Jump to content
daimon

Superstitie la ora 11:11

Recommended Posts

Toti avem superstiti , ma rog , aproape toti . Chiar daca tu te mai uiti la ceas din cand in cand nu iti dai seama , si cand te uiti la 11:11 atunci iti amintesti ca te`ai mai uitat si ieri si ca e un semn rau / bun . Ia`o ca pe o parte buna , joaca la lotto :D

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Nagasaky' date='06 December 2010 - 03:31' timestamp='1291599111' post='5511792']

 @SouthBoy_Lucyo: Si Mos Gerila n-a trecut azi pe la tine?

Nu, pentru ca nu mai am baterie la ceas.

Nu pot observa cand ora fatidica spulbera realitatea de fantasme si prin urmare Mos Gerila este pe DN1, executa un control amanuntit la prostata unui ren pe nume Geta , faptura lapona nascuta la ora 11.11 pe data de 11.11, din 1 mama si 1 tata, avand acasa alti 11 frati si locuind pe Aleea Nasterii numarul 11 .

Curios , s-a nascut cu 11 degete la maini si 11 la picioare .

Mos Gerila asta...he's a twisted perv .... :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Nu cred in Mos Craciun

heiiiiiiiiiiii !

vezi ca Mosu' se uita si pe reply-urile copiilor obraznici

http://img257.imageshack.us/i/mosu.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Superstiti , eu nu cred . Mie mi se intampla zilnic sa ma scol din cauza unui mieunat sau a unei zgarieturi :blink: ( maybe devil ? ) si observ ca ma scoala pisica . Poate aveti puteri supernaturale :> , ghiciti ora la ceas mereu , va sculati si urlati la luna , aveti boala pe cifra 3 , 9 , 6 :> .

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdanel.rebirth

Va dau un sfat.Rugati-va ba faceti-va rugaciunea si 2-3 matanii inainte de somn si dimineata ... Va zic eu ca rezultatele sunt sigure...eu ma rog mereu la Dumnezeu si El ma apara de notele rele :)) si ma ajuta sa copiez la teze :X si multe alte chestii... Nu mai credeti in toate cacaturile...a si apropo...

6 ... 6 este numarul fiarei....scrie in BIBLIE ( nu mai stiu exact dar nu e un mit,e ceva adevarat )

Eu am o singura superstitie,cea cu pisica neagra care iti trece in fata ochilor.De obicei cand vad asa ceva,ma rog in gand si merg spre stanga...si nu mai am ghinion...ma rog... :)) i'm crazy :crazy:

Link to comment
Share on other sites

  La cate pisici mi-au taiat mie calea de cand am aparut pe lume si pana acum... daca le adun ar trebuii sa ma loveasca o racheta NASA pe trecerea de pietoni (Ar fi un ghinion destul de mare, nu?) . Si... nush... nu s-a intamplat. E ceva dubios la mijloc.  

Link to comment
Share on other sites

da trebuie sa il intorc,zile la rand,am boom,dolce intr-o camera de fiecare data 11:11 innebunesc...

#Da mor,pa :crybaby:

Nu apreciez aceste glume de balta...sincer.Daca vreti sa fiti smecheri fiti in alta parte

Dar topicul tau, ai stat sa te intrebi cum e ?( de balta )

facepalm1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mai treceti si voi pe la o biserica(nu doar pe langa ea) sau pe la un psiholog si spuneti-va fobiile. :despair:

Va dau un sfat.Rugati-va ba faceti-va rugaciunea si 2-3 matanii inainte de somn si dimineata ... Va zic eu ca rezultatele sunt sigure...eu ma rog mereu la Dumnezeu si El ma apara de notele rele :)) si ma ajuta sa copiez la teze :X si multe alte chestii... Nu mai credeti in toate cacaturile...a si apropo...

6 ... 6 este numarul fiarei....scrie in BIBLIE ( nu mai stiu exact dar nu e un mit,e ceva adevarat )

Eu am o singura superstitie,cea cu pisica neagra care iti trece in fata ochilor.De obicei cand vad asa ceva,ma rog in gand si merg spre stanga...si nu mai am ghinion...ma rog... :)) i'm crazy :crazy:

Daca ma rog la satan,se pune?

Link to comment
Share on other sites

Am o superstitie,de fiecare data cand ma uit la un film/serial/ma joc la calculator ma uit la ceas "instinctiv" si este 11:11 dar de fiecare data...inevitabil

Eu cred ca sunt numai aberatii toatea chestiile astea si nu cred in superstitii,noi sa fim sanatosi :happy1: .

Link to comment
Share on other sites

Va dau un sfat.Rugati-va ba faceti-va rugaciunea si 2-3 matanii inainte de somn si dimineata ... Va zic eu ca rezultatele sunt sigure...eu ma rog mereu la Dumnezeu si El ma apara de notele rele :)) si ma ajuta sa copiez la teze :X si multe alte chestii... Nu mai credeti in toate cacaturile...a si apropo...

