Jump to content
Random Hero

1 Decembrie

Recommended Posts

La Multi Ani tuturor romanilor ! Sunt mandru ca sunt roman indiferent de circumstante si comentarii. Si asta datorita oamenilor ca si Decebal, Mihai Viteazul, Mircea cel Batran, Vlad Tepes, Stefan cel Mare, Alexandru Ioan Cuza samd. Treziti-va romani, nu mai dormiti, nu va mai plangeti ca nu va merge bine, puteti sa faceti sa va mearga bine doar avand vointa si teluri!!! Macar azi sa nu mai aud ca exista asa numita “criza”.

@traance tine-ti parerea pesimista pentru tine :P

nu ca ar fi pesimista ... dar, asta e realitatea :)

eroi .. in video urmator

http://www.youtube.com/watch?v=bmivsMFF0ew

Link to comment
Share on other sites

Din pacate o auzi doar in meciuri amicale si la preliminarii, in rest ai uita imnul avand in vedere cand am jucat ultima oara la vreo competitie mare.

Da si ai uitat partea aceea cu "Esti liber sa stai acasa, dar atunci in 2 decembrie du-ti singur lichidarea."

E platit dublu dar pe cine intereseaza ca tie iti da dublu cand tu lucrezi de 1 decembrie, 1 mai, craciun, revelion samd. Chiar daca m-ar plati de 10 ori nu m-as duce de craciun.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu stiu cum poti sa fi mandru de o tara. Nu sunt mandru ca sunt roman, nu as fi mandru nici daca as fi american. La fel cum zice si dani, cariera ti-o faci singur. Nu conteaza ca esti roman , chinez sau polonez.. granitele sunt libere, fiecare poate sa plece unde crede ca ar duce-o mai bine.

Nationalitatea este exact ca religia, nu-ti poti alege unde sa te nasti si ce religie sa ai.

Link to comment
Share on other sites

nu ca ar fi pesimista ... dar, asta e realitatea :)

eroi .. in video urmator

http://www.youtube.com/watch?v=bmivsMFF0ew

Datorita unor melodii de genul, copiii din ziua de azi nu cred in visele lor. Noi in loc sa ne plangem de mila ar trebui sa luptam pentru visele noastre chiar si daca mai marii nostri politicieni ne pun piedici. Trebuie sa traim in prezent si viitor nu in trecut. Nimic nu e imposibil in ziua de azi, chiar si sa ajungi o data in spatiu. Eu stiu ca voi ajunge peste cel mult 10 ani acolo :P

Link to comment
Share on other sites

Gata 1 Decembrie.. a trecut ca o simpla zi din caldendar....

nu a fost o simpla zi din calendar. parada a fost simpla? soldatii s-au distrat de minune , doi dintre ei chiar facand pneumonie. altul a lesinat ca a stat prea mult in picioare.

p.s: voi va dati seama daca in momentul ala trebuie sa ne razboim cu cineva , ca ieseam invingatori din prima? jumatate din armata noastra era pe jos din primii 10 m . de ce nu le-or cumpara ismene soldatilor , poate mai scapam si noi cu una , cu doua.

Link to comment
Share on other sites

nu a fost o simpla zi din calendar. parada a fost simpla? soldatii s-au distrat de minune , doi dintre ei chiar facand pneumonie. altul a lesinat ca a stat prea mult in picioare.

p.s: voi va dati seama daca in momentul ala trebuie sa ne razboim cu cineva , ca ieseam invingatori din prima? jumatate din armata noastra era pe jos din primii 10 m . de ce nu le-or cumpara ismene soldatilor , poate mai scapam si noi cu una , cu doua.

Ce gluma , cum sa ne razboim cu cineva ? O sa se razboiasca singuri , pentru ca la noi armata = 0

# La multi ani cu intarziere , chiar daca la noi nu se sarbatoreste o zi nationala cum se face in alte tarzi , exemplu SUA . Ma rog , trebuie sa invatam sa fim mai nationalisti

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...