Jump to content
lego_kid

Raporteaza un membru al Biroului Federal de Investigatii

Recommended Posts

Numele tau în joc: Adi777

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: t_boy

Martori: -

O scurta descriere a situatiei: Aveam wanted 1, eram in LV acolo unde sunt masinile rapide. Am observat pe chat ca m-a somat gunman, dupa care am si coborat de pe motor. n-am apucat sa scriu ca ma predau(desi era clar odata ce am coborat de pe motor), ca primesc w3 pentru somatie.Cand il intreb in ce factiune e, imi spune ca e in LF.

Dovezi (screenshot-uri): http://imgur.com/sIIaT,2phCo,8wyCk

Mureai ma daca asteptai 2 secunde? Am observat somatie dupa cateva secunde,moment in care am si coborat. De ce dracu mai dai wanted pt somatie cand am oprit?

Sa inteleg din postul tau ca tu vroiai sa te predai? Daca chiar vroiai sa te predai de ce fugeai cu motorul de vreo 5 minute de PD?

E cazul sa il rog si pe Gunman sa intervina ca sa iti spuna si el ca am procedat corect? Nicio problema!

Te-a somat de 2 ori si nu ai zis nimic. Tu chiar crezi ca stau 7000 de ani sa imi spui tu daca te predai sau nu?

+ Ca esti cam vanator, baiete. Te-ai apucat in joc sa ma interoghezi pe mine ce caut la wanted 1 daca sunt FBI. Daca m-a rugat Gunman (PD) sa vin la wanted, normal ca m-am dus!

Ia uite SS-ul asta:

http://imgur.com/nk3pV

Se vede chiar din asta ca te-a somat de doua ori si ca nu erai langa mine, cum ar fi trebuit daca chiar vroiai sa te predai!

Deci , eram cu T-boy la wanted , si pe la antena era Adi777 , acesta a fost somat de 2 ori de catre mine si avand nrg a fugit vreo 10 secunde , ia fost acordat w3 ( w1 (avea el) + 2 (somatia) ) de catre t_boy , iar acesta a coborat de pe nrg si a spus " Pt ce w3/ "

Am si 2 ss dovada : http://imageshack.us/photo/my-images/152/samp181b.png/ , http://imageshack.us/photo/my-images/195/samp182wj.png/ , si acesta ma intrebat apoi in ce factiune sunt pe /w si i-am raspuns PD !

Ps; Adi la ce la-i intrebat ce factiune este nu stiu ! Cu ce te ajuta asta?

Link to comment
Share on other sites

Tu ce nu intelegi cand iti spun ca mie mi-a aparut O SINGURA SOMATIE , nu 2 sau 7, sau cate vrei tu.

Cine ma crede? uite-te la timestamp. ultima linie in chat inainte de somatie e cam cu 2 min in urma.

@gunman cum adica la ce m-a ajutat sa stiu in ce factiune e? sa stiu unde sa-l raportez.

tu esti orb?=)))) prima linie din chat e de la 13:02:33 . unde e somatia ta de la 13:02;34?

nu stiu cum sa-ti spun, da ma doare fix in cot daca ma crezi tu sau nu.

erati prea departe de mine, si de aceea nu mi-au aparut celelalte somatii.

Edited by bWin
Link to comment
Share on other sites

Tu ce nu intelegi cand iti spun ca mie mi-a aparut O SINGURA SOMATIE , nu 2 sau 7, sau cate vrei tu.

Cine ma crede? uite-te la timestamp. ultima linie in chat inainte de somatie e cam cu 2 min in urma.

Tu nu intelegi ca eu nu te cred ca nu ti-au aparut somatiile?! Ce e atat de greu?

Ce se vede la tine in chatlog incepe de la 13:04:33. Nu se vede ce ai primit si inainte! Iar celelalte somatii au fost trimise inainte de 13:04:33. Deci, sunt convins ca ai primit si celelalte somatii! Ti-am mai spus ca inainte de ora aia ai mai primit DOUA SOMATII: UNA la 13:02:34 si ALTA la 13:04:21! E normal sa nu apara toate pe aceeasi pagina de chatlog!!! Ai avut la dispozitie 2 minute sa te predai, chiar daca nu recunosti ca ai primit somatiile.

Asa puteai sa dai PageUp pana la prima pagina si sa zici ca nu ai primit nicio somatie, na! Pe viitor asa sa procedezi! :hail:

Si te rog frumos sa nu mai faci +1, ca si asa nu are rost. Lasa liderii sa decida!

Chiar nu cred ca sunt playeri care nu primesc tot ce apare in chatlog. E evident ca minti!

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: GigiMustata2

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Maryus

Martori: Oamenii din fata de la Cai

O scurta descriere a situatiei: M-a lovit inauntru la cai, in afara la cai si cand am sarit pe masina lui sa-i zic sa opreasca el mi-a zis sa ma dau jos si imediat dupa aceea m-a impuscat fara sa-mi lase timp sa ma dau jos.

