Jump to content
Alecswtzu

De ce le place baietilor sa ragaie zgomotos?

Recommended Posts

De ce le place baietilor sa ragaie zgomotos?

De ce le place baietilor sa ragaie zgomotos? Cu siguranta ca ai auzit si tu baietii intre ei ragaind zgomotos, parca intrecandu-se care scoate sunetele cele mai infricosatoare. Te-ai oripilat intrebandu-te ce placere gasesc ei in asta. ei bine, trebuie sa stii ca baietii cand sunt intre ei pot ajunge si la concursuri de care ragaie mai tare. De ce? pentru ca ragaitul este ca o demonstratie de masculinitate. La origini, ragaitul era un semn de putere. Explicatia: de ragait se ragaie cand ai stomacul plin. Cine ragaia era satul, deci o ducea bine, avea mult de mancare. Prin urmare, probabil ca era un mare vanator. Si ragaind, masculul satul le semnala femeilor: „Sunt o partida buna, eu va pot intretine!” In ziua de azi, slava Domnului, ragaitul nu mai are aceeasi insemnatate.

Sursa

-------------------------------

Ok, mi-a picat articolul asta in mana, si ce am inteles eu este ca ragaitul zgomotos la barbati(cel putin astia antici) exprima masculinitatea, si cel care ragaia mai tare era o partida buna, deci ce faza tare imi imaginez eu :: Mama dribble.gif cum ragaie asta, e al meu :yum:

*Pe bune alta treaba nu au si astea decat sa studieze ragaitul, pur si simplu este ragait nu inginerie nucleara.

**Sper ca am postat in sectiunea corespunzatoare.

Link to comment
Share on other sites

Ragait , concurs de ragait , joke , funny. :) Poate doar 1 vs 1 la cineva acasa sau intr-un loc foarte ascuns dar sa te trezesti in parc ragaind cat mai tare posibil , nu cred ca agati decat pe tanti Jeana.

Hai sa fim seriosi , dovada de masculinitate?? Neah , o mare prostie!

Link to comment
Share on other sites

In ziua de azi, slava Domnului, ragaitul nu mai are aceeasi insemnatate.

Ba eu cred ca are, si va mai avea. Intr-adevar, este o demonstatie de masculinitate, precum legenda leului care rage, pentru a-si proclama suprematia. Cand ne vine sa ragaim, in timp ce sunt cu prietenii, sau cu alti baieti cunoscuti, nu ezitam niciunul sa ragaim cat mai tare, nu pentru a ne crede mai superiori unul fata de altul, dar parca are un alt impact in ceea ce facem in acel moment, parca ne descatusam.

Link to comment
Share on other sites

Pai da ma, e ca la orci, care ragaie mai tare ia femela. WE ARE PIGS! @_@ Da bine, si eu ragai, cateodata nici nu mai realizez cand fac asta. :)) As silly as it sounds, its true. Cred ca organismul meu lucreaza impotriva mea. >_<

Link to comment
Share on other sites

mie-mi plac baietii care ragaie. adica am multi prieteni care fac asta si ma amuza. nu stiu de ce le place, dar probabil se distreaza cu ce sunete pot scoate :-??

le: sherkan, probabil numai taranoii macho se simt barbati cand ragaie... restul ragaie sa se amuze.

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Am vazut un film in care un baiat ( leonardo di caprio cred , si filmul cred ca e Cartita ) trebuia sa se intalneasca cu niste traficanti de droguri f. periculosi si un alt baiat il invata (mentoru`) - "Cand ajungi acolo , primul lucru care tre` sa-l faci e sa te scarpini la oua, in felu` asta o sa le lasi impresia ca nu ti-e frica de ei , ba mai mult, ca e ceva normal si ceva care faci in fiecare zi " , deci cred ca asta e cu ragaitu` la baieti , le da incredere, se simt barbati.

Link to comment
Share on other sites

Eu mereu incerc sa ragai zgomotos cand nu este nimeni pe langa mine. De ce ragai zgomotos? Pentru ca am senzatia ca "ma eliberez" de ceva neplacut, scap de gaze etc. Nu e acelasi lucru cand tii in tine sa nu faci zgomot, ca atunci cand "te eliberezi". :D

Link to comment
Share on other sites

Am vazut un film in care un baiat ( leonardo di caprio cred , si filmul cred ca e Cartita ) trebuia sa se intalneasca cu niste traficanti de droguri f. periculosi si un alt baiat il invata (mentoru`) - "Cand ajungi acolo , primul lucru care tre` sa-l faci e sa te scarpini la oua, in felu` asta o sa le lasi impresia ca nu ti-e frica de ei , ba mai mult, ca e ceva normal si ceva care faci in fiecare zi " , deci cred ca asta e cu ragaitu` la baieti , le da incredere, se simt barbati.

Interesanta teorie asupra barbatiei . Nu cred ca inaltele ragaitului atrag inspre sine si lucruri bine ci mai degraba negative . Nu cred ca o fata este atrasa de un porc (ca altfel nu pot sa zic) cand ragaie langa ea ca un nesimtit ca el vezi doamne s-a saturat si sa-i ''pice bine'' . E si normal sa ragai ca om dar nu ca un nesimtit ca numa bine nu te vede lumea si mai ales femeile daca vrei sa atragi pe cineva . Asa putem continua si cu pâr?urile ... nesimtiti .

Link to comment
Share on other sites

Pai ragaitul e un lucru bun pentru corp(o eliberare), te simti mai bine dupa.

Dar este considerat nepoliticos sa ragai in anumite circumstante, daca ragai zgomotos o faci in scopuri de amuzament.

Aveam un coleg a ragait odata pe strada de au fugit toate pasarile din copaci =))

Link to comment
Share on other sites

ce tampenie cum sa iti exprim masculitatea prin ragait?eusa_doh.gif astai nu au avut ce scrie si hai sa scriem despre ragait dc nu? nu am ragait zgomotos niciodata cu intentia de a atrage fetele e prostesc, am facut-o de plictiseala poate dar nu folosesc thenici din astea :)). si se poate ragai si fara sa mananci, e foarte simplu as putea face un tutorial daca vreti si cred ca ar fi mult mai interesant si captivant decat cel de pe cool gir. :))

Link to comment
Share on other sites

Am inteles , cu totii sunteti niste tigri feroce si va place sa ragaiti pentru a parea mai puternici. Dar ganditi-va cum ar fi sa va aflati in mijlocul unei sedinte importante la munc? si sa trageti o râgâial? pe cinste...penibil sau ar facea lumea matanii in fata voastra? Joke sure...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...