Jump to content
lego_kid

Propuneri schimbari in regulamentul Departamentului de politie

Recommended Posts

14. Persoana adaugata pe blacklist-ul din Departamentul de Politie / Biroul de Investigatii Federale / Armatei nu are drept de predare sub nici o forma si nici nu va beneficia de somare.

Regula asta este si in Armata. Daca nu, doar cei cu blacklist permanent sa nu beneficieze.

Link to comment
Share on other sites

1. Propun sa se adauge si celelalte reguli nescrise la comanda handcuff:

Handcuff:

-> aveti voie sa folositi comanda cand jucatorul sare in apa si incearca sa se sinucida pentru a scapa de gradul de urmarire sau de ofiter

-> aveti voie sa folositi comanda cand jucatorul se bate in jail si trebuie dus la prison

-> aveti voie sa folositi comanda cand jucatorul se ascunde in banca, cu scopul evadarii

2. Propun sa putem da wanted in jail, asa cum era inainte de wipe. Acum jucatorii care sunt arestati / omorati jignesc, dau call 911 aiurea in jail si regula le permite o multime de infractiuni. Ca si atunci cand fac crime in jail, mi se pare normal sa ia wanted si le fie prelungita sentinta.

3. Sa se adauge in regulament sau intr-un topic nou cu toate comenzile disponibile. Am vazut multi incepatori in fortele de ordine care nu prea stiu comenzile si intreaba des pe /d.

Rank 1+

/arrest - arestezi un jucator

/camera - supraveghezi Area 51

/changecell - muti un detinut dintr-o celula in alta

/checkseatbelt - verifici daca cineva are centura de siguranta

/cuff - incatusezi suspectul, dupa ce intra in masina

/d - scrii pe chatul departamentelor

/door - deschizi usa sectiei

/duty - intri in timpul de servici

/elevator - liftul cu care cobori in garaj

/frisk - perchezitionezi un jucator

/gate - deschizi o celula de la Area 51

/getincar - incatusezi si bagi un suspect cu forta in masina

/m - portavoce, folosita pentru a soma infractorii

/mdc - mobile data car, vezi informatii despre un suspect

/outofcar - scoti un suspect din masina

/r - scrii pe chatul Departamentului de Politie

/ram - spargi usa unei case cu aprobarea unui rank 5

/su - dai wanted unui jucator

/tazer - imobilizeaza un jucator pentru 8 secunde

/togd - inchizi chatul /d

/wanted - vezi cine are wanted in chat

/wstatics - vezi cine are wanted in hud

Rank 2+

/clear - stergi nivelul de urmarire al unui suspect

/swat - echipament special pentru membrii D.I.A.S.

/take - confisti arme / droguri / materiale/ licente

Rank 3+

/allowtest - permiti unui jucator sa dea examen de licenta

/deliver - trimiti un suspect la prison, care se bate in jail

/dutyskin - alegi un skin de politist

/civskin - alegi un skin de civil

/handcuff - legi un suspect pe care il poti trage dupa tine

/handuncuff - dezlegi un suspect

Rank 4+

/roadblock - blochezi drumul

/roadunblock - deblochezi drumul

Rank 5+

/allowram- da posibilitatea unui politist de a sparge usa unei case

/allowswat - da posibilitatea ofiterilor de a lua echipament DIAS

/stopswat - ofiterii nu mai pot lua echipament DIAS

/gov - anunt guvernamental, global, il vede tot serverul

4. Propun sa se adauge din nou regula AFK cu wanted. Suspectul care lasa AFK cu wanted sa primeasca prison + kick. Multi abuzeaza ca nu sunt pedepsiti si stau alt tab pana iau kick, iar cand intra pe server ii da in spawn si le scade wantedul.

Link to comment
Share on other sites

Am observat ca de ceva vreme cei din PD se duc la wanted fiecare cum il doare capul. Mi s-a spus ca cica de la rank 2 sau mai mare te poti duce singur la wanted. Pai e corect asa ceva? Mie(si sunt sigur ca nu sunt singurul) mereu mi s-a parut corect ca atunci cand politia se duce dupa wanted sa fie minim 2 membrii, si asta din doua motive. In primul rand pentru ajutor cu suspectul(in caz ca fuge, te omoara, ..), si in al doilea rand pentru ca asa e CORECT. Cu asta sper sa va aduc in atentie(chiar daca stiti deja, dar vad ca nu va doare capul..) si sa adaugati o regula ca membrii PD(si sa vorbiti si cu celelalte doua factiuni daca fac tot asa, dar nu am observat) sa actioneze minim 2 membrii la wanted, nu sa se duca fiecare de capul lui si sa se intalneasca 3 pe un suspect iar apoi sa inceapa "eu il iau, urca la mine, vino aici, ba eu, ba eu"(doar ce mi s-a intamplat asa..).