Dovezi (screenshot-uri):

View post on imgur.com

View post on imgur.com

Postez pentru GigiMustata2 pentru ca el are suspend!

Dar eu nu cred ca maryus a facut asta cn stie?

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: GigiMustata2

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Maryus

Martori: Oamenii din fata de la Cai

O scurta descriere a situatiei: M-a lovit inauntru la cai, in afara la cai si cand am sarit pe masina lui sa-i zic sa opreasca el mi-a zis sa ma dau jos si imediat dupa aceea m-a impuscat fara sa-mi lase timp sa ma dau jos.

Dovezi (screenshot-uri):

View post on imgur.com

View post on imgur.com

Postez pentru GigiMustata2 pentru ca el are suspend!

Dar eu nu cred ca maryus a facut asta cn stie?

O sa fiu scurt si la obiect .

1. In interior la cai ti-am dat 3 bastoane pe motivul ca tot tipai pe acolo : Jos FBI etc ( Se vede in prima poza pusa de tine , primele 3 randuri ..nu sunt singurele chestii spuse )

2. Te-am omorat fiinda refuzai sa te dai jos de pe masina , eram cu un coleg Mr.Levy dupa suspectul Ewze care avea wanted 3 ( se vede in a 2-a poza pusa de tine ) . Ti-am spus de 3 ori sa te dai jos de pe masina iar tu ai refuzat , m-ai luat cu " sau ce" , asa ca am decis sa iti dau un glont .. avand 20 hp ai murit .

Daca este nevoie pun si pozele facute de mine .

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: ZzooM

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Lolzor

Martori: JustinPA , Hitler , restu membrilor Ballas

O scurta descriere a situatiei: Se desfasura un war la deliver.Vin cops dau gov sa eliberam zona.Zis si facut...in urmatoarele secunde ma indepartam de deliver cand il vad in spate pe lolzor facand gaura in tastatura sa-mi vada numele si sa imi dea wanted.Puteti observa si din ss ca eram deja la o distanta fata de deliver si ma indepartam dar tot am fost ,,pocnit" de Lolzor.Sa inteleg ca govu-l acela nu mai are nici o valoare?

Lolzor iti inteleg frustrarea dar nu trebuie sa te razbuni pe mine..

Dovezi (screenshot-uri): XY0lN.jpg

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: JustinPA

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Lolz0r

Martori: moses, TheOne, Hitler, OgLoc, Maxtone, Godlike

O scurta descriere a situatiei: Am fost la war, toate bune si frumoase, primesc w pentru war si lolz0r incepe sa traga, omorandu-ma, fara somatie, fara nimic. Stiu ca o sa-mi aud vorbe cum ca nu am dovada ca el a tras, ca nu stiu ce. Dupa parerea mea nici nu-i nevoie tinand cont ca-i am martori pe moses (l-a vazut ca m-a omorat) si pe liderii fortelor de ordine (care au recunoscut ca membrii F.B.I au inceput sa traga). Cer o sanctiune, nu ma intereseaza scuzele de genul abia a intrat, a intrat acolo, trebuia sa stie regulamentul.

Dovezi (screenshot-uri): IdRIp.png

#Nu vad de ce marturiile oamenilor din staff nu ar fi luate in considerare, din moment ce ei nu au nici un motiv sa-ti faca rau.

##Nu crezi ca esti cam obraznic, cum ti-am spus si in joc? Vrei sa stau cu mana pe f8? Asa vrei sa joace omu' cu tine? La fel ca in hitman, trebuie sa stea cineva sa-ti faca poze ca sa te potolesti, pana nu esti sanctionat nu te lasi.

###Normal mi s-ar parea sa-mi si recuperez materialele, dovada ca materialele mele EXISTAU:

####Liderii hotarasc daca dovezile mele sunt insuficiente, nu tu.

Link to comment
Share on other sites

JustinPa.

Dovada ca eu am tras in tine?Imi pare rau, trebuie dovada, nu vorbe sau martori.Faci poze.Si eu am fost demis din Hitman Agency pe dovezi, vorbele n-au fost de ajuns.Eu mi-am facut datoria si am dat wanted.Dovezile tale sunt insuficiente.

#Pare rau, vreau dovezile.Te rog sa nu vorbesti despre Hitman Agency ca nu esti in tema :D.Eu trebuia sa stau cu degetul pe F8.

##Pare rau, se merge pe dovezi, nu pe vorbe :).

ZzooM

Nu era war acolo?De-asta e moses martor in plangerea lui JustinPa?Erau si DNB si Grove acolo, era clar war :).

WJu0w.png - Uita-te pe minimap :).Daca au reusit sa fuga nu am ce iti face :).

