Jump to content
AStoria

Sex de la prima intalnire ?

Recommended Posts

Da , ati citit bine titlul topicului , ati patit sa faceti sex de la prima intalnire , sau ma rog sa abordati o fata si in aceea zii sa vorbiti cu ea si dupa sa-i intrati ''mai mult in gratii'' . Da , cum , de ce , unde , cand ? Raspundeti si daca doriti scrieti si o mica povestioara . (asupra experientei) ^_^

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am 15 ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala (si nici nu cred ca o voi incepe in urmatorii 3/4 ani) insa totusi mi se pare foarte tare sex la prima intalnire. Cel putin asta este visul oricui , sa o intalnesti , sa o 'seduci' si sa o arunci in pat.

Asta va fi singura varianta , cand imi voi incepe viata sexuala ca lumea va voi explica in amanunt (de la brâu in sus) cum a fost. :right:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am 15 ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala (si nici nu cred ca o voi incepe in urmatorii 3/4 ani) insa totusi mi se pare foarte tare sex la prima intalnire. Cel putin asta este visul oricui , sa o intalnesti , sa o 'seduci' si sa o arunci in pat.

Asta va fi singura varianta , cand imi voi incepe viata sexuala ca lumea va voi explica in amanunt (de la brâu in sus) cum a fost. :right:

Hmm, poate ca e visul oricui (al meu nu, intelegeti de ce imediat) dar majoritatea acestora sunt de partea masculina a baricadei. Nu sunt multe fete carora sa le placa asta si parca nici nu m-as avanta ca orbul fara sa stiu de ce dau atunci si ce iau dupa. "Asta va fi singura varianta" - adica esti virgin si asa vrei sa iti incepi viata sexuala, prin sex la prima intalnire? Sau nu a fost exprimarea ta clara si am inteles eu altceva.

Topicul asta ar avea potential, dar cand multi se intreaba daca sa o sarute la prima intalnire, parca nu prea mai are.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Probabil ca prima intrebare pe care ar trebui sa ne-o punem ar fi ce exact isi doreste barbatul de la femeie, ce fel de relatie doreste sa aiba cu ea. Daca el isi doreste o viitoare sotie, o mama pentru copiii lui si tot asa, mai mult ca sigur ca va fi reticent in privinta unei femei care accepta sa faca sex din prima.

Sa raspund. Categoric Nu

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

' date='02 September 2010 - 22:44' timestamp='1283456682' post='5332072']

Probabil ca prima intrebare pe care ar trebui sa ne-o punem ar fi ce exact isi doreste barbatul de la femeie, ce fel de relatie doreste sa aiba cu ea. Daca el isi doreste o viitoare sotie, o mama pentru copiii lui si tot asa, mai mult ca sigur ca va fi reticent in privinta unei femei care accepta sa faca sex din prima.

Sa raspund. Categoric Nu

Daca ea se lasa pagubasa de la prima intalnire e clar ce ''casa'' iti faci cu ea .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Un topic interesant :> . So, mi s-a intamplat sa intalnesc pe cineva dispusa de asta, mi s-a intamplat sa fiu la prima intalnire cu doua, dar ce am facut? N-am facut nimic, pentru ca m-am gandit mai bine, daca sa le abordez sau nu. Daca le abordam si le dadeam de inteles ceea ce vroiam existau 2 posibilitati: 1. Acceptau . 2 Ma respingeau . Daca acceptau, ma simteam bine pentru o seara. Daca ma respingeau, ma simteam nasol fata de ele, si fata de mine pentru mult timp, si mai ales fata de cine ne-a permis sa pot sta cu ele in acea camera. Totusi, mi s-a intamplat acum 2 ani, cand am cunoscut o fata intr-un parc. Ne-am placut, si i-am zis sa mergem in alta parte unde sa nu ne mai vada toata lumea cand ne sarutam. Initial i-am propus sa ne plimbam prin padure, apoi i-am zis daca ar fi mai bine sa mergem la mine acasa, ca nu ne-ar deranja nimeni, pentru ca eram singur acasa. Ea a acceptat, si... Probabil nu merge mereu chestia asta, doar o data am reusit, si cred eu si fiindca atunci cand am fost cu ea in parc si ne-am sarutat, am reusit sa o excit la maxim prin atingeri, porbabil si ea si-a dorit sa o facem cand i-am zis sa mergem la mine acasa. Sau alta explicatie, o fi fost panarama si eu nu o cunosteam :-??

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu, dar este ceva pefect normal.

Si fetele ca si barbatii se pot duce in club cu gandul la o aventura de o noapte.

Oricum nu cred ca te poti astepta la o relatie de lunga durata dupa un 1 night stand decat foarte rar.

Sunt fete care au trecut printr-o relatie de lunga durata si acum vor sa isi traiasca viata, de obicei fete de peste 25 ani care vor doar pe cineva de care sa se " foloseasca". Mai sunt si fete care tocmai s-au despartit de prieten si vor sa si-o traga cu primu pe care il intalnesc pentru a trece peste. Sau o fata este virgina si vrea sa scape de acest lucru care a devenit un complex.

Nu cred ca sunt diferente mari intre sexe aici doar ca barbatii sunt folositi mai mult de fete decat invers.