Link to comment
Share on other sites

Acum nu fac chiar o propunere pentru regulament, dar propun doua amenzi:

1) Amenda pentru condus neregulamentar 4.500$

2) Amenda pentru faruri stinse: 3.500$

S-a discutat mult legat de lucrurile astea dar nu s-au aprobat.O sa vedem in viitorul apropiat ce vom face, o sa discutam cu liderul de la rutiera.

Link to comment
Share on other sites

Faza cu fariurile stinse mi se pare o porcarie nu esti pe RP

Iar la postu lui an00by ce faci daca esti doar singur pe server? Si da e corect sa fi singur la wanted Pentru ca ai rank mare ce inseamna ca iti asumi responsabilitatea de a face rambo sau a lua suspectul chiar daca sunt 2 pe tine ai comenzi in dotare, Care iti sunt de folos.

Link to comment
Share on other sites

Propun sa poti lua de la rank 2 orce skin doresti . De ce ? . Pentru ca de la rank 2 sti majoritatea skin-urilor din factiune ai majoritatea comenzilor cand faci controale sau etc si 2 .. Toata lumea doreste un skin anume . Adevarul este ca la rank 1 trebuie sa porti skin-ul actual care este pus acum pentru rank 1 . De ce ? . Pentru ca membrul este in probe nare multe comenzi necesare la controale sau alte lucruri este nou nu prea stie multe chesti si skin-ul actual de rank 1 chiar pare de incepator in factiune . Sper sa fie buna sugestia . O zi buna :tiphat:

Edited by BlackAngeel
Link to comment
Share on other sites

Guest Tempest.

Sau macar la rank 2 sa fie skinul acela de politai + skinul acela cu negru ala cu ochelari..macar atat

Link to comment
Share on other sites

Propun ca politistilor sa li se acorde dreptul de a pune nos in cazul in care : Un suspect fuge cu o masina rapida si nu este ng rank 4+ on sau fbi adica am intrat de 2 saptamani pd si am patito de 3 ori . Cum este wanted mic gen 1-2-3 le scade imediat iau infernusu si fug de tn le dai w de somatie dar tot scade ca este imposibil sa ii prinzi . Propun ca in cazul in care exista un wanted si suspectul fuge cu infernus sau eu stiu ce alta masina rapida si nu este ng / fbi on sa avem voie sa punem nos pe un infernus sau alta masina si sa il prindem deoarece el nu va pune nos pt w5 daca e 3 si dai somatie sau cv pentru ca i se va suspenda carnetu . El fuge cu infernus tu cu infernus cu nos + ca ai un coleg care face db deci e clar ca il vei prinde .

Propunerea mea consta in a putea actiona cu alta masina nu cu cea de politie cu una mai rapida cand un suspect fuge si daca chiar nu il poti prinde sa ai voie sa pui si nos . Sper ca este buna propunerea mea

PS: F.B.I au cheetah ii pot prinde , Armata de la rank 4 in sus au cu ce sa ii prinda pe acesti suspecti. Singurii de pe server care nu ii pot prinde sunt membri Police Departament

Sper sa fie o sugestie buna . O zi buna :tiphat:

Edited by BlackAngeel
Link to comment
Share on other sites

Propun ca politistilor sa li se acorde dreptul de a pune nos in cazul in care : Un suspect fuge cu o masina rapida si nu este ng rank 4+ on sau fbi adica am intrat de 2 saptamani pd si am patito de 3 ori . Cum este wanted mic gen 1-2-3 le scade imediat iau infernusu si fug de tn le dai w de somatie dar tot scade ca este imposibil sa ii prinzi . Propun ca in cazul in care exista un wanted si suspectul fuge cu infernus sau eu stiu ce alta masina rapida si nu este ng / fbi on sa avem voie sa punem nos pe un infernus sau alta masina si sa il prindem deoarece el nu va pune nos pt w5 daca e 3 si dai somatie sau cv pentru ca i se va suspenda carnetu . El fuge cu infernus tu cu infernus cu nos + ca ai un coleg care face db deci e clar ca il vei prinde .

Propunerea mea consta in a putea actiona cu alta masina nu cu cea de politie cu una mai rapida cand un suspect fuge si daca chiar nu il poti prinde sa ai voie sa pui si nos . Sper ca este buna propunerea mea

PS: F.B.I au cheetah ii pot prinde , Armata de la rank 4 in sus au cu ce sa ii prinda pe acesti suspecti. Singurii de pe server care nu ii pot prinde sunt membri Police Departament

Sper sa fie o sugestie buna . O zi buna :tiphat:

In cazul in care suspectul fuge cu masina, atunci cand ii dai wanted pt somatie faci si poza si ii iei licenta.