6 ... 6 este numarul fiarei....scrie in BIBLIE ( nu mai stiu exact dar nu e un mit,e ceva adevarat )

Eu am o singura superstitie,cea cu pisica neagra care iti trece in fata ochilor.De obicei cand vad asa ceva,ma rog in gand si merg spre stanga...si nu mai am ghinion...ma rog... :)) i'm crazy :crazy:

Dumnezeu te ajuta sa copiezi la teze? Hai ca am trait s-o vad si pe asta =)) Si eu cred in Dumnezeu, dar nici chiar asa.

Cat despre superstitii, nu cred in ele. De aia vi se "intampla" pentru ca va ganditi doar la acele lucruri. Ganditi negativ, atrageti negativ. Incercati sa nu va mai ganditi la ele si o sa vedeti ca nu o sa vi se mai para superstitii.

Link to comment
Share on other sites

well singura superstitie e ca. lunea daca am uitat ceva acasa plec asa nu ma mai intorc

cat despre numarul fiarei e 666 da e vazut oglindit adica 999 deci mai aberati vreo 20 de posturi pe tema asta:).

PS: tre sa testez aia cu 7 ani de ghinion. facem o cheta de ani? :))

Link to comment
Share on other sites

Tie ti se trage de la CS :)) 1337 e un lucru dubios si strans legat de cs :)

btw, si eu mai demult ma trezeam in fiecare zi la aceeasi ora, nu mai tin minte la cat, oricum era 8 si ceva nicidecum 13 :))

Oricum nu cred in superstitii.

Mai intai invata ce inseamna , 1337 = LEET , 1 este folosit ca L / l ( celelalte sunt pretty obvious , 3 e E pe invers si 7 e T ) in leet speak , adica '' limba de elita'' , uite aici niste exemple de mesaj codat :

  • L33T 5P34K codat de baza
  • 1337 5p34k codat lejer ;
  • £33‡ š?3@? codat greu
  • |_ 33¯|¯ _/¯|°3/-\|< codat foarte greu

Limbajul e facut ca n00bii sa nu inteleaga doar roxxori sa il inteleaga ( roxxor este oposul noobului) , se foloseste mai mult in parole , deoarece nu se poate sa descoperi parola prin brute force :) .

Acum ca am trecut de partea off-topic , sa va zic despre chestiile astea .

Am facut treaba cu lumanarile si nu sa intamplat nimic .

Am pus ceasu sa sune la 3 noaptea , mam ridicat din pat , si sa vad daca se intampla ceva am inceput sa strig '' ia-ma satana ia-ma'' si sa intamplat pe dracu .. nimic.

Am facut si rahatu ala cu bloody marry , de 3 ori cu cateva lumanari in mana dar nimic .

Link to comment
Share on other sites

eu is trecut in registrul de nasteri sub numarul 666, deci la mine in certificatul de nastere apare numarul asta (daca vreti, fac o poza). asta ce inseamna, sunt blestemat sau blestem pe altii? :))

right. well, eu nu cred in nimic. unele lucruri au scopul lor, insa doar din punct de vedere psihologic, pt ca fizic nu se intampla nimic.

Link to comment
Share on other sites

Si eu cand descarc sau instalez ceva, destul de des mi se intampla sa fie la 37% cand verific.

asta-i rau de tot. mie mi se intampla sa-mi dea aceasi eroare la instalarea san andreas-ului de doi ani incoace :blink:

Link to comment
Share on other sites

' date='24 December 2010 - 16:35' timestamp='1293201359' post='5545970']

Am facut treaba cu lumanarile si nu sa intamplat nimic .

Am pus ceasu sa sune la 3 noaptea , mam ridicat din pat , si sa vad daca se intampla ceva am inceput sa strig '' ia-ma satana ia-ma'' si sa intamplat pe dracu .. nimic.

Am facut si rahatu ala cu bloody marry , de 3 ori cu cateva lumanari in mana dar nimic .

Plimbate la ora 3 intr-un cimitir singur si ai sa vezi ca simti prezenta cuiva.

Link to comment
Share on other sites

' date='24 December 2010 - 16:35' timestamp='1293201359' post='5545970']

Am facut treaba cu lumanarile si nu sa intamplat nimic .

Am pus ceasu sa sune la 3 noaptea , mam ridicat din pat , si sa vad daca se intampla ceva am inceput sa strig '' ia-ma satana ia-ma'' si sa intamplat pe dracu .. nimic.

Am facut si rahatu ala cu bloody marry , de 3 ori cu cateva lumanari in mana dar nimic .

Iti pun eu cum sa faci sa se intample ceva frumos. Dai o fuga la psihiatru.

Nu cred in superstitii, doar diferite fixatii nebunesti.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...