Edited by LoLz0r
Link to comment
Share on other sites

JustinPa.

Dovada ca eu am tras in tine?Imi pare rau, trebuie dovada, nu vorbe sau martori.Faci poze.Si eu am fost demis din Hitman Agency pe dovezi, vorbele n-au fost de ajuns.Eu mi-am facut datoria si am dat wanted.Dovezile tale sunt insuficiente.

ZzooM

Nu era war acolo?De-asta e moses martor in plangerea lui JustinPa?Erau si DNB si Grove acolo, era clar war :).

WJu0w.png - Uita-te pe minimap :).Daca au reusit sa fuga nu am ce iti face :).

Asa si ce daca era war?Cum a zis si in gov sa eliberam zona.Se vede si in ss-ul tau patratelul mov care o ,,tulea"...Haide sa nu se ascundem sub deget.

Link to comment
Share on other sites

32.Agentii F.B.I vor avea dreptul de a interveni imediat , dupa /gov-ul de somatie, se acorda wanted’ul necesar celor ce participa la war . Cei care se predau , NU vor fi omorati ci arestati si dusi la sectie . Niciun membru al fortelor de ordine nu va trage inainte de somatia de la inceput .

Explicatii din partea liderilor cum de acest individ a luat testele daca nu stie regulamentul FBI-ului ?

Link to comment
Share on other sites

Exista dovada ca am tras eu in JustinPa?Parca se merge pe dovezi :).Nu am tras in JustinPa, am acordat wanted doar :).

Daca ai ceva cu mine, ai mana libera sa vii sa ma demiti si de aici.Nu te opreste nimeni sa ma demiti ( nici daca ar vrea ).Succes :tiphat:!

Link to comment
Share on other sites

Exista dovada ca am tras eu in JustinPa?Parca se merge pe dovezi :).Nu am tras in JustinPa, am acordat wanted doar :).

Daca ai ceva cu mine, ai mana libera sa vii sa ma demiti si de aici.Nu te opreste nimeni sa ma demiti ( nici daca ar vrea ).Succes :tiphat:!

Crede-ma ca daca aveam ceva cu tine te demiteam fara sa mai cer explicatii de la lideri , sau sa-mi bat gura o ora degeaba cu voi pe /f ( si sa aflu spre mirarea mea ca am vorbit singur ora aia )

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: ZzooM

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Lolzor

Martori: JustinPA , Hitler , restu membrilor Ballas

O scurta descriere a situatiei: Se desfasura un war la deliver.Vin cops dau gov sa eliberam zona.Zis si facut...in urmatoarele secunde ma indepartam de deliver cand il vad in spate pe lolzor facand gaura in tastatura sa-mi vada numele si sa imi dea wanted.Puteti observa si din ss ca eram deja la o distanta fata de deliver si ma indepartam dar tot am fost ,,pocnit" de Lolzor.Sa inteleg ca govu-l acela nu mai are nici o valoare?

Lolzor iti inteleg frustrarea dar nu trebuie sa te razbuni pe mine..

Dovezi (screenshot-uri): XY0lN.jpg

LoLz0r - nu primeste nimic. S-a zis clar eliberati ZONA deliver. Prin zona se refera la tot ce este langa deliver + ca poate ti-a dat wanted la deliver si ai fugit 20 de metri si ai facut poza.

Numele tau în joc: JustinPA

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Lolz0r

Martori: moses, TheOne, Hitler, OgLoc, Maxtone, Godlike

O scurta descriere a situatiei: Am fost la war, toate bune si frumoase, primesc w pentru war si lolz0r incepe sa traga, omorandu-ma, fara somatie, fara nimic. Stiu ca o sa-mi aud vorbe cum ca nu am dovada ca el a tras, ca nu stiu ce. Dupa parerea mea nici nu-i nevoie tinand cont ca-i am martori pe moses (l-a vazut ca m-a omorat) si pe liderii fortelor de ordine (care au recunoscut ca membrii F.B.I au inceput sa traga). Cer o sanctiune, nu ma intereseaza scuzele de genul abia a intrat, a intrat acolo, trebuia sa stie regulamentul.

Dovezi (screenshot-uri): IdRIp.png

#Nu vad de ce marturiile oamenilor din staff nu ar fi luate in considerare, din moment ce ei nu au nici un motiv sa-ti faca rau.

##Nu crezi ca esti cam obraznic, cum ti-am spus si in joc? Vrei sa stau cu mana pe f8? Asa vrei sa joace omu' cu tine? La fel ca in hitman, trebuie sa stea cineva sa-ti faca poze ca sa te potolesti, pana nu esti sanctionat nu te lasi.

###Normal mi s-ar parea sa-mi si recuperez materialele, dovada ca materialele mele EXISTAU:

####Liderii hotarasc daca dovezile mele sunt insuficiente, nu tu.

