Jump to content
AStoria

Sex de la prima intalnire ?

Recommended Posts

O femeie greu de cucerit,care nu se lasa 'prada' imediat ,  intotdeauna va starnii pasiunea partenerului din ce in ce mai mult iar intr-un final va iesi ceva frumos.

 

1. Ai dreptate aici, dar ai grija...nu te juca cu rabdarea barbatului....in plus ti-l poate fura una mai usuratica ca tine! si in plus de ce ar sta un barbat mai mult dupa fundul tau...daca poate gasi unul mult mai repede?

2. Cat despre bolii, exista prezervativ fetelor care e foarte sigur, si tot odata sex-ul oral care e sigur ( aviz amatoarelor prin sex oral nu se ia SIDA! )

3. Incercati sa nu va mai da-ti asa perfecte/increzute, pentru ca  se gaseste alta sa-i satisfaca dorintele, daca unele dintre voi sunteti prea incuiate..

4. Si nu in ultimul rand, nu stiu daca SIDA e mai temuta decat unul care poate da cu masina peste tine pe trecerea de pietoni si mori virgin...asa ca lasa-ti teoriile, va recomand practica mai mult!

 

ON TOPIC : Sunt de acord cu sex-ul la prima intalnire, dar chestia asta cred ca depinde de ambele persoane...se pare ca multe fete de aici nu au inteles bine topicul, fetelor, e vorba doar de sex, si NU de o relatie de durata....daca nu faci sex la prima intalnire inseamna relatie de durata fara sex :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

O femeie greu de cucerit,care nu se lasa 'prada' imediat ,  intotdeauna va starnii pasiunea partenerului din ce in ce mai mult iar intr-un final va iesi ceva frumos.

 

2. Cat despre bolii, exista prezervativ fetelor care e foarte sigur, si tot odata sex-ul oral care e sigur ( aviz amatoarelor prin sex oral nu se ia SIDA! )

Fals. Exista o gramada de boli care se pot lua chiar si cu prezervativ, mai informeaza-te. E posibil chiar sa ai una si sa nu se manifeste (candidoza, de exemplu), asta nu inseamna ca nu exista. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Citesc si ma minunez...pe pagina 1 totul ok....topicuri daca s-a intamplat de la prima intalnire...pe pagina 2 insa de la postul zuriliei,inclusiv,numai "doctori" domn'le,apoi hai sa dam +1 ca zice bine....( off topic clar)...

Zurlia,lasa fata bolile,ca alea le poti lua si de la prietenul tau,poate omu calca stramb.

Uite cum sta treaba,(zurlia si celor cu +1),daca tu ,sa zicem,esti singurica si mergi in club sa te distrezi...tu te arunci la unu in brate care miroase a traspiratie,care poarta cizme...care nu stie sa scoata un cuvant,care e vai de mama lui? iti spun eu ca nu,si bolile de care tu vb sunt mari abureli sa te scuzi,nu ca ai fii facut-o,ci doar sa vedem noi ca voi fetele nu faceti sex de la prima intalnire,ca nu faceti sex ca e necunoascut...aloooo fetili...sa va invat eu? Primul lucru e agatatul,sau voi nu stati de vb si doar va uitati unul la altul ...credema ca primul lucru te uiti-- cum e imbracat...ce iti poate oferii in club..cat de macho este,cati bani sparge omul ...(adica are sau nu bani)...stati de vb..dans...provocator...chestii ce masinuta..bmw,audi.mercedes are...si dupa ora 4.00 dim daca totul corespunde clar SEX...si da..de la prima intalnire.

Sper sa intelegi ca nu am nimic cu tine...dar nu imi venii cu chestii de bolii..,ca prezervativele sunt aiurea,degeaba,fara sens...corect, te poti imblonavii si cu prezervativ...sa zicem undeva la 10%...zic eu..nu-s medic sau ministrul sanatatii sa stiu cifrele exacte. Tin sa te felicit ca esti o fata la locul ei,la chestia ca tu nu faci sex daca nu esti implicata intr-o relatie,dar nu toate sunt ca tine.

Am fost la cluburi...am vazut...am facut...am fost la chefuri de oameni cu bani...tineri..majoritatea necasatoriti...si da tata..sex dupa o bauta si dansuri care mai de care...clar SEX...ce e asa de grav in a face sex la prima intalnire? Se cheama "agatat",totul depinde de fata,ce si cum gandeste...cum a fost crescuta...dar aici deja intram in alte conceptii....

Acum spune-mi tu...de ce voi,fetele,cand plecati in oras,club,disco...cu fustite care mai de care mai scurte...sa se vada tot? doar sa fiti sexy? sau sa agatati pe "ai" mai cu banii de pe acolo? aaa aaa cum e...cel putin asa este in ziua de azi...daca unu arata ca si dracu,sau poate mai urat...daca are audi...euro...nu conteaza ce si cum gandeste...Sunt destule pitzii pe drumurile noastre.

