Jump to content
Razvan

Mafia 13 - Masina timpului

Recommended Posts

deci sa inteleg si eu cum se joaca chestia asta ...

1. te iei dupa primul care voteaza

2. acuzi pe oricine numai sa iesi tu nevinovat

3. daca esti acuzat te faci ca ploua

Am inteles bine? Sa stiu pentru data viitoare :)))

Nu ma iau dupa mine. Comportamentul tau ciudat te da de gol, si din cate am inteles ai si arma.Altceva mai bun nu avem. Nu stiu daca ti-ai intrat in rol sau asa esti si in real life!

Link to comment
Share on other sites

Guest ForumistuMascat

and btw, nu iau apararea nimanui, asta nu ma face suspect daca cumva vreti sa credeti asta, incerc doar sa previn unele chestii ( care daca sunt adevarate, nu e vina mea, oricum ati actionat gresit )

da.. am venit din boschetul de urzici, pt ca partenera mea mafioata e acuzata, te auzi amice? vroiai sa intru si eu in discutii despre bufnite si alte tampenii ? chiar tu ai zis ca preferi sa nu o faci, so do i, am mai fost pe aici mai des ca tine anyway

Nu am zis ca esti mafiot , ci doar ca ai aparut cam tarziu cu parerile :)

Stiu ce vrei sa zici in legatura cu actionatul gresit ...dar pana la urma doar asa vom putea sti ...moare cineva si ne dam seama in legatura cu mai multe persoane .

De ce Fallout ? Pentru cum a reactionat cand a fost votata ...era prea frustrata ca rolul ei ar putea fi demascat + ca are pistol .

Da , stiu , poate fi politist...dar poate fi si alt rol negativ ....Si totusi daca e politista , pe cine a investigat aseara ?

Iar daca nu e , atunci ce e ?:)

Eu pe asta am mers si sper sa nu ma insel .

Link to comment
Share on other sites

Nu ma iau dupa mine. Comportamentul tau ciudat te da de gol, si din cate am inteles ai si arma.Altceva mai bun nu avem. Nu stiu daca ti-ai intrat in rol sau asa esti si in real life!

ASA CUM? Chiar sunt curioasa.

Voi nu va lasati de intepaturi nici cand ne jucam ceva .. ce ar trebui sa fie funny.

Link to comment
Share on other sites

mascatule, uite ai dreptate, atunci de ce sa nu il sacrificam pe komisaru ? ii ti partea cumva? daca nu, n-ai nici un motiv sa ai retineri sa il votezi, atata iti spun.. pt ca fallout n-a actionat cu nimic gresit, in mare.

Link to comment
Share on other sites

Guest ForumistuMascat

mascatule, uite ai dreptate, atunci de ce sa nu il sacrificam pe komisaru ? ii ti partea cumva? daca nu, n-ai nici un motiv sa ai retineri sa il votezi, atata iti spun.. pt ca fallout n-a actionat cu nimic gresit, in mare.

Pentru ca mascatu` a aparut ca tapul ispasitor perfect , nu crezi ?

Link to comment
Share on other sites

ASA CUM? Chiar sunt curioasa.

Voi nu va lasati de intepaturi nici cand ne jucam ceva .. ce ar trebui sa fie funny.

Ai atras prea multa atentie, si la fel cum scris si alti colegi de forum, n-ai stiut sa te aperi - ai luat totul in bascalie.Eu tot cred ca tu esti un psihopat.

Eu de cine am fost supectat, de sinister? Si daca m-a suspectat sinister,ce? Investigatii ceva?

Link to comment
Share on other sites

Guest ForumistuMascat

a fost suspectat dinaine lui fallout, so chiar cred ca e pers potrivita pt sacrificare :)

Cine l-a acuzat ?

@Crazy -Si din asta reiese ceva sa stii :)

Insa doar pentru atat nu`mi schimb votul ...cel putin nu acum .

Stim despre FallOut ca are pistol ...despre komisaru nimic .

Ambii au fost acuzati si daca are importanta : komisaru a fost primul

I-am analizat replicile lui fallout de cand a fost votata si mi s-au parut suspecte :) .

Daca era politista ar fi dat o pista de continuare ..gen : o sa vedeti ca sunt pozitiva ,aveti grija la y ' ...ea a inceput sa se streseze aiurea :) .

Nu stiu , dar eu o vad pe fallout mai murdara sau cel putin la fel de murdara ca si komisaru .

Link to comment
Share on other sites

Guest ForumistuMascat

e a2a zi,ce dracu..linsam asa la ghici,fara dovezi fara nimic?

sunt deja dovezi despre comportamentul a doua persoane , pacat ca nu multi le vad :) .

Link to comment
Share on other sites

na bun ... tare m-am bucurat cand am inceput sa citesc primele posturi am vazut 3-4 suspecti.

Dar, din pacate, spre sfarsit, v-ati spart in 10.

I. aia 3 de la inceput:lancelot, superstar si komisar (enumerati de SiNister) ... singura modalitate prin care sa urmaresti 3 persoane este sa monitorizezi un loc comun, pe care la un momentdat fiecare dintre ei l-au vizitat (asa cum a mai spus cineva inainte). Acum in mintea mea am 2 scenarii:

PRIMUL: locul de intalnire este sediul mafiotilor: => toti trei mafioti - imi vine foarte greu a crede asa ceva ...

AL DOILEA: locul de intalnire a fost vizitat de urmatorii:

1. un mafiot

2. un doctor

3. si oricare alta persoana (cea salvata)

(acum nu stiu daca exista un asemenea rol, care sa aiba aceasta abilitate)

II. Urmeaza southboy si Falloutgirl - ii iau la pachet pt ca amandoi au un comportament similar, ambiguu, care nu prea au ca scop atragerea unor suspiciuni pertinente, ci mai mult, a unora de genu "ba astia vorbesc cam mult si distrag atentia" . Singura buba, ar fi pistolul pe care il detine fallout - care a fost cam imprudenta si putea evita cu usurinta aceasta acuza. As miza pe lipsa cunoasterii jocului -// oricum, nu-i de neglijat deloc - dar e ca la jocurile de carti (in caz ca nu pica): As`ul (fallout) oricum il fac - mai bine schimb culoarea.

III Ultimul, dar nu cel din urma, Komisarul (care se gaseste si la puncul I)

Ai atras prea multa atentie, si la fel cum scris si alti colegi de forum, n-ai stiut sa te aperi - ai luat totul in bascalie.Eu tot cred ca tu esti un psihopat.

Dintre toate cele spuse pana acum, replica asta mi se pare tipica pt un mafiot: "stiu ca sunt mafiot, dar uite ca mai e unu care a cazut de prost. + tragerea unei concluzii bazate pe o parere personala, fara prea mult substrat"

Cam asa vad eu lucrurile dupa cele petrecute pe aici.

Ar fi frumos daca unul din politisti ar putea sa-si argumenteze mai frumos ancheta, sau cei care voteze sa ne deschida mai bine ochii.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...