Intrebarea este daca ai f..o tu pe ea sau ea pe tine?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am 15 ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala (si nici nu cred ca o voi incepe in urmatorii 3/4 ani) insa totusi mi se pare foarte tare sex la prima intalnire. Cel putin asta este visul oricui , sa o intalnesti , sa o 'seduci' si sa o arunci in pat.

Asta va fi singura varianta , cand imi voi incepe viata sexuala ca lumea va voi explica in amanunt (de la brâu in sus) cum a fost. :right:

Cu mentalitatea asta, sigur mai astepti cel putin 2-3 ani pana iti incepi viata sexuala. Tine cont ca majoritatea femeiilor sunt perverse (ipotetic vorbind), parca iti citesc gandurile, iar tu daca stai cu gandul numai la "hai cand facem sex odata", iti vor da cu flit imediat.

Cat despre mine, sunt mai old school... Dar daca fata doreste de ce nu? Cel putin o las pe ea sa dea primul pas.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

e naspa dupa, ca-n ultimii 2-3 ani mi s-a intamplat de peste 10 ori asa ceva si a 2-a zi ori nu-mi placea fata, ori imi placea dar nu ma placea ea LOL

primele dati a fost fun and games, fut & pa, apoi a devenit cam de cacat

ideea e ca sansele-s mici sa poti continua o relatie cu o fata dupa sex la prima intalnire (n-am zis ca nu-s sanse! -> pentru ala care e retardat si vrea sa ma contrazica.)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ideea e ca sansele-s mici sa poti continua o relatie cu o fata dupa sex la prima intalnire (n-am zis ca nu-s sanse! -> pentru ala care e retardat si vrea sa ma contrazica.)

Depinde si de fata si cum ati inceput relatia, chiar daca e sex la prima intalnire. Daca e cum zici tu "Fuck & Go", slabe sanse.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da de ce nu... dar eu o consider aventura.. daca ajungi in pat in aceasi zi in care ai cunoscut-o e clar ca nu veti ajunge chiar departe.... tocmai de aia o numesc aventura...

V-ati vazut v-ati placut, v-ati pac-pac gata.. fiecare pleaca fericit si viata isi continua drumul.:) Mi-e mi-ar placea si as accepta sex la prima intalnire.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Tind sa zic ca e adevarat .

Sau daca faci o relatie nu tine.

Sunt si acele 1% cazuri in care e o atractie mare sau in consecinta unor circumstante favorabile pica desi in mod normal nu ar face-o.

Oricum, rare acele situatii.

And....why bother in analyzing the situation ? Go for it, have fun. :photo:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu mi se pare o chestie asa rea, la mine dupa asta nu m-ar prea prine si o relatie dupa decat daca arata foarte bine si ma atrage intr-un fel daca arata doar bine si nu ma artage in niciun fel nu merita o relatie dar o aventura nu strica, am patit asta o singura data si "relatia a durat 4 zile dar nici nu mi-as fi dorit sa tina mai mult ....

Si mai este o chestie daca fata face prima miscare si daca mai arata si bine e cam greu de refuzat dar ca sa faci tu prima miscare la o chestie de gen nu prea mi se pare ideal, daca ea nu ar vrea sar putea sa te faci de ras urat de tot exceptand cazurile in care se consuma ceva inaite ( alcool/altceva) atunci nu da gres oricine ar incerca sta :)) bine depinde si de cantitati.... dar oricum ..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

E ceva ce trebuie sa experimentati..Nu stiu dupa ce judecati voi dar poate si ea vrea tot doar o noapte de la noi,sau fata poate sa nu fie asa inhibata si mai sigura decat alte fete,respectiv unele nu si-o trag de la prima intalnire pentru ca nu au incredere in ce "pot" la pat,si mai bine stai sa ma iubeasca si dupaia vede ca nu sunt buna la pat ca oricum nu are ce sa mai faca ca "prostu" ma iubeste gen.Eu am avut parte si nu regret,nici nu le judec,cu una dintre ele am avut relatie de aproape 4 luni.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca nu prea avem multe fete pe forum si cele pe care le avem sunt destul de pudice incat sa discute una alta pe aici vin totusi cu intrebarea , ati face sex de la prima intalnire ? , baietii ce parere aveti despre fetele care fac asta ? :)

Eu nu am prejudecati fata de fetele care fac asta , am si avut relatie de durata care s'a "intemeiat" asa ..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

N`am nimic cu fetele astea care fac sex de la prima intalnire ,dar parerea mea e ca te`ar insela la fel de repede :)) , eu daca fac sex de la prima intalnire relatia cred ca dureaza cel mult 2 saptamani ca am obtinut ce am vrut foarte simplu ca sa zic asa si n`ar mai avea rost sa continuam :))) .

Link to comment
Share on other sites

Guest pensioNAR

Depinde de varsta.

Cand esti in liceu sau in facultate mai prinzi ocazii de genul asta dupa aia o ocazie din asta se numeste noroc.

cateodata se numeste club + betie = sex din prima pe felie

si ca sa fiu on-topic , nu am nimic cu ele , chiar le urez distractie placuta , sa ma contacteze genul asta de fete xD !

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...