Jump to content
Random Hero

1 Decembrie

Recommended Posts

Maine este Ziua Nationala a Romaniei, 1 Decembrie. Probabil 90% dintre cei cu slujbe sunt liberi in ziua aceasta. Ce aveti de gand sa faceti maine, sa leneviti pana la pranz, sa mergeti in centrul orasului si sa vedeti vreun spectacol? Ce ganduri va trec cand va ganditi la 1 Decembrie, aveti vreun sentiment anume, sunteti bucurosi doar pentru ca e liber?

Link to comment
Share on other sites

Daamn eu ma incadrez se pare in cei 10% care lucreaza :)) Din greseala maine e tura mea libera si de aia nu lucrez, nu ca ne-ar lasa liberi sau ceva ... doara nu o sa stea toata fabrica pentru ca 1 Decembrie, asa cum nici anul trecut nu a stat de craciun si ne-am colindat acolo. Asta e, in Romania nu sunt legi pentru sarbatorile astea sa se suspende orice activitate.

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca sunt liber , atat . Nu sunt mandru ca sunt roman in nici-un caz ...

damn, idem

sunt mandru doar cand aud imnul romaniei pe la meciuri, etc dar in rest, de ce as fi?

Link to comment
Share on other sites

mda esti liber, nimic frumos sau interesant. puteam la fel de bine nu fim liberi, tot aia era, nu?

E cu doua intelesuri libertatea asta despre care vorbea si sunt aproape sigur ca se referea la zi libera.

La mine va fi aproape la fel ca in celelalte zile.

Atata ca ma duc si eu la concert, artificii, apoi la o bere cu prietenii.

Nu sunt mandru ca sunt roman in nici-un caz ...

Ceva ma face sa te cred :-?

Link to comment
Share on other sites

Vi se pare o zi obisnuita pentru voi, dar nu este. Este ziua nationala a Romaniei si ar trebui sarbatorita de toti romanii.

Si pentru tine cu ce este asa speciala ziua de 1 decembrie ? Ce o sa faci maine ?

Link to comment
Share on other sites

o zi normala pentru mine si o data in calendar care imi face durere in sufletul meu cand ma gandesc ce a ajuns Romania si Romani din ziua de azi.

Respect celor care au unit Romani intrun singur popor si Respect tutuor care siau dat viata pentru ca noi azi sa fim o tara si un popor liber

Link to comment
Share on other sites

Daamn eu ma incadrez se pare in cei 10% care lucreaza :)) Din greseala maine e tura mea libera si de aia nu lucrez, nu ca ne-ar lasa liberi sau ceva ... doara nu o sa stea toata fabrica pentru ca 1 Decembrie, asa cum nici anul trecut nu a stat de craciun si ne-am colindat acolo. Asta e, in Romania nu sunt legi pentru sarbatorile astea sa se suspende orice activitate.

e zi libera declarata de stat, daca lucrezi in zilele astea libere de la stat trebuie sa te plateasca dublu pe respectiva zi si nu esti obligat sa vii la servici. Exista legi, dar romanii nu le stiu iar "patronii" profita din plin :)

Eu ca in fiecare an .., merg sa vad parada .. care din an in an e tot mai mica saraca ..

Link to comment
Share on other sites

Mici , bere , manele , gagici si gresit , ma duc la munca. Numai bine pui de Rromanasi , abia astept sa vad ce va iesi din voi cand va faceti mari. : ) Sper din suflet sa iasa aceasi pastrama de urs ca fiind sange din sangele si sangele tatalui vostru.

OT: Nu mai suport sarbatorile "extrem de superbe" ale romanilor cu matul gros! Ma declar grad post-mortem.

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

ON:LMA romanilor,este o zi mare pentru toti romanii,fie ca suntem mandri ori ba

Heeeeyyyy . Heyyyy. Si iar Hello. Ai un iepure familiar la semnatura :naughty: :readthis:

e zi libera declarata de stat, daca lucrezi in zilele astea libere de la stat trebuie sa te plateasca dublu pe respectiva zi si nu esti obligat sa vii la servici. Exista legi, dar romanii nu le stiu iar "patronii" profita din plin :)

Eu ca in fiecare an .., merg sa vad parada .. care din an in an e tot mai mica saraca ..

Eu unul lucrez , ca de obicei de noapte.

Partea buna? Sunt platit dublu :D In plus pizza and drinks din partea managementului :D

Sunt mandru ca sunt roman si atat.

Cu bune cu rele, cu dezavantaje (f multe) aduse de statutul de romanas in europa...si tot sunt mandru. Nu sunt mandru de alti romani, alti rromani....etc, insa imi pastrez increderea in noi. Da, in noi, in mine, in tine, in voi....romanilor.

Link to comment
Share on other sites

Vi se pare o zi obisnuita pentru voi, dar nu este. Este ziua nationala a Romaniei si ar trebui sarbatorita de toti romanii.

CU MICI SI BERE ? shnitele,chiftele? :rofl2:

@ just an ordinary day, nu-s mandru ca sunt roman... si astia, de o bagati pe aia cu Hagi, Nastase, Comaneci, stati chill, 1 scuipat n-ar da pe noi

Link to comment
Share on other sites

La Multi Ani tuturor romanilor ! Sunt mandru ca sunt roman indiferent de circumstante si comentarii. Si asta datorita oamenilor ca si Mihai Viteazul, Decebal, Mircea cel Batran, Vlad Tepes, Stefan cel Mare, Alexandru Ioan Cuza samd. Treziti-va romani, nu mai dormiti, nu va mai plangeti ca nu va merge bine, puteti sa faceti sa va mearga bine doar avand vointa si teluri!!! Macar azi sa nu mai aud ca exista asa numita “criza”.

@traance tine-ti parerea pesimista pentru tine :P

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...