Jump to content
FashionVictim

Sex sau Dragoste?Ce preferati?

Recommended Posts

dragoste.

avand in vedere ca le consider acelasi... si ca trebuie sa se stie doar contextu referitor cu cine ai facut ... pentru mine e tot una ca o fac cu persoana iubita, sunt sinonime.

unii ar considera si au parerea ca sex o faci cu cea de pe colt iar dragoste cu iubita. Eu nu fac nimic cu vreuna de pe colt asa ca orice fac e cu persoana iubita... deci

Edited by Persanu
Link to comment
Share on other sites

dragoste.

avand in vedere ca le consider acelasi... si ca trebuie sa se stie doar contextu referitor cu cine ai facut ... pentru mine e tot una ca o fac cu persoana iubita, sunt sinonime.

unii ar considera si au parerea ca sex o faci cu cea de pe colt iar dragoste cu iubita. Eu nu fac nimic cu vreuna de pe colt asa ca orice fac e cu persoana iubita... deci

Nu poti sa spui "merg la curve sa fac dragoste"

Sex= tragere si atat

Dragoste= sentimente, pasiune....

Link to comment
Share on other sites

Nu poti sa spui "merg la curve sa fac dragoste"

Sex= tragere si atat

Dragoste= sentimente, pasiune....

cand spui "merg la curve sa fac ..." o spui pe romaneste cu cuvantul care incepe cu F. si da suna a altceva respectiv reprezinta.

de cand se stie actul in sine se numeste sex; prin acest nume se reprezinta... nu e bine si e gresit sa se considere un cuvant urat sau ca reprezinta ceva fara pasiune , s.a.m.d.

:* Love you :wub:

Link to comment
Share on other sites

ca sa evitam discutiile de semantica legate de subiectul "sex = dragoste", hai sa stabilim prin conventie ca sex = actul sexual fara a implica sentimente, pasiune, whatever, iar dragoste = actual sexual care implica sentimente, pasiune, etc. ok? :) probabil la asta se referea si initiatorul topicului.

Link to comment
Share on other sites

Preferati sa faceti sex sau dragoste?

Care este diferenta ?

Sentimente implica "ambele actiuni". Diferenta fizico-chimica este 0.

Diferentele ti s`au prezentat m`ai sus , nu este una si aceiasi chestie ... Sex ma pot duce sa fac si pe centura cu o vagaboanta dar dragoste faci cu iubita ...

Nu cred ca pui sentimente atunci cand faci sex cu o persoana pe care o cunosti de 5 minute

Link to comment
Share on other sites

ca sa evitam discutiile de semantica legate de subiectul "sex = dragoste", hai sa stabilim prin conventie ca sex = actul sexual fara a implica sentimente, pasiune, whatever, iar dragoste = actual sexual care implica sentimente, pasiune, etc. ok? :) probabil la asta se referea si initiatorul topicului.

Dupa parerea mea nu este corect ce spui... asta e doar opinia ta. Actul in sine , cu ori si cine ar fi, se numeste si se defineste prin cuvantul Sex... nu poti sa o prezinti sub forma ca e ceva lipsit de sentimente pasiune... Fiecare are principiile lui. Atata timp cat asa se numeste nu fac diferenta deoarece eu personal doar cu o persoana o fac si o voi face, de asta le consider aceleasi , dar tu de exemplu daca nu ai aceleasi principi cu mine poti sa iti fixezi ca sexu inseamna [...] fara pasiune, sentimente.

compara daca fac un topic "ce preferati" si incep cu "va place sa Mancati sau sa va Hraniti" .... este pe aceeasi lungime de unda.

Link to comment
Share on other sites

ca sa evitam discutiile de semantica legate de subiectul "sex = dragoste", hai sa stabilim prin conventie ca sex = actul sexual fara a implica sentimente, pasiune, whatever, iar dragoste = actual sexual care implica sentimente, pasiune, etc. ok? :) probabil la asta se referea si initiatorul topicului.

Dupa parerea mea nu este corect ce spui... asta e doar opinia ta. Actul in sine , cu ori si cine ar fi, se numeste si se defineste prin cuvantul Sex... nu poti sa o prezinti sub forma ca e ceva lipsit de sentimente pasiune... Fiecare are principiile lui. Atata timp cat asa se numeste nu fac diferenta deoarece eu personal doar cu o persoana o fac si o voi face, de asta le consider aceleasi , dar tu de exemplu daca nu ai aceleasi principi cu mine poti sa iti fixezi ca sexu inseamna [...] fara pasiune, sentimente.

compara daca fac un topic "ce preferati" si incep cu "va place sa Mancati sau sa va Hraniti" .... este pe aceeasi lungime de unda.

da, corect. dar mai citeste-mi o data postul. am zis ca e o CONVENTIE (="Principiu admis în mod tacit ?i ipotetic pentru comoditatea descrierii sistematice."). tu dezbati o problema de semantica in loc sa dezbati una de principii...

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Dragoste. Clar. Si Raspicat. Si resuscitat. in pat. Langa Pat. Oriunde. Oricum.

Daca exista pasiune , iubire adevarata, atunci e dragoste ....orice aduce placere ambilor parteneri e permis....un rasfat reciproc unde timpul se opreste iar lumea devine un mare hau nesemnificativ, un simplu spectator mut si legat de scaunul lui, ascultand armonia a doua inimii ce isi coloreaza pasiunea ....

Sexul e doar un pen*s ce umple un vag*n ...sau alte orificii....simplu, sec....

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...