Acum sa revin la topic...eu fiind casatorit...nu poate fii a 2 intalnire...si prima se intampla numai daca se incheie cu SEX NEBUN :sex: .....Cred ca asa se intampla la toti cei insurati......nu sunt eu macho...nu sunt gigolo...dar..slava domnului...nu ma plang.... :->

 

Angel nu cred ca e bine sa bagi familia in acest topic....fiecare da raspunsul la mare aintrebare...daca au facut sex de la prima intalnire...nu de familie era vb aici...parca. Intrebare!!! Cadn ai fost singura,in adolescenta ta...ai facut sau nu...? sau te gandeai la familie? Soprano tata...daca nu faci sex de la prima intalnire...si se lasa greu...acel lucru..devine RELATIE de durata. CLar ca buna ziua

Edited by SefdeSat22
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu exista barbat pe aceasta lume care sa se fi prezentat la o intalnire, fie ea si prima, fara sa se gandeasca macar o secunda la sex (mai ales daca femeia este foarte atractiva).

Şefule, o mare parte din răspunsul meu este dat în fraza de mai sus.

 

Că am completat cu fraza de mai jos, deşi nu era necesar, aşa am considerat că e bine.

Eu unul am invatat ceva  "cu cat o femeie se lasa mai greu de convins, cu atat actul sexual va fi mai fain". In concluzie,  desi poate mi-ar placea, as fi dezamagit daca o femeie (pe care eu o plac,  chiar daca o vad pt prima data ) ar deveni prada mea de la prima intalnire.

 

Nu am spus că aş refuza, nu văd unde ar fi problema dacă aş face sex de la prima întâlnire, doar că aş fi vigilent în ceea ce  priveşte partenera.

Nu putem gândi toţi la fel, putem spune ce vrem atâta timp cât avem bun simţ si suntem on topic.

Link to comment
Share on other sites

Șefule, șefule.

 

Sunt de modă mai veche, prefer să merg la un film decât la un club sau disco. Cu sinceritare îți spun șefule, niciodată nu m-am aventurat, am avut anumite rețineri, chiar dacă am avut toată libertatea (eu rămânâd orfană de părinți, copil fiind).

N-am putut și nu pot concepe, cum să faci sex cu un străin, cum? Nu știu cum sunt altele (sincer nici nu mă pasionează), dar eu nu pot concepe să-ti dezvălui trupul în fața unui necunoscut doar de dragul plăcerii și nebunii de moment.

Îți poți da seama că dacă n-am facut-o până la 30 de ani de acum înainte slabe șanse. (Dar bat în lemn, nu se știe ce mai îmi rezarvă viitorul)

 

Și îi dau dreptate Zurliei, cele mai multe boli genetice se transmit în urma sexului la prima întalnire (cu sau fără prezervativ). Sunt anumiți viruși care sunt mai mici decât porii prezervativului, drept concluzie, trec de așa-zisa protecție.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si de la a 2-a intalnire nu ii iei sau nu pricep? Is virusi de sex la prima intalnire ?

 

Am mai raspuns odata. Sexul la prima intalnire poate sa fie din cauza alcoolului, poate ca fata sa treaca printr-o perioada proasta. Daca o mai suni si de a 2-a zi se poate transforma chiar intr-o relatie de durata.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si de la a 2-a intalnire nu ii iei sau nu pricep? Is virusi de sex la prima intalnire ?

 

Am mai raspuns odata. Sexul la prima intalnire poate sa fie din cauza alcoolului, poate ca fata sa treaca printr-o perioada proasta. Daca o mai suni si de a 2-a zi se poate transforma chiar intr-o relatie de durata.

Exact la asta ma gandeam eu acum..

 

Poti sa stai cu o fiinta cat de mult posibil pana sa faceti sex, sa crezi ca o cunosti la perfectie (dpdv al igienei) si tot poti sa dai de o boala...

Argumentul cu boala mi se pare aiurea...

 

Din punctul de vedere al baietilor e clara treaba, toti ar face sex la prima intalnire dar, eu unul ma gandesc.. daca una vrea sa'mi sara in maciuca de la prima intalnire cu mine, ce ma asigura ca nu a facut asa si cu altul/altii. Asa iti dai seama de tipul de femeie cu care ai de-a face.. Genul asta de jitii imi displac total si chiar cunosc una sau doua..

