa nu existe certuri. Voi imi veti da materialele facute mie. Astept aplicatiile dumneavoastra.

Tin sa mentionez ca am primit acordul lui MrDexter , de a ii (copia) firma , cu scopul de a o face doar pentru materiale .

Link to comment
Share on other sites

Drug Dealers !

Firma se va ocupa cu livrarea drogurilor atata la domiciliu cat si in locul unde se-ntelege cumparatorul cu vanzatorul.

Model aplicatie firma:

Nick:

Varsta reala:

Factiune:

Vei respecta cu strictete regulamentul?(Da/Nu)

Regulile membriilor:

-Prezenta obligatorie la sedinte.(2 avertismente duce la demitere)

-Respectul fata de colegi este obligatoriu.

-Fara DM la sedinte.(Bunul simt inafara sedintelor ,fara batjocura/injurii fata de alti membrii.)

Model pentru clienti:

Nick:

Level:

Factiune:

Cantitatea dorita:

Respecti regulamentul dedicat clientilor?(Da/Nu):

Regulile pentru clienti :

-Daca doresti Droguri si vrei ca cererea sa-ti fie luata in considerare postezi dupa Modelul de mai sus.

-Cat timp ai facut o cerere de droguri vei astepta cu rabdare pana te va contacta unul din membrii firmei..

-Daca faci o cerere de droguri si dupa ti-o retragi n-o sa mai primesti niciodata droguri de la firma.

-Drogurile le primiti in ordinea in care vin cererile.(daca sunt 5 in fata ta,iti astepti randul).

Droguriile vor fii livrate de membrii firmei,fiecare va fii platit pe loc de cumparator.Banii raman la vanzator nu merg catre administratorul firmei. Fiecare membru va prelua o comanda doar dupa ce si-a livrat comanda anterioara.Odata pe saptamana voi face o sedinta cu membrii si o sa discutam atata problemele,cat si sugestiile legate de firma. Vor fii si prime in functie de activitatea fiecarui membru/de comenziile indeplinite ,etc..

Link to comment
Share on other sites

Nume firma: Only Drugs

Nickul meu: Cosmin

Level: (minim 3) 12

Activitate firma: Vanzarea de droguri

Descriere firma: Firma Only Drugs se va ocupa cu vanzarea de droguri la cele mai mici preturi.

Firma nu va avea nevoie momentan model de aplicatie pentru angajati,ma voi descurca singur.

Regulament pentru clienti.

  • Nu postati de mai multe ori in topic pentru a va fi rezolvata cererea mai repede.

  • Nu spamati angajatii pentru a va rezolva cererea mai repede.Asteptati sa va contacteze ei.

  • Daca veti face o cerere si nu o veti mai accepta sau o retrageti nu veti mai primi niciodata droguri de la aceasta firma.

  • Pentru a depune o cerere de droguri trebuie sa aveti minim level 5 sau sa fiti intr-un gang sau o mafie (in cazul celor cu invitatii).

  • O data ce ati postat in topic sunteti deacord cu regulile firmei.

  • Cantitatea minima pentru o comanda este de 20 de grame.

Model pentru clienti:

Nume:

Factiune:

Level:

Cantitatea dorita:

Lista preturi

20 de grame= 30.000$

40 de grame= 60.000$

60 de grame= 90.000$

80 de grame= 120.000$

99 de grame= 140.000$

Link to comment
Share on other sites

Nume firma: # Mats Dealer #

Nickul meu: Nitr0GeN

Level: (minim 3) : 14

Activitate firma: Vanzarea de materiale

Descriere firma: Firma se ocupa cu coandarea materialelor apoi livrarea de catre membrii !



  • Model aplicatie Mats Dealer !

Numele meu:

Level (minim.6+factiune):

O mica descriere a ta (50 cuv.)

  • Model comanda mats:

Nick:

Level:

Factiune:

Cantitate:

Pretul oferit:

Link to comment
Share on other sites

Nume firma: Studioul LinkTV

Nickul meu: Amarok

Level: (minim 3): Da,am level 16

Activitate firma:Firma se va ocupa cu intervievierea altor playeri conta cost.

Descriere firma:Va fi o firma cu 3-4 angajati,va fi un model de cerere live iar clientul isi alege playerul cu care vrea sa ia live

Preturi live:

10min: 150k

15min: 200k

20min: 250k

Model angajare:

Nick:

Level(minim 5 deoarece de la lv 5 se poate lua job-ul):

O poza cu /skill 6:

Experienta in domeniu:

Model client:

Nick:

Angajatul care vrei sa iti acorde un live:

Pretul:

Link to comment
Share on other sites

Guest Amarok ?! oo yeaH :X

Respins, nu ai fost in stare sa faci un event cum trebuie. Apoi sa tii o firma sau un club.

Clar .. E ca in realitate,vrei sa faci ceva,statu 'iti taie picioarele'.Vrei sa deschizi o firma,n-ai voie ca nu stiu ce,vrei sa faci aia,nu poti ca n-ai cealalta. :-j

Mersi pentru amabilitate,ai dreptate,nu sunt capabil la aproape 16 ani sa tin o firma ( intr-un joc ) ce are ca tema live-ul.Poate nu ai observat dar eu mai mereu iau cate un live iar daca ai observat,in firma despre asta este vorba,despre live.Trist .. -_-

Macar da-mi o sansa,ca nu mi-ai acceptat niciun club si nicio firma ..

PS: Daca te documentai,ai fi aflat ca am cerut aprobare de la RuLLeR.Dar de fapt problema a fost alta,daca vrei mai multe detalii,intreaba-l pe KiD .

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...