Jump to content
spauny

Cei mai bogati romani

Recommended Posts

Nu e nimeni obligat sa lase bacsis mai mult de 10% din consumatie ... sunt ospatar de meserie ( cu diploma si alte scolarizari ) doar daca consumatorul doreste lasa mai mult de atat , cand o nota de plata e intocmita include si aia 10% din consumatie , daca nu lasa nici un bacsis tot restul e dat in intregime clientului

@On - Topic - Sa fie sanatosi cu banilor lor

Unde amice?In Romania sau in America?Si eu lucrez in domeniu si nu`i peste tot asa cum zici tu.De exemplu unde lucrez eu pe factura e adugat doar TVA-ul,nimik mai mult.

Link to comment
Guest StephanoO

1. Dinu Patriciu

2.300 milioane euro

Anul trecut- 2.200 milioane euro

60 de ani

Ilfov

Media, energie, imobiliar, bancar, IT&C

- Ma asteptam la Tiric, nu la hotu asta :naughty:

Link to comment

Nu ai cum sa faci banii astia daca muncesti ca un om normal , nici in 9999 vieti . Ori te duce capul si faci ceva creativ , ori te duce capul si "muncesti" .

Tu crezi ca pe Becali sau pe multi altii din lista aea ii duce capul?Nu,te asigur eu,in spatele fiecarui om din asta sta o armata de "minti lucide" care lucreaza zi si noapte,oameni care gandesc si lucreaza business,platiti regeste,dar care fac ca cifrele alea sa creasca.Oricat te-ar duce capul pe tine,si oricat de multi bani ai avea,de unul singur nu faci nimic,tot clachezi.Doar un singur creier nu poate asimila atatea zerouri,il scurt-circuiteaza.

OT.:Sunt sigur,si stiu cateva persoane locale,poate anonime pentru voi(de ex.Savin-primarul Busteniului),care se apropie de 100-200 mil. euro din afaceri imobiliare pe Valea Prahovei,ca nu sunt singurii cu averi colosale.Nu degeaba s-a spus pe un site de specialitate ca romanii detin in marile banci ale lumii,in principal ale Elvetiei cca. 80 miliarde de euro.Faceti un calcul,cu cat mai au si in bancile romanesti unde se ajunge?De aceea se situeaza Romania unde e.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...