Personal sunt mai pudic si nu m-as baga in asa ceva de la prima intalnire, plus ca imi plac aiurelile cu trandafiri, lumanari si muzica romantica...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Salutare, da am facut sex de la prima intalnire. Nu cred ca exista barbat sa nu-si doreasca sex de la prima intalnire (de acord cu fraza lui Soprano de mai sus). Femeile si barbatii se gandesc in egala masura la sex diferenta este ca barbatii o arata mult mai direct decat femeile deoarece la ele, exista teama de a parea intr-un fel sau altul fata de societate. Chiar daca o femeie ar spune din toata inima ca ea nu a facut si nu va face sex de la prima intalnire, cu siguranta undeva in mintea ei si-ar dori sa faca pentru simplul fapt de a vedea cum este. Totul este o masca dupa parerea mea si un joc, in care, mai devreme sau mai tarziu tot la sex se va ajunge. Intr-o mica masura sunt de acord si cu Zurila, dar o femeie nu isi poate da seama daca este sau nu greu de cucerit totul consta in aptitudinea barbatului de a spune si de a face ceea ce trebuie pentru a "izbandi" :).  

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Si de la a 2-a intalnire nu ii iei sau nu pricep? Is virusi de sex la prima intalnire ?

 

Am mai raspuns odata. Sexul la prima intalnire poate sa fie din cauza alcoolului, poate ca fata sa treaca printr-o perioada proasta. Daca o mai suni si de a 2-a zi se poate transforma chiar intr-o relatie de durata.

Exact la asta ma gandeam eu acum..

 

Poti sa stai cu o fiinta cat de mult posibil pana sa faceti sex, sa crezi ca o cunosti la perfectie (dpdv al igienei) si tot poti sa dai de o boala...

Argumentul cu boala mi se pare aiurea...

 

Din punctul de vedere al baietilor e clara treaba, toti ar face sex la prima intalnire dar, eu unul ma gandesc.. daca una vrea sa'mi sara in maciuca de la prima intalnire cu mine, ce ma asigura ca nu a facut asa si cu altul/altii. Asa iti dai seama de tipul de femeie cu care ai de-a face.. Genul asta de jitii imi displac total si chiar cunosc una sau doua..

Personal sunt mai pudic si nu m-as baga in asa ceva de la prima intalnire, plus ca imi plac aiurelile cu trandafiri, lumanari si muzica romantica...

 

Hmm. De ce să nu iei în calcul captarea unei boli în urma unei aventuri cu o străină? Înainte să te gândești la plăcerea carnală, gândește-te întâi la sănătate. Fiindcă o partidă de sex ține 1h - 2h. Dar o boală genitală poate să te umbrească toată viața.

 

Cunoaște-ți întâi partenera și mai apoi penetrează-o. -_-

N-am nimic cu sexul făcut la prima întâlnire atât timp cât protecția față de o boală genitală este 100% (deși anumite boli trec prin porii prezervativului, viruși fiind mai mici ca porii acestuia).

Eu una nu mă aventurez, nu îmi place să mă arunc cu capul înainte doar că mă atrage din punct de vedere sexual.

 

Ca un sfat: Folosiți prezervativ de bună calitate, preferabil mai mari, ca riscul cedării să fie minim. Prezervativele ieftine sunt de proastă calitate (si mai subțiri în textură, deci riscul ruperii în timpul contactului sexual este ridicat).

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca sex nu , insa dragoste da ... Dupa ce vorbesti cu persoana respectiva anumite lucruri si amandoi sunteti dornici sa va vedeti .... sa zicem ca stati si la o distanta de sute de kilometri unul de celalalt ... = > sunt sanse destul de mari sa se ajunga la dragoste ..

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca sex nu , insa dragoste da ... Dupa ce vorbesti cu persoana respectiva anumite lucruri si amandoi sunteti dornici sa va vedeti .... sa zicem ca stati si la o distanta de sute de kilometri unul de celalalt ... = > sunt sanse destul de mari sa se ajunga la dragoste ..

 

Asta nu inseamna ca daca vorbesc cu o persoana la telefon si ma atrage nu inseamna neaparat ca trebuie sa se ajunga si la dragoste. Si ce daca ar fi la sute de km nu mi se pare normal de la prima intalnire.

Link to comment
Share on other sites

Intotdeauna sex la prima intalnire. Iar cu BTS si cu ciupercile, prietene, cine-ti cere sa nu te protejezi decat prostia din tine ? Folosesti prezervativ si SPERMICID, ai sanse de 1% sa iei ceva bts prin cele 2 metode contraceptive combinate. Si nu, nu trebuie sa ai o relatie cu cineva ca sa faci sex, e pur si simplu o aventura, o nevoie de relievare a stresului si a tensiunii sexuale. QED. 

 

 

 

PS: normal ca daca iti gasesti pe unu/una care din start cand te apropii de el/ea pute a transpiratie/picioare/gura i-ati gandul de la faptul ca ala se ingrijeste activ de corpul lui.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...