LoLz0r - nu primeste nimic. Dovezile prezentate de tine sunt insuficiente. Poza ta arata ca ai primit wanted 3 de la LoLz0r(conform regulamentului), dar nu ca el te-a omorat.Nu pot sa ma iau dupa cuvintele unora, chiar daca e din staff sau nu, din moment ce nu exista dovezi concrete.Nu pot sa demit pe cineva doar ca asa a zis unul sau altul, stiti foarte bine ca reclamatiile fara dovezi = 0.

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: GriGoRaS

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: accwelle.

Martori:-

O scurta descriere a situatiei: am oprit sa ma duelez cu un rival si cand deodata primesc w4 pt cop atack fara nici un motiv.am incercat sa ii zic ca nu eu am tras sau ceva de genu dar el m-a omorat fara sa aibe vreun motiv ...

Dovezi (screenshot-uri): zvrggw.png

Edited by Grigoirc
Link to comment
Share on other sites

Bai omule ma faci sa ma enervez deja. Ti-am explicat destul de clar.. Tu poate nu stii care iti sunt RIVALII !! (Ballas, Mafia, SFR) nu cops. Eram cu JaGuAr si tu erai in spatele meu ai tras 3 gloante in masina ti-am dat wanted si te-am omorat. Vanatori ca tine am mai vazut. Se vede ca ai facut poza cand am venit spre tine. Il am martor pe JaGuAr ca ai tras in mine si nu sunt sigur dar si pe vTz care era langa tine. O sa-l intreb si pe vTz daca a vazut cand ai tras in mine, nu in el ! :banghead: :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Bai omule ma faci sa ma enervez deja. Ti-am explicat destul de clar.. Tu poate nu stii care iti sunt RIVALII !! (Ballas, Mafia, SFR) nu cops. Eram cu JaGuAr si tu erai in spatele meu ai tras 3 gloante in masina ti-am dat wanted si te-am omorat. Vanatori ca tine am mai vazut. Se vede ca ai facut poza cand am venit spre tine. Il am martor pe JaGuAr ca ai tras in mine si nu sunt sigur dar si pe vTz care era langa tine. O sa-l intreb si pe vTz daca a vazut cand ai tras in mine, nu in el ! :banghead: :tiphat:

1 Poti sa te enervezi cat vrei nu ma deranjeaza.

2 Ma luptam cu balls-ul nu am tras dupa tine

3 Chiar vreau sa vad o singura dovada cand eu tin doar arma indreptata spre tine sau colegul tau ...

4 Astept sa posteze vtz si dupa mai revin si cu alt ss sa vad cat de departe poti merge cu minciuna

5 DIn 2009 de cand joc daca am mai mult de 5-6 plangeri e grav ... deci poti sa te enervezi, vanator NU ma pot numi

PS: Plangerea ti-am facut-o pentru ca m-am saturat de cei ca tine, care din plictiseala sau din prostie isi bat joc de alti playeri...

Edited by Grigoirc
Link to comment
Share on other sites

Ba nene ce nu intelegi ca se izbise Jaguar in mine si ma uitam in spate spre el, si dupa te-am vazut pe tine ca ai tras in mine 3 gloante, vTz era la 20 metri de tine :|. Il rog si pe Jaguar / vTz sa posteze. :|

OK !!! Asteptam sa posteze ... dupa o sa revin cu alte ss !

Link to comment
Share on other sites

K, eu am trecut pe acolo si ma-am lovit de accwelle cu masina. Am vazut un grove si un ballas care parca se duelau, deci este posibil ca sa fi dat cateva gloante si in masina lui accwelle fara sa vrei ... si daca a fost asa, pratic ai tras in el... cu sau fara motiv.

Eu cam atat am avut de zis. Bafta

Link to comment
Share on other sites

' date='09 August 2012 - 22:08' timestamp='1344539296' post='6470484']

K, eu am trecut pe acolo si ma-am lovit de accwelle cu masina. Am vazut un grove si un ballas care parca se duelau, deci este posibil ca sa fi dat cateva gloante si in masina lui accwelle fara sa vrei ... si daca a fost asa, pratic ai tras in el... cu sau fara motiv.

Eu cam atat am avut de zis. Bafta

1 .. eram cu spatele nu aveam cum sa trag eu

2 .. da trageam dupa rival si el tragea dupa mine deci de la el ar fi fost gloantele nici de cum de la mine...dar e vorba si de cunostinte ... 2m7gt2e.png ...

3 .. inca astept dovada ca eu am tras in masina ... ultimult post astep decizia liderului ..

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am analizat atent situatia impreuna cu filtzeR am hotarat ca la cea mai mica greseala pe care o va face accwelle. in urmatoarele 2 saptamani sa fie demis. Pe langa asta el va mai primi si un avertisment. Caz inchis.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...