Link to comment
Share on other sites

Propun ca la antrenamente atunci cand facem duele sa facem cu run si fs. De ce ? Pentru ca in interventii, la wanted, in orice situatie individul cu ,care te impusti nu sta sa faca un duel corect...fuge face fs...mai baga un aim bot,etc. Si in felul asta sa fim pregatiti atunci cand suntem la o interventie...nu sa stam la duel si apoi sa ne trezim ca din 2 cops vs 1 mafiot ambii cops mor...

Edited by wHere
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

name='wHere' timestamp='1350494744' post='6559578']

Propun ca la antrenamente atunci cand facem duele sa facem cu run si fs. De ce ? Pentru ca in interventii, la wanted, in orice situatie individul cu ,care te impusti nu sta sa faca un duel corect...fuge face fs...mai baga un aim bot,etc. Si in felul asta sa fim pregatiti atunci cand suntem la o interventie...nu sa stam la duel si apoi sa ne trezim ca din 2 cops vs 1 mafiot ambii cops mor...

Mie mi se pare lipsa de fairplay sa faci asa ceva, nu imi place sub nici o forma.Antrenamentul este sustinut de cei doi lideri DIAS, ei decid ce si cum fac, am spus ca le las mana libera.Daca ei doresc acest lucru au acordul din partea mea.

name='BlackAngeel' timestamp='1350484542' post='6559323']

Propun ca politistilor sa li se acorde dreptul de a pune nos in cazul in care : Un suspect fuge cu o masina rapida si nu este ng rank 4+ on sau fbi adica am intrat de 2 saptamani pd si am patito de 3 ori . Cum este wanted mic gen 1-2-3 le scade imediat iau infernusu si fug de tn le dai w de somatie dar tot scade ca este imposibil sa ii prinzi . Propun ca in cazul in care exista un wanted si suspectul fuge cu infernus sau eu stiu ce alta masina rapida si nu este ng / fbi on sa avem voie sa punem nos pe un infernus sau alta masina si sa il prindem deoarece el nu va pune nos pt w5 daca e 3 si dai somatie sau cv pentru ca i se va suspenda carnetu . El fuge cu infernus tu cu infernus cu nos + ca ai un coleg care face db deci e clar ca il vei prinde .

Propunerea mea consta in a putea actiona cu alta masina nu cu cea de politie cu una mai rapida cand un suspect fuge si daca chiar nu il poti prinde sa ai voie sa pui si nos . Sper ca este buna propunerea mea

PS: F.B.I au cheetah ii pot prinde , Armata de la rank 4 in sus au cu ce sa ii prinda pe acesti suspecti. Singurii de pe server care nu ii pot prinde sunt membri Police Departament

Sper sa fie o sugestie buna . O zi buna tiphat.gif

Nu vreau sa va dau voie sa abuzati, nu mi se pare deloc logic ceea ce ceri, pentru ca repet, o sa abuzati fara nici un regret si o sa iasa harababura.

Link to comment
Share on other sites

Propun ca la antrenamente atunci cand facem duele sa facem cu run si fs. De ce ? Pentru ca in interventii, la wanted, in orice situatie individul cu ,care te impusti nu sta sa faca un duel corect...fuge face fs...mai baga un aim bot,etc. Si in felul asta sa fim pregatiti atunci cand suntem la o interventie...nu sa stam la duel si apoi sa ne trezim ca din 2 cops vs 1 mafiot ambii cops mor...

La urmatorul antrenament o sa folosim ce ai spus tu , o sa facem si 1 vs 1 cu run si 1 vs 1 fara run , o sa vedem ce o sa iasa , in caz de va fo harababura nu o sa mai facem cu run si fast swich , in caz de o sa fiti organizati si nu o sa va imbulziti o sa mai facem cu run si fast swich .

Propunere inchisa .

Propunere skinuri :

Propunere pentru toti membrii de rank 1 si 2 . Am vazut ca s-a mai propus diferite propuneri pentru problema skinurilor . Propun ca :

Toti membrii rank 1 sa poarta urmatorul skin : http://wiki.sa-mp.co...a7/Skin_284.png / http://wiki.sa-mp.co...b0/Skin_281.png

Totii membrii rank 2 sa poarta unul din urmatoarele skinuri : http://wiki.sa-mp.co...b4/Skin_282.png / http://wiki.sa-mp.co...e6/Skin_280.png

Edited by popaflorin
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...