Jump to content
FashionVictim

Sex sau Dragoste?Ce preferati?

Recommended Posts

Guest Global Experience

Primele 5 minute pana-i dai chilotii jos e dragoste, 5 minute dupa ce te-ai terminat e ura si abia apoi iti revii, o iubesti la loc , deci .... sex :))

Link to comment
Share on other sites

Preferati sa faceti sex sau dragoste?

Care este diferenta ?

Sentimente implica "ambele actiuni". Diferenta fizico-chimica este 0.

Cum care-i diferenta? Cand faci dragoste f*ti lent.

Edited by Angel
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Preferati sa faceti sex sau dragoste?

Care este diferenta ?

Sentimente implica "ambele actiuni". Diferenta fizico-chimica este 0.

Cum care-i diferenta? Cand faci dragoste futi lent.

Foarte corect. Astia care ziceti ca faceti "dragoste" cu iubire si emotie ori sunteti prefacuti si vreti sa pareti niste tandri, ori nu stiu. Initiatorul threadului cred ca se referea la ce preferati, sex facut cu incetinitorul, eventual cu lacrimi de duiosie in ochi sau sex d-ala salbatic cu urcat pe pereti, cand nu te mai gandesti 'vaaaai, iubiiiii, ahhhh cat de mult te iubeeeesc' si alte balarii. Prefer sa nu fiu ipocrita, se subintelege ce parere am despre asta. Plictisitorilor.

Link to comment
Share on other sites

Cum care-i diferenta? Cand faci dragoste futi lent.

Aparent unul dintre cele mai proaste argumente in topicul asta. Si dupa tine urmeaza toti care au reusit sa lege doar un cuvant cu un emoticon zicand doar ce prefera fara sa dea un argument sau doua.Trist.

Alt topic ajuns aka "pentru plus unu"

#Zurlia, ceea ce spui tu e cam deplasat si cred ca ai inteles gresit, tema topicului e pusa bine, trebuie doar sa fii pe lungimea necesara de unda. Citeste pe prima pagina primele 10 reply-uri si ai sa vezi argumentele potrivite acestui topic. Sex reprezinta actul intim intretinut intre doua persoane (lasam deoparte ca pot fii si mai multi). Dragoste este un sinonim pentru sex pe care il folosesc cei care vor, cei care isi aleg altfel vocabularul. Faptul ca unii aleg ca actul acesta sa fie cu urcat pe pereti si mai hardcore s.a.m.d. este doar alegerea lor, pe placul lor, pe relatia lor si cum se inteleg si vor ei lucrurile;

Daca ar fii sa reproduc logica ta as spune (si imi cer scuze): "te besi sau tragi vanturi?" care e diferenta? ... sper ca m-am facut inteles.

Have a nice day!

Link to comment
Share on other sites

Prefer dragostea. Sentimentele fata de partener face ca intensitatea actului intim sa fie extrem si orgasmul la cote maxime. Fiecare atingere, suflare, mimica.. te excita. Si te face sa n-ai retineri in pat. In timp ce la actul sexual gandesti egoist[doar la placerea ta].. facand dragoste te gandesti la placerea partenerului/partenerei. Asta e diferenta. :)

Cat despre sex..cu certitudine nu iti permiti sa adopti anumite gesturi in pat [ca, cand faci dragoste]. Faci sex.. ai marcat..si ai plecat.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...